Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (439. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.492
Cevap
141
Favori
816.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Loser.

Bazı dersleri ön lisansta gördüğün için muaf olabileceksin. Ama her üniversite farklı oluyor tabi ki (üniversitenin kalitesine göre) örneğin sallamasyon bir tahmin ile sen 1. sınıfta matematiği haftada 3 ders görmüşsün ama yeni üniversitede 7 ders. Böyle olursa muaf etmeme durumu olabiliyor diye biliyorum. ve evet normal bir öğrenci gibi devam ediyorsun
    Bir de hocam bir kaç soru daha sorayım ben şimdi istanbul üni tbmyo elektirik okudum kılavuzlara baktım elektirik yazmıyo sadece elektrik teknolojısı yada elektırık elektonık elektrıık teknıkerlıgı filan yazıyo karsılıngındada geçebilecegim müh işte elektirik muh ee müh liği emdüstiri filan neyse şimdi benim bunlarla işim yok dimi tercih zamanı yanlarında kodları filan var oyüzden sordum ben atıyorum puanım 300 bu puana göre elektirik muh veya elektırık elektrobık muh bolumlerını yazcam kılavuzdan bu bolumlerın kodlarına bakarak okadar tercih listesi yapıcam kendime birde yine kılavuza bakınca atıyorum bursada bolumun yanında ing yazmamıs yanında acıklama kısmındada numara yok yanı turkce dimi karabukte mesela bolumun yAnında ing yazmıyo ama biraz yanında bknz 17 yazmıs kılavuzdan 17 numaralı maddeye bakıyorum ing zorunlu dıyo. Osym nın acıkladıgı tercih listesi kılavuzunda yanında ing yazmıyosa ve bknz 17 21 fikan gibi maddeler yoksa yanı baska bır kılavuzda ıng oldugunu belirten acıklama maddelerı bunlar. Bunlar yoksa bolum türkçedir dimi biraz uzun saçma yazmış olabilirim kendimi anlatabilmişimdir umarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle sıralamam ygs40k lys 40k şimdi , bounda hazırlık okudum.Bu yaz boun uluslararası ticarete geçmeye düşünüyordum merkezi geçiş ile ve bu yıl bir kez daha sınava girdim ve 2 yıllık istanbul üni makine 2.öğretim bölümü yazıp 2 yıl sonra bounda 4 yıllık makineye geçmeye düşünüyordum ancak malumunuz ki uluslararası ticaret okurken 1 ve 2.sınıfta aynı zamanda 2 yıllık makinede akşam eğitim göreceğim bu da doğal olarak fiziksel bir yorgunluk yaratacak sebebi ise boun ve avcıların birbirine 2-3 saatlik mesafede şimdi bu benim düşündüğüm 1.yoldu

Şu sıralar düşündüğüm bir diğer düşünce ise bu yaz direkt iü de örgün eğitim 2 yıllık makine yazıp dgs ile direkt bouna geçmek bu da 2.yolum

Şimdi 1.yol yaklaşık 8-9 sene sürecek ama elimde 2 diploma olacak 2.yol ise max 5 yıl sürecek ve boun makine diploması elimde olacak

Sizce hangisi daha mantıklı olur?
  • Fre4Mee F kullanıcısına yanıt
    tercihler hakkında bilgim yok yanıltmak istemem seni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esoes12

Öncelikle sıralamam ygs40k lys 40k şimdi , bounda hazırlık okudum.Bu yaz boun uluslararası ticarete geçmeye düşünüyordum merkezi geçiş ile ve bu yıl bir kez daha sınava girdim ve 2 yıllık istanbul üni makine 2.öğretim bölümü yazıp 2 yıl sonra bounda 4 yıllık makineye geçmeye düşünüyordum ancak malumunuz ki uluslararası ticaret okurken 1 ve 2.sınıfta aynı zamanda 2 yıllık makinede akşam eğitim göreceğim bu da doğal olarak fiziksel bir yorgunluk yaratacak sebebi ise boun ve avcıların birbirine 2-3 saatlik mesafede şimdi bu benim düşündüğüm 1.yoldu

Şu sıralar düşündüğüm bir diğer düşünce ise bu yaz direkt iü de örgün eğitim 2 yıllık makine yazıp dgs ile direkt bouna geçmek bu da 2.yolum

Şimdi 1.yol yaklaşık 8-9 sene sürecek ama elimde 2 diploma olacak 2.yol ise max 5 yıl sürecek ve boun makine diploması elimde olacak

Sizce hangisi daha mantıklı olur?

2. Öğretim ile lisans bölümü aynı anda oluyor mu? Biraz saçma geldi bana

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Örgün önlisans mezunuyum 1 yıl oldu mezun olalı, şimdi dgs ile aöf'e girip 2+2 tamamlamak istiyorum. Giren arkadaşlarıma puanlarını sorayım dedim sınava girdik sadece dedi bikaçı, çoğu bölümün tabanı baraj seviyesinde fakat EA konularını görmeyeli yıllar olduğundan emin olmak istedim çalışmadan taban-baraj puanını kolay bi şekilde alabilir miyim?
  • gençler benim bir sorum olcaktı yks girdim ama bekledigimi alamadım mezuna kalamam kalmıştım zaten ama tmci oldugumdan hukuk dışında bölüm yok ama benim gönlüm mühendisliklerde
    uçak teknolojisi bölümüne geçip ordan dgs ile elektrk uçak makine vs geçme hakkı varmış sizce zor mu bu sınav ?
    4 yıllıga tamamlama risk mi ?
    Birde önlisans okuduktan sonra kaçıncı sınıfta başlatıyorlar
    başvurdugumuz bölümün yabancı dili kaçıncı sınıftan başlayacagımızda etkili mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gegehthtvsshas -- 12 Temmuz 2018; 13:1:26 >
  • Esoes12 kullanıcısına yanıt
    Açıktan bölüm yaz geçiş haklarına iyi bak ama.
  • Hiç çalışmadan gireceğim bakalım neler olcak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba saygıdeğer arkadaşlarım açıköğretim yönetim bilişim sistemleri için 5 net türkçe 1-2 net matematik yeterli olur mu Dgs de?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultimatomgenius

Merhaba saygıdeğer arkadaşlarım açıköğretim yönetim bilişim sistemleri için 5 net türkçe 1-2 net matematik yeterli olur mu Dgs de?
    Açıköğretim için konuşuyorum Geçen sene açılan kontenjan doldurulmadığı çin alınabilecek en düşük puanda alsan yerleşirdin. Bu sene ne olur bilemem ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi steganography -- 17 Temmuz 2018; 0:13:47 >
  • Merhabalar, bir şey sormak istiyorum cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler. Anadolu Üniversitesinin dikey geçiş bağlantısında "doğrudan başvuru yapabilecek önlisans mezuniyet alanlarının listesi" diye bir liste var buradan dgs puanına bakılmaksızın direk lisansa geçiş yapabileceği bölümler mi oluyor sadece dgs ye mi girmek gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hsyncmlbl -- 19 Temmuz 2018; 20:5:45 >
  • hangi bölümden hangi bölüme geçebileceğini şöyle bırakıyorum ;

https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2018/DGS/TABLO2_16052018.pdf

önlisans bittikten sonra geçtiğin bölüm ile ilgili olan derslere bakılıyor, aynı olan dersleri tekrar almıyorsun. Bu gittiğin/geçiş yaptığın okula göre değişir. Kaçıncı sınıftan başlayacağın da aldığın krediye bağlı olarak değişir.
  • Beyler forum a ne zamandır giremiyordum. Dgs sınavına gireceklere başarılar. İşallah istediğiniz neticeyi elde edersiniz. Sınavdan sonra vaziyetimi alırım başarılar şimdiden..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hazır mıyız yarınki DGS'ye gençler ses verin bakalım.

Herkes hedefindeki bölümü ve bana şu üni gelse iyi olur dediği üniyi yazsın.

Herkese başarılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PacTyson -- 20 Temmuz 2018; 8:4:12 >
  • sınav giriş belgesi

8. Sınavın yapıldığı bnalara grşte adayların ve sınav görevllernn üstler emnyet görevller tarafından elle ve detektörle aranacak; adaylar yanlarında çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, kablosuz letşm sağlayan bluetooth vb. chazlarla; kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans harç), blezk, broş ve dğer takılarla, anahtar, anahtarlık, metal para gb metal çerkl eşyalarla (bast başörtü ğnes ve nce metal tokalı kemer harç); her türlü elektronk/mekank chazla ve çağrı chazı, telsz, fotoğraf maknes vb. araçlarla, her türlü plastk ve güneş gözlüğü dâhl cam eşyayla (şeffaf/numaralı gözlük harç), banka/kred kartı, ulaşım kartı vb. kartlarla, cep blgsayarı, saat ve sözlük şlev olan elektronk aygıt, hesap maknes vb. her türlü blgsayar özellğ bulunan chazlarla, her türlü kesc ve delc alet, ateşl slah ve benzer teçhzatlarla, kalem, slg, kalemtıraş, müsvedde kâğıdı, defter, ktap, ders notu, sözlük, derg, gazete, vb. yayınlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlarla yyecek, çecek (şeffaf pet şşe çersnde su harç) ve dğer tüketm maddeler le sınav bnasına kesnlkle grlemeyecek ve hçbr eşya emanete alınmayacaktır. Bu nedenle yukarıda belrtlen türdek eşyalarınızı sınava greceğnz bnaya getrmeynz.

kalem silgi kalemtıraş götürmüyoruz değilmi arkadaşlar
  • Yarın ki sınav icin herkese başarılar stres yaparsanız kaybedersiniz sakın unutmayın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yasaluyari kullanıcısına yanıt
    Götürmüyoruz ÖSYM veriyormuş.

• PacTyson P kullanıcısına yanıt
    Elektirik elektronık muh ilk 3 tercihim 1 marmara teknolojı fak eem 2 bursa uludağ eem 3 kocaeli el

• Gencler basarilar,gecen sene ben de ayni heyecani yasadim,cok sukur kazandim.Sakin kalmaya calisin,cozemediginiz sorularda cok takilmayin,sonra donup bakarsiniz,bi soruda takildiginizda cozemeyince insan stres yapiyor soruyu cozmeniz zorlasiyor.

Bu sinavda sure en buyuk dusman.Surenizi iyi kontrol edin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hepimiz için hayirlı olsun

• 
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.