Şimdi Ara

Digiturk Play için Uydunet Ama Hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

6 Yıla yakın uydunet abonesiyim. Şu an kullandığım hız 512kbps Ayrıca teledünya hd üyesiyim de. Bu sene digiturk play satın almayı düşünüyorum ama bu hızla verim alamam. Bu yüzden hızımı değiştirmek istiyorum. En fazla download'ı maçları izlerken harcayacağım, yani neredeyse hiç film indirmem, hafta içi sabah 8 akşam 8 zaten evde değilm. maç izlemek ve arada bi youtube için bir de kardeşim dizilerini seyretmesi için en uygun tarife olarak sizce neyi seçmeliyim?? Tabi seçeceğim tarifiden sonra artık 512kbps'ye de veda edecek olmam üzücü olacak

teşekkürler..

• Uydunet 20 mbite kadar limitsiz paketi alınabilir taahütlü bi şekilde,yada taahütsüz olarak 8 mbite kadar limitsiz 49 tl,16 mbit 59tl olarak goonetten de internet alabilirsiniz.Uydunetten memnunsanız devam etmenizi öneririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • size en uygun tarifehttp://www.kablonet.com.tr/kampanya-on-eko 39+9=48 tl

DİGİTÜRK PLAY-Bağlantı hızım düşerse içerikleri izlemekte sorun yaşar mıyım?

Görüntü kalitesi bağlantı hızınıza göre anlık olarak değişmektedir, bu sebeple hızınız düşse de videolarda kesinti yaşamazsınız. Tavsiye edilen ortalama bant hızı 2 Mbps’dır.

http://www.digiturkplay.com.tr/digiturkplaynedir/

• aboneliğinizi devredin bence, 512kb arayan bir sürü insan var forumda. daha sonra yeni abonelik alın şu tarifeye;

http://www.turksatkablo.com.tr/int-kampanyalar-detay.aspx?ID=211
  • Digiturk Play'de HD yayın izlerken kabaca 3mbit bant genişliği kullanılıyor. Dolayısıyla çok yüksek hızlara çıkmanıza gerek yok AKK olsa bile hız yeterli gelecektir.
  • teşekkürler cevaplar için,

benim aklımı çelen aslında bir tarife var gibi ama kararsızım, nedeni ise kotalı oluşu:

Tarife Upload Kota Fiyat
    10 Mbps'e kadar : 1 Mbps 5 GB 25 TL / Ay
    10 Mbps'e kadar : 1 Mbps 10 GB 29 TL / Ay
    20 Mbps'e kadar : 2 Mbps 20 GB 44 TL / Ay

sizce 10gb haftada 4 maç izlemem ile aşılabilir mi? tabi maçların yanında youtube ve izlenecek dizilerde olacak. tabi bu kullanım durumuna göre değişkenlik gösterir ama en azından maçlardan arta 5-6gb kalırsa idare edilebilir düşüncesindeyim..
    ben en son şehirdışında çalışırken zorunlulukta vınn kullanmaktaydım. Çekim gücü harika olsa(en az 4-5mbps hızlarını görüyordum) kotası çok çabuk doluyordu. 1 aya zor yayabilioyrdum 5gb'ı. ki maç falanda seyretmiyordum.. tabi burada uploud'da işin içindeydi..
    bu yüzden kotalı nete karşı bir ön yargımda var.. ama maçlar ne alır ne götürür bilmioyrum

• digiturk play'in sitesinde şöyle bir ibare var;

7) Bir maç izleyerek ortalama kaç megabayt internet kotamı kullanırım ?

Digiturk Play’de görüntü kalitesi internet bağlantı hızınıza göre değişir. Yüksek internet hızlarında daha yüksek görüntü kalite ve daha yüksek kota kullanımı gerçekleşmektedir. Ortalama kota tüketimi maç başına yaklaşık 400 MB’tır.

bana çok fazla iyimser geldi ama sizce de öyle değil mi?
  • audioslave kullanıcısına yanıt
    Ortalama demişler ama yine de fazla iyimser olmuş bana kalırsa. HD yayın için kabaca 3mbit civarında bir bantgenişliği kullanıyor. Yuvarlak hesapla saniyede 300 kB veri indirse, 90 dakikalık bir maçta kabaca 1,5 gB veri indirilecektir. 400 mB indirebilmesi için hattın 1mbit falan olması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi igorparker -- 16 Ağustos 2013; 8:45:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: audioslave

teşekkürler cevaplar için,

benim aklımı çelen aslında bir tarife var gibi ama kararsızım, nedeni ise kotalı oluşu:

Tarife Upload Kota Fiyat
    10 Mbps'e kadar : 1 Mbps 5 GB 25 TL / Ay
    10 Mbps'e kadar : 1 Mbps 10 GB 29 TL / Ay
    20 Mbps'e kadar : 2 Mbps 20 GB 44 TL / Ay

sizce 10gb haftada 4 maç izlemem ile aşılabilir mi? tabi maçların yanında youtube ve izlenecek dizilerde olacak. tabi bu kullanım durumuna göre değişkenlik gösterir ama en azından maçlardan arta 5-6gb kalırsa idare edilebilir düşüncesindeyim..
    ben en son şehirdışında çalışırken zorunlulukta vınn kullanmaktaydım. Çekim gücü harika olsa(en az 4-5mbps hızlarını görüyordum) kotası çok çabuk doluyordu. 1 aya zor yayabilioyrdum 5gb'ı. ki maç falanda seyretmiyordum.. tabi burada uploud'da işin içindeydi..
    bu yüzden kotalı nete karşı bir ön yargımda var.. ama maçlar ne alır ne götürür bilmioyrum

http://www.kablonet.com.tr/kampanya-hd-internet Yaz fırsatı kampanyasında yukarıdaki tarifelerin hepsini geç Çünkü o tarifelere ayda bide 9 tl daha vererek kablo tv ücreti ödemenizde gerekecektir.

Şimdi 49 TL ödeyerek 20 Mbps sınırsız 50 GB dan sonra 3 Mbit alacaksın ve kota derdin olmayacak. Ayrıca Teledünya gibi HD yayınlarında içinde bulunduğu kaliteli bir hizmeti almış olacaksın. Sonuç olarak herşey dahil 49 TL ödeyeceksin. Bu kampanya varken başka kampanya bence yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.