Şimdi Ara

Dijital foto tavsiyesi(500$ kadar)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende bu 2 hafta falan ıcınde almayı dusunuyorum dijital fotoraf makinesi kdv dahil 500 550 dolara kadar bişe alcam sanırım daha dorusu babam alcak :). Babamda fotoraf makinelrini sevdigi icin şanslıyım bıraz oda kulanacak.Ben hem kalıtelı fotoraf ceken ozelıkle gece cekımlerı ve haraketlı cekımlerı ıyı olan ama bunların yanında sınırsız video cekimi olan veya en azından 10 20 dakka gibi videoda kaydedebilen bişe almak istiyoum.Canonlara baktım once ama canonlarda video cekme olayı cok kotu cougunda maximum 35 saniye Nikonlardada video cekimi cok cok kısıtlı.Kodak dx 6440ı dusunmeye basladım sınırsız vıdeo cekımı var 320*240 da 15fps memory nın durumuna gore sınırsız cekım ımkanı sunuyor bende zaten aldıgım makıneye 128 veya 256 memory dusunuyorum .Kodak dx 6440 sızce nasıl veya tavısye edebılcegınız baska hem kalıtelı resım hemde vıdeo cekebılen kdv dahıl 500 550 dolara alınabılcek nelerı tavısye edersınız.

• canon powershot 550 felan alabilirsin
    video çekimlerinden yakınmışsın alacağın ek medya kartıyla sd cf sm vs video çekimini uzatabilirsin. 1gba kadar var bu tür kartlar.ayrıca fotoğraf makinesinin birincil görevi fotoğraf çemek olmalı.

canonu şiddetle tavsiye ederim
  • SONY DSC-V1
    640X480 sınırsız mpg
    daha ne olsun
    ödüllü kamera
    http://www.dpreview.com
  • walla sony veya nikon un 500$ A KADAR MUTİS modelleri var
  • Tüm SONYlerde 640X480 sınırsız mpg
    arkadaşta p72 var,
    3.1mp olanı
    inanılmaz kaliteli mpg çekiyor
    ayrıca LCD ekranı çok kaliteli
    banane LCD den deme
    İnsanın kullanısı geliyo

Şöyle deyim fotoğrafta görüntü kalitesi olarak CANON 100 puan alırsa SONY 98 puan alır
    ancak diğer elektonik özellikler bakımından ise SONY 100 alırsa diğerleri 70 alır
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by Nitrogliserin</i>
    <br />canon powershot 550 felan alabilirsin
    video çekimlerinden yakınmışsın alacağın ek medya kartıyla sd cf sm vs video çekimini uzatabilirsin. 1gba kadar var bu tür kartlar.ayrıca fotoğraf makinesinin birincil görevi fotoğraf çemek olmalı.

canonu şiddetle tavsiye ederim
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    Dogru mu anladım acaba mesela canon powershot a70 aldım ozelıklerınde vıdeo cekımı 35 saniye yazıyor ek bir medya kartıyla bu cekım daha fzla olabılırmı bende 256 memory almayı dusunuyorum zaten?
    Her modelde medya kartı ıle vıdeo cekımı artırılabılrmı cunki bazı makınlerın ozelıklerınde memory durumuna gore vıdeo cekme yazarken bazılarında max 30 veya max 3dakka gibi seyler yazıyor

• <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by YBA</i>
    <br />SONY DSC-V1
    640X480 sınırsız mpg
    daha ne olsun
    ödüllü kamera
    guzel dedın ama deıgın model 660£+kdc
  • Arkadaşlar yanlış bilgilendirme olmasıjn
    Sınırsız movie hiçbir CANON'da YOKKKK

640X480 sınırsız MOVİE bir tek SONY de var

Sizden rica ediyorum
    Kamu oyunu yanlış bilgilendirmeyin[dkkat]
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by 2pac</i>
    <br /><blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by YBA</i>
    <br />SONY DSC-V1
    640X480 sınırsız mpg
    daha ne olsun
    ödüllü kamera
    guzel dedın ama deıgın model 660£+kdc

Ancak SONY nin en iyi ve yeni modeli,
    1000€ luk SONY den daha iyi bir kamera
    bence kas ve al
    çünkü uzun yıllar yeni kalacak bir kamera
    tam adınmı unuttum ama önemli bir ödül almıştı ve fiyatı yurtdışıyla aynı
    dediğim gibi dpreview e bak
    bende kasıp alcam sende kas
    özellikleri çok eyi

yokda p92
    p72 al

• ya bende kodak veya HP almayı dusunuyorum.
    hp 935 veya 735 bird4e kodak ın unuttum modeli 5.1 mp lik makinesi var bunlar 735=217$ 935 =390$ ve kodak =365$ hangisini alsam.
  • http://www.steves-digicams.com/hardware_reviews.html

yukardaki linkteki menüden makinaları ve mp leri seçebilirsin!

her modelin incelemesi var. Sİmple Pictures aynı yerlerde çekilmiş kaliteyi yan yana açarak görebilirsin (çektiği movie'ler dahil)

saygılar/kolay gelsin

ben sony f707'ye döndüm!
  • bence hp'yi ikinci plana bırak ıso'su 400 ve tek jpeg goruntu formatında çekım yapabılıyorlar. Kodak'ın 5 mp'lık makınesini ıse hıç duşunme ıso'su 200 kusurdu hp'den hıç bır artı ozellığı yok. Sony'nın dsc-p92'si vga boyutunda sanıyede 16fps'lık çekımyapabılıyor ve goruntu kalıtesı olarak hp ve kodak'dan daha ıyı fakat ozellık açısından bıraz fakr kalıyor ve optık zoom'u bıraz yavaş.http://www.ephotozine.com/equipment/tests/testdetail.cfm?test_id=213 burdan sony dsc-p92'nın testine bakabılırsın. Arkadaşların bahsettiği DSC-V1 ise tam bır teknolojı harıkası eksığı yok fazlası var 4 optıc zoom jpeg tıff formatında çekım yapabılıyor, ıso 800 ve dışarıdan flash takabılıyorsun . bu makıne ıçındehttp://www.dpreview.com/reviews/sonydscv1/ bu adrestekı ıncelemeye bakabılırsın ama tek dezavantajı pahalı olması turkıye satış fıyatı 1.2 milyar (değer). Mınoltanın fxxx serısınde son çıkardığı makıne f300 sony'nın dsc-p92 ve hp 935'ten daha ıyı bu makınenın ıncelemesını dewww.steves-digicams.com'dan bulabılırsın. turkıye satış fıyatı kdv dahıl 900 mılyon.

• hp 850
  • minolta satan bir internet alısverıs sıtesı varmı acaba?
  • Eğer profesyonel foto çekiceksen (stüdyoda falan) Tiff makulde, ortalama bir kullanıcı neden kullansın?

Önceliklerini iyice belirlemeni tavsiye ederim. Fotoğraf makinaları fotoğraf çekmek için yapılırlar movie çekimi + değer olsa da öncelik still frame e verilir. Eğer movie istiyorsan stillframe çeken bir dv-cam al derim. Çok kesin bilgim yok ama 2-3 MP foto çeken Sony'ler var.

Türkiye de HP ve Kodak dijital fotoğraf makinasında Fiyat/performans açısından en iyi performansı sunuyor...

Ben Amerika'dan Olympus c-4000 aldım performansından gayet memnunum, steve's deki sample lardan fotoğraf kalitesi açısından Sony p72 ile karşılaştırmıştım çok daha kaliteli idi. Bununla beraber ne sony ne olympus Türkiye satış fiyatlarını makul seviyelere getirmediler(Canon'u söylemiyorum bile). Mesela Türkiye de Olympus ana bayii c-4000 i 700 EU+kdv gibi bir fiyattan satıyor. Gerçi Eminönünde 500$ civarına bulunabileceğini duymuştum. Ben de satmayı düşünüyorum ama henüz karar veremedim.

Açıkçası birşey için para biriktirseydim şu yeni çıkan Canon EOS 300D için para biriktirirdim amerika satış fiyatı 900$ ama zamanla daha uygun bir marja gelecektir diye düşünüyorum. Tam bir slr, 6.1 mp. Balık göz, tele ne istersen tak.
    2 sene önce 6000$ dan aşşağı SLR yoktu

Ne için kullanacağına karar ver ondan sonra makina ara... Sadece movie performansını düşünürsen doğru seçim yapamayabilirsin.

• triton
    iso 200 küsur u anlamadım nasıl bir standart bu?
    Ayrıca HP modellerinin yanılmıyorsam tamamı en az iso 400 en azından 735 ve üstü öyle.
    Burda bütün makinaların özellikleri var:
    http://www.dcviews.com/cameras.htm
    Sony nin bir kötü yanı 4X zoom yeterli değil 1.2 milyar verip bu zoom a mahkum kalmak istemem.

HP nin 850(450$) ve 945 modellerine bir bak. Kodak'ın son çıkardığı DX 6340(340$) ve 4530 (425$) da makul makinalar. Baskuda Olympus Modellerini çok iyi fiyata satmaya başlamış onlara da bir göz at
    benim c-4000 470$...
  • kodak dx6490a bak(4mp).. 10x optik zoomu var. 450+kdv gibi bişeydi..
  • turk sıtelerde bulamadım dedıgın modelı real amazon.com dan baktım abd fiyatı 499dolar kdv dahılmı amazon.comdakı fıyatlara bılmıyorum ama gordugum kadarı ıle kodak makınlerde 50 100 dolar arası fark oluo abd fıyatları ıle
  • arkadaşım bence almadan önce yurt dışındaki sitelere bak arkadaşım yurt dışından getirtti gümrük bile vermedi ama ups le getirttirirsen gümrük alıyorlar türkiyede 1040 dolar olan fotograf makinasını 600 dolara mal etti
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.