Şimdi Ara

digitürkplay'i televizyona aktarma yardım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
19.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaslar sorun tv de laptop da degil tamamiyle ligtv nin gönderdigi yayinla alakali

tabii tv de yanlis ayarla beraber daha da kötü oluyor yayin

almanyada sky yayinci kurulus internet hizmetini bedava veriyor normal üye olanlara

ve onlardaki yayin kalitesi cok daha iyi

bazen laptop da özellikle yakin cekimlerle ne kadar camur bir yayin oldugu belli oluyor

1200k yayin diyorlar ama alt yazilarda belli oluyor yayinin kesik kesik gelmesi
  • arkadaşlar digitürk play de maç izlerken tv ye bağlanıp görüntü alıp ses alamıyan varmı ben alamıyorum problem hdmı kablodamı acaba öyleyse hangi kabloyu almalıyım
  • pc ses ayarlarindan varsayilan ses ayarlarini hdmi out diye onayla oyle alirsin sesi yoksa alamazsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 yıldan beri çok frklı şekillerde digiturkplay izledim
    sizlere izlenimlerimi aktarmak istedim.
    Yaşadım tek son bu yıl fb-ts maçında olduğu gibi
    yoğunluktan patlaması geçen senede fb-gs maçında olmuş tu.

Kendi bilgisayarım ile izledim ilk sene
    Q8400 işlemci 4 gb ram gts250 1gb 256 bit ekran kartı
    23 inc acer ekran takılma donma yaşamadım 1200k ile izledim internetim akn takılıp 3 mbps ye düştüğünde bile.
    daha sonra aynı pcden ekran kartım destekliyor du
    s video kablosu ile 70 ekran tüplü tv ye görüntü aktarım ve pc nin ses çıkışından ses ile 7 metrelik
    s video ve 3.5 inc kulaklık kablosu ile görüntü pc göre daha düşüktür ama tüplü tvde sd uydu izlemekten farkı yoktu.
    tv yandı 102 ekran led samsung aldım ayni pc ti bağladım dvı to hdmı bağladım 23. Lcd mat ekrandan daha iyi aldım ekran çözünürlüğü pc de 1920x1080p
    tv de oyun modunu açık konuma getirdim ki bu çok önemli bi durum led lcd farketmez tv lerde vga girişi olsun hdmı olsun hızlı oyunlarda araba yarışı futbol oyunlarında tv lerde takılma yada gölgölenme yapar oyun modu açıksa bu gibi durumlar düzelir pc monitör gibi akıcı olur.
    daha sinra sonra aynı tv ye başka bir pc bağladım
    işlemcisi intel core 2 duo çift çekirdekli 2 gb ram
    Gt220 1 gb 128 bit ekran kartı çözünürlüğü hdmı to hdmı bağlantı1920x1080p tv oyun modu açık akıcı ve donma yok 1200k digiturkplay de bu pc yi biradere verdim

bu sezon başından beri Pentium 4 3.0 mhz 3 gb ddr1 ram agp ekran kartı msı 1 gb 128 bit dvı to hdmı bağlantı bi pc gördüğünüz gibi işlemci, ram,ekran kartı hep eksi nesil pc çözünürlüğü 1280x800 bunun üzerine çıkarsam digiturkplay ekranı büyütünce takılmalar oluyor en iyisi 1280x800 iyi ama tv de oyun modunu açamıyorum bundan dolayı da genelde kaleciler degaj yatağında gölgölenme yapıyor ama çokta rahatsız etmiyor hızlı sahnelerde gölgölenme var yani firefox kullanıyorum crome de takılmalar oluyor ayriyetten k lite codec kurulu pcye o browseri
    etkilermi bilmiyorum pc kalitesi düştükce yayın kalitesini etkiliyor.
    şimdi ucuz bir 12 inc laptop alıp ondan bağlantı yapmak isiyorum. Hp yeni çıkan 360 laptop tablet olan modeli şuhttp://m.teknosa.com/urunler/125032892/hp-stream-pc-11-p010nt-x360-convertible bu pc acaba bu pc tv ye aktarım yaparak digiturkplay izleye bilirmiyim pc yeterlimi
    birde s3 telefon kullanıyorum bunuda micro usb to hdmı+şarj kablosu ile denemek istiyorum eğer cep telefonunu tv ye bağlayıp izleyen arkadaşlar digiturkplay görüntüsü ile ilgili izlenimlerini yazıp bizleride bilgilendirirse çok güzel Olur.

Not: görüntü ile ilgisi sorun yaşayan arkadaşlar pc nizin çözünürlüğü ile uğraşan eğer digiturkplay açıyorsunuz ekran küçük iken sorun yok ekranı tam ekran yani büyüttügünüzde görüntü de takılma oluyorsa pc nin ekran çözünürlüğünü düşürün benim kullandığım agp 1 gb 128 bitlik bir ekran kartım agp çok eski bir ekran karti 1920x1080p çözünürlüğü geliyor ama videolarda youtube digiturkplay de olsun takılma oluryor ama ekran çözünürlüğünü 1280x800 sorun olmuyor hdmı kablom da pahalı bir kablo değil 30 tl lin altında idi bimeksten almıştım ekran kartınız yeni kaliteli ise tv de oyun modu yada hareketli sahnelerde akıcı olması için bir ayarı vardı ona bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eric_cantona -- 23 Şubat 2015; 1:02:09 >

• digitürkplay'i degil (DH'de alakali baska topic bulamadim,buraya yazdim) pc'den online HD video'yu tv'ye HDMI ile aktarim esnasinda tv'de goruntu araliklarla gelip gidiyor.

2 farkli HDMI kablo denedim.
    tv LG 55LB730V
    PC DELL windows 8 - i5 - 6GB RAM - 128GB SSD

kesiklik sebebi nedir, ne yapabilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arel.gr -- 6 Temmuz 2015; 22:40:56 >
  • Digiturk Play i hem LCD ye hem de tüplü TV ye sorunsuz aktarmak isteyenler aşağıdaki linki incelesin lütfen

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-goruntu-sistemleri-hd-smart-android-wifi-tv-box-3d-plus-bedava-kargo-218025366/detay/
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcoskun_17

Digiturk Play i hem LCD ye hem de tüplü TV ye sorunsuz aktarmak isteyenler aşağıdaki linki incelesin lütfen

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-goruntu-sistemleri-hd-smart-android-wifi-tv-box-3d-plus-bedava-kargo-218025366/detay/

hocam bu ürünleri açıklar mısınz? pc den tv ye aktarmak istiyorum . telefondan da olabilir. digitürkplay de maç aktaracağım. bunlar işe yarar mı

• Beyler bende 10 mbit internet var, akk sonrası 3mbit e düşüyor. Fenerbahçe maclarini Digiturk play uzerinden izlemek istiyorum, internet hızı uygun mu? Kaç dakka geriden takip ederiz?
    LCD TV te goruntuyu android telefondan atabilir miyiz, yoksa hızlı sağlam laptop mu lazim?

• Beyler android box ile digitirkplay izlenebiliyor mu? Son versiyon cihazlarda Digiturk önlem almış ve izlenmiyor diyor bazıları, doğru mudur?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler lütfen yardım edin...arkadaşlar canlı digiturk play izlerken hdmi ile tv ye aktardım ama full ekran olmuyo yardım edin lütfen...laptopta ekran büyükken hdmi kablosunu takınca sorun olmuyo ama 1 kere küçltüp bi şeye bakınca,tekrar tam ekran olmuyo...LG tv ye bağlıyorum...ve bağladığımda başlat tuşu çalışmıyor...
    tv den yalnızca tara desem de tam ekran olmuyo..laptopu 2-3 gün önce aldım herhangi bir ayar yapmam gerekiyo mu??

nvidia 940M i7 12 gb ram

tv ise LG
  • Maalesef Böyle Bir Şey Mümkün Değil Artık Android Sticklerdede İzlenmediğini Duydum Tek Çare Pc yi Vga-Hdmi-Dvi İle Tv ye Bağlamakta

• i5 işlemci 8gb ramli pcde de aynı takılma kesilme var.internet sitelerinde kullandıkları yazılımdan dolayı.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.