Şimdi Ara

Dijital Piyano Önerisi YARDIM Kawai ve Yamaha ? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
55
Cevap
3
Favori
37.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yamahada S34 Önerdiler. Tınısı gerçekten güzeldi. Zuhalde de 110 yerine Cn27 önerdiler. O da 110 gibi 6. Oktav fa da boguk geldi bana. Zaten bütçemi de aşıyor. 143 benim her anlamda kafama yatan bir pianoydu ama youtube'da 10 tane piyano deneyen birisi vardı. 143 'e gelince suratını eskitti. Ondan dolayı sogumustum. Dün müziğin direkt olarak içinde deneme safhasında 143'e geri dönünce,riskimi azaltmak için daha önce konuştuğum birinden 2.el aldım. Bakalım. Duygu geçerse kısa zamanda bir clavinova alırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ARCadaS A kullanıcısına yanıt
    Kawai iyidir aslında. bahsettiğiniz gibi bir sorun olmaması gerekirdi. Ama Yamaha nin ses rengi daha parlak. Kawai biraz daha ortalarda daha bir donuk. Tercihiniz hayırlı olsun. Üzmeyecek bir alet aldınız. Güzel günlerde kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: cimifuloydhezılbenk

Kawai iyidir aslında. bahsettiğiniz gibi bir sorun olmaması gerekirdi. Ama Yamaha nin ses rengi daha parlak. Kawai biraz daha ortalarda daha bir donuk. Tercihiniz hayırlı olsun. Üzmeyecek bir alet aldınız. Güzel günlerde kullanın.
    Teşekkür ediyorum.

Yalnız tabureler pahalıymış. Ucuz bir tabure ile kulaklık alacağım. Öneriniz olursa degerlendirmek isterim.

• cimifuloydhezılbenk kullanıcısına yanıt
    Merhaba kawai cn17/kdp110 ile cn27 arasında değecek bir fark var mı sizce? Ayrıca line out çıkısı olmaması çok büyük bir eksiklik mi? Yamaha ydp 143'ün tuşesi kawai kdp 110 kadar iyi gelmedi bana.
  • BusteID B kullanıcısına yanıt
    Yabancı forumlardan okuduğum kadarı ile iki model arasında CN27 tercih edilmişti.
    Burada sorunuza cevap bulabileceğinizi zannetmiyorum, piyanosunu alan, işi biten genelde uğramaz :)
  • yamaha diyorum fazla araştırmaya gerek yok işin ticaretcisi kazancını düşünür. bütün piyanoları hocaları ve profosyoneller yamaha der açık ve net
  • quote:

Orijinalden alıntı: BusteID

Merhaba kawai cn17/kdp110 ile cn27 arasında değecek bir fark var mı sizce? Ayrıca line out çıkısı olmaması çok büyük bir eksiklik mi? Yamaha ydp 143'ün tuşesi kawai kdp 110 kadar iyi gelmedi bana.
    Yeni başlayan bir kullanıcı iki model arasında büyük bir fark görmeyebilir ancak tuşe anlamında fark var. Line out konusu kullanıma bağlı. İki piyano arasında 2500 3000 TL gibi bir fark varsa ve bütçe kısıtlıysa bir üst model alınmaya bence değmez. Ama cn27 yi biraz daha uygun fiyata bulabiliyorsanız alınması daha doğru olur.

Yamaha ydp 163 un tuş hissiyatı bile kdp110 kadar iyi değil. Ayrıca materyal olarak da kaliteli plastik kullanmış 163 te. Fildişi hissiyatı yok maalesef. Bunu çok çok net söyleyebilirim. Kawai sentetik fildişi olayını giriş modele kadar indirmiş ve çok iyi yapmış. Geriye hangisinin sesinden hoşlandığınız kalıyor. Bu da markanın karakteridir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimifuloydhezılbenk -- 10 Nisan 2019; 9:3:5 >

• Bu sizin için bir etken olur mu bilmiyorum ama bütün kawai dijital piyanolar 5 yıl garantili diye okudum.
    kaynak;https://www.kawai.co.uk/support/garantie/
    Biz de Kawai cn17/kdp110 beğendik yamaha aynı fiyatta aynı tuşe kalitesinde değildi, casio'ların tuşeleride fena değildi. cn27'yi tavsiye eden çok fazla kimse var ancak fiyat yüksek geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BusteID

Biz de Kawai cn17/kdp110 beğendik yamaha aynı fiyatta aynı tuşe kalitesinde değildi, casio'ların tuşeleride fena değildi. cn27'yi tavsiye eden çok fazla kimse var ancak fiyat yüksek geliyor.
    4 - 5 bin lira civarında alınabilecek olan piyanolar Kawai ve Roland oluyor. Bu fiyata yamahalar tat vermeyebilir. Denemeden karar vermeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimifuloydhezılbenk -- 17 Nisan 2019; 23:24:4 >
    Yamahalar kesinlikle tat vermedi katılıyorum, sample'ları kaliteli olabilir ancak tuşe kalitesi çok yavan giriş ürünlerinde.
  • Arkadaşlar konu bulamadım buraya yazmak zorunda kaldım ben uzun zamandır piyano öğrenmek ve kullanmak istiyorum etrafımda hiç öğretmen veya kurs yok online öğrenme şansım var mıdır acaba yabancı dilim iyi yabancı kanallardan izlesem olur mu sizce ayrıca ilk defa fiziksel olarak çalacağım ne önerirsiniz dijital piyano mu yoksa org mu şimdiden teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Casio ap 270 mi sizce yoksa roland rp30 crl mi
    Fiyatlari ayni 3800 küsür ikisi de ilk defa pşyano alıyorum hobi amaçlı kullanıcam

• Merhabalar, bir süredir biz de piyano bakıyorduk tercihimiz Kawai Cn27 oldu. Edindiğimiz tecrübe ve duyduklarımızı paylaşmak isterim. Malum döviz kurları fiyat segmentlerini yükseldi. 4-5 bin segmenti için (giriş seviyesi diyelim) Yamaha ydp143 ve Kawai cn17/110 ve Kurzweil'in bir modeline bakmıştık. Bu modellerin hiç birinin tuşesi bizi tatmin etmediği için bir üst segmente geçmek zorunda kaldık. Bunlar arasından hangisi diye sorarsanız ses kalitesinden dolayı Kawai.

Bir üst segmentte incelediğimiz ürünler ise Kawai Cn27, Yamaha 163/164, Clp625, Roland rp302 ve Medeli Dp650K oldu. Yamaha 163'e oldukça aşinayız çevremizde sahip olan, sıklıkla görüştüğümüz birkaç kişi var. Yamaha 163 özellik olarak bence bu listenin en zayıf modeli ama tuşe, ses dengesi gibi açılardan bakarsanız tercih edilebilir bir model olduğunu düşünüyorum. Tuşesi Rolandan'dan daha iyi, Kawai'den iyi diyemeyeceğim ama daha ağır. Tek sorunu tuş kalkış hızının zayıf olması (güncel 164 modeli bu noktada çok daha iyi olmuş).

Roland teknik olarak iyi görünmesine karşın sesi daha dijital geldi ve pesten tize giderken bazı noktalarda dengesiz geçişler olduğunu duyduk. Bu konuda Kawai f/p olarak cidden çok başarılı her bir tuşun ses kaydının ayrı ayrı yapılmasından dolayı galiba.

Medeli Dp650K beni en çok etkileyen piyano oldu diyebilirim. Özellik olarak clp625'in de üstü bir model fiyatından ötürü bu segmente koydum. Duyduğum en realistik dijital piyano sesi bu modelden çıktı. Sesi ve görüntüsünden dolayı başta akustik olduğunu düşünmüştüm :) Tuşesi de çok başarılı geldi ağırlık ve hızı iyiydi. bu modeli çizmemizin tek nedeni ikinci elinin zayıf olması ve servis desteği mevzuları. Kişisel fikrim Dp650K, Yamaha CLP625 den daha iyi..Clp635 düzeyinde bir piyano olduğu yönünde.

Tercih ettiğimiz Kawai cn27 bu listenin "her şekilde," en iyisi değildi. Ses ve görünüm olarak clp625 ve dp650K daha iyi modeller. Ben ağır tuş seviyorum ama cn27 nin tuşesini çoçuk için daha uygun gördük. Ses dengesi gayet güzel, sürprizi az, yeterince iyi, özelikleri 163'e göre bir hayli zengin bir model olarak bunu tercih ettik..

Clp625 fiyat segmenti olarak bir üst sınıfa ait..Fiyatı cn27 ile aynı olsa tercih ederdim güzel piyano. Yalnız 164 modelini geçen mağazada inceleme şansım oldu. Yamaha terch edecek olanlar kesinlikle yeni 164 'e bakmalı. Tuşesi, sesi ve kalite hissiyatı 163'e göre daha başarılı olmuş. Bence Yamaha'nın mevcut en güçlü fiyat/performans modeli..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raven1442 -- 9 Haziran 2019; 10:42:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: raven1442

Merhabalar, bir süredir biz de piyano bakıyorduk tercihimiz Kawai Cn27 oldu. Edindiğimiz tecrübe ve duyduklarımızı paylaşmak isterim. Malum döviz kurları fiyat segmentlerini yükseldi. 4-5 bin segmenti için (giriş seviyesi diyelim) Yamaha ydp143 ve Kawai cn17/110 ve Kurzweil'in bir modeline bakmıştık. Bu modellerin hiç birinin tuşesi bizi tatmin etmediği için bir üst segmente geçmek zorunda kaldık. Bunlar arasından hangisi diye sorarsanız ses kalitesinden dolayı Kawai.

Bir üst segmentte incelediğimiz ürünler ise Kawai Cn27, Yamaha 163/164, Clp625, Roland rp302 ve Medeli Dp650K oldu. Yamaha 163'e oldukça aşinayız çevremizde sahip olan, sıklıkla görüştüğümüz birkaç kişi var. Yamaha 163 özellik olarak bence bu listenin en zayıf modeli ama tuşe, ses dengesi gibi açılardan bakarsanız tercih edilebilir bir model olduğunu düşünüyorum. Tuşesi Rolandan'dan daha iyi, Kawai'den iyi diyemeyeceğim ama daha ağır. Tek sorunu tuş kalkış hızının zayıf olması (güncel 164 modeli bu noktada çok daha iyi olmuş).

Roland teknik olarak iyi görünmesine karşın sesi daha dijital geldi ve pesten tize giderken bazı noktalarda dengesiz geçişler olduğunu duyduk. Bu konuda Kawai f/p olarak cidden çok başarılı her bir tuşun ses kaydının ayrı ayrı yapılmasından dolayı galiba.

Medeli Dp650K beni en çok etkileyen piyano oldu diyebilirim. Özellik olarak clp625'in de üstü bir model fiyatından ötürü bu segmente koydum. Duyduğum en realistik dijital piyano sesi bu modelden çıktı. Sesi ve görüntüsünden dolayı başta akustik olduğunu düşünmüştüm :) Tuşesi de çok başarılı geldi ağırlık ve hızı iyiydi. bu modeli çizmemizin tek nedeni ikinci elinin zayıf olması ve servis desteği mevzuları. Kişisel fikrim Dp650K, Yamaha CLP625 den daha iyi..Clp635 düzeyinde bir piyano olduğu yönünde.

Tercih ettiğimiz Kawai cn27 bu listenin "her şekilde," en iyisi değildi. Ses ve görünüm olarak clp625 ve dp650K daha iyi modeller. Ben ağır tuş seviyorum ama cn27 nin tuşesini çoçuk için daha uygun gördük. Ses dengesi gayet güzel, sürprizi az, yeterince iyi, özelikleri 163'e göre bir hayli zengin bir model olarak bunu tercih ettik..

Clp625 fiyat segmenti olarak bir üst sınıfa ait..Fiyatı cn27 ile aynı olsa tercih ederdim güzel piyano. Yalnız 164 modelini geçen mağazada inceleme şansım oldu. Yamaha terch edecek olanlar kesinlikle yeni 164 'e bakmalı. Tuşesi, sesi ve kalite hissiyatı 163'e göre daha başarılı olmuş. Bence Yamaha'nın mevcut en güçlü fiyat/performans modeli..
    Sizin gibi giriş seviyesi piyano bakıyorduk.
    Yamaha diyen çok olmuş, bende giriş seviyesinde yamaha alınmaz diye düşünüyorum.
    Rolan mı Kawai mi derken Casio Ap470 aldım. Gayet memnunuz.

• Konuya tekrar dönmediğim için kusura bakmayın. Yorumlarınız için teşekkürler. Alacağım piyanoyu kawai kdp 110 veya cn 17 modelinde karar kıldım ama dolar artışıyla birlikte yoğun bir şekilde artan piyano fiyatları yüzünden piyanomu alamadım. :(
  • Kawai kdp 110 ve cn 17 tamamen aynı ürün. Özellikle japon firmalarında nedenini anlamadığım bir şekilde aynı ürünü farklı ülkelerde farklı isimlerle piyasaya sürmek gibi bir alışkanlık var. Aynısını canon vs de yapıyor.
    Bende çocuklarım için başlangıç seviyesinde olan ancak nispeten kaliteli olmasını istediğim bir piyano bakıyordum. Yamaha ydp 143 ve kawai kdp 110 arasında kalıp tercihimi daha güçlü hoparlör (16W vs 40W), bluetooth desteği (yamahada 500₺ ye ek aparat gerekli) ve küçük de olsa fiyat avantajı yüzünden kawai kdp 100'dan yana kullandım. Ancak ydp 143 de alsam çok pişman olmazdım diye düşünüyorum. İkiside harika cihazlar ve şu an itibariyle türkiyede fiyatları nedense çok uygun. Amerikada 1200$, hatta japonyada bile şu anda 5000₺ civarında fiyatlarla satılıyorlarken türkiyede 5000₺ civarına bu ürünleri alabiliyor olmak kaçırılmaması gereken bir fırsat bence. Alıp almamayı ciddi ciddi düşünen varsa bu fiyatları kaçırmasın derim...

• quote:

Orijinalden alıntı: Levenbreh

Arkadaşlar konu bulamadım buraya yazmak zorunda kaldım ben uzun zamandır piyano öğrenmek ve kullanmak istiyorum etrafımda hiç öğretmen veya kurs yok online öğrenme şansım var mıdır acaba yabancı dilim iyi yabancı kanallardan izlesem olur mu sizce ayrıca ilk defa fiziksel olarak çalacağım ne önerirsiniz dijital piyano mu yoksa org mu şimdiden teşekkürler
    Org tavsiye etmiyorum. O bambaşka bir alet. Fiyata göre fikir verebilirim.
    2500 liraya kadar cikabileceksen casio cdp modellerinden bakman gerekecek.
    3500 liraya kadar roland FP 10 bakabilirsin.
    5000 liraya kadar ben sana kawai kdp110 modelini tavsiye ederim.

Piyano dersi konusuna gelince,
    İnternet sana bir yere kadar fayda sağlayacak ama temel ve teknik konularda kesinlikle bir hocaya ihtiyacın olacak. Bu iş hocasız bir noktaya kadar olur. Hatta çoğu zaman yanlış uygulamalar sonucu hata yapma olasılığı çok yüksek. Canlı bir tecrübeye mutlak ihtiyaç olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: cimifuloydhezılbenk

Org tavsiye etmiyorum. O bambaşka bir alet. Fiyata göre fikir verebilirim.
    2500 liraya kadar cikabileceksen casio cdp modellerinden bakman gerekecek.
    3500 liraya kadar roland FP 10 bakabilirsin.
    5000 liraya kadar ben sana kawai kdp110 modelini tavsiye ederim.

Piyano dersi konusuna gelince,
    İnternet sana bir yere kadar fayda sağlayacak ama temel ve teknik konularda kesinlikle bir hocaya ihtiyacın olacak. Bu iş hocasız bir noktaya kadar olur. Hatta çoğu zaman yanlış uygulamalar sonucu hata yapma olasılığı çok yüksek. Canlı bir tecrübeye mutlak ihtiyaç olacak.

Alıntıları Göster
    2500e cdp yerine kesinlikle yamaha nın 76 tuşlu klavyeleri çok daha iyi.. ama tabi fp 10 alabilirim diyene hayırlı olsun :)

• Rüzqaar kullanıcısına yanıt
    Bi ara müzik mağazasında kontrol etme şansım olmuştu Yamaha nin NP modellerini. Tusları ve hassasiyeti hiç tatmin edici gelmedi. Ama tabi almak isteyenler ikisini de bir denesinler ve ona göre kararlarını versinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimifuloydhezılbenk -- 18 Temmuz 2019; 23:16:1 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.