Şimdi Ara

Dijital Fot.Makinesi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
1.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by thunderace</i>
    <br />Alın benden de iki kodak örneği...upload hızı düşük olduğu için iki adet ve 1 mpixel boyunda
    gündüz flash sız..

http://www.geocities.com/thunderace4230/kodak1.jpg

http://www.geocities.com/thunderace4230/kodak2.jpg

.........kopyala yapıştır yapın..........
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

ya şeyi soracam acaba bu resimler araında gözle görülür bir fark war mı kalite açısından yani bak senin resimde şurası bozuk falan diyebiliyor musun?
    yoksa bunu demek için ancak aynı karenin iki ayrı makine ile mi çekilmesi lazım.

• Örneklere baktımda. Orite gözümde sınıfta kaldı. Modeli nedir fiyat marjı nedır bılmıyorum ama resimler flash lı durumda bıle karanlık bir bakıma bogukluk hıssı verıyor. DSC0014 uzantılı resimde gunduz cekımı olmasına ragmen sol taraf koyu kalmıs belkı arazıdendır bılemıyorum.
    Kodak ın resımlerı cok daha ıyı oriteye göre.
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by Rasputin</i>
    <br />Örneklere baktımda. Orite gözümde sınıfta kaldı. Modeli nedir fiyat marjı nedır bılmıyorum ama resimler flash lı durumda bıle karanlık bir bakıma bogukluk hıssı verıyor. DSC0014 uzantılı resimde gunduz cekımı olmasına ragmen sol taraf koyu kalmıs belkı arazıdendır bılemıyorum.
    Kodak ın resımlerı cok daha ıyı oriteye göre.

<hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

sol tarafın koyu kalması araziden ziyade güneşin konumundan o arazinin resimde görülen sol tafının da resmi war orda da gölgede kalmış o ağacın olralar. flshlı çekimlere ise bişey diyemiycem.
  • kodakın tabii ki çok daha iyi. zati orite ın sensörü ile kodakinki farklı.
  • Thunderace,

Photoshop'ta image size'a gir, "constrain proprtions"ı işaretle ama "resample image" işaretlenmemiş olsun. Bu haldeyken dpi 'i değiştirirsen, resmin yoğunluğu artar ve ebadı küçülür ama pixel sayısı aynı kalır.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.