Şimdi Ara

Dijital KlimaHava Yönlendirme Sorunu Astra H 2009

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
2
Favori
15.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2009 Model z16xer motor numaralı astra H aracım var.
    Bugünler İzmir bir hayli yağmurlu olunca klimayı çalıştırayım dedim ve ön cam buğulanmaya başladı.
    Klima yön ayarlarına baktım hepsi açık görünüyor ancak ön cama hava gelmiyor dolayısıyla da buğudan önümü ve yan aynaları göremiyorum.
    Dijital klimadan yön ayarını ne yaparsam yapayım ayaklara ve orta kısma hava veriyor. takılı kalmış gibi ön cama hava gelmiyor. Buğu açma düğmesine bastım yine sonuç fiyasko ön cama hava gelmiyor.
    Bu sorun neden kaynaklanıyor nasıl çözebiliriz daha önce tecrübe eden varsa yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.

• Düğmenin çalıştığından eminsen ve hala buğu yapıyorsa kalorifer tesisitında kaçak olma olasılığı var.

daha önce panel sökülmemişse tıkanma da sözkonusu olabilir, ama bir tadilat varsa işini iyi yapan bir usta bağlantıları yanlış yapmış olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi earl2000 -- 28 Şubat 2015; 18:06:11 >
  • aracımdaki, kontrol paneli aşağıdaki fotoğraftakinin aynısı (temsili foto)
    soldaki yuvarlak düğme derece ayarı, ortadaki büyük düğme yön ayarı ve en sağdaki fan hızı manuel kontrolü
    araçta daha önce klima sistemi ile hiç oynanmadı, birkaç forumda sorunun yönlendirme motorunun yönlendirme parçasını yağsızlıktan dolayı sıyırmış/kırmış olabileceği yazıyor ne kadar doğru bilmiyorum. işim gereği haftada 1 gün iznim var ve servise gidecek vaktim olmuyor ne yapacaım hiç bilmiyorum yardımlarınızı fikirlerinizi bekliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ko031 -- 28 Şubat 2015; 23:00:11 >

• Merhaba, konuyu hortlatmış olacağım ama aynı sorun benim 2011 model aracımda da var, sorunu nasıl çözebildiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim de aracım 2009 H Astra Enjoy. Birkaç gündür bende de aynı sorun oluştu, dün çok yağmur yağıyordu, buğulanma tarafı yani ön taraf üflemedi, açamadım buğuyu, yön ayarı yapsam da etkilemiyor, hep orta panelden üflüyor. Ertesi gün yani bu sabah ise kafasına göre bu kez ön taraf üfledi orta ve alt üflemedi, ama gün içinde 2. çalıştırmadan itibaren yine ortaya geçti üfleme, ön ve alt yine üflemiyor. Bunların hepsinde de klima yönlendirmesi hep her yöneydi, ama sadece birinden hava geliyor. Sonuç olarak genelde sadece orta panel üflüyor, diğerlerinden yani ön ve alttan hava gelmiyor. 10bin bakımı için birkaç gün içinde ustaya gidecektim zaten, bu sorunu da hallettirmeye çalışacağım, çözüme kavuşursa, çözümü yazarım buraya.
  • Aynı problem bugün benim de başıma geldi.

Yaklaşık 2 yıldır araba ilk çalıştığında 15-20 saniye bi ses geliyodu hava yönlendirme ayarından. Ben yağsızlıktandır filan diyodum ama artık ön cama hava gönderemiyorum.

Çözüm nedir? Ne kadar masraf açar sizce?

(Astra h 2012)

• quote:

Orijinalden alıntı: Fufu_38

Aynı problem bugün benim de başıma geldi.

Yaklaşık 2 yıldır araba ilk çalıştığında 15-20 saniye bi ses geliyodu hava yönlendirme ayarından. Ben yağsızlıktandır filan diyodum ama artık ön cama hava gönderemiyorum.

Çözüm nedir? Ne kadar masraf açar sizce?

(Astra h 2012)
    Aynı sorun bendede var, ön cama hava gelmiyor...çözüm nedir arkadaşlar???
  • Akünün kutup başını sökün. Bir iki dakika bekleyin. Sonra takın. Sorun düzelecektir arkadaşlar. Bende de aynı sorun vardı. Usta bu şekil yaptı, sonra düzeldi.

Şu astra kadar garip bir araç görmedim ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: jackpro

Akünün kutup başını sökün. Bir iki dakika bekleyin. Sonra takın. Sorun düzelecektir arkadaşlar. Bende de aynı sorun vardı. Usta bu şekil yaptı, sonra düzeldi.

Benim de bugün hem de o çılgın kar yağışının olduğu anda başıma geldi bu sorun. Şimdi şu kalibrasyonu yaptırmadan şu akü kutup başını sökeceğim bakalım ne olacak eğer olursa gelir yeniden yazarım. Bu kadar saçma bir kronik hata yok.

Bir de başka bir forumdan tech 2 ile kalibrasyon yapılması gerektiğini okudum. Onunla da düzelmezse aracın orada bir disk varmış. Beyaz bolca kanalı varmış , onu kontrol etmek lazımmış. Tırnak kurtulmuş olabilirmiş . Yağlayınca bir daha yapmıyormuş.

Cam klapesi kırılmışsa şükrü diye bir arkadaş yapmış o işlere girişmek gerekecek gibi.

Bakalım falımızda ne çıkacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: jackpro

Akünün kutup başını sökün. Bir iki dakika bekleyin. Sonra takın. Sorun düzelecektir arkadaşlar. Bende de aynı sorun vardı. Usta bu şekil yaptı, sonra düzeldi.

Editleme süresi geçmiş o yüzden yeni bir cevap yazmam gerekti. Flood olmasın.

Bu yöntem işe yarıyor canlar. Bu durum başınıza gelirse sadece akünün + kutup başını gevşetip çıkarın işte yaklaşık 10 saniye bekleyin ve yeniden takın. Sonra deneyin bakalım olacak mı? Bende de oldu. Bunun gazıyla gittim camlara tıraş(traş değil) köpüğü ile bir güzel kaplama da yaptım. Artık bu camlar buğulanırsa iik bulduğum çekiçle kırıyorum ve camsız geziyorum.

Teşekkürler hocam. Opel forumlarında yok bu bilgi.

• araba ilk çalıştığında 15-20 saniye bi ses geliyodu hava yönlendirme ayarından. Ben yağsızlıktandır filan diye düşünüyorum ne sesi sır acaba???

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.