Şimdi Ara

dijital termostat bağlantisi için yardim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Termostat geldi bağlantısini nasil yapicaz bunun ntc sensor yuvasi diger portlara lamba ve elektrikği nasil bagliycaz
    dijital termostat bağlantisi için yardim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anlkadığım kadarıyla;
    NTC termokuple ın bağlanacağı yer. Yani ölçme probunun. NTC yani negatiğv temperature coefficient modeli olması lazım. AYrıca bir model isimleri de oluyordu bu termokupleların. Bağladıktan sonra doğru çalışıyor mu diye kontrol edin. Normal hava sıcaklığını 20-30 santigrad derece civarında kaynayan suyu da 100 derecede göstermeli.

3-4 güç girişi. Yani bu alete şebekedeki-prizdeki elektriği buradan vereceksiniz.
    1-2 de bu aletin anahtarladığı yani açıp kapattığı uçlar. Sıcaklık değeribe ulaşıldığında bu uçlar açıktır yani iletken değildir, sıcaklık düştüğünde bu uçlar kapanır yani iletken olur ve elektriği göndermeye başlar.

Ama aletin üstündeki power demek olan çince yazıyı yani power kelimesinin yanındaki iki çince harfin 3-4 numaralı kısımdaki ile aynı mı diye bakın. Aynı olmalı.

Fikir almanızda fayda var, model numarasından bakın. NTC ye elektrik vermedikten sonra pek bi sorun çıkmaz herhalde. Yani diğer kısımda yanlış kısma elektrik verirseniz en fazla çalışmaz sisteminiz.

• dijital termostat bağlantisi için yardim

Şoyle bi baglantisi var

• Tam bahsettiğim gibi.
    En sağdaki NTC yazan termokupl için. Şemadaki işaret termistör işareti. 5-6 NTC termokupl için. Yani sıcaklığı ölçecek prob.

3-4 elektrik girişi. Yani bu dijital termometreyi çalıştırıcak olan elektrik girişi.

1-2 de röle bağlantısı. Cihaz bu uçları açık kapıyor, yani iletken yapıyor ve yalıtkan yapıyor. DÜğme gibi, aç kapa. Dijital termostat gerekli sıcaklığın altındayken bu uçları iletken yapar sıcaklık istenen değeri geçtiğinde bu uçlar yalıtkandır.

Bağlayın gitsin, önemli değil.
  • Kutudan ölçüm probu çıktımı yani ntc?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustyyyyy kullanıcısına yanıt
    Evet çıktı kardeşim

• www.zeteknoloji.com sitesinde kuluçkaya ait tüm elektronik ve elektrikli ürünleri bulabilirsiniz. Üstelik yerli üretim ve garantili ürünlerdir.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.