Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (328. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.492
Cevap
141
Favori
816.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Metin*

quote:

Orijinalden alıntı: evoo.9

Mükemmel bir artış bu artışı nasıl başardınız? Dersaneye gittinizmi ? Günde kaç saat çalışıyordunuz ?

Hocam merhaba açıkçası şöyle söylim evet dershaneye gittim. Bana çok fazla birşey katmadıda değil ama çok fazla kattıda değil. Mutlaka etkisi var mesela ders çalışma saatiniz belli oluyor vs ama aşırı istemekle alakalı temelde. Bilirsiniz dershane de sınıfta 15 kişi varsa 10tane arkadaş vakit öldürmeye geliyor. Ben bu sınavı kazanmayı çok istiyorum. Ve gelişmemde ki en önemli etki bu. Dgs whatsup grupları facebook grupları hepsinde kayıtlıyım pc yi her açttığımda telefonu her açtığımda heryerde sorular. Çözeyim yada çözemeyeyim sorun değil önemli olan sabah akşam bişekilde mutlaka soru görüyor olmam. her soruya aktif olmaya çalışıyorum yapamadığım zaman yapılmasını bekliyorum vs vs. Ama birazda kafayı sıyırmış durumdayım açıkçası. Mesela uzanıyorm tv izliyorum saat 12 wp den mesaj geliyor soru. Bi tarafım boşver yat diyor diğer taraf kalk bak belki sınavda ona benzer bişi çıkar pişman olursun diyor.Her gece istinasız sınavı düşünüyorum rüyalarıma giriyor. İnanmayacaksın ilk denemelerde bile heyecanlanıyordum şimdi yeni yeni yendim. Kötü yanım şu çalışma programım yok mesela ki büyük eksiklik bence. Yani bugun şu konu çalışim yarın şunu çalışayım diye birşey yapmadım. Hep attack modundayım ne eksikse. Şuan tasarı vitamin çözümlü soru bankası aldım bakalım 15günde bitirmeliyim. Şuan geo yada başladım aynı zamanda. İnşallah hepimiz kazanırız hocam.Ve ben bu 4aylık süre de hafta içi 8-5 de işte çalışıyordum. Şuan işi bıraktım çünkü son 3 ayımız şuana kadar yaptığımızın 2 katı çalışmalıyız. Yaz geldi insanlar iyice saldı tam asılma dönemi . Hakkımızda hayırlı umarım ağustosta herkes burda kazandığı okulu yazar

Ben de whatsapp grubuna girmek istiyordum. Temelim sağlam, matematikten 40+ net çıkartıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Whatsapp grubu aranıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler bu dgs kaç sene ya. Bilgisayar mühendisi atıyorum geçiş yapacaz programcılıktan. 2.senedenmi başlıyor
  • Arkadaşlar şuan 20 net yapıyorum denemelere başlayacağım 1 haftaya. 40'ı geçer miyim düzenli çözdüğümde ve zaman sıkıntısı olur mu?
  • Benim bildiğim kadarıyla şu şekilde :

Misal ben turizmdeyim şu an,turizm 4 yıllığa geçiş yaparsam bazı okullarda ilk 2 yılda aldığım ders kabul oluyor ve 3ten başlayabiliyorum,ama diyelim derslerde isim farklılığı oluyor o zaman onları görmüş olsam bile ismi farklı olduğu için alttan almak zorunda kalıyorum.

Ama eğer aynı bölüme devam etmeyip işletmeye geçersem o zaman direk 1'den başlıyorum.
  • ya beyler bana bir konu anlatımlı kitap tavsiye edin siz hangisini kullanıyorsunuz birde soru bankası.
  • beyyler wp grubu isteyenler özelden yazabilirsiniz numaralarınızı ekletebilirm sağlam bi grup epey soru atılıp çözülüyot
  • arkadaşlar matematiğiniz iyiyse ygs den 35+ net yapabiliyorsanız sınav bayıa rahat sizin için. (35+ yapan adam neden dgs'ye girer demeyin var çünkü) rahat girin matematiği zevkini alarak 90 dk da çözün. 55+ netler sizin için zor olmamalı. türkçe netleri de önemli ilk 100 için. onlardan da 30 falan yapın işte.
    tavsiyem 10 tane deneme çözün sınavdan önce. tabi tavsiyeler sayısallar için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: an arcitect

arkadaşlar matematiğiniz iyiyse ygs den 35+ net yapabiliyorsanız sınav bayıa rahat sizin için. (35+ yapan adam neden dgs'ye girer demeyin var çünkü) rahat girin matematiği zevkini alarak 90 dk da çözün. 55+ netler sizin için zor olmamalı. türkçe netleri de önemli ilk 100 için. onlardan da 30 falan yapın işte.
    tavsiyem 10 tane deneme çözün sınavdan önce. tabi tavsiyeler sayısallar için.

Hocam ben dgsden aöfye giricem sizce nasıl çalışmalıyım en kötü eşit ağırliktan 190-200 puan yapmam gerekiyor sanırım aöfye girmek için

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

Geçen sene mezun olup DGS sınavına girmiştim fakat istediğim puanı alamadım aöf tercih ettim fakat o bile gelmedi.Bu sene kendimi garantiye almak için YGS sınavına girdim ve baraj puanını geçtim fakat bu sene de açıköğretim LYS puan türüyle tercih olacağı için LYS sınavına da girmem gerekfakat şöyle bir sorum var; Temmuz ayında gireceğim DGS sınavında açık öğretimi kazandığımı varsayalım bu sefer LYS puanımla tercih edip kazandım açıköğretim herhangi bir bölümünü kaydımı iptal edip DGS ile kazandığı açıköğretim herhangi bir bölümüne kaydımı yaptırıp devam edebilirmiyim?

Bıçak bütün aöf bölümlerini yazdınız mi tercihlerde kaç puan almıştınız benimde bu sene kesin aöfye girmem gerekiyor

• Dunsparce D kullanıcısına yanıt
    190 almıştım hepsini yazdım yazdım gelmedi çalışma imkanı yoktu geçen sene finaller,büt falan

• quote:

190 almıştım hepsini yazdım yazdım gelmedi çalışma imkanı yoktu geçen sene finaller,büt falan

Benimde amacım 190 filan almak uluslararası ilişkiler ve konaklama işletmeciligi bu yıl 190 ile kapatmış nasıl gelmedi acaba ilginç

• quote:

Orijinalden alıntı: Dunsparce

quote:

Benimde amacım 190 filan almak uluslararası ilişkiler ve konaklama işletmeciligi bu yıl 190 ile kapatmış nasıl gelmedi acaba ilginç

Gelmedi valla nasıl oldu anlmadım

• Klavuzlar ne zaman aciklanacak?

• arkadaşlar 2 ayda geometriyi halledebilir miyim ?

sınavda 5 tane yapsam yeterli. Geometri de hangileri kesin olarak çıkıyor ?
  • ya arkadaşlar gecen sene dgsye girdim 200 puan aldım aöf bölümün hepsini yazdım 1 tane yer bile gelmedi bu senede gircem sadece matematiği yapsam iyi puan alırmıyım yada aöf puanını düşürürlermi
  • quote:

Orijinalden alıntı: MatejMitrovic

arkadaşlar 2 ayda geometriyi halledebilir miyim ?

sınavda 5 tane yapsam yeterli. Geometri de hangileri kesin olarak çıkıyor ?

1 ayda bile cok rahat bitirisin.Aci bulma,ucgende alan,benzerlik,cember-daire,kup,silindir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2016 Dgs ile aöf kamu ya geçtim 2018 Dgs de ÖBP yine kesilmiş halde mi puanım hesaplanır?
  • alpagu71 A kullanıcısına yanıt
    Tabi kesilir,bu arda yök aldığı kararla aöf diplomalarında artık uzaktan eğitim yazcakmış

• radko kullanıcısına yanıt
    Sağolasın.

• 
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.