Şimdi Ara

DİGİTÜRK SagemPlusIQ 4K Cihaz (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.934
Cevap
24
Favori
152.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba bu cihaz Samsung tv de olan hdmi uhd color özelliğini destekliyor mu bende plus kutu var görüntü var ses yok bu özelliği açınca mecbur kapatıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: guguk

Bu arada samsung tvde hdmi uhd color aktif oldu eski sagemde aktif olmuyordu süper oldu bilginiz olsun.

Sorumun cevabını buldum teşekkürler :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nerden aldım bunu ben her zaman fişini mi çekecem bu uydunun yaklaşık 4 saattir izliyordum birden görüntü gitti ses de yok fişi çekip takınca düzeliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: istanblue001

Nerden aldım bunu ben her zaman fişini mi çekecem bu uydunun yaklaşık 4 saattir izliyordum birden görüntü gitti ses de yok fişi çekip takınca düzeliyor

Bende arayıp 4K icin talimat verdim ama herkes sorun var diyor iptal mi etsem acaba ? Cihazı güncelleyin hocam birkaç kişide aynı sorunu okudum düzelten olmuş

• Yeni cihaz kuruldu yazılım sürümü 2.6.0 arayüz sürümü 2.5.10 gözüküyor bu yeni sürümmü ? Birde görüntü ayarları şu şekilde ben değişiklik yapmadım kurulduğunda böyleydi geniş ekran mı olması gerekiyor sanki bana tam ekran doğru gibi geldi

DİGİTÜRK SagemPlusIQ 4K Cihaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cann89 -- 28 Şubat 2017; 12:0:53 >
  • cann89 kullanıcısına yanıt
    Ayarlarınız normal. Bende de geniş açı ayarlı sıkıntı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali119

Ayarlarınız normal. Bende de geniş açı ayarlı sıkıntı yok.

Teşekkürler hocam sürüm olarak sanırım kendisi güncelleme yapıyor manuel olarak biz yapamıyoruz dimi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cann89

quote:

Nerden aldım bunu ben her zaman fişini mi çekecem bu uydunun yaklaşık 4 saattir izliyordum birden görüntü gitti ses de yok fişi çekip takınca düzeliyor

Bende arayıp 4K icin talimat verdim ama herkes sorun var diyor iptal mi etsem acaba ? Cihazı güncelleyin hocam birkaç kişide aynı sorunu okudum düzelten olmuş

Aynı sorun devam ediyor ne anladım bu işten pazartesi günü actirdim 5-6 saat görüntü var sonrasında görüntü gidiyor fişi çekip takınca düzeliyor her seferinde bunla mi uğraşacam ben yaa

• quote:

quote:

quote:

Aynı sorun devam ediyor ne anladım bu işten pazartesi günü actirdim 5-6 saat görüntü var sonrasında görüntü gidiyor fişi çekip takınca düzeliyor her seferinde bunla mi uğraşacam ben yaa

Bugün kurdular benim cihazı şuan için bir problem yok çok şükür bakalım memnun kalacakmıyız

• quote:

Yeni cihaz kuruldu yazılım sürümü 2.6.0 arayüz sürümü 2.5.10 gözüküyor bu yeni sürümmü ? Birde görüntü ayarları şu şekilde ben değişiklik yapmadım kurulduğunda böyleydi geniş ekran mı olması gerekiyor sanki bana tam ekran doğru gibi geldi

tv den resim bouyutu-ekrana sığdır- kapalı olarak ayarla kutudan da tam ekran olarak ayarla ek olarak kurulumdan yeni yazılım ara derseniz yeni yazılımı yükler bilginiz olsun yazılımınız eski kalmış

• quote:

Orijinalden alıntı: guguk

quote:

Yeni cihaz kuruldu yazılım sürümü 2.6.0 arayüz sürümü 2.5.10 gözüküyor bu yeni sürümmü ? Birde görüntü ayarları şu şekilde ben değişiklik yapmadım kurulduğunda böyleydi geniş ekran mı olması gerekiyor sanki bana tam ekran doğru gibi geldi

tv den resim bouyutu-ekrana sığdır- kapalı olarak ayarla kutudan da tam ekran olarak ayarla ek olarak kurulumdan yeni yazılım ara derseniz yeni yazılımı yükler bilginiz olsun yazılımınız eski kalmış

Tam ekran yapınca ne fark olacak hocam geniş ekran ile arasında ? Güncellemeyi kendi yapmış yazılım 3.2.6 Arayüz 3.1.8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cann89 -- 28 Şubat 2017; 21:14:36 >

• Bu niye böyle oluyor ya 6 saat de bir görüntü gidiyor

Fişi çekince düzeliyor

Son güncellemeyi de yaptım sorun aynen devam ediyor

Bilgisi olan var mı bu konuda veya önerisi olan
    Digitürk ekranımda siyah görüntü alıyorum. Ne yapmalıyım?
    Bu durumda yapmanız gereken bir takım kontroller bulunmaktadır:

* Kutu ve televizyonunuz arasındaki scart ya da Digiturk HD kutu kullanıyorsanız HDMI bağlantılarını kontrol ediniz,

* Kutunuzun açık olduğundan emin olunuz (Kutu açık iken ön paneldeki yeşil ışık yanıyor olmalıdır),

* Televizyonunuzun kumandasından “source” veya “input” tuşuna basarak Digiturk’un bağlı olduğu girişin (HDMI/DVI, HARİCİ, AV, vb.) seçili olduğundan emin olunuz,

* Digiturk kumandanızın televizyonunuzu mu, Digiturk kutunuzu mu kontrol ettiğini test ediniz. (Digiturk kumandanızın “SAT/TV” tuşuna basarak kontrol alanını değiştirebilirsiniz) SAT/TV tuşuna basıldığında yeşil ışık yandığında kumandanız uydu alıcısını yönlendirecektir.

* Yukarıdaki kontrollere rağmen hala Digiturk siyah ekran görüntüsü sorunu devam ediyorsa kutunuzun güç kablosunu elektrik prizinden çıkartınız ve bir süre bekleyip tekrar takınız,

Yukarıdaki kontrollere rağmen diyor yukarıdaki herşey eksiksiz
    Yani sorunu çözmek için fişi çekmek zorundayız böyle bir saçmalık olamaz yani
    Bundan önceki digitürk hd de hiç böyle bir sorun olmadı
    Ben her 6 saatte bir fişi çekip mi takacam
    Böyle bir sorun var sorunlu bir uydu için neden 20 TL fazladan para alıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanblue001 -- 1 Mart 2017; 1:31:20 >

• 398 TRT 4K yayın var şuanda canlı yayın maç görüntü gayet iyi geldi bana

• Maçı veriyorlarsa neden Trt 4kyı vermiyorlar, anlaşmamı yok.

• Aynen büyük eksiklik trt4k nın digide olmaması. Kendi 4k kanallarının içeriği zayıf

• Ya şu kumandası ne kadar kötü.. Ya da cihaz mı desem. Eski cihazlar gibi kumandayı tam karşısına baktırıp kullanacan.. Biraz yandan tutsak çalışmıyor! Daha önce ki cihazlarda yoktu bu.. 4k cihazında var.
  • Bu cihaza next next star 10000 uhd yazılımı atilir mi servis menüsü varmı dır cevaplarsanız sevinirim

• Trt 4k izlemek için sordum

• quote:

Orijinalden alıntı: BéTo

Ya şu kumandası ne kadar kötü.. Ya da cihaz mı desem. Eski cihazlar gibi kumandayı tam karşısına baktırıp kullanacan.. Biraz yandan tutsak çalışmıyor! Daha önce ki cihazlarda yoktu bu.. 4k cihazında var.

Aynen öyle bende de.

• quote:

Orijinalden alıntı: BéTo

Ya şu kumandası ne kadar kötü.. Ya da cihaz mı desem. Eski cihazlar gibi kumandayı tam karşısına baktırıp kullanacan.. Biraz yandan tutsak çalışmıyor! Daha önce ki cihazlarda yoktu bu.. 4k cihazında var.

Bende 3 saatte bir fişi çekmek zorunda kalmak istemiyorum sıkıldım bu ne arkadaş hd digitürk de böyle bir sorun olmuyordu sadece bu sorun bende mi var

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.