Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (353. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.492
Cevap
141
Favori
816.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 351352353354355
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Soruların tamamı açıklandı. Sadece sınava girenler görebiliyor.

Sınava girmeyenler için %10'luk kısım da açıklandı.

Link istemeyin, biraz araştırın da bulun...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 17. soruda a ve b şıkları sorunun cevabını sağlıyor, sorunun iptali için nereye başvurmamız gerekli? internette ösym'nin mail adresini bulamadım bir türlü, sır gibi saklamışlar heralde. ösym ile nasıl iletişim kurabilirim bu soru hakkında?
  • https://ais.osym.gov.tr/DGS/2017/1/TemelSoruKitapcigi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu sınav sonuçlarını 20 gün içinde açıklasalar herkes rahat etse

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • carpathia00 C kullanıcısına yanıt
    Küme sorusu doğru hocam cevabı 8 sorunun orjinali ;

Çözüm

Soruda dikkat edilirse kesişim kümesinin eleman sayıları eşit değil kesişim kümelerinin bizzat kendileri eşit olacak. Eşit küme demek elemanları eşit olan küme demek o halde kesişimdeki elemanlar aynı olacak aşağıda hepsi a,b seçildi.
    Eleman sayıları eşit olacak deseydi işler değişirdi. :)

Liste yöntemi ile çözersek ;

X kümesi elemanları : a,b,c,d
    Y Kümesi elemanları : a,b,e,f
    Z kümesi elemanları : a,b,m,n

şeklinde yazabiliriz.

XUYUZ kümseinin elemanları : a,b,c,d,e,f,m,n

• quote:

Orijinalden alıntı: carpathia00

17. soruda a ve b şıkları sorunun cevabını sağlıyor, sorunun iptali için nereye başvurmamız gerekli? internette ösym'nin mail adresini bulamadım bir türlü, sır gibi saklamışlar heralde. ösym ile nasıl iletişim kurabilirim bu soru hakkında?

Hangi 17. soru olduğunu daha açık yazabilir misin?? Çünkü herkesin kitapçığında sorular farklı dizildiği için yorum yapamıyorum eğer soruyu yazarsan burada biz de çözelim ve dediğin gibi çıkarsa gerekli mercilere başvururuz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Aöf takvimine göre en erken 25 eylülde dgs kayıtları başlıyor yani tercihler bayramdan sonraya kalıyor. Bu sene ek tercihleri kaldırırlar heralde ekim ayında ek tercihler başlar geçen sene gibi millet direk vizeye girer

Not;18 eylüldemi başlıyor benmi yanlış okudum?

Kayıt yaptırdıktan sonra okula başlayabiliyor muyuz? Muafiyet için de beklememiz gerekiyor mu? AOF için sormadım hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reid Rider -- 25 Temmuz 2017; 15:27:24 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Heyecandan cebir sorularının yarısını yapamadım,geometriden sadece açı sorunusu yapabildim.Bu 2. girişimdi,tasarı tg denemelerinde sayısaldan 45 netin altına inmiyorum,bu sınavda 37 sayısal yapabilidim,moralim yerlerde.Bildiğim soruları yapamadım.Türkçeden fazla yanlışım gelmezse bolu elektrik elektronik gelecek gibi.
  • Reid Rider kullanıcısına yanıt
    Başlıyorsun derselere
    ,beklemiyosun derslere başladığın süreç içinde yapılıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: _A_L_İ_

Küme sorusu doğru hocam cevabı 8 sorunun orjinali ;

Çözüm

Soruda dikkat edilirse kesişim kümesinin eleman sayıları eşit değil kesişim kümelerinin bizzat kendileri eşit olacak. Eşit küme demek elemanları eşit olan küme demek o halde kesişimdeki elemanlar aynı olacak aşağıda hepsi a,b seçildi.
    Eleman sayıları eşit olacak deseydi işler değişirdi. :)

Liste yöntemi ile çözersek ;

X kümesi elemanları : a,b,c,d
    Y Kümesi elemanları : a,b,e,f
    Z kümesi elemanları : a,b,m,n

şeklinde yazabiliriz.

XUYUZ kümseinin elemanları : a,b,c,d,e,f,m,n

evet hocam biraz araştırdıktan sonra farkettim. dediğiniz gibi eleman sayısı değil, direkt elemanlar eşitmiş. salaklığıma gitti 1 soru, teşekkürler bu arada

• Arkadaşlar 35 doğru 4 yanlış ile sayisal kac puan gelir , bu puan hesaplama siteleri dogru mu hesaplıyor bilginiz varmı ? ( 3.19 ortalama)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soruların hepsi paylaşılacak mı?
  • DGS ile geçenler tahmini olarak ne zaman başlar okula ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkyTech74

Soruların hepsi paylaşılacak mı?

sınava girdiysen aday işlemlerden dgs başvuruna girdiğinde orda görürsün.

Bende şimdi merak edip baktım, tam hatırlayamadıklarımda oldu ama aşağı yukarı bu civarda olacak sözel 42 net, sayısal 15 net.
  • Okulların açılış tarihine bağlı ama ösym verdiği sürede sonuçları açıklarsa 20 eylüle kadar tercih sonuçlarıda açıklanır,tabi süreçte sapma olmazsa

• CeSiN kullanıcısına yanıt
    Girmedim hocam.
  • Girmeyenler anca % 10 unu görebiliyor.

Sınava girmiş olanlarda çıktı vs almasın diye soruları tek tek görüntüleme sistemi yapmışlar. soru numarasına tıklayarak sadece o soruya bakıyorsun.ilginç sistemler geliştirmişler :) bayadır ösym sınavlarına girmediğimden bende şaşırdım.
  • Kayıp..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkyTech74 -- 29 Temmuz 2017; 11:32:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkyTech74

Sayısal lazımsa atabilirim.

60 soruyu PDF yapmayı düşünüyorum. Hani paylaşacaklarsa uğraşmayayım diye.

Anlaşılan paylaşmıcaklarmış.hatta girenlere bile 10 günlüğüne açıkmış.
  • CeSiN kullanıcısına yanıt
    Kayıp..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkyTech74 -- 29 Temmuz 2017; 11:34:47 >
  • 
Sayfa: önceki 351352353354355
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.