Şimdi Ara

DİJİTAL SES ÇÖZÜMLERİ İÇİN AC3 FİLTER(DD-DTS)AYARLARI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
14
Favori
58.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostum x-fi kartlar dijital seslerin çözümünde en son çıkışı pcm olarak vermektedir.Creativenin hiç bir kartında DDL ve DTS Connect desteği yoktur bu yüzden yazılım aracılığı ile ses formatlarını çözerek bu sorunu aşabiliyoruz.Bu yüzden AC3 filtere gereksinim duyuyoruz.Dahili decoder ile bu şekilde ses alman normal...Bu arada Darkhardware daki Aso arkadaşımız ile aynı kişi değilim bunu belirteyim çözümler aynı olduğu için anlatımlar benzeyebilir bir çok forumda AC3 filter çözümü bu konuya benzer şekilde anlatılmakta çünkü tek yolu bu AC3 ile hangisi sana daha iyi rehber oluyorsa onu kullanmak sana kalmış artık genelde çözümler aynı. Uzun zamandır bu çözümü cevap olarak veriyordum son zamanda sorunlar sıklaşınca konu haline getirmeye karar verdim...Birde Ac3 ile sesi çözdürmen hiç bir eksi bir durum oluşturmaz kuşkun olmasın ses kodlanışları sayesinde tamamen surround 5.1 ses elde edebilirsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedy35 -- 11 Ekim 2008; 15:23:05 >
  • Alligerin sağolsun vermiş olduğu şarkıların tamamı DTS 5.1
    Ben dinliyorum ses sitemi ekranında DTS 5.1 yazıyor
    quote:

Orjinalden alıntı: aenyy

DTS Demonstration DVD No.9 ve The Ultimate Trailer Collection 3 adlı konu başlığından indirdiğim "The Eagles - Hotel California [DTS] - 01 - Hotel California [DTS].dts" adlı şarkıyı X-fi deki dahili decoder ile dinleyemiyorum. Bu normal mi yoksa değil mi ?
    Gspot Codec olarak PCM Audio ve 44100Hz 1411 kb/s tot (2 chnls) bilgisini veriyor sanırım. Oradaki şarkılar 5.1 DTS falan değil ?
    Düzeltme: sanırım değil
    -----------------
    Birde sesin ac3filter üzerinden dahili x fi decoderına gitmesinin bir artısı veya eksisi olur mu ? Direk gitmesi daha mı iyidir ?(Gerçi burda ac3filter üzerinden gönderilmesi tavsiye edilmiş.Biraz absurt oldu bu soru ama :) )
    ----------------
    Bu rehber Darkhardware'deki ASO rumuzlu kullanıcının hazırladığı rehbere çok benziyor ama bilmiyorum aynı kişi mi :)
  • arkadaşlar creative xfi extreme music ses kartıyla beraber gigaworks g500 5+1 ses sistemi kullanıyorum.power dvd 7 den dvd film izliyorum sizce ac3 filteri kullansam daha iyi mi olur?dd ve dts seslerde daha mı güzelleşir bunu merak ediyorum.
  • Güzelleşme yada kalite arttırma diye bir durum söz konusu değil tabi ac3 sayesinde filmler ile kodlanmış dijital ses formatlarını power dvd digital olarak çözebiliyorsan sorun yok creativenin codecleri ile değilde ses kartı dijitalini kullanarak ve ac3 codecler ile sesleri elde etmek amacı ile bu yolu seçebilirsiniz.
  • faydalı bir paylaşım...favorilerime ekliyorum

teşekkürler
  • beethoven li anlamak filmini izlemiştim geçenlerde xfi nin kendi dekoderi ile izlediğimde konser esnasında ki müziklerde cızırtı meydana geldi bir de ac3 filter ile deneyim dedim.ac3 filter ile aynı sahnede cızırtı meydana gelmedi şimdi ac3 filter ile beraber kullanıyorum speddy 35 e de çok teşekkür ediyorum.
  • Ac3 filter gerçekten çok işimize yarayan bir program yazanlara bende buradan teşekkür ediyorum yararlı olmasına sevindim bütün arkadaşlara bende olumlu düşünceleri için ayrıca teşekkür ederim.İyi dinlemeler ve seyirler
  • Merhaba.. Bağlantı hdmi olsa tüm bunlar geçerli mi? Bir türlü mkvlerden d.digital ya da dts ses alamadım. olsa olsa Neo:6 alıyorum. O da zaten pek başarılı dğil. İlla ki optik mi bağlamak gerekli?
  • Dostum dijital ses elde etmek istiyor isen dijital çıkış ile bağlanman en basit ve verimli yöntem.Klite codec indirirsen en son versiyon oradan ac3 filter seçeneğinden dijital çıkış ve ses formatlarını aktif hale getirerek Neo:6dan daha iyi verim alabilirsin.Tabi ekipmanların neler ona göre daha iyi yorum yapabiliriz.Hdmi dvdden bağlantı ise tvye görüntü aktarımı oluyor dersen dvd optic çıkış ilede dijital ses sisteminin optici ile yada coax diyelim bu şekilde bir bağlantı yapabilisin.(Bu arada tabi ses sisteminin dijital ses kodlarını ayrıca dvd playerınında desteklemesi gerekebilir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedy35 -- 3 Kasım 2008; 15:36:53 >
  • Media Player Classic in kendi ac3 decoderini kullanan var mı? Şu 1 sene öncesine kadar hep ac3-filter kullandım, taa ki Media Player Classic ile karşılaşıncaya dek. Ac3 filterde audigy2zs kartım ile dts lerde sorun yaşıyordum seslerde kesilmeler oluyordu bunu mpc ile aştım.

DİJİTAL SES ÇÖZÜMLERİ İÇİN AC3 FİLTER(DD-DTS)AYARLARI

Görüldüğü gibi bu programda da spdif seçenekleri mevcut.
  • Arkadaşım WMP 11 de de var bu dediğin ayarlar.

• hocam, onkyo 606 av receiver var. dts-hd dahil yeni nesil ses formatları dahil destekliyor. laptopda optik çıkış yok. laptopu hdmi çıkışından bağlıyorum onkyoya. Ne yaptım ettiysem dijital ses alamadım.
  • Merhaba onkyo topiğinden çözemedin galiba?

Neyse şaka bir tarafa Laptopunuzun tam modeli nedir? Hazır netteyken bir inceleyeyim ne yapılabilir.
    quote:

Orjinalden alıntı: Bonaventure

hocam, onkyo 606 av receiver var. dts-hd dahil yeni nesil ses formatları dahil destekliyor. laptopda optik çıkış yok. laptopu hdmi çıkışından bağlıyorum onkyoya. Ne yaptım ettiysem dijital ses alamadım.
  • arkadaslar coax baglamak ıcın 3.5 mono rca donusturucu aramaya cıktım bugun bursada 2 tane elektronıkcıler carsısı gezdım ama ınonu caddesı ınegol carsısındakı necıp bılgısayarda buldum bu parcayı almak ısteyen olursa oradan temın edebılırler

• quote:

hocam, onkyo 606 av receiver var. dts-hd dahil yeni nesil ses formatları dahil destekliyor. laptopda optik çıkış yok. laptopu hdmi çıkışından bağlıyorum onkyoya. Ne yaptım ettiysem dijital ses alamadım.

HDMI 1.3 ses aktariminda digital yahut analog ayrima yapmiyor.. HDMI den ancak yine bir HDMI baglantiya aktarim yapabilirsiniz.. Bu durumda sesi aktardıgınız ekipman DTS ve AC3 ses isleyicisine sahip olmali. Yoksa bir destek olmadan sesi duymak imkansız gb birşey...Demek istediğim Hdmi ile bağlantınızı yaptınız receivera Ac3 filterde gerekli ayarları yaptığınız zaman işlenen sesin anfide belirmesi gerekir.5.1 3/2 gb ses çıkışları dikkate alınmalıdır.İlk mesajdaki ayarlara göz atabilirsiniz...
  • Bonaventure
    Speedy35 in açıklamasını okuduktan sonra Onkyo AVR leri inceledim.
    Özellikle yeni nesil ses formatlarını destekleyen modellerinin hiçbirinde ac3 Desteği/codeği yok.

Bu nedenle ac3 bağladığında doğru sesi alamıyorsun.
    Bu demektir ki ac3 ü bitstream gönder sende AVR den 5.1 alamazsın.
    Çözümü PC/Laptop ta ac3 çözülecek HDMI üzerinden PCM 5.1 göndereceksin.
    quote:

Orjinalden alıntı: speedy35

quote:

HDMI 1.3 ses aktariminda digital yahut analog ayrima yapmiyor.. HDMI den ancak yine bir HDMI baglantiya aktarim yapabilirsiniz.. Bu durumda sesi aktardıgınız ekipman DTS ve AC3 ses isleyicisine sahip olmali. Yoksa bir destek olmadan sesi duymak imkansız gb birşey...Demek istediğim Hdmi ile bağlantınızı yaptınız receivera Ac3 filterde gerekli ayarları yaptığınız zaman işlenen sesin anfide belirmesi gerekir.5.1 3/2 gb ses çıkışları dikkate alınmalıdır.İlk mesajdaki ayarlara göz atabilirsiniz...
  • sormadığım yer kalmadı burayda yazayım. notebook daki sp/dif nasıl aktif edilir?? bilgisayarda o özellik var ama aktif etmeyi bulamadım.
  • Arkadaşım kulaklık soketi ile paylaşımlı ise S/PDIF (optik) kullanacağın kablo budur.İşletim sisteminden yada hirici ses kart kullanıyorsan ses özelliklerinden spdif çıkış seçili olucak bu şekilde dijital sinyal alabilirsin...Caox bağlantı türüdür.Bende caox yok optic giriş var dersen yukarıdaki 1.1 etiketli resimde ki kablo ile bağlantı yapabilirsin...Ayrıca paylaşımlı soketten ışık göremezssin bunuda belirteyim...

• Arkadaşlar forumda yeniyimde :))
    ben daha 3 gün evvel Creative Elite Pro aldım
    DTS ve Dolby Digital oldugu için yazılımları yükledim baglantıları yaptım
    fakat ekranda ne dts nede dolby çıkmıyor açıklamalı resimlerde belirtmiş oldugunuz decoder seçenegide bende çıkmıyor ne yapmam lazım ??

alttaki benim ekran işte dts ve dolby olmayan
    digeride başkalarında çıkanmış forum sayfasından aldım

• Üstad bırakta sende çıkmasın sende zaten dahili decoder var o yüzden decoder seçenğine gerek kalmıyor harici kısımdan optic çıkış aldığın zaman iş biter harici decodera ihtiyaç duymadığın için kart otomatik olarak hallediyor aynı durum bendede mevcut durum bu şekilde bir sorun değil yani...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.