Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (486. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.492
Cevap
141
Favori
816.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 484485486487488
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-24B35DD43

istanbul bile gelir o puana hocam dokuz eylülde ne işiniz var :) gerçi eviniz oradaysa ayrı mesele

Alıntıları Göster
    İstanbul’u yazdım zaten de gelme ihtimalini 0 olarak düşünüyorum . Geçen seneye göre puanlar 10 puan civarı artıracak gibi . Yığılma olmuş bu puan aralığında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jack_fear

İstanbul’u yazdım zaten de gelme ihtimalini 0 olarak düşünüyorum . Geçen seneye göre puanlar 10 puan civarı artıracak gibi . Yığılma olmuş bu puan aralığında

Alıntıları Göster
    aksine puanların düşeceğini düşünüyorum umarım istediğimiz yerler gelir
  • Hocam sizin muafiyet işleri nasıl olmuştu? Haziran ayında muafiyete bakan hocaya transkripti ve ders içeriklerini verdim,baktı muaf olacağım dersleri söyledi,notlar aldı falan bayağı ilgilendi.Geçen hafta aradım ne oldu diye,öğrenci işlerine teslim ettim dedi,öğrenci işlerini aradım muaf olunan derslerin sisteme girilmesi 1 ayı bulur dedi,anlamadım gitti.Bu DGS tam bir dert.1 ayı bulursa ders seçimi nasıl olacak muallak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-24B35DD43

aksine puanların düşeceğini düşünüyorum umarım istediğimiz yerler gelir

Alıntıları Göster
    puanların düşmesi sıralamanın dahaiyi olmasıyla gelir ama geçen seneki sıralama göre düşüş var . sizin puan düşmesi ilk 30.000- 40.0000 deki kişilerin örgün yerine açıköğretim yazmalarıyla puanlar ancak düşer. geçen seneki puan sıralama - bu sene puan sıralamaya bak derim . puanların düşmesi imkansız şuanda
  • quote:

Orijinalden alıntı: rambetiko

bilgisayar mühendisliği ve yazılım mühendisliği toplam kotalar artmış sanırım. salak gibi dgs ye çalışmadım ya. bu sene hem 0,5 puan olayı hem de kontenjan artışı sayesinde oluşan fırsatı kaçırdım resmen
    Nereden anlaşılıyor hocam kotaların arttığı.

• quote:

Orijinalden alıntı: melezolmayanprens

Nereden anlaşılıyor hocam kotaların arttığı.

Alıntıları Göster
    2017 Kontenjanlar;
    https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2017/DGS/TercihTablo1Lisans20092017.pdf
    2018 Kontenjanlar;
    https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2018/DGS/TERCIH/TABLO1_06092018.pdf
  • arkadaşlar hangi bölüm hangi sıralamadan alıyor internette bulamıyorum bildiğiniz kaynak site varmı bilgisayar mühendisliği kaç binden alıyor mesela bulamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-35D1D8426

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    önlisansı ingilizce olarak okudun galiba ? türkçe okuduysan türkçeden ingilizceye geçtiğinde yüksek ihtimalle 1. sınıftan en baştan artı hazırlık(ingilizcen varsa sınava girersinnn hazırlık okumazsın tabi ) ama yoksa 5 yıl en baştan okumak iyiymiş hocam
  • quote:

önlisansı ingilizce olarak okudun galiba ? türkçe okuduysan türkçeden ingilizceye geçtiğinde yüksek ihtimalle 1. sınıftan en baştan artı hazırlık(ingilizcen varsa sınava girersinnn hazırlık okumazsın tabi ) ama yoksa 5 yıl en baştan okumak iyiymiş hocam

Alıntıları Göster
    Size ne düşündüğünüzü sordum siz bana sivri dille cevap verdiniz. Jack Türkçe işletme okuyana iş yok abi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-35D1D8426

Size ne düşündüğünüzü sordum siz bana sivri dille cevap verdiniz. Jack Türkçe işletme okuyana iş yok abi.

Alıntıları Göster
    tercih meselesi tabi. ben türkçe işletme yi 2-3 sene arasında bitirip ortalama kasıpyurtdışında üzerine yükseklisans yapıp senden daha önde olurum . aynı sürede mezun olmuş olucaz sen ing işletme mezunu olurken ben türkçe işletme + yurtdışı yüksek lisans mezunu olmuş olacağım. kolay gelsin bro
  • Arkadaşlar kyk yurt ve kredi hakkında bilgisi olan var mı?

Bizim başvurular kayıt yaptırdıktan sonra mı olacak?
  • Yerlestirme sonuçları ne zaman açıklanacak arkadaşlar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba bu sene sınavda sayısal mantık sorusu çok geldimi geçmiş yıllara benzermiydi sınav

• quote:

Orijinalden alıntı: QRX

Yerlestirme sonuçları ne zaman açıklanacak arkadaşlar?
    Daha bitmedi bile 14 eylülde biticek tercihler . 2 hafta sonra felan açıklanır . Ekimin ilk haftası kayıtlar frlan yapılır . Geç başlıcaz yani

• quote:

Orijinalden alıntı: aysenr378

240 puana okdar seçneğiniz varmıki aklınız karştı. gende tebrkler

Alıntıları Göster
    O kadar ezmeseydiniz iyiydi. Bir de şöyle bir şey var zaten tam burslu kazanmak için en az 290 almanız gerekiyor. Yani ya kıbrıs'ta para vermeden okuyacağım ya da Türkiyede %50 o yüzden kafam karışık. Ayrıca para vermeden iç mimarlık mı yoksa yarı burslu mimarlık mı, bunları düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: CristalMeth

O kadar ezmeseydiniz iyiydi. Bir de şöyle bir şey var zaten tam burslu kazanmak için en az 290 almanız gerekiyor. Yani ya kıbrıs'ta para vermeden okuyacağım ya da Türkiyede %50 o yüzden kafam karışık. Ayrıca para vermeden iç mimarlık mı yoksa yarı burslu mimarlık mı, bunları düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    zten özelmiş en ucuzu yazın krtlun bence diğer arkşadalarda yorum ypar belki
  • ARKADAŞLAR LİNK BAĞLANTISINDAN TIKLAYARAK GRUBA KATILABİLİRSİNİZ HER TÜRLÜ DGS HAKKINDA SOHBET VE SORU ÇÖZUMU MEVCUTTUR

https://chat.whatsapp.com/3VkmBBtWTw27XnEYJvId61

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ripendis -- 9 Eylül 2018; 15:8:43 >
  • DGS ile pc mühendisliğe geçen yada yalova üniye geçiş yapan arkadaşlar varsa sorularını cevaplayabilirim.
  • _A_L_İ_ kullanıcısına yanıt
    Peki hocam tek tercih yapsam kesin olur mu yoksa 5-6 tane yapmam daha mı iyi olur kontenjanları 5000 falan yazıyor. Teşekkürler.

• quote:

Daha bitmedi bile 14 eylülde biticek tercihler . 2 hafta sonra felan açıklanır . Ekimin ilk haftası kayıtlar frlan yapılır . Geç başlıcaz yani

Alıntıları Göster
    Ham puandan çok kayıp verdik öğrenci sayısı az 23-24 Eylülde açıklarlar.

• 
Sayfa: önceki 484485486487488
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.