Şimdi Ara

dijitürk bein media group üzerine geçtiğine göre yeni kanallar eklensin...! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
0
Favori
7.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şifre değişirme konusu biraz karışık gibi yani net bir cevap yok. Ancak sorunun hevc uyuşmazlğından kaynaklandığını düşünüyorum, çünkü receiver'lardaki mevcut yazılımların hevc ve irdeto ile uyumsuz olduğu konusunda birçok kez söylenti duydum, bu da demek oluyor ki yazılım ve modülasyon uyumsuzluğu yani hevc modulasyonu irdeto yazılımı ile uyumsuz işte belki bu sebepten ötürü değiştiriyor olabilirler. Benim tek bildiğim şifreleme sisteminin kesin değişecek olması ve server ile kesin izlenebilecek olması sunucuların hepsi yurtdışında hertürlü engellemeye hazırlıklılar server abonesi kesinlikle madur olmayacak çünkü firma çok güçlü

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • uydu alıcıları düzgün çalışır hale gelsin de, neye değiştiriyorlarsa değiştirsinler şu sistemi,
    cihazlar kendi kanallarının şifresini çözmekten aciz hale gelmekte,
  • arkadaşlar...beinmovies ve beinseries kanalları rütük lisansı aldıysa şayet dijitürk üzerinden kesin sansürlü yayın yapar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: unsur

yuxeses,
    uzun süre önce yazmışsın
    öncelikle 3 büyük platformu da kullanmış biri olarak bir nebze doğruda olsa, söylediğin çoğu şeye katılmıyorum. Görüntü kalitesi gerçekten kötü, hatta son dönemde hiç türkçe klip kanalı yok.

FX vs. gibi kanallar gerek D-smart, gerekse Tivibu'da olan ve benim çok önemsediğim kanallar. Ancak Lig Tv haricinde Digiturk berbat bir içeriğe sahip gibi algı oluşmuş sende.

Herkesin kabul ettiği Lig kanalı hariç konuşalım. Hala Tivibu'ya aboneyim, FX kanalındaki birkaç dizi ve avrupa kupalarındaki Beşiktaş maçları haricinde açmam. Diğer kanalların istisnasız hepsi değil HD, 4K hepsi 8K olsa ne yazar. Ulusal kanalların hemen hepsinde zaten kalite yerlerde, Belgesel kanalları haricinde kanal içeriği adam gibi tek kanal söyle ki İZ TV'yi Nat Geo'nun birçok programından daha çok izliyorum, şiddetle tavsiyemdir İZ Tv izle.

Sırf maçlar uğruna Tivibu Süper Paket üyesiyim, 44 TL'ye 24 ay sözleşme yaptım. Ha özellikle Tivibu'da Sinema kanalı çok 10 taneden fazladır belki ama içi bomboş. Benim Moviemax kanalarında 2-3 sene önce seyrettiğim yüksek bütçeli ve gerçekten yüksek kaliteli filmleri yeni veriyorlar. Yeni yapımlara yer veriyorlar bağımsız filmlere ve kaliteli Uzak Doğu filmleri için biçilmiş kaftan. Hele ki geçen senelerde açıyordum Tivibu'yu uzak doğu filmleri (seveni vardır orası ayrı). Hele ki Tivibu ve D-Smart'ta Spor kanalları tamamen facia. Avrupa'da en iyi, en kaliteli birkaç liginden biri sayılan Türkiye Basketbol Ligi yine Digiturk'te. Daha bugün gördüm, ispanya, almanya basketbol ligi bizde diye sitesinde tanıtım vardı. Emin değilim ya D-Smart'ta ya da Tivibu'da. Şimdi sen görüntü kalitesi daha iyi diye gidip sıradan maç mı seyredeceksin?

Görüntü kaliteleri Digiturk'e nazaran gerçekten iyi asla sözüm yok, pahalıda; ama zamanında sinemadan çıkan yeni filmleri online sitelerden sinema çekimide olsa güzel filmi kötü görüntüyle seyrettiğimiz çok oldu. Hala sinemaya gitmeyip internetten kötüde olsa izlerim mantığına sahip bir sürü insan var. belgesel ksnalları hemen hemen aynı, belki bir iki tane değişik kanal vardır. Digiturk'de gereksiz kanal olarak halay kanalı olan :) flash tv haricinde fazla yok. Tivibu'da maşallah içi boş sürüsüne kanal var.

Diğerlerinde kanal sayısı fazla olabilir, görüntü çok daha kaliteli olabilir, ama kanal içeriği boş. hele ipTv diye lanse edilen Tivibu 6.seneye girecek, anca 5 senede ipTv özellikleri kazanmaya başladı. Kanal geçişleri düzelmiş ama çok yavaş. kanalların program bilgisi koymasaymış daha iyiymiş, neredeyse yok gibi çünkü. Bir faciada seç-izle özelliği. Ben yeni filmi mm. premier'de seyrettikten sonra bakıyorum, Tivibu'ya aynı film SD 5.25'e kirala seçeneğiyle. Geçen Tarzan filmini kiralayacaktım HD yayın yoktu, iTunes üzerinden FHD görüntü kalitesiyle 4 TL'ye kiraladım.

Bunlar haricinde Digiturk'ün bir avantajı daha var Süper Ligi yayınlıyor.

8 yılı geçmiştir Digiturk aboneliğim ve ilk günden beri Lig Tv abonesiyim aynı zamanda. Digiturk'un en büyük numarası Türkiye ligi maç yayın haklarının elinde olması, yoksa yalnızca belgesel yada sinema kanalları için Digiturk'e abone olmaz kimse herhalde.

Digiturk'un pazarlama stratejisi bir biçimde insanları taahhütlü olarak Lig Tv abonesi yapmak. Lig Tv'ye abone olursanız, vapurdaki seyyar satıcılar misali Lig Tv'nin yanına birşeyler vermeye çalışıyorlar normal fiyatından daha ucuza. Yani neredeyse bütün kanal ve yayınlar Lig Tv'nin garnitürü gibi. Mantık bu olunca kaliteli belgesel,film vs dertleri olmuyor pek.

Euro 2016 öncesi 4K yayın için aradılar beni, düşünür müsünüz dediler. 4K tv'yi de aldım alıyorum durumunda olduğumdan eğer makul ücretle kutu verecekseniz isterim dedim, bir daha arayan soran olmadı. Daha sonra 4K abonelik için web sitesi üzerinden form doldurdum yine arayan soran yok, talebiniz ulaştı gibi bir bildirimde yok, Türkçesi sallayan yok. Taahhüt bitim süresi gelince kedi yavrusu gibi şirinlik yaparak aramayı biliyorlar ama onun dışında pek umursadıkları söylenemez. Satış ve devir süreci uzadığı için bir noktaya kadar bu durumu normal karşılıyor insan ama artık belirsizlik nedeniyle böyle de diyemiyor.

History kanalı kendini tekrar eden sıkıcı bir kanal halinde uzun süredir. Bir dönem BBC Knowledge vardı hiç değilse Top Gear falan izletirdi o da gitti. Ne işe yaradığnı anlamadığım ve yarın listeden kalksa farketmeyeceğim NatGeo People kanalı var gereksiz, sıkıcı boş beleş bir kanal.

Koskoca Digiturk'te toplam 11 belgesel-aktüalite kanalı içinde toplasan en fazla 3-4 kanal ilgimi çekiyor (ara sıra ID X, nadiren History, bu aralar daha sık olarak Discovery Showcase HD ve biraz biraz Discovery Science)

H2 desen yok, Ci kanalı desen esamesi okunmuyor niyetleri de yok gibi. Bu gidişle Mayıs'ta lig bitince direk üyeliği kapattıracağım.

Edit : Düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phaldor -- 12 Ocak 2017; 11:36:3 >

• Phaldor kullanıcısına yanıt
    Dediklerine yürekten katılıyorum. Yalnız bazı noktalara dikkat çekmek gerek, Digiturk'ü ilk aldığımda Lig yayın hakkı Digiturk'te bile değildi. Türkiyede ilk defa Dijital görüntü sağladığı ve filmlerin kalitesi için almıştım. O zamandan bu zamana kanal içerik kalitesinden -mecburen- memnun olsamda (diğerlerine nazaran), yayın görüntü kalitesinde gelişim sağlayamadı. Turksat uydu yayınlarının HD yayını Digiturk'ün HD kanallarının görüntülerine göre bariz daha güzel.

Şu anda belgesel kanalları için platformlara abone olan insanlar var. Çünkü ulusal kanalların yayınları artık çekilmez halde 2-3 seviyesi berbat boş ve maddi olarakta ucuz programlarla akşamı edip, 7 gün dizi yayınlıyorlar ( birinde olmasa diğerinde muhakkak dizi var) Ancak belgesel kanallarına bakıyorum, Nat geo (people, wild), Discovery, History vs. birçok kanal var ama kaliteli yapımları çok az. Gerçi herkesin zevki farklıdır ve ilgilerini çeken belgeseller vardır. Nat Geo'nun dergisine yıllık aboneyim ve dergiyi okumak çok daha zevkli ve bilgi veriyor.

4k yayın için ufaktan başladılar ama sorun şurada, birçok kişide 4k tv yok, olsa bile 2020'ye kadar tek tük kanal içeriği içinde 4k alıcıya fazla yüklenmekte doğru değil.
    d-smart'ta, Tivibu'da kullanma şansım oldu. Tüm platformlar aynı rezillikte, yine içlerinde Digiturk ön plana çıkıyor; kötünün iyisi demeli. Film izlemek için eğer illegal işler yerine legal olan netflix,iTunes gibi internet platformlarından izlemeyi önerirsen sıkıntı yok.

• arkadaşlar...yenilikleri bekleyince heyacanlanır insan...
  • kartilkisi kullanıcısına yanıt
    Yenilik diye bekliyoruz da, Logo değişiminden öte gitmezse Digiturk'ün işi zor. Uzun yıllardır kendilerini yenileyemiyorlar, gelişemiyorlar. En çok eleştiri noktası görüntüsü ve pahalılığı. gerçi D-smart ve Tivibu'yu da oranlayınca pahalılıkta birbiriyle yarışırlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unsur

Dediklerine yürekten katılıyorum. Yalnız bazı noktalara dikkat çekmek gerek, Digiturk'ü ilk aldığımda Lig yayın hakkı Digiturk'te bile değildi. Türkiyede ilk defa Dijital görüntü sağladığı ve filmlerin kalitesi için almıştım. O zamandan bu zamana kanal içerik kalitesinden -mecburen- memnun olsamda (diğerlerine nazaran), yayın görüntü kalitesinde gelişim sağlayamadı. Turksat uydu yayınlarının HD yayını Digiturk'ün HD kanallarının görüntülerine göre bariz daha güzel.

Şu anda belgesel kanalları için platformlara abone olan insanlar var. Çünkü ulusal kanalların yayınları artık çekilmez halde 2-3 seviyesi berbat boş ve maddi olarakta ucuz programlarla akşamı edip, 7 gün dizi yayınlıyorlar ( birinde olmasa diğerinde muhakkak dizi var) Ancak belgesel kanallarına bakıyorum, Nat geo (people, wild), Discovery, History vs. birçok kanal var ama kaliteli yapımları çok az. Gerçi herkesin zevki farklıdır ve ilgilerini çeken belgeseller vardır. Nat Geo'nun dergisine yıllık aboneyim ve dergiyi okumak çok daha zevkli ve bilgi veriyor.

4k yayın için ufaktan başladılar ama sorun şurada, birçok kişide 4k tv yok, olsa bile 2020'ye kadar tek tük kanal içeriği içinde 4k alıcıya fazla yüklenmekte doğru değil.
    d-smart'ta, Tivibu'da kullanma şansım oldu. Tüm platformlar aynı rezillikte, yine içlerinde Digiturk ön plana çıkıyor; kötünün iyisi demeli. Film izlemek için eğer illegal işler yerine legal olan netflix,iTunes gibi internet platformlarından izlemeyi önerirsen sıkıntı yok.

Diğer platformları hiç izlemediğim için sizin söylediklerinizi doğru kabul ediyorum, karşılaştırma konusunda haklısınız muhtemelen.

Ancak tüm varlığını maç yayınlarına ve o paketlerden gelecek gelire bağlarsan sonra böyle köreliyorsun. D-Smart ve Tivibu uzun süreli ve geliri görece daha iyi olan maç yayını gibi bir gelir kalemine sahip olmadığı için mevcut paketlerle yetinmek zorunda bu nedenle de büyük paralara kıyıp yurtdışından kanal-yayın getirmiyorlar muhtemelen. Günün birinde lig yayın haklarını alırlarsa şimdiye göre geliştiklerini göreceğiz (alabilirlerse tabi)

Digiturk başlarda yayın çeşitliliği için biraz daha istekli ve başarılıydı. Geçen zaman içinde yerinde sayar oldu, bir önceki mesajda ismini verdiğim kanallardan birini bile getirebilse ilgi çeker kan tazelerdi ama yapmadı yada yapamadı. Dün akşam mesaiden eve 9'da gittim, bu akşamda aynı saatte evdeyim aksilik olmazsa. İnan ki tv'yi açayımda şu programı izleyeyim diyeceğim bir yayın yok ulusal kanallarda. Sorun çok memlekette ama tartışabilen yok ne yazık ki. Belgesele bakıyorum tatsız tuzsuz bazende tekrar halde yayınlar.

Bilmiyorum belki sorun bendedir ama dediğim gibi bir değişim olmazsa mayısta muhtemelen aboneliğimi kapatacağım.

• Goruntu kalitesinden yakiniyorsunuz fakat

Humax 9505HD uzerinden Digiturk HD abonesiyim.

Tivibunun yayınları daha kötü

Piyasada digiturk ve dsmart aynı kalitede yayın yapmakta.

Çok abartılıyor görüntü kalitesi.
  • Yeni dönemde yeni kanal beklerken daha çok kanal eksilttiler

Extreme Sports,Mcm,Mezzo,Vh1 kanalları çıkartıldı.
  • 8 yıldır digitürk aboneseyim. 3 ay önce eksik kanal yüzünden mh aradım. Ücreti karşılığında servis göndericekler, dedim benim suçum yok sizden kaynaklanıyor ilgilenmediler. 35 tl karşılığında servis geldi kutuyu değiştirip gitti. Şimdi yine 3 tane kanal eksik. Fişten çek kurulum yap diyorlar. Yahu kardeşim yeni abone değilim ben defalarca tekrarladım yok gelmiyorrrr. 35 tl karşılığında yine servis göndericeklermiş. Dedimki kardeşim kalsın göndermeyin. 1 ay kaldı taahhütüm bitiyor o zaman iptal edicem dedim. Bakalım ne olucak o zaman göreceğiz..

• Phaldor kullanıcısına yanıt
    Birebir aynı görüşteyim. Hatta geçen gün mail attım, ertesi gün sabah 9'u geçerek aradılar. M.temsilcisi olmadığını üst kademeden bir yetkili olduğu söyledi (ne kadar doğru ya da ne kadar etki edecek yükseklikte bilmiyorum). Senin söylediğin şeylerin neredeyse hepsini söyledim, ilk yıllarda ki çizgiyi koruyamadığı, giriş paketinin kanalları için fahiş fiyat alındığı vs. gibi şeyler dedim, kendince bir takım savunma yapsada bir iki söylediğim şeyin dikkate değer olduğu söyledi (--görüşme kayıt altında oldıuğu için bana göre, belki haklısınız demek istemiştir--). Yaklaşık 40 dakikaya yakın konuşmuşuz.

Şunu farkettim, eksiklikleri çok iyi gözlemlemişsiniz. Var olanı söylemişsin, burada haksız yere ve çoğunluğu birşey biliyormuşcasına birkaç günlük bilgiyle herşeyi biliyormuşcasına hareket eden tonla adam var. birşeyleri kötüleme, beğenmeme gibi o kadar çok eleştirileri var ki (sadece Digiturk için söylemiyorum genel konular içinde), misal bu konuda hemen anlaşılıyor. Beşiktaşlıyım, kendini taraftardan sayan adamların Beşiktaş sitelerine yazdığı yorumları okusan, yani Messi gelse eleştirecek bir nokta bulurlar. İki maç kötü oynasa çok bilmiş taraftar zaten kötü, Ronaldo gelse vs. vs...derler. İşte aynı şey buradada geçerli, Geçen gün burada arkadaşın biri Tivibu HD yayın bedeli almıyor dedi, "evimdeki Tivibu'ya her ay +5TL HD yayın bedeli ödüyorum" dedim. Biraz konuşsan satış noktasına gidip M. Temsilcisiyle, muhtemelen taahhüt süresince almazlar, ben senelerdir Digiturk'e HD yayın bedeli vermiyorum. Yan oda kutusuda HD, toplam 14 TL olması gerekirken tek kuruş vermiyorum (Telefonla arama yapmadan, Satış noktasına gitmek yeterli, birde kavga etmeden makul şekilde).

Bu arada yarın değişim olacak deniyor, inş. sadece logo değişimiyle, stüdyo değişimiyle sınırlı kalmaz, bayağı yenilenmesi gerek, atılım yapmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unsur -- 12 Ocak 2017; 22:8:59 >

• FreeKickerz kullanıcısına yanıt
    Sanırım aynı kutuya sahibimdijitürk bein media group üzerine geçtiğine göre yeni kanallar eklensin...!

Hocam yukarıda zaten bahsettim, hepsini aynı anda kullanma şansını elde ettim. Şu an Digiturk ve Tivibu var, ayrıca Turksat'ı LG tv'nin televizyonun kendi uydu girişine bağlı izliyorum; yani ayrı, pahalı, en iyi, en güçlü uydu alıcısı falan yok. Buna rağmen bariz belli şekilde görüntü kalitesi güzel. Digiturk daha bulanık, Tivibu ve Turksat daha net. Bu farkı tek ben gözlemlemedim, 68 yaşında annem var evde beraber yaşıyorum, o bile farkında. Yinede annemi Digiturk'ten vazgeçiremiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: FreeKickerz

Goruntu kalitesinden yakiniyorsunuz fakat

Humax 9505HD uzerinden Digiturk HD abonesiyim.

Tivibunun yayınları daha kötü

Piyasada digiturk ve dsmart aynı kalitede yayın yapmakta.

Çok abartılıyor görüntü kalitesi.

Turksat'ın SD görüntü kalitesi Eutelsat'ın SD'sinden daha iyi bunu gördüm. Bende de 5103-HD kutu var SD yayınlar çamur gibi en azından biraz net olmalı. Mode tuşundan Turksat'a geçtiğim zaman ses ve görüntü kalitesi değişti.
  • Aslında Digiturk özellikle maç yayınları konusunda Cine5'ten sonra bayrağı devralıp iyi kötü birşeyler yaptı, birçok yayın için (spor,belgesel,sinema vs) tuğla üzerine tuğla koydu geçen zamanda. Ama eskiden her sene 5 tuğla koyuyorsa bu zamanla 2'ye yada 1'e düştü. Karamehmet grubunun işleri bozuldukça ve Digiturk TMSF'ye devrolunca Digiturk bildiğin stop etti. Her ihalede ihale bedeli artınca paket ücretleri de arttı ama içerik dişe dokunur şekilde gelişmeyince tadı kaçtı işin.. Bence özeti bu..

Arkadaşın yaşadığı eksik kanal sorununu da, kanal görüntü kalitesi sorununu da birçok sorunu da yaşadım hatta yaşıyorum da hala.

Şubat 2015'te ev değiştirdik ailemle birlikte (bekardım o zaman ve yan oda ile birlikte 2 üyelik vardı evde) Taşındığımız eve ekip gelip kurulumu yaptı daha doğrusu nakil oldu abonelik. Herşey iyi güzel derken bir süre sonra yayınlar gitmeye başladı, özellikle HD kanallarda. Görüntü aniden donuyor, ses gidip geliyor falan derken servis çağırdık belki 5-6 kez. Bir gelişlerinde çatıya çıkıp dağıtıcı mıdır yükseltici midir nedir onu değiştirdik dediler ücretini aldılar, karşılığında bir evrak fatura form falan da bırakmadılar. Birkaç gün sonra Digiturk merkezden arayıp "bu servis hizmeti için size fatura bırakıldı mı" diye sordular bende hayır dedim. Sonra servisin kendisi aradı beni "bizi şikayet etmişsiniz" dedi, halbuki tek kelam da etmedim merkez aramadan. Sonra bir ton kavga gürültü. Dİğer gelişlerinde ya servis ücreti ya parça değişim ücreti aldılar hiç sektirmeden ama sorun kalıcı olarak çözülmedi, çözülemedi.

Gelişlerinden birinde çanak eski çürümüş değişmesi lazım dediler (merkezi çanak) Bir sonraki gelişlerinde uydu kablonuz ince HD yayınları kaldırmıyor değişmesi gerekli dediler çatıdan evin içine havalandırma boşluğundan kablo çektirdim sonuç değişmedi. Şimdilerde ise hava biraz essin 182-184-185 no'lu kanallar başta olmak üzere bazı belgesel kanalları gidiyor, tarama yaptırsam da sonuç değişmiyor. İlginçtir ki diğer kanallarda sorun yok, mesela 188'deki History kanalı sorunsuz yayında aynı anda. Artık kayıt bile açmıyorum, ya antenden diyecekler, ya hava kötü ondan diyecekler bende diğer kanallar nasıl yayında o zaman diyeceğim, servis elemanı boş boş yüzüme bakacak. Sonra birde servis ücreti isteyecek ben iyice delireceğim falan.

Ha şunu da ekleyeyim. 5-6 kez servis çağırdık dediğim dönemde Digiturk merkezden aradılar en sonunda ve "birçok kez servis kaydınız var sorun çözülmedi mi mesele nedir" dediler. Anlattım detaylı ve arayan arkadaş "konuyu artık biz takip ediyoruz servisten aldık şikayeti biz takibini yapacağız" dediler ama açıkçası kalıcı bir çözüm üretilemedi. Ama en azından o süreçte birileri arayıp ilgilendi hiç değilse hak yemeyeyim. Fakat bir sorun için 5-6 kez kayıt açılmamalı daha doğrusu sorun 5. yada 6. kayda kadar devam etmemeli mesele bu.

Diğer bazı arkadaşların da dediği gibi Digiturk değişimi sadece isminde yaparsa, adını beIN yapınca gelişeceğini düşünürse yanılır. Platform üyeliklerinde içerikler yaşayan,gelişen,değişen şeyler olmalı. Aynı paketleri ufak makyajlarla ve sadece fiyatına zam yaparak her sene satamazsınız. En azından artık ben almam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phaldor -- 13 Ocak 2017; 12:24:0 >

• Digiturkte onlarca yabancı kanal var ki türkçe altyazıları bile yok. Bu nasıl iş?

İnsanların anlamadığı kanallara o kadar para verip karşılığını alamıyoruz.

• sumeyye_katar S kullanıcısına yanıt
    ?? yabancı kanaldan kasıt?? Türkiye'de faaliyet gösteren birçok kanal genelde Türkçe, hatta BBC HD bile Türkçe altyazılı; ama pro7, RTL,Sat1, TV5 monde gibi kanallardan bahsettiğini sanmıyorum mantıklı bir insan böyle birşeyin (Türkiye bürosu, servisi vs. olan kanallar zaten Türkçe) olmayacağını bilir. Bu tüm platformlar için geçerlidir.
  • arkadaşlar...digitürk bein media group disney prenses channel yayına geçmiş...donanım haber uydu teknolojileri aboneleri bilgilerinize sunarım...
  • spor paketlerinin fiyatları düşsün diye bekliyoruz ama boş. adam akıllı film bile koymuyorlar.
  • Kanallar eksiliyor geleceği yerde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.