Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.491
Cevap
141
Favori
816.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: irdal

quote:

Orijinalden alıntı: Nike

intibak çok mu zor birde toplam 3 sene sürüyor değil mi ? Kaç puan yapıp kazandınız kaçıncı sıradaydınız ? Teşekkürler.

İntibakda değilim bu sene. İngilizce olmadan elektronik mühendisi olunmaz gibi takıntım olduğu için hazırlıkdayım. derslerinde % 30 dan fazlası ingilizce zaten. Duyduğum kadarı ile ege de intibak da hocalar yönünden sıkıntı yokmuş ama dersler baya bi ağır. Gerçi bütün üni. lerde elektromik müh. intibağı ağır. Geçilemeyecek gibi değilmiş ama biraz psikolojik olarak sıkıntı sanırım. intibak dahil 3 sene okul ama hazırlık olduğu için doğal olarak benim 4 oldu. Benim sıralamam 418 di. sondan bi önce yerleştim egeye. 75 mat. 70 Türkçe okul puanı da 71 di yanlış hatırlamıyorsam. Aöbp iyi olsa sıralamam daha iyi olurdu.

Alıntıları Göster
    Benim kazanma durumum olabilir.Aobp 70 üstü geliyor ama okul 4 yıl sürecek.Kendi şehrimden başka bir yerde okumayı düşünmüyorum.
    İntibak yayınları konu anlatımlı kitabı ve yargı soru bankası siparişi vereceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: irdal

quote:

intibak çok mu zor birde toplam 3 sene sürüyor değil mi ? Kaç puan yapıp kazandınız kaçıncı sıradaydınız ? Teşekkürler.

İntibakda değilim bu sene. İngilizce olmadan elektronik mühendisi olunmaz gibi takıntım olduğu için hazırlıkdayım. derslerinde % 30 dan fazlası ingilizce zaten. Duyduğum kadarı ile ege de intibak da hocalar yönünden sıkıntı yokmuş ama dersler baya bi ağır. Gerçi bütün üni. lerde elektromik müh. intibağı ağır. Geçilemeyecek gibi değilmiş ama biraz psikolojik olarak sıkıntı sanırım. intibak dahil 3 sene okul ama hazırlık olduğu için doğal olarak benim 4 oldu. Benim sıralamam 418 di. sondan bi önce yerleştim egeye. 75 mat. 70 Türkçe okul puanı da 71 di yanlış hatırlamıyorsam. Aöbp iyi olsa sıralamam daha iyi olurdu.

Alıntıları Göster
    Önlisans Başarı Puanı mı okul puanı yoksa Ağırlıklı Önlisans Başarı Puanları Sayısal (AÖBP-SAY) olan mı ?

Neyse kendim buldum cevabı Ağırlıklı Önlisans Başarı Puanları Sayısal (AÖBP-SAY) puanımıza ekleniyormuş bana 2010 da 69 gelmiş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nike -- 14 Mayıs 2011; 15:53:28 >

• quote:

Önlisans Başarı Puanı mı okul puanı yoksa Ağırlıklı Önlisans Başarı Puanları Sayısal (AÖBP-SAY) olan mı ?

Neyse kendim buldum cevabı Ağırlıklı Önlisans Başarı Puanları Sayısal (AÖBP-SAY) puanımıza ekleniyormuş bana 2010 da 69 gelmiş..

Alıntıları Göster
    Önce parayı yatırdım şimdi internet den başvuruyu tamamladım haydi hayırlısı Allah utandırmasın..

• Bende az once parayi yatirdim. İlk defa girecegim sinava bu arada ins. Mezun oluruz :(

Biraz zor gibi gorunsede
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7nbitirdin

Bende az once parayi yatirdim. İlk defa girecegim sinava bu arada ins. Mezun oluruz :(

Biraz zor gibi gorunsede

başvuruyu yaptın mı ? başvuru için hangi evraklar gerekli?
  • quote:

Orijinalden alıntı: covert

quote:

Orijinalden alıntı: 7nbitirdin

Bende az once parayi yatirdim. İlk defa girecegim sinava bu arada ins. Mezun oluruz :(

Biraz zor gibi gorunsede

başvuruyu yaptın mı ? başvuru için hangi evraklar gerekli?

Alıntıları Göster
    Daha mezun olmayanlar için konuşuyorum aday bilgi formunu doldurup dekontla birlikte gidince oluyor başvuru. Mezunlar için transkript veya diplomayla ilgili sorunlar çıkabiliyor. izleyeceğin yola şuradan bakabilirsinhttp://www.osym.gov.tr/dosya/1-57725/h/dgsadayizlenecekyol-myo.pdf

• quote:

Orijinalden alıntı: vincee

Daha mezun olmayanlar için konuşuyorum aday bilgi formunu doldurup dekontla birlikte gidince oluyor başvuru. Mezunlar için transkript veya diplomayla ilgili sorunlar çıkabiliyor. izleyeceğin yola şuradan bakabilirsinhttp://www.osym.gov.tr/dosya/1-57725/h/dgsadayizlenecekyol-myo.pdf

Alıntıları Göster
    başvuruyu nihayet bugün yaptım.mezun olanlardan diplomanın ve transkriptin onaylı aslı gibidir fotokopilerini istiyorlar.ona göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nu.D.38

başvuruyu nihayet bugün yaptım.mezun olanlardan diplomanın ve transkriptin onaylı aslı gibidir fotokopilerini istiyorlar.ona göre.

Alıntıları Göster
    An itibariyle bende yapmış bulunuyorum internetten başvurumu, bu sene hazırlanmadım hiç, bakalım ne yapacağız sınavda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyberkesh

An itibariyle bende yapmış bulunuyorum internetten başvurumu, bu sene hazırlanmadım hiç, bakalım ne yapacağız sınavda.

Alıntıları Göster
    Beyler ben geçen sene muhasebe bölümünden mezun oldum. Dgs ye girdim ama; çalışmadığımız için pekte anlamlı olmadı :)

Benim merak ettiğim ben şuan aöf 3 e geçiş yaptım, şimdi yine dgs ye girip geçiş yapma hakkım var mı ?
  • Hem orgun ogretim hemde acik ogretim okunabiliyor diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kopuq61

Beyler ben geçen sene muhasebe bölümünden mezun oldum. Dgs ye girdim ama; çalışmadığımız için pekte anlamlı olmadı :)

Benim merak ettiğim ben şuan aöf 3 e geçiş yaptım, şimdi yine dgs ye girip geçiş yapma hakkım var mı ?

Hem örgün hem açık okunuyor aynı anda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

quote:

Hem örgün hem açık okunuyor aynı anda.

Alıntıları Göster
    Selam arkadaşlar, bende dgs hazırlanıyorum bu yıl. bütünnotlarım açıklandı, diploma notum 3.29 buna kaç puan gelir. Ben hesaplayamadım ama :)
    yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: G ö z l e m c i

Selam arkadaşlar, bende dgs hazırlanıyorum bu yıl. bütünnotlarım açıklandı, diploma notum 3.29 buna kaç puan gelir. Ben hesaplayamadım ama :)
    yardımcı olursanız sevinirim.

Alıntıları Göster
    75-80 arası bir puan gelme ihtimali fazla...
  • quote:

Teşekkür ediyorum hocam.iyi bir puan olsa gerek :)
    yanılıyormuyum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BEN ÖTESİ

quote:

yanılıyormuyum ?

Bölümün durumuna bağlı. Sen bölümde kaçıncısın? Ona göre puan alacaksın. Eğer 1. isen 80, 2.isen 79, 3.isen 78.... böyle gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terliksi Hayvan

quote:

quote:

yanılıyormuyum ?

Bölümün durumuna bağlı. Sen bölümde kaçıncısın? Ona göre puan alacaksın. Eğer 1. isen 80, 2.isen 79, 3.isen 78.... böyle gidiyor.

hıı. peki aralarında hep 1 puan fark mı oluyor, yarın öğrenci işlerinden sorarsam sanırım bilgi alabilirim ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

yanılıyormuyum ?

hıı. peki aralarında hep 1 puan fark mı oluyor, yarın öğrenci işlerinden sorarsam sanırım bilgi alabilirim ?

Aynı puanda gelebilir çok yakınsa notlar. Öğrenci işlerinden öğrenemezsin. DGS sonucu açıklandıktan sonra, sonuç belgende görebilirsin

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yanılıyormuyum ?

Aynı puanda gelebilir çok yakınsa notlar. Öğrenci işlerinden öğrenemezsin. DGS sonucu açıklandıktan sonra, sonuç belgende görebilirsin

Çok teşekkürler, hayırlısı )

• quote:

Orijinalden alıntı: G ö z l e m c i

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yanılıyormuyum ?

Çok teşekkürler, hayırlısı )

Alıntıları Göster
    bende hazırlanıyorum ama zor gibi bu sene şuan sayısalda 55 doğruyu anca buluyorum ki geometri yani 10 soru full boş, ilerletemedim...türkçede de yapabileceğim 45 soru bakıyorum tek tük 1-2 yanlış çıkıyor...bir sayısalcı için yetersiz bir durum olsa gerek. neredeyse 1 ay kaldı artık full geometriye bakıyorum bari o 10 soru boş kalmasın.

• quote:

Okunuyor da, açıköğretimdeki bölüm ile dgs ile kazanıp okuyacağınız bölümün birbirinden farklı olması gerekiyor, diye biliyorum
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.