Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (438. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.492
Cevap
141
Favori
816.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 436437438439440
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PacTyson

Teşekkür ederim hocam size de başarılar dilerim. İnş ulaşırız hedeflerimize.

Bilgisayar mühendisliği hedefim. Sizin? O yüzden sadece sayısala odaklanacağım sınavda Türkçe pek bir puan katmıyor bize ama 0.5 ham puan alma zorunluluğundan dolayı bir 10-15 soru da nolur nolmaz diye Türkçeye de bakmaya çalışacağım gerçek sınavda.

Alıntıları Göster
    Anladım hocam benim de hedefim Havacılık Yönetimi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba.Ben güz döneminden 3 dersten devamsızlıktan kaldım.Dgs yi kazanırsam şartlı kayıttan faydalanabilir miyim? Konuyla alakalı fikir yürütenler değil gerçekten bilgi sahibi olanlar cevap verirse çok memnun olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O değilde sınav 21 temmuza ertelendi. Ama neden anasayfada hala 8 temmuz yazıyor? Admin neredesin?
  • sayısal mantığı 0 olan biri hangi kitaplardan çalışmalı
  • Tahminim bu sınavda da Geometri'yi değiştirdiler. TYT tarzı bir geometri ile karşılaşabiliriz. TYT sınavında cebir adına hiçbir şey yoktu umarım bu sınavda da öyle bir şey yapmazlar yoksa ters köşe oluruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtnei

Tahminim bu sınavda da Geometri'yi değiştirdiler. TYT tarzı bir geometri ile karşılaşabiliriz. TYT sınavında cebir adına hiçbir şey yoktu umarım bu sınavda da öyle bir şey yapmazlar yoksa ters köşe oluruz.
    40 yılın başı şu sınava girme fırsatı yakaladık, umarım öyle bir şey olmaz.

Çalışmaların boşa gittiği hissini yaşarsak çok koyar.

• PacTyson P kullanıcısına yanıt
    Aynen valla hocam. Ben soruları görmek için öylesine TYT'ye girmiştim sınav bildiğin evrim geçirmiş. Normal üçgen yoktu sınavda ve cebir işlemi de hiç yok denilebilirdi. 1 tane veya 2 tane olabilir pasta sorusu idi sanırım oda. Eğer DGS'de de böyle yaparlarsa çok fena ters köşe olunur. İnşallah DGS'de bu kadar çabuk köklü değişiklik olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtnei

Aynen valla hocam. Ben soruları görmek için öylesine TYT'ye girmiştim sınav bildiğin evrim geçirmiş. Normal üçgen yoktu sınavda ve cebir işlemi de hiç yok denilebilirdi. 1 tane veya 2 tane olabilir pasta sorusu idi sanırım oda. Eğer DGS'de de böyle yaparlarsa çok fena ters köşe olunur. İnşallah DGS'de bu kadar çabuk köklü değişiklik olmaz.
    Ben de dün gece baktım tyt sorularına hocam. Eski sınavla hiç alakası kalmamış ama aslında DGS ve ALES sayısal mantık tarzına da yaklaşmış sorular. DGS'de zaten şekilli şukullu uzun hikayeli sayısal mantık soruları oluyor ama en azından cebir, problemler, geometri vs. Kısmı klasik şekilde kalsın tüm sınav değişirse emek boşa gitmiş gibi olur. Bakalım. Olmaz öyle inş.

İnşallah olmaz hocam öyle. Emeğimizin tam karşılığını alacağımız bir sınav olur umarım.
  • Konu açmıştım ama cevap gelmedi, bir de burdan yazayım.

Arkadaşlar DGS sınavına AÖF lisans tamamlamak için gireceğim. Fakat lise ve önlisans bölümlerim sözel olduğundan sayısalım yok denecek kadar az. Sizce AÖF'de lisans bölümünü DGS'de sadece sözel soruları cevaplayarak kazanmak mümkün mü? Teşekkürler şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Methoxyphenyl

Konu açmıştım ama cevap gelmedi, bir de burdan yazayım.

Arkadaşlar DGS sınavına AÖF lisans tamamlamak için gireceğim. Fakat lise ve önlisans bölümlerim sözel olduğundan sayısalım yok denecek kadar az. Sizce AÖF'de lisans bölümünü DGS'de sadece sözel soruları cevaplayarak kazanmak mümkün mü? Teşekkürler şimdiden.
    Eskiden AÖF ile lisans tamamlamak için DGS'ye girme şartı yoktu artık kesin olarak var mı böyle bir kural?

Bence çok yüksek puan çekmen gerekmiyordur puan olayını bir araştır o konuda bir bilgim yok ama artık DGS'nin geçerli sayılması için her iki dersten de en az 0.5 ham puan alman lazım bu konuda uyarmak istedim.

Yani en az sayısalda 1 soru mu doğru cevaplamak gerekiyor?
    Şart değil, iki diplomam olsun diye 2+2 okumaya karar verdim.

Öğrendim şimdi, bir konuya ağırlık verip doğru cevaplanır bir soru sıkıntı değil diye düşünüyorum. Umarım yanılmam.
    0.5 net;
    3 soruda 1 doğru 2 yanlış
    8 soruda 2 doğru 6 yanlış
    13 soruda 3 doğru 10 yanlış
    18 soruda 4 doğru 14 yanlış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Methoxyphenyl -- 3 Temmuz 2018; 12:25:17 >
  • Bu yıl tahmini olarak yerleştirmeler eylülün ortalarına veya sonuna sarkar mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • death stroke kullanıcısına yanıt
    ÖSYM takvimine göre sınav sonuçları 16 Ağustos tarihinde açıklanacak. Sonraki hafta ise 9 günlük Kurban Bayramı tatili var. Tercihler 27 Ağustos haftasından itibaren alınmaya başlanırsa öyle anormal bir gecikme yaşanmayacaktır diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nForcer

ÖSYM takvimine göre sınav sonuçları 16 Ağustos tarihinde açıklanacak. Sonraki hafta ise 9 günlük Kurban Bayramı tatili var. Tercihler 27 Ağustos haftasından itibaren alınmaya başlanırsa öyle anormal bir gecikme yaşanmayacaktır diye düşünüyorum.
    Kasımda askere gitmem gerekiyor. Yani DGS kazanırsam ikinci okuyacağım lisans bölümü olacak, kasıma kadar üniversite kayıt işlemleri tamamlanmış olur değil mi? Bu konuda bir sıkıntı çıkma ihtimali var mı sizce?
    Bu yıl geçen yılın aksine yerleştirmelerin arasına bayram tatili girmeyecek. En kötü olasılıkla eylül ayının son haftasında üniversiteye kaydınızı yaptırmış olursunuz diye tahmin ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nForcer

Bu yıl geçen yılın aksine yerleştirmelerin arasına bayram tatili girmeyecek. En kötü olasılıkla eylül ayının son haftasında üniversiteye kaydınızı yaptırmış olursunuz diye tahmin ediyorum.
    Sağolun hocam. Umarım öyle olur.
  • Yeni kontenjanları nereden görebiliriz, bilen var mı?
  • Arkadaşlar bu sene ki dgs sınavına hazırlanıyorumda kafama bir kaç soru takıldı

Şimdi biz dgs den bir üni kazanıp yerleşince o ünite ygs lys veta ayt tyt neyse onlar gibimi girmiş olucaz yani seçiceginiz dersler haklarımız filan bir kısıtlama yada tedbir kurallar olucakmı üzerimizde

İnternette intbak sınıfı muhabbeti aklıma takıldıda kaldırılmıs ama sorayım dedim

Yani derslerimizi sectik okula gidiyoruz geliyoruz sınavlar fılan alttan belki 5 10 belki hiç dersimiz kalıcak veya kalmıycak bir kısıtlama okuldan atma bi kural yok dimi bize aynı ygs lys ile yerleşenler gibi derslerimizi alıcaz vericez belki alttan alcaz bıraka bıraka belkı sınıfta kalcaz yda ıstersek yaz okulu yapcaz ama kısıtlama kural okuldan atma tarzı şeyler varmı

Cok uzun oldu ama cevaplarsanız sevinırım

• Fre4Mee F kullanıcısına yanıt
    Bazı dersleri ön lisansta gördüğün için muaf olabileceksin. Ama her üniversite farklı oluyor tabi ki (üniversitenin kalitesine göre) örneğin sallamasyon bir tahmin ile sen 1. sınıfta matematiği haftada 3 ders görmüşsün ama yeni üniversitede 7 ders. Böyle olursa muaf etmeme durumu olabiliyor diye biliyorum. ve evet normal bir öğrenci gibi devam ediyorsun
  • 
Sayfa: önceki 436437438439440
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.