Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [09.08.2020]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.376
Cevap
149
Favori
732.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 gün
  • Cevaplayan Üyeler 1568
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 101
  • Ortalama Mesaj Aralığı 7 saat 47 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 22
  • Favoriye Eklediklerim 149
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • radko (587 mesaj) aeson01 (256 mesaj) Phantom II (198 mesaj) mami_24 (192 mesaj) mrsmrc (180 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4136 mesaj) Mobil (3384 mesaj) Tablet (275 mesaj) (2 mesaj) Mini (410 mesaj) Uygulama (702 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Diğer ÖSYM Sınavları >> Diğer Sınavlar >> DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [09.08.2020]
Giriş
    1186 Mesaj

Benim berbat geldi sayısalım 240 mı ne geldi ilk sınav ikinci de o civarlarda gelecek ama tasarının sınavlarda zor yav..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    ixsmail kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1186 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Algorithmus

Matematiği fulle yakın çekiyorum ama 80-90 dakikam gidiyor. Nasıl hızlandırabilirim?
    bol bol kitap oku ama hızlı şekilde, eğlenmek için film izlerken bile altyazılı izle ve test çözerken belli zaman tut her seferinde 30 saniye azalt. Asıl soru nasıl full çekiyosun ya 20 ye yakın boşum kalıyor benim.
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Er
    1 Mesaj

ben 2 de 285 puan yaptım sen naptın hocam?
    |
    |
    ixsmail kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

325 GELDİ
    |
    |
    Taçra kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhabalar, faydalanabilecek olan arkadaşlar için " SON AYLARDA DGS/KPSS NASIL ÇALIŞILIR | Son 4 Ay'da Nasıl Konu Tekrarı Yapılır? Son 4 Ay Motivasyonu! " videomu paylaşıyorum. İlgilenen arkadaşlar buradan videoya ulaşıp, izleyebilir.https://www.youtube.com/watch?v=ce7YPLJBRF4&feature=youtu.be
    |
    |
    |
    |
    bi de eğitim durumu nasıl olur şuan son dönemimdeyim 1 dersim ve stajım var
    dersi henüz uzaktan eğitimee geçmedik, staj yaza sarkarsa dgs yi nasıl etkiler?

OSYM takvimi güncelledi. DGS tarihi değişmemiş. Erteleme olmaz çünkü Temmuz sonrası çok sıkışma oldu.
    |
    |
    lapatid kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar DGS şartlı kayıt ile kaydolursak hangi dönemden başlıyoruz bilgisi olan var mı ? direkt ilk dönem başlayabilir miyiz yoksa bahar yarıyılına kadar mezun olup 2.dönem mi başlıyoruz yardımcı olursanız sevinirim .

Ek olarak ben şuan 2.ögretim okuyorum eğer örgün egitim kazanırsam ders saatleri çakışmayacagı için direkt ilk dönem başlarım diye düşünüyorum alttan kalan dersi de verirsem bahar yarıyılına kadar sorun olmayacagını düşünüyorum ama internette net bir bilgi olmadıgı için kafam karışık maalesef.
    |
    |

Bugün itibariyle sınav 9 Ağustos'a ertelendi.
    |
    |
    Algorithmus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Evet ya.
    |
    |
    nForcer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar dgs matematik 32 net civarı hedefim var. Geometriden 2-3 net hadi bilemedin 4 net hedefliyorum.

Geometri temelim çok zayıf her şeye sıfırdan başlamak istiyorum. Hiç bir şey bilmiyormuşum gibi bu şekilde başlayıpta başarmış arkadaşlardan temelden orta seviyeye getirecek kaynak tavsiyesi istiyorum.

hocam en iyi kaynak internet. Youtube da geometri anlatan hocalar var. 1 defter edin konu konu çalış.. 1 adet çözümlü soru kitabı edinip soruları çözün. ben tyt kitaplarından çalışıyorum (ismi düzey B Geometri galiba düzeyinize göre değişiyor kitap ) her sorunun videolu çözümü var ve çok iyi.
    |
    |
    bnym97 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Konu anlatım olarak kitap alma
    Kenan Kara geometri kanalında başlangıç olarak zor gelebilir ama çözme şekli aklına yatar,
    Formüller için Kenan Kara hocanın anlattıklarını 1 deftere not al ve tekrar et gerçekten faydasını görürsün

Soru bankası olarak çözümlü kaynak al, birey gelişim serisi A veya B olabilir.
    |
    |
    bnym97 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

nasıl dgs'de 299. olduğum konusunda ve dgs ile alaklı tavsiyeler veriyorum
    |
    |
    |
    |

Soru

quote:

Orijinalden alıntı: mühendiss adayı

Merhabalar hocam forumda yeniyim nerden nasıl konu açılıp sorulacağını bilmiyorum
    dgs hakkında birkaç şey danışmak istiyorum

1)şartlı geçiş yapmak için güz dönemimizden birden fazla dersimiz olursa yapabilir miyiz yoksa sadece 1 dersimizin kalmış olması mı gerekiyor ?
    teşekkürler

Cevabım

Şartlı kayıtta ders sınırlaması yok. Önemli olan ne yapıp edip bir şekilde normal kayıtlardan sonra gelecek olan bahar yarıyılı başlangıcına kadar mezun olmak. Diyelim 2020 DGS ye girdin bir okula yerleştin ancak mezun değilsin alttan 4 dersin var. Bu derslerin bazıları 2.dönem dersi ise kesinlikle yaz okulunda veya tek çift sınavları ile vermen gerek şartlı kayıttan faydalanıp kazandığın okula kayıt yaptırmak için. Eğer kendi okulunda yaz okulu ile bu dersleri veremiyorsan başka okulların yaz okullarını kovalayacaksın.
    Senaryo 1 : Alttan 4 dersin var 1 tanesi 2.dönemdem olsun ancak bu ders kendi okulunda yaz okulunda açılmıyor başka okulda açılıyor o okula gidip yaz okulunda o dersi veriyorsun geriye 1.dönem dersi olan 3 ders kalıyor bu 3 dersi de kendi okulunda veriyorsun dönem arasında mezun olup şartlı kayıttan faydalanıyorsun.
    Senaryo 2 : Alttan 4 dersin var 1 tanesi 2.dönemden diğer 3 ü birinci dönemden. 1.dönemden olan 3 dersi dönemde veriyosun geriye tek dersin kalıyor onu da tek ders sınavı ile verip dönem arasında mezun olup şartlı kayıttan faydalanıyorsun.

Bazı okullarda tek ders sınavı bazı okullarda tek-çift sınavları yani 2 ders sınavı bazı okullarda ise 3 ders sınavı olur. Sen de kendi okulundaki sisteme göre kendi senaryonu oluşturup şartlı kayıttan faydalanabilirsin.

• Yüzbaşı
    675 Mesaj
    Merhabalar. Ben özel üniversite de dış ticaret okuyorum. Dgs ile uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve finans, iktisat veya ekonomi gibi bölümlere geçmek istiyorum. 2 veya 3. sınıftan başlatan üniversiteler hangileridir?
    |
    |

Gigabyte B450M S2H/Amd Ryzen R5 1600 12nm./Cooler Master MWE 650 White 80 Plus PSU/MSI Radeon RX570 Armor 4G OC 4GB GDDR5 256 Bit/Acer Nitro VG220Qbmiix Full HD Monitör/G.Skill SniperX 8GB 3000Mhz DDR4 Ram/ Samsung 850 EVO 120gb SSD/WD 500GB Caviar Black SATA 3.0 Gb-s/Corsair CARBIDE SERIES 400C/ WD Elements 2 TB / Creative Sound Blaster Z/Creative T3300/ Logitech F710 Gamepad/ LG 43UF7787 4K TV/Xiaomi Redmi Note 7 64Gb
Reklamlar
Sohbet
Cancer Clinical Trials
Canlı Tv izle
Radyo Dinle
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,906
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.