Şimdi Ara

digitürkplay illegal yayın suçlaması hk. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
5
Favori
26.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mrbaronx

1 kullanıcı sadece 1 cihazdan oturum açabiliyor sadece aynı anda hepsinden zaten izleyemezsin..

Tek bir kullanıcı hesabıyla birden fazla noktada izleme yapılabilir.

Makro çalıştırarak ! Şimdi bana makro nasıl çalıştırılır diye sormayın. Çünkü DTplay'i illegal satanların hepsi, makro çalıştırmasını iyi bilirler...

Tabi makro çalıştırarak izlenince, firma aynı hesap üzerinden kaç farklı noktada izleme yapılıyorsa, bunu tespit edebiliyor. Hal böyle olunca, firma hesabı engelliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 1 Mart 2018; 11:8:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fauconni

quote:

Orijinalden alıntı: radko

Ben birşey satmıyordum ki sizin gibi satsam alırmıydım forumdan halüsinasyon görüyon artık dertten.

Hocam bir şey olmaz . fi tarihinde internet üzerinden wireless çok moda idi . Hani millet başkasının ağına giriyordu falan ya işte onlar satıyorduk .
    Kendimize ait Web sitesi de vardı .
    Şerefsizin bir şikayet etti . Fatura kesmedik diye ceza yazabildiler anca .

O zamanlar bir tek faturadan 100 TL ceza ödedik . olay kapandı gitti .
    Moda geçmek üzere idi Bizde konuyu değiştirdik .
    Öyle savcılık boyutu falan olmaz .ne bu ya adam mı öldürdünüz .?

Hocam digitürk bu digitürkplay üyeliklerini illegal olarak kiralayan üyeleri savcılığa bildirse yasa dışı/illegal para kazanma vs diye.
    Şimdiden bu şahıslar bi avukata danışsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 1 Mart 2018; 13:6:43 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• radko kullanıcısına yanıt
    Gerek yok hocam . Avukat danışma ücretide eşek yükü ile para .
    Burada illegal falan dedik ama Bu arkadaşlarınmız faşist terör örgütü veya işid progapandası yapmadılar .
    Usulsüz yayın yaptılar .

Savcılık işin içine girmez . Savcıların işimi yok . İnsanları KHK falan iyice bezdirdiler . Ülke adeta korku İmparatorluğuna döndü .

Yayın yaparken aletler , techizatlar yakalanırsa o zaman başları ağrır . Net üzerinden paylaşımlardan bi bok çıkmaz .
    Burada bazı geyikler halüsinasyon görüyo . abuk subuk konuşuyo , saçmalıyo .
    Bizde bir kaç arkadaş kafa yapıyoz

Eğer başınız sıkışırsa bana gelin size iki satır savunma yazayım .
    Konunun yazılacağı yer DH değil bu çaylaklar hukuk.net benzeri bir sürü site var korkuyorlarsa oralara yazsınlar

Edit : Bizim üzerinde durduğumuz mesele
    1-IPTV vs yollarla paylaşımlarda Türkiyenin alt yapı yetersizliği . IPTV programlarının açıkları .
    2-Kullanılan cihazlar ve bu cihazların bilhassa Android olanların hacklenmeye müsait oluşu .
    Dolayısı ilede kullanıcıların mağdur olması . Yemişim Digitürkü .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfselektronik -- 1 Mart 2018; 15:9:21 >

• Bir aralar Gökhan bey vardı Digiturk AntiFraud timinde hala var mı bilmiyorum. Ki bu olay diginin kulağına gitmişki burda bisürü adam yakalanmış burayı okuyan birileri vardır neyse. Baya kalabalık bir topluluktan Digiturke tazminat parası kazandırmıştı tespit ettikleriyle. Hala devam ediyor mu bilmiyorum. O varsa bu işin başında hala ve 2 kişi paylaşmak gibi değilde ticari bir şekilde sağlam para kazanıldığını yakalar belgelerse kolay gelsin o arkadaşlara. Fikri ve sınai hak ihlali de bi kanunsuzluktur. Diğer suçlar gibi suç olarak geçer ve ışid mışid karşılaştırmaya gerek yok haksız yere başka birinin kazanacağı parayı sen kanunsuz yoldan vergisiz yatarak hukuksuz olarak kazandıysan belgelendiysen de mahkemede hesabını verir mağduriyet yaşattığın yerede bedelini ödersin.
  • Thierry Henry 20 kullanıcısına yanıt
    İki ayağı var
    1- DH içinde öğrenci gençlik 3 paylaşım yapmış biraz dağıtım yapmış onları ISID le terör örgütü ile kıyaslayamazsınız .
    Terör örgütü üyesi muamelesi yapamazsınız .

2- Profesyonel anlamda IPTV satıcıları da var . Siteler kurmuşlar tecrübeliler .Karda yürüyüp izlerini belli etmiyorlar . Onlar sıyırırlar .

Bazı marka ve modelle birlikte hem de ünlü markalarla IPTV yi cihazlarına gömüp satanlar var.
    Örneğin @fatihmc gizlenmenin bir yolunu bulurdular mı bilmiyorum .

Mesajlarla bunların adına IPTV pazarlayanlar var onlar başlarının çaresine baksınlar

Adam
    Adam Digitürkten cihaz almış , Dplay almış vs . bir şekilde IPTV cilere kaptırmış Bunların işi zor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfselektronik -- 1 Mart 2018; 21:58:44 >
  • Işidle kıyaslamıyorum zaten bahsettiğim kişilerde 2-3 kişi paylaşanlar değil. Bunun ticaretini yapan her hafta bunu satan kişiler. Ayrıca suçları ışidle kıyaslayıp sanki ışid dışında terör cinayet dışında kalan suçlar toz pembe ufak bir kötülük parmak sallayıp geçelim tarzında tavrınız da doğru değil. Suç küçük büyük farketmeden anayasa ne diyorsa ona göre cezalandırılmalıdır..
  • İllegal IPTV pazarlayanlar, kendilerini çok iyi gizliyorlar.

Kullanıcı hesapları illegal pazarlayanlara ait olmadığı için, DT'nin internet üzerinden araştırmaları sonuç vermiyor.

Yani DT her seferinde üye olupta hesabını paylaşanları öpüyor. Asıl öpülmesi gerekenler, illegalciler ama onlar da kendini öptürmüyor.

Geçmişte AntiFraud Gökhan, ihbar yoluyla hep düzenek hazırlayanları yakaladı. Düzenek hazırlayanların çoğunluğunu Digitürk bayileri oluşturuyordu. Geçmişte Digitürk bayilerinin bir birleri arasında rekabet vardı. DT bayiler içinden, kim daha çok abone yaparsa, o bayinin iskontosunu daha yüksek tutuyordu. Hal böyle olunca, illegal işlere bulaşmış bayiler bir birlerini DT'ye gammazlamaya başlamışlardı... İçlerinde 2.5 yıl hapis yatanlar var.

AntiFraud Gökhan, en son zamanlarında, bilmeden DT'nin pazarlanmasında önemli payı bulunan bayilerini yakalatınca, Gökhan'ı kızağa çektiler...

Bir de DT'nin yayınları Cryptoworks şifrelemeli devam ettiği zamanlarda, DT'nin adamları, şifrelemenin belli bir bölümünü internete sızdırarak, firmayı el atından tırtıklamaya başlamışlardı.

Hasılı kelam; Türkiye'de bu şifreli maç yayın işlerinde, kimin eli kemin cebinde belli olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 1 Mart 2018; 19:58:18 >

• Thierry Henry 20 kullanıcısına yanıt
    ne olacak ki ? sıradan öğrenciyi fişlersen eline ne geçecek elbette onlar Faşist Terör örgütü üyesi değil .

Kaşarlanmışları dahi En fazla 6 ay 1 yıl ceza alacaklar . oda ilk defa suça karıştıkları için ertelenecek .

Anayasa önce büyük hırsızlara baksın .Deveyi Hamuduyla götürenler var .

@Serkan hocam hökömat yetkililerinin digitürkün kazık fiyatlarına ulaşamayan milleti maçlarla uyutma adına durumdan şikayetçi olduklarınıda sanmıyorum .
    Evet kimin eli kimin cebinde belli değil .
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

İllegal IPTV pazarlayanlar, kendilerini çok iyi gizliyorlar.

Kullanıcı hesapları illegal pazarlayanlara ait olmadığı için, DT'nin internet üzerinden araştırmaları sonuç vermiyor.

Yani DT her seferinde üye olupta hesabını paylaşanları öpüyor. Asıl öpülmesi gerekenler, illegalciler ama onlar da kendini öptürmüyor.

Geçmişte AntiFraud Gökhan, ihbar yoluyla hep düzenek hazırlayanları yakaladı. Düzenek hazırlayanların çoğunluğunu Digitürk bayileri oluşturuyordu. Geçmişte Digitürk bayilerinin bir birleri arasında rekabet vardı. DT bayiler içinden, kim daha çok abone yaparsa, o bayinin iskontosunu daha yüksek tutuyordu. Hal böyle olunca, illegal işlere bulaşmış bayiler bir birlerini DT'ye gammazlamaya başlamışlardı... İçlerinde 2.5 yıl hapis yatanlar var.

AntiFraud Gökhan, en son zamanlarında, bilmeden DT'nin pazarlanmasında önemli payı bulunan bayilerini yakalatınca, Gökhan'ı kızağa çektiler...

Bir de DT'nin yayınları Cryptoworks şifrelemeli devam ettiği zamanlarda, DT'nin adamları, şifrelemenin belli bir bölümünü internete sızdırarak, firmayı el atından tırtıklamaya başlamışlardı.

Hasılı kelam; Türkiye'de bu şifreli maç yayın işlerinde, kimin eli kemin cebinde belli olmuyor.

Vaaay be,şuan forumda para karşılığı maç veren biri olsam acayip tırsardım evime her an mahkemeden celp kağıdı gelir die.

• quote:

Orijinalden alıntı: fauconni

ne olacak ki ? sıradan öğrenciyi fişlersen eline ne geçecek elbette onlar Faşist Terör örgütü üyesi değil .

Kaşarlanmışları dahi En fazla 6 ay 1 yıl ceza alacaklar . oda ilk defa suça karıştıkları için ertelenecek .

Anayasa önce büyük hırsızlara baksın .Deveyi Hamuduyla götürenler var .

@Serkan hocam hökömat yetkililerinin digitürkün kazık fiyatlarına ulaşamayan milleti maçlarla uyutma adına durumdan şikayetçi olduklarınıda sanmıyorum .
    Evet kimin eli kimin cebinde belli değil .

Hocam pazarlama anlamında, DT'nin eski çalışanları kazma idi. Şimdilerde de hala kazmalar iş başında...

Bizim gibi maçlara meraklı başka bir millet yoktur.

Maçları aylık standart 30 TL'den satsa, inan şimdiki kazancını en az ikiye katlar.

Ortada ne illegalite kalır, ne de illegal avcısı...

DT'nin yeteneksiz pazarlamacıları, kafalarını kaldırıp, Avrupa ülkeleri pazarlamayı nasıl yapıyor diye bakmıyor bile...

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam . Sadece Digitürk değil .
    Ama arabayı biz üretiriz . Dünyanın en pahalı arabalarını alırız . İkinci eller bile eşşek yükü ile para .
    Benzin ona keza .

Aliexpress den 3 dolara türkiye ye el kadar kargo Freeshipping geliyor .
    Arızalı çıksa PTT ye git 10 dolar Register tracking

Bize müstahak demek istemiyorum ama müstahak demek zorundayım .
    Torunlarımızı geleceğini bir torba kömüre sattık .Satmaya devam ediyoruz

Benzinden Sigaraya vede ÖTV den KDVye Dünyanın en Fazla vergisini ödeyen millet olduğumuz için 30 TL seviyelerine Digitürk'ün inebileceğine pek ihtimal vermiyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfselektronik -- 2 Mart 2018; 7:48:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

İllegal IPTV pazarlayanlar, kendilerini çok iyi gizliyorlar.

Vaaay be,şuan forumda para karşılığı maç veren biri olsam acayip tırsardım evime her an mahkemeden celp kağıdı gelir die.

Hocam sende @sesenyoung'u korkutamadın kaldın .
    İyi hal indirimi falan ilk defa olduğu için alacağı ceza 5 yıl ertelenir .
    Amaaa Digitürkü nasıl keklediğine bakarlar . Digitürk çok fazla zarara uğrattı ise yakalaya bilirlerse , Ossaman yandı gülüm keten helva faizleri ile alırlar .
    5.000 tl satış yaptı diyelim yaklaşık modül fiyatıntan 10 la çarp 50.000 TL ahha ondan torunları bile kurtulamaz .

Edit : vede işi biraz daha büyüttü ise 50.000 gelir aldı ise ne olur sen hesapla .
    Hukuk.net falan kurtarmaz . Şimdiden Ufak tefek Konu uzmanı Avukat bulsunlar . Sıradan Avukat olmaz .

Digitürk 500.000 TL dava açtı diyelim . Avukat en az 50.000 TL ister .
    Davayı kaybetti diyelim faizleri ilen falan 1.000.000 TL hazırlasın .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfselektronik -- 2 Mart 2018; 8:22:47 >

• merhaba arkadaşlar.konudaki son durumla ilgili bilgilendirmede bulunayım.
    ben 23 şubatta btk ya şikayet yazmıştım.bugün ilginç bir cevap geldi.

gelen cevap...(yapmış olduğumuz incelemede form donanımında paylaşım yapıldığı tespit edilmiş olup; aboneliğinizin kapatılmıştır.)
  • Burak2658 B kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun dua et mahkemeye vermediler.

• Bu arada bu hesabı kapananları bir üye şikayet etmiş forumdan,zaten yazıyordu maç satış konusuna sürekli hepsini şikayet etcem diye.

• kruegerfred kullanıcısına yanıt
    Mac adresi dedigin 2 snlik is ayni mac adresini yazar girersin bu kadar basit :) mac den olucagini sanmiyorum :)

• Neyse digiturk bu olayından dolayı satısını arttıracagını sanmasın. Bundan sonra kimsenin digi alacagını sanmam IPtv cilerin yapamadıgını kendi kendilerine yaptılar. Cözüm bu olmamalıydı...
  • blackmamba_01 kullanıcısına yanıt
    Yazık acıdım sana,iyi olmuş oh
    unutmuyorum izlemediğim maçın parasını almak için ağza alınmıcak hakaret içeren mesajlar atmıştın bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 18 Mart 2018; 18:8:6 >
  • Vaktiyle çok ciddi işler döndü, 300 bintlye malum kurumun şifrelemesinin satılması gibi şeyler. Disketler dağıtılıyordu. Beşiktaş pttyi bilenler bilirler.

Uydu cihazı şifrelemesi atla deve değil. O dandik cihazların ne kapatesi var ki şifresi ne kadar kırılmaz olsun. Birde heleki içerden dağıtımlarda olunca.

Giriş paketi abonelik alınan cihaza 2 muamele ile full kanalları açma yollarını bile dışa vuranlar vardı ücreti mukabil işi görüyordu bazı bayiler.

Bazı işgüzarlar açık açık yazmayayım işletmenin üzerine düşmediği bayilerin gelirleri düşmesin diye , yakaladık diye güya yalakalık yapacaklar yukarıya. neyse işgüzarlar sanki büyük bir şey yakalamış gibi ortalığı ayağa kaldırınca her şey altüst oldu. Kendilerine de yol verildi ya bu işgüzarların, sistem tekrar oturmadı ondan sonra zaten kurum da mahvoldu. Tmsf filan.

Biriside o dönem işgüzarlıkta çağ atladı kanaltürkte neşter programına gammazlamıştı dümeni, izmirde ortalık karışmıştı. Tabi her şey anlatılmaz.

Sözün özü Kraldan fazla kralcılık iyi değildir.

Yoksa bu döviz ortamında kolay mı bazı şeylere karşı ayakta kalmak. Sanki bilmiyor koskoca kurum ne oluyor.

Yüzlerce bayi heleki nasıl dayanacak, kurum kendi ayakta zor dururken bayiler azaldı işte şimdi başka çare kalmadı. İyi mi oldu bu hal, tabiki değil.

O dönem biraz turgut özal tekniği ile yönetiliyordu kurum ve gayet başarılıydı. Memurum işini bilir hesabı.

İllegal bir şey varsa ortamda da eğer bulaşmayın, ceza var yok önemli değil, legal değilse uzak kalın, uzak kalmak gerekli. Çok elzem değil ya. Niye başınız ağrısın ne gerek?

Ayrıca digitürk play hesapları çok çok kolay hackleniyor haberiniz olsun. Anlamadım yıllardır aynı. Normaldir şifrenizin çalınması falan. Sık sık şifre yenileyin. Digitürk Play hesaplarını dağıtan rus sitesi falan vardı bir aralar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gecem1903 -- 29 Mart 2018; 3:19:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İlk ortaklık konusunu ben açmıştım. Ben geçen yıl satın almadım. Buna rağmen benim de hesabımı kapatmışlar. Aradım MH'yi açmak için talep oluşturucaz dedi. Yasa dışı kullanım yaptığınız için kapatılmış dedi.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.