Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (485. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.492
Cevap
141
Favori
816.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 483484485486487
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    direk olarak belli bir üniversite için demedim geç yazılacağız diye ,sonuçlar geç açıklandığı için dedim.ama yine sorarsan hangi bölüm diye,244 puan aldım ve mimarlık veya iç mimarlığagideceğim .mimarlığın puanı anca %50 lere yetiyor ama iç mimarlıkta gelen yerler olur.bilmiyorum kafam karışık
  • quote:

Orijinalden alıntı: CristalMeth

direk olarak belli bir üniversite için demedim geç yazılacağız diye ,sonuçlar geç açıklandığı için dedim.ama yine sorarsan hangi bölüm diye,244 puan aldım ve mimarlık veya iç mimarlığagideceğim .mimarlığın puanı anca %50 lere yetiyor ama iç mimarlıkta gelen yerler olur.bilmiyorum kafam karışık
    240 puana okdar seçneğiniz varmıki aklınız karştı. gende tebrkler
  • 268 sayısal puana, bilgisayar mühendisliği için ilk 10 tercih hariç gerisine hep 277'den 261'e kadar ikinci öğretimler dahil olmak üzere üniler yazdım tercihi gönderdim. Mantıklı mı sizce?

Bir de tercih sonuçları ne zamana gelir tahmini ekim başını bulur mu?
  • Arkadaşlar dgs ile bilg. programcılığından mühendisliğe tamamladım okulu bitirdim. Şuan önlisans olarak acil durum ve afet yönetimi okuyorum ve hemşireliğe tamamlamak istiyorum. 2 önlisans bölümü arasında hangisinin obp sini kullanacağım böyle bir seçeneğim olacak mı? Ve obp puanım kırılacak mı? Bu soruların cevaplarını bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arawnn47

Arkadaşlar dgs ile bilg. programcılığından mühendisliğe tamamladım okulu bitirdim. Şuan önlisans olarak acil durum ve afet yönetimi okuyorum ve hemşireliğe tamamlamak istiyorum. 2 önlisans bölümü arasında hangisinin obp sini kullanacağım böyle bir seçeneğim olacak mı? Ve obp puanım kırılacak mı? Bu soruların cevaplarını bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
    Başvuru yaparken sadece bir ön lisans bölümü seçebiliyosun dolayısıyla sen acil durum ve afet yönetimi bölümünü seçerek başvuru yapacaksın ve ÖBP'de o bölümde yaptığın ortalamaya göre hesaplanacak.

Dipnot : 2 veya daha fazla ön lisans mezuniyeti olanlar doğal olarak DGS'ye başvururken bir tanesini seçiyor. Ancak sınavdan sonra sınav sonuçları açıklanmadan önce ÖSYM bu tür adaylara bölüm değiştirme hakkı veriyor orada bölümü değiştirebilirsiniz. Tabi artık kalan süreç değiştirdiğiniz bölüm üzerinden işler. Örneğin hem adalet hem bilgisiyar programlama mezunusunuz. Adalet bölümünden sınava başvurdunuz.Ancak sınav istediğiniz gibi gitmedi adalet için malum hem türkçe hem mat kasmak gerek.Siz ise sınavda sadece mat kasabildiniz. Dolayısıyla EA puanınız hukuka geçmeye yetmez. ancak bilgisiyar mühendisliğine yeter. öyle bir durumda sınavdan sonra sınav sonuçları açıklanmadan önce ÖSYM bölüm değiştirme hakkı veriyor işte orada bilgisayar programlama olarak yola devam edebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hsyncmlbl

Aöf 2 yıllık okudum lisansa fark dersleri almadan 5.yarıyıla tercih yaparak mı geçeceğim yoksa direk 24-28 eylül tarihlerinde kayıt mı olacağım sadece.
    Artık ön lisans diploması ile direk olarak AÖF'ye kaydolma işi yok. DGS'ye girip tercih yaparak AÖF bölümlerine yerleşiyorsun.

Hangi bölümün 5.yarıyıla fark dersleri alarak hangisinin almayarak geçebileceği kılavuzda belirtiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dead311

Aöf den önlisansta kaydım var tercih yapıp kayıt olabilir miyim yoksa kayıt sildirme şart mı
    AÖF ön lisans kaydın olması tercih yapıp yerleşip okumana engel teşkil etmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _A_L_İ_

Sen 2018 DGS kılavuzunda geçiş yapılabilecek bölümler kılavuzunu incele

Sosyal hizmetler ön lisans mezununun DGS ile tercih edebileceği ÖRGÜN lisans bölümleri

Sosyal Hizmet , Sosyoloj

Sosyal Hizmetler ön lisans mezununun DGS ile tercih edebileceği ve fark dersleri ALARAK 5.yarıyıla kayıt olabileceği AÖF bölümleri

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım

Sosyal Hizmetler ön lisans mezununun DGS ile tercih edebileceği ve fark dersleri ALMADAN 5.yarıyıla kayıt olabileceği AÖF bölümleri

Sosyoloji, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler, İşletme, Konaklama İşletmeciliği, Sosyal Hizmet

Alıntıları Göster
    Reis bende Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği mezunuyum AÖF Havacılık yönetimine geçiş yapacağım Fark dersi alıp almayacağımı hangi kılavuzdan bakabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mojidozirikato -- 8 Eylül 2018; 0:44:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mojidozirikato

Reis bende Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği mezunuyum AÖF Havacılık yönetimine geçiş yapacağım Fark dersi alıp almayacağımı hangi kılavuzdan bakabilirim.

Alıntıları Göster
    Aşağıdaki linkten ulaşabilirsin

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2018/DGS/TABLO2_16052018.pdf

• bilgisayar mühendisliği ve yazılım mühendisliği toplam kotalar artmış sanırım. salak gibi dgs ye çalışmadım ya. bu sene hem 0,5 puan olayı hem de kontenjan artışı sayesinde oluşan fırsatı kaçırdım resmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: _A_L_İ_

Aşağıdaki linkten ulaşabilirsin

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2018/DGS/TABLO2_16052018.pdf

Alıntıları Göster
    Çok teşekkür ederim reis çalışıyorum inan bakacak zamanım yoktu sağol

• quote:

Orijinalden alıntı: rambetiko

bilgisayar mühendisliği ve yazılım mühendisliği toplam kotalar artmış sanırım. salak gibi dgs ye çalışmadım ya. bu sene hem 0,5 puan olayı hem de kontenjan artışı sayesinde oluşan fırsatı kaçırdım resmen
    Benim çoğu arkadaş başını taşlara vuruyor

• sizce dokuz eylül işletme mi yoksa akdeniz üniv işletmeyimi ön sıraya yazmalıyım . çok kararsız kaldım hangisini öne yazıcağım konusunda
  • quote:

Orijinalden alıntı: jack_fear

sizce dokuz eylül işletme mi yoksa akdeniz üniv işletmeyimi ön sıraya yazmalıyım . çok kararsız kaldım hangisini öne yazıcağım konusunda
    İkiside Türkçe mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-35D1D8426

İkiside Türkçe mi?

Alıntıları Göster
    evet
  • quote:

evet

Alıntıları Göster
    dokuz eylül kaçtan başlatıyor hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-24B35DD43

dokuz eylül kaçtan başlatıyor hocam ?

Alıntıları Göster
    Daha başlamadım hocam başvurucam sadece

• quote:

Daha başlamadım hocam başvurucam sadece

Alıntıları Göster
    puanınız kaçtı hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-24B35DD43

puanınız kaçtı hocam

Alıntıları Göster
    259

• quote:

259

Alıntıları Göster
    istanbul bile gelir o puana hocam dokuz eylülde ne işiniz var :) gerçi eviniz oradaysa ayrı mesele
  • 
Sayfa: önceki 483484485486487
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.