Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.492
Cevap
141
Favori
816.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BELIEF

Öncelikle ben de 2 yıllık makine resim konst. bölümü mezunuyum. Ancak geçen sene çalışmadan bir denemek amaçlı girdim ama olmadı. Bu sene bir yandan işte çalışıp bir yandan da dgs'ye çalışayım diyorum. Ancak dgs için kaynak konusunda kararsız kaldım.
    Özellikle Güvender,tekağaç ve tasarı yayınlarından birini almayı düşünüyorum.
    Bu konuda bilgisi olan yada bu kitapları kullanan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirse çok sevinirim...

Hocam sınava 2.5 ay kaldı şurada.
  • 2 ay yetmez mi diyorsunuz kazanmaya... :D
  • Beyler konu yok olup gitmiş,forumda bu sınava hazırlanan çok kişi vardır.Biraz güncel tutalım:)
  • Çalışmalarınız nasıl gidiyor arkadaşlar?
  • 2004 - 2010 çıkmış soruları çözüyorum.. 2-3 gün sonra + aöf te eklenecek çalışmalara fazla önem vermiyorum aöfe kalmayız inş..
  • Dgs bolumu acilsin istedik ama acmadilar :(
  • 2010 dgs ile ege üniversitesi elektrik elektronik mühendisliğine yerleştim. sorusu olanlar varsa elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım.
  • Muhendislik nasil. Jeoloji muh. Ne
    Gecmeyi dusunuyorum. Hocalar cok zorluyor mu? Tsk ler simdiden
  • intibak çok mu zor birde toplam 3 sene sürüyor değil mi ? Kaç puan yapıp kazandınız kaçıncı sıradaydınız ? Teşekkürler.
  • @ Nike

Ben cevap vereyim. İntibakta zaten 1. ve 2. sınıfta alacağın dersleri verdikleri için bir zorluk yok. Genelde ilk seneler daha kolaydır zaten. Zor olmasının nedeni ders çakışması olabilmesi ve %80 başarıyı yakalayamazsam stresi. Bir de hocalar sallamıyor bizi diyenler var ama ben kendi okulumda öyle bir şey görmedim.
  • İlk girişim olucak bir yeri kazanırım umarım.Çalışmalara başlamadan bir deneme sınavıyla durumumu göreyim dedim.2005 dgs sorularını çözdüm matematikten 64 dogru 1 yanlış geri kalanlar boş.Türkçe bölümünde 54 dogru 5 yanlış.Beyler zaman sorun bende yetiştiremiyorum.Başlangıç için fena degil gibi sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: recoakk

İlk girişim olucak bir yeri kazanırım umarım.Çalışmalara başlamadan bir deneme sınavıyla durumumu göreyim dedim.2005 dgs sorularını çözdüm matematikten 64 dogru 1 yanlış geri kalanlar boş.Türkçe bölümünde 54 dogru 5 yanlış.Beyler zaman sorun bende yetiştiremiyorum.Başlangıç için fena degil gibi sizce?

Sayısal mısın Eşit Ağırlık mı? Aöbp kaç? Bunları bilmeden bir şey söylemek güç. Yine de sözel düşük diyebilirim.
  • Eşit agırlık ,aöbp puanı belli degil dogal olarak daha mezun olmadım,65 yakın bi puan gelir dahminin,türkçe sorularında kendimi biraz hızlandırıp işletme istiyorum.O yüzden çalışmaya başladım.
  • Beyler bana şu dgs yi bir anlatabilir misiniz ? Mesela Marmara metalurji malzeme müh. okuyorken(4 yıllık standart lisans yani ing bölüm) marmara makine veya marmara elektroniğe geçme şansı var mı bu sınav ile ?

Nedir yani mantığı ? Onu açıklar mısınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnrbK

Beyler bana şu dgs yi bir anlatabilir misiniz ? Mesela Marmara metalurji malzeme müh. okuyorken(4 yıllık standart lisans yani ing bölüm) marmara makine veya marmara elektroniğe geçme şansı var mı bu sınav ile ?

Nedir yani mantığı ? Onu açıklar mısınız ?

DGS önlisans mezunlarının lisans eğitimine devam etmeleri için girdikleri sınav. Lisanstan lisansa geçmek için yatay geçiş yapmalısın.
  • s0ft hocam hangi üniversiteye, hangi yıl, kaç puanla, kaçıncı sıradan girdin acaba? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nike -- 13 Mayıs 2011; 20:18:51 >
  • @s0ft teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

quote:

Orijinalden alıntı: erdenar

quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

Ben bu yıl kazandım ve yerleştim. Yeter ki çalışın yaparsınız.

hangi bölümden hangisine kaç puanla geçtiniz?

Dış Ticaret Ve Avrupa Birliği' nden İktisat' a geçtim. 245 puanla. Aöbp de 51 di yani inanılmaz düşüktü. İkisi de ikinci öğretim bu arada.

@ Nike

Yukarıda yazmıştım hocam. Geçen yıl yerleştim, intibaktayım şu an.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s0ft -- 13 Mayıs 2011; 21:19:49 >
  • bende bu sene dgs ye giriyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nike

intibak çok mu zor birde toplam 3 sene sürüyor değil mi ? Kaç puan yapıp kazandınız kaçıncı sıradaydınız ? Teşekkürler.

İntibakda değilim bu sene. İngilizce olmadan elektronik mühendisi olunmaz gibi takıntım olduğu için hazırlıkdayım. derslerinde % 30 dan fazlası ingilizce zaten. Duyduğum kadarı ile ege de intibak da hocalar yönünden sıkıntı yokmuş ama dersler baya bi ağır. Gerçi bütün üni. lerde elektromik müh. intibağı ağır. Geçilemeyecek gibi değilmiş ama biraz psikolojik olarak sıkıntı sanırım. intibak dahil 3 sene okul ama hazırlık olduğu için doğal olarak benim 4 oldu. Benim sıralamam 418 di. sondan bi önce yerleştim egeye. 75 mat. 70 Türkçe okul puanı da 71 di yanlış hatırlamıyorsam. Aöbp iyi olsa sıralamam daha iyi olurdu.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.