Şimdi Ara

Dijitsu 127 ekran 4k 1799 -150tl word 1650

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
250
Cevap
19
Favori
20.377
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Cihazda 3 adet HDMI portu mevcut ve hepsi HDMI 2.0. Cihaz yazılımsal olarak 4K 50 ve 60 Hz destekliyor. Panel minimum 50 Hz diye düşünüyorum. Bu arada 60 Hz kullanabilmek için EDID 1.3 ayarını 2.0 a almanız gerekiyor.

Mi Box S ve bilgisayar ile test ettim. İkisinde de sorunsuz çalışıyor. 4K videolarda gayet canlı, sorunsuz oynatıyor. USB 2.0 üzerinden veri okumasını test etmek amacıyla farklı kalitelerdeki 4K filmlerden kesitleri indirip denedim. Bir sorunla karşılaşmadım. Hangisiydi tam hatırlamıyorum ama bir versiyonda ses kodeki desteklemiyor olabilir. Çok yüksek kalitedekileri bant genişliği nedeniyle oynatmayabilir elbette.Kendi arayüzü üzerinde Türkçe altyazılarda bazı karakterleri (ş,ğ,ı,İ) desteklemiyor. Not defteri ile altyazı dosyasının kodlamasını değiştirirsek bir şey fark eder mi bilmiyorum denemek lazım.

Oyun konusunda rekabetçi oyun oynamıyorsanız tatmin edebilir diye düşünüyorum. Multiplayerdan ziyade single oyunlar için daha uygun. Fps oyunlarında da test ettim, alışkanlıklarınıza bağlı ancak idare ederim derseniz gecikmeyle oynanabilir.

Tekrar genel kullanıma gelirsek, ses seviyesi müzik moduna alınca gayet yüksek. Surround şeklinde bir ayar vardı ancak sesi çok boğuklaştırdığını hissettiğim için ben kapalı tuttum.
    Bu arada cihazda ışık sızması var maalesef. Acer SA230ABI modeliyle kıyaslaması şu şekilde. Acer'da da ışık sızması mevcut ancak fotoğrafta parlaklığı televizyona göre ayarlı olduğundan bariz belli olmuyor.
    https://i.hizliresim.com/xUmKf1.jpg
    https://i.hizliresim.com/WosvWK.jpg
    https://i.hizliresim.com/zGGrD7.jpg
    https://i.hizliresim.com/HUcQV7.jpg

Renklere gelirsek bence başarılı.
    Acer IPS ve LG IPS monitörlerle karşılaştırması da şu şekilde.
    https://i.hizliresim.com/3mFsZi.jpg

LG
    https://i.hizliresim.com/xOthsJ.jpg

Bilgisayara bağladığımda HDR destekliyor gibi gözüküyor ancak aktif ettiğimde yenileme hızını 30Hz e alıyor ve parlaklık düşüyor bu şekilde hiçbir anlamı yok.

Uydu yayını kaydetme özelliği var. Flash diske kayıt yapabiliyorsunuz. Yazma hızı düşük olacağı için ne kadar verimli olur bilmiyorum ama merak eden varsa deneyebilir.

ben 1 adet ölü piksel ile karşılaştım, içine girip bakarsanız belli olacak olanlardan. Belki başka vardır ama fark edemedim bile. Kutudan çıkardığınızda ilk gün havalandırabileceğiniz bir ortamda bulundurmanızı tavsiye ederim. Ağır plastik kokusu salıyor etrafına çünkü.

Aklıma bunlar geldi. Kullandıkça, deneyimlerim artarsa tekrar eklemeler yapabilirim. Sorularınız olursa da elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım. Bu fiyata bu boyutta ve özellikte bir monitör olarak gördüğüm için ben memnunum genel olarak, gönül isterdi ki ışık sızması da olmasın ama yapacak bir şey yok.
    Bir sonuca bağlamayı unutmuşum. Onu da ayrıca eklemek istedim.

Bu TV Alınır mı?
    Evet Alınır.

İyi de biraz detay ver, nedir de değildir?
    İyi de ben de senin ne amaçla aldığını bilmiyorum.

Amacın keskinlikten gözlerine masaj yapan bir görüntü ise bu TV alınmaz.

Yok ben büyük ekran klasik TV izleyicisiyim, net göstersin yeter diyorsan koşarak alınır.
    Hatta üstüne Dijitsu aranıp teşekkür edilir. Böyle bir fırsatı en ucuza sundukları için.

Amacın fps önemli oyunlarda ekran olarak kullanmaksa alınmaz.

Yok ben en fazla TV Box'ın android oyunlarını oynarım, netflixi iyi göstersin yeterse alınır.

Ambilight Tv alacaktım çok pahalılandı gidip bunu alayım bari ihtiyacımız görülsün hem ucuz diyorsan alınmaz. Gözün o ambilight'da kalır. Sen gider eninde sonunda borca girer alırsın başka TV. buna verdiğin para hiç olur....

Bana bi TV lazım, Samsung LG'de bu paraya 42" düz LED veriyorlar diyorsan onları at bir kenara gel bunu al. O daha küçük ekranlardan 50" de aldığın keyfi alamazsın. Ayrıca bunda da smart özelliği yok ama harici TV Box kullanmak daha keyifli. Yap ufak bir masraf daha yine kardasın...
  • Bu fiyata 4k 127 ekran görünce insanın alası geliyor :) nasıl ki acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yanına bide tv box. Mis gibi android tv

• Valla odam musait olsa ps5 icin alirdim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • • PANEL ÜRETİCİSİ: OPENCELL
    nasıldır acaba kalitesi, box + ps4 ile beraber kullanımda iş görür mü?
  • Kurulum ücreti ne kadar bilen var mı

• Hipoglisemi kullanıcısına yanıt
    2500 civarına 55 lik versiyonu var aynı markanin bunu alıp üzerine 400-500 TL lik android box almaktansa direk 55 olan versiyonu almak daha mantıklı. Android box ile TV Android'i arasında çok fark var ama sonuç olarak aynı işi görür ve 50 inç yerine 55 inç daha iyi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • portakal1 P kullanıcısına yanıt
    hocam bu tarz tvlerin smartları da androidleri de çok leş, box şart kesinlikle
  • quote:

Orijinalden alıntı: seberhan1907

• PANEL ÜRETİCİSİ: OPENCELL
    nasıldır acaba kalitesi, box + ps4 ile beraber kullanımda iş görür mü?
    Bende bunu merak ettim ama ne inceleme ne bir şey var ortada. Müşteri hizmetlerini aradım cevap veren de olmadı. Geçenlerde indirimle 1900 liraya düşmüştü. O zaman alan olduysa keşke onlardan biri bir şey dese diye bekliyorum açıkçası.

Hepsiburada üzerinde gecikme süresi 6.5 ms derken kendi sayfasında 8 ms diyor bu arada.
  • Çok iyi bir fırsat gibi geçenlerde android box almıştım 419 liraya (ne yazık ki kazık bir fiyat) bunu da alırsam 2000tlye güzel bir akıllı tv olmuş olacak.

Tek sıkıntı adamlar telefonlarını açmıyor bu yüzden bölgemde kurulum var mı yok mu öğrenemiyorum.

• HB de bir yorum

quote:

Ürünün dahili uydusu hiç bir işe yaramıyor .Sinyal kalıtesi hep düşük.Tv donop donup geliyor.Harici uydu taktım.Şimdi iyi.127 ekran niyetine kullanacağız.

Aşağıdaki ile birebir aynı gibi fark göremedim ama fiyat farklı
    https://www.hepsiburada.com/dijitsu-djtv50s-50-127-ekran-android-smart-4k-ultra-hd-led-ekran-dijital-uydu-alicili-tunerli-tv-p-HBV00000RGALU?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.6807.shop.elk.tv-ssc&gclid=EAIaIQobChMIkO-X4ofl6AIVFKaaCh19twdBEAQYBCABEgJcRPD_BwE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarkat -- 13 Nisan 2020; 12:18:54 >
  • sarkat kullanıcısına yanıt
    Modeli farklı birisi 50s diğeri 501

• Adres satırına dikkat ederseniz siteye girmeden de görebilirsiniz, biri android-smart.

2-3 Hafta önce sanırım bimde bu marka satılmış youtube den bakabilirsiniz şöyle bırakayım 55" olanı ve yorumlarda kurulum ücretli olduğu yorumları var 65-120Tl arası.https://www.youtube.com/results?search_query=Dijitsu+DJTV50S+50%27%27

Düzenltme: Bim ve youtube eklemesi.
    @sarkat @AlmostFly

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KirkLeeHammett -- 13 Nisan 2020; 12:44:28 >
  • Word kampanyası bilgisayar ürünlerinde diyor ama bunda da geçerli olur mu

• quote:

Orijinalden alıntı: AlmostFly

Word kampanyası bilgisayar ürünlerinde diyor ama bunda da geçerli olur mu
    Geçiyor kampanya ben aldım sorun olmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: AlmostFly

Word kampanyası bilgisayar ürünlerinde diyor ama bunda da geçerli olur mu
    Muhtemelen geçer ama yorumları inceleyin bence çünkü 55" olanda 2 farklı sürüm var deniyor biri android 6 diğeri ise 9 ve bu iki sürüm arasında işlemci farkıda var deniyor. Android 6 inceleyen arkadaş telefonu ikinci ekran olarak kullandığında tv'de pixelleşme sorunu görünüyor.
  • KirkLeeHammett kullanıcısına yanıt
    Bu android filan değil ki hocam dümdüz televizyon akıllı değil yani. Mi box aldım onunla birlikte kullanmayı düşünüyorum

Yanlışım varsa düzeltin

• optikzom O kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam

• Bu arada kurulum için aradım yetkili servisi, kendiniz kurabilirsiniz sıkıntı değil dediler.

• Gittigidiyor da f/p benzeri tv bulabilen var mı, olsa orda ilave 75 TL puan da var 225 TL wp olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atiba13 -- 13 Nisan 2020; 13:15:58 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.