Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (12991. sayfa)

8 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 27 Misafir (7 Mobil) - 27 Masaüstü8 Mobil2 Android
5 sn
317.177
Cevap
2.433
Favori
17.768.777
Tıklama
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 sa.
  • Cevaplayan Üyeler 11251
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3820
  • Ortalama Mesaj Aralığı 24 dakika
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3103
  • Favoriye Eklediklerim 2530
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • b0Ni (4237 mesaj) XanthiN (3820 mesaj) Noctivagant (3802 mesaj) Johnny Silverhand (3789 mesaj) John Sheppard (2916 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (145032 mesaj) Mobil (40982 mesaj) Tablet (3664 mesaj) (73 mesaj) Mini (11520 mesaj) Uygulama (5045 mesaj) (2625 mesaj) (4444 mesaj)
  • @
494 oy
Öne Çıkar
Giriş
    Fiyat arttırsalar ben de birşey diyemem ama artsın da istemem elbette. Oyunlarını 60 dolara satan firmalardan da dil desteği göremedik maalesef. Firmalar istiyor ki dil desteği vermeden oyunlarım çok satsın ondan sonra belki yerelleştirme yaparım. Bu bana ters geliyor. Ticarette önce yatırım yaparsın sonra para kazanırsın ya da kazanamaz zarar eder çekilirsin. Şu an yatırım yapılacak bir tarafımız kalmadı ama bundan çok değil 3 yıl önce alım gücümüz çok daha iyiydi. Biz o zamanda bir yatırım göremedik bu ülkeye.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charles Bartowski

Bölgesel fiyatın amacı odur doğrudur dolar 2-3 civarıyken bile kurun 1.55 olması güzeldi. Hep kendi tarafımızdan bakıyoruz biraz da geliştirici tarafından bakmak lazım 60 dolarlık oyunu bölgesel fiyatla 30 dolara satmak var 10 dolara satmak var biz 10 dolara satılan ülkeyiz. 10 dolara alıp dil desteği de istiyoruz az da değiliz. Dil desteği istemekte yanlış yok isteyen bir yüzü kara vermeyenin iki yüzü demişler ama bazıları abartıp sırf dil yok diye oyuna olumsuz puan veriyor bunları eğitemezsiniz. Ülkede her şey zor sosyal medyaya 2dk giriyorum ne cinayeti bitiyor ne yolsuzluğu ne de ekonomi durumu bari biraz oyun oynayalım diyoruz onda da dağıtıcının insafına kalıyoruz. Dağıtıcının insaflı olabilmesi için de para kazanması lazım artık 60 dolarlık oyuna 10 dolar kurtarmıyor bunu 30 dolar yapmalarına bir şey diyemiyorum artık çünkü o bile normalin çok altında şu an dolar 7.25 lira, dağıtıcı bir firma olsam en az 1 dolar = 5 tl yapardım, TRde 100 tane oyun satacağım diye tüm Dünyayı kendime küstüremem Horizon böyle yaptı mesela.

Alıntıları Göster
    Gerçekten zor milletiz. Türkçe oyun çıkartmıyor diye oyun firmalarını 'kendilerince' boykot ederler, ama 28 liraya satılan oyuna 40 lira Türkçe yamasına isterler/verirler. Neymiş, Türkçe oyun çıkmasına destek oluyorlarmış, bu şekilde oyunlar ileride resmi Türkçe çıkacakmış

Bölgesel fiyatlandırma konusu ise dediğin gibi, Steam TL kurunu kullanan oyun firmaları için tam bir zarar kapısı. 2021'de artık Steam TL kurunun kullanan oyun firması kalmaz. Steam de kur güncellemesine gider artık bu sene. Güncel kur 7.25₺, Steam kuru 1.5₺ / 1.6₺. Aradaki fark 5 kat. Tolere edilebilecek bir fark değil.

Bölgesel fiyatlandırma konusunda şöyle bir şey de var. Mesela Rusya, en popüler bölgesel fiyatlandırma ülkelerinden biri. Rusya Steam'de (keza Origin'de de) Rusya'ya özel fiyatlandırma ile çıkan oyunlarda 'genellikle' sadece Rusça dil seçeneği oluyor. O yüzden Avrupa'lılar ya da Amerika'lılar ucuza alacağız diye gidip Rusya'dan VPN ile almıyorlar, alamıyorlar çünkü Rusça oynayamazlar. Ama Türkiye öyle değil. Oyunlar hem İngilizce çıkıyor hem de Avrupa ve Amerika'ya göre 5 kat daha ucuz. Haliyle elin gavuru da Türkiye VPN ile girip sudan ucuza alıyor ya da Horizon Zero Dawn konusunda olduğu gibi Sony'i bu fiyat politikası yüzünden yerden yere vuruyor.

Yatırım tavsiyesi değildir, ama indirimlerde almayı düşündüğünüz oyunlar varsa daha fazla ertelemeyin derim. Bu gidişat ile 2021'de bu fiyatlardan oyun alabileceğimizi hiç sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 7 Ağustos 2020; 15:51:57 >

• Bu konuya tıklayınca neden çok geç açılıyor?
  • 13 bin sayfa, 260 bin mesaj ve DH'nin sunucularındaki yavaşlık bir araya gelince böyle oluyor hocam.
  • oyun satışlarının %80 i zaten bölgesel fiyatlandırma olmayan yerlerden geliyor Amerika, İngiltere, Almanya gibi o yüzden 60 dolarlık oyunu 10 dolara alıyoruz diye çok kafaya takmayın bölgesel fiyatlandırmanın olduğu yerdeki satışlar pastanın üzerine mum sadece olsada olur olmasada
  • FAST & FURIOUS CROSSROADS 299 liradan açılmış.
    https://store.steampowered.com/app/678030/FAST__FURIOUS_CROSSROADS/

Bu arada Rocksteady Studios, Suicide Squad oyunu üzerinde çalıştıklarını resmi olarak doğruladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R-10 -- 7 Ağustos 2020; 16:53:46 >

• R-10 kullanıcısına yanıt
    %95 indirim görünce alırız artık.

Suicide Squad haberine de sevindim. Filminden çok daha kaliteli olacağını düşünüyorum. Umarım Rocksteady yanıltmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    2008 grafikleri + bloom + fog + aşırı kötü sürüş dinamikleriyle gerçekten saçma sapan bir şey olmuş. f2p olsa indirmem bir de para istiyorlar.
    Project cars'ı yapan ekip muhtemelen söve söve yaptı başka açıklaması olamaz. Project cars 3 sırf şu oyun yüzünden kötü olursa daha büyük rezillik.
  • 3 dakika sonra 77 liraya aldığım horizon dayım
  • 5 yıldır ne geliştirdiği bilinmiyordu Rocksteady'nin fakat artık gün yüzüne çıktı. Rocksteady yine farklı bir soluk getirecektir oyun dünyasına Batman Arkham serisinde yaptığı gibi.
  • Horizon Zero Dawn açılmadı

Edit: düzeldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 7 Ağustos 2020; 18:9:31 >
  • Ben 67ye aldım var mı düşüren

• bilgennyk kullanıcısına yanıt
    Ben almadım var mı düşüren

• şimdi hatırladım neden pre-load ı sevmedigimi, horizon 1-2 saate anca hazır olcak gibi geliyor
  • DH Mobil uygulamada gayet iyi ben problem yaşamıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgennyk

Ben 67ye aldım var mı düşüren
    Üniversitede çan eğrisini yükselten inek öğrenci gibi, ben arttırıyorum 80 lira
    Gameplay videolarına bakayım biraz dedim gözlerim kanadı. Düşman arabalara çarparak onları patlatma dinamiği 90'larda bitmişti bunlar yine getirmişler :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgennyk

Ben 67ye aldım var mı düşüren
    promosyondan bedava geldi
  • Steam'den çıkartma işlemi tamamlanınca bitti sanmayın

• John Sheppard kullanıcısına yanıt
    evet bende oyuna gireceğim diye kendimi hazırlamıştım diski yavaş olan bekler baya bi..

bu arada dün Middle Earth Shadow of Mordor indirime girmiyor, Shadow of War 13 liraya satılıyor diyen arkadaşları steam duydu sanırım
    şu an Shadow of Mordor GOTY edition 29.50 TL, şu ana kadarki dip fiyattan 3 lira fazlaymış sanırım.
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.