Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (540. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.492
Cevap
141
Favori
816.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 538539540541542
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam sizin bölüm ne ne istiyorsunuz

• Hocam sizin bölüm ne ne istiyorsunuz

• Algorithmus kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin bölum ne sayısalmisinız
    Ne istiyorsunuz

• mühendiss adayı M kullanıcısına yanıt
    Bilgisayar
  • Algorithmus kullanıcısına yanıt
    Büyüyünce ben de bilgisayar mühendisi olacağım :)
  • Arkadaslar ben bu yil 2 yillik açiktan ve ayretten 4 yillik bir bölüm okuyacagim.2 yillik bolumu bitirdikten sonra 4 yillik bolum devam ederken DGS'ye başvuru yapip sinava girebilir miyim? Bilgisi olan var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ser Jorah Mormont kullanıcısına yanıt
    Dostum yaz okulu getirdiler AÖF'e ama ilk sene üstten ders alamadığın ve yaz okulunda en fazla 5 ders alabildiğin için, gireceğin bölümün ders yüküne bağlı olarak en kısa 1.5 senede bitirebilirsin. Örneğin girdiğin bölüm 4. yarıyılda 5 ders veriyorsa bunu yaz okulunda alırsan 3.yarıyıl sonunda okul biter. Kalan zamanda da DGS çalışabilirsin.
  • Matematik bilgim sıfır. Temelim meslek lisesi çıkışı.

Defalarca denedim bilgisayardan izleyerek vs. Soru çözmeye gelince tabiri caizse bön bön bakıyorum. Temel kavramları Şenol Hoca DGS hazırlıktan izliyorum şuan ekranda çok iyi çözüyor iş bana gelince her şey suya düşüyor.

Antrenmanlarla matematik eskiden sanki bana daha iyiydi gibi. Kolaydı ve yavaş yavaş zorlaşıyordu.

Bu işin formülü ne arkadaşlar? Vazgeçmemek mi kafayı patlatmak mı? Anlamayınca içimde bir kasvet oluşuyor.
  • Sabır işidir hocam matematik bir anda olacak iş değil zamana yayılmalı ve düzenli olarak çalışılması gerekir, emin olun ki başarıya ulaşacaksınız.

• deliemre34 kullanıcısına yanıt
    Girebilirsin.
  • Salgın varken niye İlçelerde de sınav yapılmıyor ki?

Misal ben Mersinde gireceğim sınava. İlçesinde yapsalar çok rahat olurdu hem kalabalık azaltılırdı hemde sınava girecek kişi psikolojik olarak daha rahat olurdu.

Mersine Çevre illerden gidecek birsürü öğrenci var...

Ülkeyi kimler yönetiyor ya vallahi yazık
  • merhabalar 2 senelik marmara makine yazacağım ordanda makine mühendisliğine veya endüstri mühendisliğine geçmeyi düşünüyorum
    varmı tecrübeli birileri konuşabileceğim ytü itü marmara odtü istanbul üni için kaç net yapmalıyım ne yapmalıyım
  • Şu nete şurası veya burası gelir lafı sadece o sene için geçerlidir ayrıca makineyi düşünüyorsunuz tahminimce min 46 net yapmak gerekir. Zaten daha önünde 2 senen var şimdiden çalışsan yaparsın.

• O kadar çalıştım ettim ama Türkçe'de son yirmi soruyu yetiştiremedim :( Geçen senelere göre kolay mıydı? Puanlar yükselir mi sizce?
  • sıralama 2017 gibi gelebilir bence. sorular 2017 nin aynısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShibLeg -- 9 Ağustos 2020; 13:40:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShibLeg

sıralama 2017 gibi gelebilir bence. sorular 2017 nin aynısı.
    Matematik 2019'un benzeriydi bence, sayısal mantıkta daha zor sorular da vardı; vakti emebilecek. Sayısal için konuşursam geçen seneye benzer olur diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boor

Matematik 2019'un benzeriydi bence, sayısal mantıkta daha zor sorular da vardı; vakti emebilecek. Sayısal için konuşursam geçen seneye benzer olur diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    kedi ve 2 küme sorusunu kaç yaptınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShibLeg

kedi ve 2 küme sorusunu kaç yaptınız

Alıntıları Göster
    Hafızam bu konuda çok kötü, soruları net hatırlamıyorum; cevapları hiç hatırlamıyorum diyebilirim

Kedi dediğiniz peynirli soru sanırım, kediyle bağdaştıracak başka bir şey hatırlayamadım. 3 x 3'ten 9 yaptım onu. Küme sorusundan eminim ama cevabı anımsayamadım. Şu kısmını hatırlıyorum. İki kümeyi kesiştirdikten sonra dışarıda kalanlar da vardı. Verdiği iki öncülü kullanarak dışarıda kalanları bulup oradan yürümüştüm.

• Sınava ilk kez girdiğim ve önceki senelerin sorularına bakmadığım için soruyorum.
    Sizce sorular önceki senelere göre kolay mıydı zor muydu? Ona göre Hukuk gelir mi, gelmez miyi düşüneceğim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 538539540541542
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.