Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [09.08.2020]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (4 Mobil) - 4 Masaüstü4 Mobil
5 sn
11.375
Cevap
149
Favori
732.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 gün
  • Cevaplayan Üyeler 1567
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 101
  • Ortalama Mesaj Aralığı 7 saat 46 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 22
  • Favoriye Eklediklerim 149
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • radko (587 mesaj) aeson01 (256 mesaj) Phantom II (198 mesaj) mami_24 (192 mesaj) mrsmrc (180 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4136 mesaj) Mobil (3383 mesaj) Tablet (275 mesaj) (2 mesaj) Mini (410 mesaj) Uygulama (702 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Diğer ÖSYM Sınavları >> Diğer Sınavlar >> DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [09.08.2020]
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Hocam sizin bölum ne sayısalmisinız
    Ne istiyorsunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Algorithmus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bilgisayar
    |
    |
    mühendiss adayı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Büyüyünce ben de bilgisayar mühendisi olacağım :)
    |
    |
    Algorithmus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaslar ben bu yil 2 yillik açiktan ve ayretten 4 yillik bir bölüm okuyacagim.2 yillik bolumu bitirdikten sonra 4 yillik bolum devam ederken DGS'ye başvuru yapip sinava girebilir miyim? Bilgisi olan var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Dostum yaz okulu getirdiler AÖF'e ama ilk sene üstten ders alamadığın ve yaz okulunda en fazla 5 ders alabildiğin için, gireceğin bölümün ders yüküne bağlı olarak en kısa 1.5 senede bitirebilirsin. Örneğin girdiğin bölüm 4. yarıyılda 5 ders veriyorsa bunu yaz okulunda alırsan 3.yarıyıl sonunda okul biter. Kalan zamanda da DGS çalışabilirsin.
    |
    |
    Ser Jorah Mormont kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Defalarca denedim bilgisayardan izleyerek vs. Soru çözmeye gelince tabiri caizse bön bön bakıyorum. Temel kavramları Şenol Hoca DGS hazırlıktan izliyorum şuan ekranda çok iyi çözüyor iş bana gelince her şey suya düşüyor.

Antrenmanlarla matematik eskiden sanki bana daha iyiydi gibi. Kolaydı ve yavaş yavaş zorlaşıyordu.

Bu işin formülü ne arkadaşlar? Vazgeçmemek mi kafayı patlatmak mı? Anlamayınca içimde bir kasvet oluşuyor.

Sabır işidir hocam matematik bir anda olacak iş değil zamana yayılmalı ve düzenli olarak çalışılması gerekir, emin olun ki başarıya ulaşacaksınız.

|
    |
    mayday2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Girebilirsin.
    |
    |
    deliemre34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Misal ben Mersinde gireceğim sınava. İlçesinde yapsalar çok rahat olurdu hem kalabalık azaltılırdı hemde sınava girecek kişi psikolojik olarak daha rahat olurdu.

Mersine Çevre illerden gidecek birsürü öğrenci var...

Ülkeyi kimler yönetiyor ya vallahi yazık
    |
    |
    varmı tecrübeli birileri konuşabileceğim ytü itü marmara odtü istanbul üni için kaç net yapmalıyım ne yapmalıyım

Şu nete şurası veya burası gelir lafı sadece o sene için geçerlidir ayrıca makineyi düşünüyorsunuz tahminimce min 46 net yapmak gerekir. Zaten daha önünde 2 senen var şimdiden çalışsan yaparsın.

|
    |
    remiero kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    sıralama 2017 gibi gelebilir bence. sorular 2017 nin aynısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blood Seeker -- 9 Ağustos 2020; 13:40:0 >

Orijinalden alıntı: Blood Seeker

sıralama 2017 gibi gelebilir bence. sorular 2017 nin aynısı.
    Matematik 2019'un benzeriydi bence, sayısal mantıkta daha zor sorular da vardı; vakti emebilecek. Sayısal için konuşursam geçen seneye benzer olur diye düşünüyorum.

Orijinalden alıntı: boor

Matematik 2019'un benzeriydi bence, sayısal mantıkta daha zor sorular da vardı; vakti emebilecek. Sayısal için konuşursam geçen seneye benzer olur diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    kedi ve 2 küme sorusunu kaç yaptınız

Orijinalden alıntı: Blood Seeker

kedi ve 2 küme sorusunu kaç yaptınız

Alıntıları Göster
    Hafızam bu konuda çok kötü, soruları net hatırlamıyorum; cevapları hiç hatırlamıyorum diyebilirim

Kedi dediğiniz peynirli soru sanırım, kediyle bağdaştıracak başka bir şey hatırlayamadım. 3 x 3'ten 9 yaptım onu. Küme sorusundan eminim ama cevabı anımsayamadım. Şu kısmını hatırlıyorum. İki kümeyi kesiştirdikten sonra dışarıda kalanlar da vardı. Verdiği iki öncülü kullanarak dışarıda kalanları bulup oradan yürümüştüm.

• Er
    1 Mesaj
    Sınava ilk kez girdiğim ve önceki senelerin sorularına bakmadığım için soruyorum.
    Sizce sorular önceki senelere göre kolay mıydı zor muydu? Ona göre Hukuk gelir mi, gelmez miyi düşüneceğim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1234 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: boor

Hafızam bu konuda çok kötü, soruları net hatırlamıyorum; cevapları hiç hatırlamıyorum diyebilirim

Kedi dediğiniz peynirli soru sanırım, kediyle bağdaştıracak başka bir şey hatırlayamadım. 3 x 3'ten 9 yaptım onu. Küme sorusundan eminim ama cevabı anımsayamadım. Şu kısmını hatırlıyorum. İki kümeyi kesiştirdikten sonra dışarıda kalanlar da vardı. Verdiği iki öncülü kullanarak dışarıda kalanları bulup oradan yürümüştüm.

Alıntıları Göster
    2019 göre mantık ve problemler zordu bence. geo zaten zordu. ben 2017 gibi geleceğini düşünüyorum yinede. ilk 20 soru basitti . kedili soru 9 aynen. olasılık 1/12. hediye ise 130

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blood Seeker -- 9 Ağustos 2020; 14:8:1 >

• Teğmen
    148 Mesaj
    whatsapp gruplarına alır mısınız? özellikle bilgisayar mühendisligi için. 55 işaretledim matta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikmak -- 9 Ağustos 2020; 14:21:37 >

iPhone 5S Kullanıcı Kulübü

iPhone 5s 64GB Gold

Reklamlar
Sohbet
Canlı Tv izle
Radyo Dinle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.