Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (539. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.492
Cevap
141
Favori
816.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 537538539540541
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Beytullahdmsk

Arkadaşlar benim Üniversitede notum yanlış girilmiş ve okul 1.liğim söz konusu hoca bana mesaj atmış arkadaşının notunu sana seninkini de yanlışlıkla ona girdim diye ki benim mezuniyetim onaylandı. Asıl sorum, ben bunun üzerine gitsem ve 1.liğimi alsam benim için dgs de değişen bir şey olur mu. Nasıl bir yol izlemeliyim.
    Birinciliğin bir katkısı yok, mezun olduğun ortalama önemli ama hakkın neyse almaya bak. Sınavda 0.xxx küsürat puana bile muhtaç kalabilirsin. Bu talihsizliği yaşama ihtimalini ortadan kaldırmak için notunu düzeltmelerini sağla.
  • Arkadaşlar sözel de 50 üstü net sayısalda da 45 üstü net yapıyorum ortalama öbp 54. Herhangi bir devlet üniversitenin hukuk fakültesine girebilir miyim sizce tercih robotlarında tutuyor puanlarım genelde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hem çalışıp hem mühendisliğe tamamlamanın bir yolu var mı dostlar ?
  • Bilgisayar Programcılığı'ndan Mühendisliğe geçen var mı? Hangi dersleri sayıyorlar?
  • AÖF adalet mezunlarının mezuniyet ortalaması kırılıyor mu? Lise ÖBP'sinin bir etkisi var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar şuan sorgulama yaptığımda bu şekilde yazıyor. 2 Yıllık ön lisans bitiriyorum şuan. DGS başvurdum 2yıllık bölümümü 4 yıllığa tamamlayacağım. DGS ile açık öğretim bölümüne kayıt olunca askerliğim ertelenecek mi ?
    Edevlette şuan yazan. *** ASAGIDA KIMLIGI YAZILI YÜKÜMLÜNÜN ÖGRENCILIGI DEVAM ETTIGI TAKDIRDE 31/12/2020 TARIHINE KADAR ASKERLIK
    ILE ILISIGI YOKTUR. ÖGRENCILIGI SONA ERDIGI TAKDIRDE, 2 AY IÇERISINDE EN YAKIN ASKERLIK SUBESINE MÜRACAAT
    ETMESI GEREKMEKTEDIR.
    ERTELEME NEDENI : ÖGRENCI ERTELI ***
  • Selamlar bu sene denemek için gireceğim kendimi. Çok bi beklentim yok ama boşta girmek istemiyorum.

Bir iki kitap alayım diyorum yada soru bankası tarzı bişey.

Ne önerirsiniz? Hemen yarın sipariş vereceğim
  • DGS'ye girecek arkadaşlara yardımcı olmak için ben de bazı şeyler yazmak istiyorum çünkü ben de bu yollardan geçtim.
    2017 yılında DGS'de 280 puan alıp 6920. sıralama yaptım
    Bilgisayar programcılığı bölümünden 3.67 ile mezun oldum. Atılım Üniversitesi bilişim sistemleri mühendisliğine %100 burslu olarak yerleştim. Bölüm ingilizce olduğu için hazırlık okudum. Hazırlıktan sonra dersleri saydırmak için başvuruda bulundum ve yaklaşık 15 dersim sayıldı ve bu ikinci yılım okul bitmek üzere bir kaç dersim kaldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fatal Smile

Arkadaşlar şuan sorgulama yaptığımda bu şekilde yazıyor. 2 Yıllık ön lisans bitiriyorum şuan. DGS başvurdum 2yıllık bölümümü 4 yıllığa tamamlayacağım. DGS ile açık öğretim bölümüne kayıt olunca askerliğim ertelenecek mi ?
    Edevlette şuan yazan. *** ASAGIDA KIMLIGI YAZILI YÜKÜMLÜNÜN ÖGRENCILIGI DEVAM ETTIGI TAKDIRDE 31/12/2020 TARIHINE KADAR ASKERLIK
    ILE ILISIGI YOKTUR. ÖGRENCILIGI SONA ERDIGI TAKDIRDE, 2 AY IÇERISINDE EN YAKIN ASKERLIK SUBESINE MÜRACAAT
    ETMESI GEREKMEKTEDIR.
    ERTELEME NEDENI : ÖGRENCI ERTELI ***
    Kaç doğumlusun?
  • Arkadaşlar web tasarım ve kodlama mezun olacağım. Isım gereği dgs sınavı ile aof lisans işletme okumak istiyorum. Bunun için kaç net yapmam lazım bilgisi olan varmi?

• ensar_y E kullanıcısına yanıt
    web tasarım ve kodlama neredeee işletme nerede İşletme bitirmen hiçbir işe yaramıyor boşa zaman kaybı
  • Üstadım isim gereği işletme okumam lazim. Soruma cevap verir misin ?

• Bilgili arkadaşların yardımına ihtiyacım var, DGS ile iyi bir bilgisayar mühendisliğine geçmeyi düşünüyorum ve bunun için bu sene 2 yıllık bir AÖF bölümüne gireceğim. 4 Yarıyıllık bu bölümü daha erken bitirmenin yolları var mıdır? Teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • boor B kullanıcısına yanıt
    1998
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatal Smile

1998
    Daha çok yolun var, 28 yaşını doldurduğun senenin sonuna kadar tecil uzatabilirsin lisans okuyarak. Mezun olduğun okulun daha üst seviyesinde bir okula kaydolduğunda tecil ettirebiliyorsun. Yani önlisans bitirip lisansa kaydolursan en fazla 31/12/2026'ya kadar askerlik tecili yapabilirsin. AÖF veya örgün olması fark etmiyor.
  • İşten ötürü deneme çözmeye bir ara verdim. Bugün deneme çözdüm ve 10 net gerilemişim resmen. Son vitese girdik. Dikkatli olun arkadaşlar.
  • demongorgon D kullanıcısına yanıt
    Hocam bölüm nasıl? Kaç net yaptın. Nasıl çalıştın dgs ye öğrenebilirmiyim

• Üniversite geçici diploma vermiyor.elektronik onaylı edevletten alabilirsin diyor. Dgs kaydında sorun olurmu

• feaser F kullanıcısına yanıt
    Dgs kaydında diploma istemezler muhtemelen çünkü ösym'nin sistemine aktarıyorlar zaten. Eski mezunlarda sıkıntı olabilir sadece.

• Murat ve Yargıcı denemeleri çözüyorum. 50-55 net yapıyorum her iki bölümden de. Sınavda daha yüksek gelir mi?
  • 
Sayfa: önceki 537538539540541
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.