Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (519. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.492
Cevap
141
Favori
816.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 517518519520521
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Daimon1

Hocam tebrikler, nereleri tercih edeceksiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tercihler ne zaman başlıyor.
  • Daimon1 D kullanıcısına yanıt
    Geçen yıl netiniz ne kadardı? Puan kırılmış. Kırılmasa daha iyi olurdu sanırım. Tebrikler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: intwine

Hocam tebrikler, nereleri tercih edeceksiniz?

Alıntıları Göster
    Neden beni blokladin? Insan gibi anlattik sana.
  • Gecen seneye gore herkeste 20 puan fark var herkes beklediginin 20 puan altini almis bu tercihleri nasil etkiler ben 20 puan ustum dekimi tercih etsem gelir mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • BlackGhost_TR kullanıcısına yanıt
    Puan ciddi anlamda düşecek gibi. 2015 puan sonuçlarına benziyor. Gelme ihtimali var ama DGS'de dalgalanma çok fazla çünkü kontenjan sayıları çok az. Mesela yukarıdaki arkadaş 16. olmuş ama hala Boğaziçi'ne girememe şansı var. Garip değil mi? Çünkü Boğaziçi Bilgisayar 4 kişi alıyor. Bu nedenle kimlerin yüksek puan aldığı ve onların nereyi tercih edeceği önemli olan. Kaç tercih hakkı var bilmiyorum ama geniş çaplı tercih yapın. Ne olacağı belli olmaz çünkü.
  • Aöf dış ticaret okuyorum. EA 221 almışım. Çalışma ekonomisi falan yerleşirim herhalde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bilg.müh. için tercihlerde en çok istediğim okuldan sırayla hepsini yazmayı düşünüyorum. benim bildiğim kadarıyla sıra bana geldiyse, adayların sıralama dahilinde belirttiğim tercihteki hangi okula denk geliyorsa oraya beni atayacak. burada önemli olan benden puanı yüksek olanların daha düşük puan ile girilmesi mümkün olan okulu tercih edip etmeyeceğidir. o yüzden tercih sırası puanı düşük olanları pek alakadar etmiyor sanırım.

ayrıca puanlara bakmayın. sıralama çok önemli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambetiko -- 25 Temmuz 2019; 20:36:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost_TR

Hocam ona baktim ona gore hesapladim 20 puan yukaridaki bolume girebiliyorum o hesapla
    20 puan yukarı diye bakmayın sakın. Geçen seneye göre bu sene hukuk kontenjanları 150-200 civarı azaldı. Geçen sene devlet üniversiteleri 530 civarı kişi almıştı. Bu sene 350 civarı. O yüzden çok yukarıları bekleyip sonra üzülmeyin. Bunu da göz önünde bulundurun derim ben size. Bir de tabi sıralamanızın önünde kaç tane sayısalcı olduğu da çok önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mclarenmercedes -- 25 Temmuz 2019; 20:52:12 >
  • 1. yine Tasarı'dan çıkmadı heralde

• Hocam 292 puan almışım siralamam 3200 dokuz eylul makine muh gelir mi acaba gecen sene 298 le kapatmis gecen seneye gore hesapladigimda puanim 308 ediyor gelme şansı varmıdır

• Arkadaşlar şimdi puanlar geçen seneye göre düşük geldi.buda bu sene düşük puanla girilebilir mi demek ?

Mesela ben 267 aldım.gecen seneye göre hesaplayinca 277 puan oluyor.yani bu sene herkesde 10 20 puan arası düşüş var.

Örneğin geçen sene 272 puanla alan bir yer bu sene 267 ile gelir mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mclarenmercedes

Tasarı dershanesinin 2018 yılında kazananların kaç puanla ve kaçıncı sıralamayla girdiklerini gösteren bi dosya var. Onu inceleyebilirsiniz hocam.

Alıntıları Göster
    Hocam link atma şansınız var mı acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: MaviAyxx

Hocam link atma şansınız var mı acaba

Alıntıları Göster
    Buyur hocam

https://docs.wixstatic.com/ugd/14a6b3_d441dc50b6df48be91e30f7c081f3805.pdf

Ösym normalde öss de sıralamaları yazıyor ama dgs de maalesef ki biz koşuyoruz peşinden. Aslında cimer aracılığıyla talep edilebilir. Vereceklerini pek sanmıyorumya neyse işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: Daimon1

Hocam merhaba, nereyi tercih edeceksiniz

• tcbestepe kullanıcısına yanıt
    Geçen sene yerleştiniz mi?

• Dikey geçiş sınavı için sıralamaları oluşturuyoruz. dgs sıralaması Sizde puanınızı girin
  • Arkadaslae simdi orgun olarak bir egitimdeyim bu sene tekrar dgs ile terih yapip uniyi degistiricem kaydimi direk sildireyim mi bide kayit silme ne kadar surer

• Ezio_auditore_da firenze kullanıcısına yanıt
    Hayır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost_TR

Arkadaslae simdi orgun olarak bir egitimdeyim bu sene tekrar dgs ile terih yapip uniyi degistiricem kaydimi direk sildireyim mi bide kayit silme ne kadar surer
    Hayır kesinlikle sildirme şimdi. Kazan. Kazandıktan sonra şu an bulunduğun üniversiteye kayıt silme işlemleri ne kadar sürüyor diye öğren ve ondan sonra yeni üniversitesine kayıt yaptırmadan önce kaydını sildir. Ortalama 1-10 gün kadar sürer diye düşünüyorum kayıt silme işlemini.

• 
Sayfa: önceki 517518519520521
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.