Şimdi Ara

DİGİTÜRK SagemPlusIQ 4K Cihaz (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.931
Cevap
24
Favori
152.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • FB-BJK ve BJK-TS 4k kanalından dikkatli şekilde izledim. üstte bir arkadaşın dediği gibi FB-BJK maçı 4k kanaldan HD olarak verildi resmen kandırmaca bu diye isyan etmeyi düşünürken. bir hafta bekliyim belki yayında sorun olmuştur dedim.

Dün oynanan BJK-TS maçı 4k yayınında sorun gözükmedi. demek ki geçen hafta bir problem oldu diye düşünüyorum.
    4k kanaldan izlediğim yayın geçen seneler kadar kaliteli olmasa da 77 deki HD yayına göre gayet iyiydi. hava bozuk olması belki kaliteyi düşürmüş olabilir. bence bir hafta daha beklemek lazım

4k yayınla ilgili bir artıda ses yayınlarıyla ilgili söylenmek istiyorum; 4k da spikerin sesi biraz kısıkdı. stad ve taraftar sesi çok daha iyiydi. buda stad atmosferini daha iyi hissetmemizi sağlıyor.

sonuç olarak 7. haftada da olsa nihayet elle tutulur bir 4k maç izledik...
  • Banada bu maç HD gibi geldi yağmurdan dolayımı öyle göründü acaba, TRT 4K daki maçlarla kıyaslanamaz diyorum, bence bizi kandırıyorlar, teknik bir dümen dönüyor olabilir,

Tv:SONY 8505c 2016 MODEL

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dümenin alası dönüyor. 4K yayının yağmur, çamur, kar ile ilgisi yok. Yayın 4K ise zaten renklerin bariz üstünlüğü ve olmazsa olmazı netlikten ödün verilmemesi lazım. Ben şu son iki maça bakarak şunu söyleyebilirm ki, müşteriler bariz biçimde kandırılıyor. Olay şu; 4k çekimlerin maliyeti fazla. Müşteriden alınan para bunlara yeterli gelmemeye başladı. Üyeler baskı yapmasaydı bunlar zaten çakma 4k maç dahi vermeyeceklerdi. Şimdi zaten kim kanıtlayabilir ki? Verdiğim 4k ücreti haram zıkkım olsun. Beter olsunlar diyeceğim ama bu ülkede ne düzgün yapılıyor ki zaten? Bu ne kadar böyle devam eder bir fikrim yok ama 4k artık hayal. Çekimler hd olarak alınıyor ve 4k kanaldan upscale edilerek veriliyor. Tabii söylediklerim belki teknik açıdan yanlış olabilir ama doğru olan şey yayının 4k olmadığı!!!
  • Aynen kardeş bende senin gibi düşünüyorum çünkü bende 6 adet 4k kanal var farkı rahatlıkla anlıyorum, bunlar görüntüyü upscale edip veriyor olabilirler.

• yeni yazılım varmı diye elle arayınca 4.0 yazılımını güncelledi kanallar uçuyor dokunmam ille kanalların açılması 1 sn sürüyor test kullanıcısı iken bu yazılım yüklenmişti muhteşemdi şimdi bizim cihazlarada geldi hayırlı olsun.
  • IQ Plus kutum bozuldu ve ellerinde benim kutudan olmadıgı için yeni kutuyu önerdiler ve kabul ettim.
    akşama gelecek :) güzel yorumlar okudum da.. hiç kimse bahsetmemiş.. kutu önündeki USB'nin işlevleri neler?
    sadece medya mı oynatıyor.. yoksa ona kayıta da izin veriyor mu? bu konuda bilgi veren arkadaş olursa çok mutlu olucam :)
  • guguk kullanıcısına yanıt
    Dostum ben simdi baktim guncel surum 3.3.11 ve guncel yazilim bulunamiyor uyarisi veriyor.

• Kadir59 kullanıcısına yanıt
    Hocam sirası ile gönderiyor olabilirler yakında güncellenir

• Güncelleme bana da gelmedi inşallah sıra bize de gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İbrahimEsad -- 12 Ekim 2017; 20:33:26 >
  • 4.0 yazılımı gelen arkadaşlar varmı bana hala gelmedi

• Arkadaşlar bugün 4k recever aldım. 400. kanalda sürekşi eski gs-fb maçı var. Bu iz tv filan ne zaman 4k yayın yapıyor? Sürekli bütün gün aynı maçı gösterip duruyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kadir59

Dostum ben simdi baktim guncel surum 3.3.11 ve guncel yazilim bulunamiyor uyarisi veriyor.

Aynen bende de. 4.0 a nasıl upgrade edeceğiz?

• Valla hicbir fikrim yok.Hergun bakiyorum guncellemelere ve burayida takip ediyorum ama yok malesef.Internette de bu konu hakkinsa bilgi yok. Nasil yuklenir, son surum nedir vs. vs..

• Merhabalar;

Ben de derbi öncesi 4k receivera geçmeyi düşünüyorum fakat spiker kafama takılıyor. Hala 4k yayınları farklı spiker mi anlatıyor. Eğer anlatıyorsa başarılı mı?

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.
  • Yeni yazılım sürümü

dağıtıma başlandı

• Ne gibi değişikler getiriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: boraa28

Ne gibi değişikler getiriyor

Şu ana kadar fark ettiğim kanal geçişleri çok hızlı

• IQ plus cihazdan 4k cihaza geçtim. Kanal geçişleri IQ plus cihaza göre çok yavaş. Umarım bu sürüm bana da gelir de eskisi gibi geçişler hızlı olur.

• gbriel G kullanıcısına yanıt
    Yeni sürümde kanal geçişleri çok hızlı güncellemeyi bekleyin

• Yeni sürüm yüklendi ancak kanal takip özelliğini açıp kanalı değiştirince kutu donuyor. Yeni sürüm yüklenen arkadaşlar deneyip bilgi verebilir misiniz

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.