Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [09.08.2020]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
10.805
Cevap
139
Favori
671.158
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Diğer ÖSYM Sınavları >> Diğer Sınavlar >> DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [09.08.2020]
Giriş
    1334 Mesaj

Alttan dersiniz olduğu takdirde üniversiteye kayıt yaptıramazsınız. Yeni üniversite ye kayıt yaptırırken diploma veya geçici mezuniyet belgesi isteniyor diye biliyorum.
    |
    |
    exclbr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    tercihleri bırakın daha klavuz yayınlanmadı..ünivler açılınca tercihler yeni yapılır bu gidişle
    |
    |

herkes istedigi bolume girecek gençler

osym başkanı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: exclbr

Dgsye girdim istediğim bölüme yeticek puan yaptım fakat şimdi ki üniversitemden almam gereken alttan 2 ders mevcut,bu dersleri şubata kadar verebiliyorum.

Alttan dersim olupta dgs ile tercih yapıp üniversiteye girebiliyormuyum ? Yoksa dersleri veripte mi girmek daha iyi olur benim için ?
    Şartlı kayıt var ondan faydalanabilirsin.

Orijinalden alıntı: _A_L_İ_

Şartlı kayıt var ondan faydalanabilirsin.

Alıntıları Göster
    Hocam bu konu da bilginiz var ise söyleyebilir misiniz ?

Orijinalden alıntı: exclbr

Hocam bu konu da bilginiz var ise söyleyebilir misiniz ?

Alıntıları Göster
    DGS ile yerleştiğinde MYO'dan mezun olamayanlara şartlı kayıt hakkı verilir.DGS ile yerleşirsin ancak MYO mezuniyetinin tamamlayamadıysan kayıt olamazsın. Bahar yarıyılı başlangıcına kadar (2.dönem başına kadar) ne yapıp edip o dersleri verirsen MYO mezuniyetinin tamamlar belgelerinle kazandığın okula gider kaydını yaptırırsın.
    |
    |

Tercih sonuçlarını görmemiz gerekirken halen tercih duyurusu bekliyoruz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |

|
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1770 Mesaj
    DGS'liler yine Ekim'de baslayacak okula belli oldu

|
    |

F-4E Phantom II
    1987-2014
    F-4E 2020 Terminator over Turkish Skies

1958-2018 Baba Phantom 60 yıldır göklerde
  • Yüzbaşı
    252 Mesaj
    bu sene ki puanlar nasıl arkadaşlar ?
    rica etsem yaptığınız netleri ve öbp puanınızı söylermisiniz ? hesaplayıp geçen seneye göre kıyaslamak istiyorum.
    |
    |
    |
    |
    DGS ile açıköğretime kayıt olmak için ekstra bişey yapmaya gerek var mı? Normal ösym kitapçığından kodu yazıp tercihi yapıyoruz sanırım. Aöf sitesinde kayıt otomasyonunda 24 28 eylülde internet başvurusu var onu tam anlayamadım onun için soruyorum.

|
    |
    505 Mesaj
    DGS TERCİH Başlamamış. ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÖF DGS 24-28 EYLÜL DEMİŞ. Daha

önlisans diplomalar verilmedi.

|
    |

Biliyorsunuz şu ham puandan dolayı bir çok kişinin sınavı geçerli sayılmadı daha doğrusu puanı hesaplanmadı..bu kuraldan mağdur olanlardan mahkemeye başvuranlar olmuş bu kuralın iptali için ve sınavlarının geçerli olması için.. Mahkeme sürecinden mütevellit tercih duyurusunu geciktiriyorlarmış çıkacak karara göre hareket edeceklermiş miş

Orijinalden alıntı: _ESvED_

Arkadaşlar yalnızca duyum

Biliyorsunuz şu ham puandan dolayı bir çok kişinin sınavı geçerli sayılmadı daha doğrusu puanı hesaplanmadı..bu kuraldan mağdur olanlardan mahkemeye başvuranlar olmuş bu kuralın iptali için ve sınavlarının geçerli olması için.. Mahkeme sürecinden mütevellit tercih duyurusunu geciktiriyorlarmış çıkacak karara göre hareket edeceklermiş miş
    Öyle bir şey yoktur, kılavuzları okumak zorunlu okumamak o kişinin sorumluluğudur.
    |
    |

Bu mevzunun davaya konu olması bile trajikomik. Bu dilekçeyi kim kabul edip bunu dava konusu yapabiliyo abi ?

Davayı açan elemanın sığ düşünceli yorumlarına ve son mesajındaki yalakalığa gülerken sinirim bozuldu.

''Kural değişikliğinin sadece kılavuzda yer aldığını, giriş belgesi ve sınav kitapçığında böyle bir hususa değinilmediğini savunan Yavuz, "Bu durumdan etkilenenler olarak internet üzerinden imza kampanyası başlattık." ifadesini kullandı.''

Oldu olacak sınav giriş belgelerinde adamlar sana standart sapmayı da anlatsın puan hesaplama sistemini de anlatsın. Hey Allahım ya.

"Bu kuralın değişmesi sonucunda 10 binlerce öğrencinin puanı hesaplanacak ve yerleşecekler. Herkesin puanı hesaplansa diğer öğrenciler de mağdur olmayacak çünkü ben mezun olduğum alanla ilgili tercih yapabiliyorum. Ben İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği istiyorum. Hedefim 2023'te yerli uçak projesine dahil olmak''

Bu kuralın değişmesi sonucunda 10 binlerce öğrencinin puanı hesaplanıp yerleşecekmiş ortada mağdur kalmayacakmış yapma ya Allahım ne kadar akıllı bi erkek. :D Peki kurala uyup stratejisini kurala göre ayarlayanlar , 5-10 matematik fazla yapacakken daha düşük getirisi olan türkçe sorularına vakit ayıranlar ne olacak beyefendi ? Senin mağdurların puanı hesaplanırsa bu seferde başka mağdurlar doğacak onu ne yapacaksın ? Ha pardon sen mezun olduğun alanla ilgili tercih yapınca mağdur kalmıyormuş şimdi gördüm reis pardon. :D

Yani böyle çürük argümanlarla mahkemede bilirkişi avına mı çıkacaksın ?

En sona hedef 2023 üde çaktımmı tamam bu iş.

• Yüzbaşı
    305 Mesaj
    mahkemeye verseler ne olacak. sınav başvurusunu yaparken okudum kabul ediyorum tikini işaretleyip yapmışlar başvuruyu. hiçbir şekilde kazanamazlar davayı. eğer bu hafta içinde tercihler başlarsa tam zamanında kaydoluruz okullara ama böyle bi saçmalık yüzünden ertelenirse ekim den önce başlamamız çok zor.
    |
    |

Adam o kadar bi haber ki, sınav açıklandıktan sonra bile hala habersizmiş kuraldan.

|
    |
    _A_L_İ_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
bankalar.org
Media Sözlük
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,562
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.