Şimdi Ara

Dikey Eşitlemeyi Mutlaka Aktif Yapın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
5.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Anlamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saqol qnq çelıncır oldum.

• Sağol kardeş bende monitörü yan yatırarak oynuyordum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haklısın kardeş.
  • 3x^2 = 10/4 yatay eşitsizlik pasif mi ?
  • YavHeHe.gif

• Dikey eşitlik = Maximum 60 fps.

Aktifleştirmediğinizde = Sisteminizin yettiği kadar fps. Vsync hayatta açmam hiçbir oyunda, UI biraz yavaşlıyor hem. Gereksiz.
  • 200 fps alıyorum ne gerek var
  • quote:

Orijinalden alıntı: khanjui

Dikey eşitlik = Maximum 60 fps.

Aktifleştirmediğinizde = Sisteminizin yettiği kadar fps. Vsync hayatta açmam hiçbir oyunda, UI biraz yavaşlıyor hem. Gereksiz.

Aydinlattigin icin tesekkurler hocam. Bende niye bu fps 60 i gecmiyor diyordum.

• quote:

Biraz daha açıklayıcı olabilir misiniz ?

Dikey eşitlik nedir?
    Nasıl aktif edilir ?
    Aktif edilmesi ve edilmemesi halinde + ve - 'leri nelerdir ? ( fps dışında)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi major24 -- 11 Mayıs 2013; 23:34:50 >
  • quote:

Monitorun 60 hz ise alabilecegin en akici goruntuyu 60 fpsde alirsin. Fps 200 olsa bile frame atlamalar goruntude yirtilmalar olur, oyun tam anlamiyla akici olmaz.

• Ben aktifleştirince 80-90 fps oluyor tf lerde 40 a falan düşüyor. Aktifleştirmesem 150 fps falan oluyor tf lerde 50 ye falan düşüyor. Benim istediğim ne olursa olsun 60 fps de kalan bir sistem

• quote:

Bende işaretliymis sistemım cok iyi yenı topladım 3200 liraya ama standart 60 -70 fps oluyordu bu dikey olan seyı kaldırdım fps 120 lere cıktı ama sankı akıcılık gıttı göruntudekı sebebı nedır nasıl kullanmalıyım senın görüntü ayar modunu ss alıp ekleyebılırmısın en iyi randıman alabilmemiz için ne yapmak lazım yani bu sistemin 60 fps yapsı cok saçma ocelote 'n sistemınden daha iyi iken ki o adam 120 fps felan alıyor ben neden 60 fps de oynuyorum yardımcı olabılecek arkadas varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: major24

quote:

Biraz daha açıklayıcı olabilir misiniz ?

Kısaca, ekran kartından gelen frame sayısının, monitörün o çözünürlükte verdiği tazeleme hizından fazla olmaması şeklinde sınırlanması olarak açıklanabilir. Monitöre 1 saniyede gösterebileceğinden fazla kare gitmeyecek oldugundan, v sync kapalı olduğunda yırtılma adıyla bilinen görüntü bozulması oluşur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Snefru

Ben aktifleştirince 80-90 fps oluyor tf lerde 40 a falan düşüyor. Aktifleştirmesem 150 fps falan oluyor tf lerde 50 ye falan düşüyor. Benim istediğim ne olursa olsun 60 fps de kalan bir sistem

o zaman vsync şart
  • Vsync demek vertical(dikey) senktorizasyon demek.Vsync açık olursa arkadaşın da söylediği gibi maksimum 60 fps alırsınız.çünkü bu optimum değerdir.burada senkronize eder sistemi üstüne çıkarmaz.

Vsync yi aktif etmezseniz bu limiti kaldırmış olursunuz.ne kadar güçlüyse pc,o kadar fazla fps olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fulctrum

quote:

Orijinalden alıntı: Snefru

Ben aktifleştirince 80-90 fps oluyor tf lerde 40 a falan düşüyor. Aktifleştirmesem 150 fps falan oluyor tf lerde 50 ye falan düşüyor. Benim istediğim ne olursa olsun 60 fps de kalan bir sistem

o zaman vsync şart

Aktifleştirince derken vsync den bahsetmiştim yani yine sabit 60 da oynayamıyorum. Yükselmesinide istemiyorum düşmesinide ama moniyörle ilgili problem heralde.

• quote:

1. V-Sync'ı açarsan eğer maksimum 60 görmezsin, monitörün 60 hertz ise 60 FPS görürsün.

2. V-Sync'ı kapatıp 300 FPS de alsan farketmez eğer monitörün 300 FPS'i gösteremiyorsa.

3. Hem sisteminin hem de monitörünün izin verdiğini varsayalım, hiçbir insanın gözü 80 FPS'den yukarısını algılamaz. Yani 80 de olsa 8000 de olsa aynı.

Sonuç olarak, V-Sync'ı kapatmak sadece sistemini yorar. Boş yere bilgisayarın tam güçte çalışır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Villi Lapsi

quote:

1. V-Sync'ı açarsan eğer maksimum 60 görmezsin, monitörün 60 hertz ise 60 FPS görürsün.

2. V-Sync'ı kapatıp 300 FPS de alsan farketmez eğer monitörün 300 FPS'i gösteremiyorsa.

3. Hem sisteminin hem de monitörünün izin verdiğini varsayalım, hiçbir insanın gözü 80 FPS'den yukarısını algılamaz. Yani 80 de olsa 8000 de olsa aynı.

Sonuç olarak, V-Sync'ı kapatmak sadece sistemini yorar. Boş yere bilgisayarın tam güçte çalışır.

Monitörüm 120 Hz destekliyor o yüzden kullanmıyorum. Hissediliyor fps farkı menüde geçişlerde. Herkese göre değişir tabi bu denereyerek kendiniz karar verin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.