Şimdi Ara

Dijital Pazarlama reklam seo Sektörü mü? Yoksa IT Sektöründe Kariyer Yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar oldukça vahim durumdayım. Tecrübeli arkadaşların tavsiyerini bekliyorum sizden ricam gerçekçi ve samimi cevap vermeniz.

15 Temmuz sürecinden sonra reklam sektörü yerle bir oldu gelirler düştü maaş alamadık ve sonunda işssiz kaldık.

bu alanda 2-3 yıllık deneyimim var yolun basşındayım çok ileri derece seo sem konularına hakimiyetim yok. yaş 28-29 oldu.IT sektörüne yönelsem geç mi kaldım başlamak için? Sistem Uzmanlığı kursuna gitmeyi düşünüyorum.

Bu kursun bana faydası olur mu? İş imkanları vs.

Yoksa hiç bulaşmayıp Kendi sektörümde kalıp üstüne bişeyler mi katsam dijital pazarlama seo kursları var bu alanda mı kendimi ilerletsem?

bu iki sektörü tecrübeli arkadaşlar yorumlarsa çok sevinirim hayatımın dönüm noktası vereceğim karar. maddi ve manevi yorumlayabilirmisiniz?

• İkiside geleceği parlak sektörler. Hangisi daha çok ilgini çekiyorsa onda ilerlemelisin.
    Reklam sektörü bitti lafınada pek bişey diyemiyorum.
    % 5 ya etkilemiştir ya etkilememiştir.
    Terör örgütü ile iç içe geçmiş reklamcılar haricinde kimseye bir şey olduğu yok. Millet kütür kütür ii yapıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 15 temmuzdan sonra kimse reklam vermedi bu dolaylı olarak tv medya sektörünüde etkiledi. dediğiniz belki çok büyük ajanslar ve sektörler olabilir.ben ismini vermim orta halli bir tv nin internet departmanındaydım en çok işten çıkarmalar bizim departmandan oldu siteye banner alamadık reklam gelirlerimiz düştü.tv ye de alamadık reyting de düştü tabi bu yüzden şirkette para dönmedi maaş da alamadık neticesinde 25 kişi işten çıkarıldık.

reklam sektörü bitti demedim ama bir kriz olduğunda ilk etkilenecek sektör. buna nazaranda it sektöründe bu gibi durumlarda daha da çok ihtiyaç var diye düşünmekteyim.

umarım anlatabilmişimdir dostum
  • BalearicVision kullanıcısına yanıt
    O zamam IT sektörünü seçmeni daha doğru diyelim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BalearicVision kullanıcısına yanıt
    Üniversite mezunu musunuz? Mezunsaniz hangi bölüm?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • üniversite mezunuyum medya ve iletişim sistemleri.. iletişim fakültesi oluyor
  • hangi işi seviyorsan ona yönelmeyi düşünmelisin bence pazarlama biraz daha sosyal prezantabl kişilerin yapabildiği meslek diye düşünüyorum bu kişiler daha rahat ilerliyor. IT daha rahat ama yorucudur DH üyesi olarak IT de daha rahat edebileceğini düşünüyorum
  • teknolojiyi her zaman sevmişimdir ve merak etmişimdir baştan yanlış bir alan seçmişim umarım sektör değiştirmek için geç kalmamışımdır
  • son durumun nedir bilmiyorum ama temelini ve prensiplerini bildiğin konvansiyonel reklami dijital e taşıman mantıklı olur,
    dijital pazarlama geleceğin mesleklerinden..
  • bencede öyle geleceğin meslekleri artık daha çok dijital alanda gelişmekte. bu yüzden çağa ayak uydurmak en mantıklısı olacaktır. dijital pazarlama alanında eğitim veren siteler var bende bir zamanlar ararken bulduğum bir kaç tane var. isterseniz göz atın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nonow -- 4 Mart 2022; 10:50:4 >
  • 5 yıl önceki konuya cevap olmuş :) yine de merak ettim hocam siz ne yaptınız son durumunuz nedir @BalearicVision

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.