Şimdi Ara

DİJİTAL EQ TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
1.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pioneer vsx520 ile kullanabileceğim mutlaka spdif giriş ve çıkışlarına sahip bir equalizer arıyorum işin Pro kısmında bu tarz çözümler mevcut ama oldukça pahalı hifi için bu tarz bir alternatif var mı ?

• Bildiğim kadarıyla sadece Accuphase 'de DG-28 var sanırım 6.000 € civarındadır

Bence amfiyi daha sofistike EQ ayarları olan üst düzey bir YAMAHA ile değiştirmek daha ucuza gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Bildiğim kadarıyla sadece Accuphase 'de DG-28 var sanırım 6.000 € civarındadır

Bence amfiyi daha sofistike EQ ayarları olan üst düzey bir YAMAHA ile değiştirmek daha ucuza gelir.

Ohh maşallah cidden iyiymiş anfi değiştirmek kesinlikle daha mantıklı yada son çare behringer deq2496 alıcam teşekkürler.
  • Almadan önce düşünmen gereken bir konu var. Amfiden çok kanallı datayı çıkıp işleyip yeniden amfiye alıp çok kanallı olarak çalıştırman imkansız olabilir. Sadece stereo programda işlevsel olacaktır. Bence Yamaha 'ya geç derim. Mesela RX-V1010
  • quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Almadan önce düşünmen gereken bir konu var. Amfiden çok kanallı datayı çıkıp işleyip yeniden amfiye alıp çok kanallı olarak çalıştırman imkansız olabilir. Sadece stereo programda işlevsel olacaktır. Bence Yamaha 'ya geç derim. Mesela RX-V1010

Equalizer ı müzik için düşünüyorum o sebeple sıkıntı yok zaten pio yu yeni aldım en kötü analog eq alıcam bakalım artık
  • pio nun daha üst serileri avr lerinde olan 9 bant eq işinizi görmezmiydi.
  • Yahu sormayın vsx-520 kabaca incelediğimde eq olduğunu gördüm yalnız bant seçimi yokmuş ön ayarlı eq var oda haliyle iş görmüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 2 Temmuz 2012; 22:07:53 >
  • Muhtemelen behringer deq2496 ultracurve Pro alıcam araştırma safhasındayım bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

Muhtemelen behringer deq2496 ultracurve Pro alıcam araştırma safhasındayım bakalım

sizinle aynı sıkıntıdayım bende:)eq bant ayarı olmaması gerçekten büyük eksiklik bana görede.herşeyi mcaac ye bırakıyorki buda sinir bozucu bir durum.takipteyim bende konuyu.ayrıca bu behringer deq2496 ultracurve Pro yaklaşık 1000 tl civarı naptın hocam sen yakesinlikle buna bu kadar para verilmez bikere.bunu alacağına 520yi satıp eisa ödüllü vsx921 i almak zaten en mantıklı olanı şu an

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Video_Audio_Phile -- 3 Temmuz 2012; 0:04:57 >

• 921 ile bu denli komplike (31band eq)ayar yapma şansım yok 800tl ye sıfır bulunabiliyor ki 921 de aynı fiyata gelecekse deq2496 daha doğru bir tercih gibi.

http://www.behringer.com/de/Products/DEQ2496.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 3 Temmuz 2012; 0:28:53 >
  • http://www.sahibinden.com/ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-ekolayzer?viewType=Gallery

arkadaşlar bu adreste eq lar var.ancak bunlar anfiye nasıl bağlanır?veya optik girişi varmı? bu eq daha önce kullanan varmı?fikir verirseniz memnun olruum
  • quote:

Orijinalden alıntı: september99

http://www.sahibinden.com/ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-ekolayzer?viewType=Gallery

arkadaşlar bu adreste eq lar var.ancak bunlar anfiye nasıl bağlanır?veya optik girişi varmı? bu eq daha önce kullanan varmı?fikir verirseniz memnun olruum

Bunların tamamı analog girişten bağlanıyor kaynakla amplifier arasına bağlanır yani cd player out>eq input-eq out>amplifier input şeklinde bağlanır.

• quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

quote:

Orijinalden alıntı: september99

http://www.sahibinden.com/ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-ekolayzer?viewType=Gallery

Bunların tamamı analog girişten bağlanıyor kaynakla amplifier arasına bağlanır yani cd player out>eq input-eq out>amplifier input şeklinde bağlanır.

yani bize bir artısı yok değilmi?sizin dediğiniz modelde bağlantı şekli nasıl?

• Bahsettigim cihazında bağlantı şekli aynı ama aradaki büyük fark 24bit96khz lik digital bağlantı olması
  • Slm üstadim neyaptınız deq2496 eq aldinizmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sensation45 kullanıcısına yanıt
    Amplifikatörü değiştirdim yerine rx v661 aldım sorunum çözüldü

• Hayirlisi olsun ustam bende bu aralar deq2496 ya heveslendim araştirdim tam olarak anlayabilmiş değilim acaba analog in ve analog out da deq2496 da 24bit 96kz DAC devreye giriyorumu? Yoksa digital in put dami geçerli bu 24bit 96khz DAC

• sensation45 kullanıcısına yanıt
    Ben Pioneer A-757 ile birlikte kullanıyorum Beh. Ultrocurve'ü. Analog In Analog out da direkt bypass geçiş var Dac devrede değil. Dijital girişlerden birini kullanırsanız Dac işlevine başlıyor. Adı üstünde Digital to Analog Convertor :) . Alıp alınabilecek en güzel Eq lardan birisi tavsiye ederim.
  • Bu eq dan vazgeçmemin sebebi kronik bir arıza durumu olması nette çok fazla şikayet ve arıza videosu gördüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 30 Ekim 2017; 20:37:17 >
  • Elektronik biraz şans işi yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum, herhangi bir arıza yaşamadım. Ben direk Almanyadan aldım baya uygun fiyatlı idi. TR den şimdiki fiyatları ile alınmaz.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.