Şimdi Ara

Digitürk Eutelsat’tan Türksat’a taşınıyor.! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.001
Cevap
14
Favori
152.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

direk cihaz değişecek dediler ne marka cihaz verecekler bilmiyorum ama her zaman gelen gideni aratır.

• eutelsattan turksata gecen arkadaslar cevap verebilirmi?

turksatin hangi yönune ayarlaniyor canak? 42 derecemi yoksa bazi yerlerde yazdigig gibi 31 derecemi ( turksat 5a olan )? benim icin onemli cunku yurtdisindayim konum itibariyle 42yi kurtarmiyor bina var onunde, catiya koyma imkanida yok.

ve bu yön degisimini kendisi yapanlarda varmi. kendimiz halletsekde olurmu? servisin buraya gelme ihtimali yok :)

• kartalkolik K kullanıcısına yanıt

42

• derya78 kullanıcısına yanıt
    merhaba bende de trt 1 hd çıkmıyor çözebildiniz mi?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • cycIone kullanıcısına yanıt

türksat mı

eutelsat mı

size ait çanak mı yoksa merkezi sistem mi

eğer türksat ise kolay kurulum yapınız toplamda kaç kanal çıktığını bana yazın çıkmayan kanallarıda yazın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derya78 -- 22 Haziran 2022; 13:33:26 >
  • Pluslar türksatta çalıştı mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • derya78 kullanıcısına yanıt
    türksat bana ait çanak. tamamdır akşam bir bakayım yazarım.

• gewa G kullanıcısına yanıt

İnşallah hdd li wifi li bir cihazdır. Yoksa TV programlarını kayıt edemeyiz. 4K da yok heralde. İlermek yerine geri gidiyorlar. Bence mevcut cihaz yazılım ile update edilmeli. Ben youtube da buradan bakıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi depechemode3 -- 22 Haziran 2022; 15:29:6 >
  • Biraz önce Turksat'a geçiş sebebiyle kutumu değiştirmeye geldiler teknik servisten.

Hiç abartmıyorum gelen arkadaş neredeyse 1.5 saat uğraştı ancak yeni kutudan görüntü alamadı.

4K üyeliğim var ve Sagemcom Plus kutu kullanıyorum.

Yeni taktıkları ve deneyip görüntü alamadıkları kutunun modeli: Sagemcom DT-HY6100

Gelen arkadaş yetkili yöneticilerini aradı, bir sürü konuşma yaptılar. Onların verdiği bilgiye göre LG 4K televizyonlarda bu kutu çalışmıyormuş. (Anlam veremediğim bir durum, taktığı cihaz diğer uydu kutusuna göre daha yeni ama TV'im ile uyumlu değilmiş.

Eski kutumu geri takıp gitti, Eutelsat ile yayın almaya devam ediyorum.

Başka model kutu getirecekler mi bilgim yok, geçişi 1 sene içinde tamamlamayı planladıklarını söylediler.

Bu arada televizyonumun modeli LG OLED B7 ve başka hiçbir cihazla ilgili sorun yaşamadım şu ana kadar.

Özetle; yine Digiturk ve yine saçmalıklarla dolu bir süreç.

• Legoloman kullanıcısına yanıt

HY6100 ürünün özelliklerine baktım. Aynı anda 2 yayını kaydediyor. İnternete kablosuz wifi yok. Rj45 kablo ile modeme bağlanması gerekiyor. Mevcut 4K sagemcomda aynı anda 4 Kayıt Yapılıyor ve internal Wifi adaptöre sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi depechemode3 -- 23 Haziran 2022; 10:5:53 >
  • depechemode3 kullanıcısına yanıt

O zaman bana daha yeni diyen teknik servisteki arkadaş yalan söyledi. :)

Teşekkürler bilgi için.

• bende 6440 var

• Legoloman kullanıcısına yanıt

Daha önce yaşamış olduğunuz durumlar başka kullanıcılarda yaşadı Sorunun çözümü kesinlikle Digiturk un HDIM kablosu Ben Sagencon 4 K kullanıyorum Beraberinde gelen HDİM kablosu arızalı TV görüntü yanıp sönüyor Evimde yedek kablo vadi onda Sorun yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • prof01 P kullanıcısına yanıt

Evimde son kalite 4K HDR Paugge kablo vardı, onunla da denedik ama sorun çözülmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legoloman -- 23 Haziran 2022; 12:56:7 >
  • depechemode3 kullanıcısına yanıt

hocam servis her zaman kötü cihaz veriyor. Ben cihazı iki üç kere değiştirip kablosuz interneti olan cihazı zorla aldım. Benim sürekli üyeliğimi yenileyen bayideki çalışan yardımcı olmuştu. Nerdeyse 13 yıldır üyeyim. Kendilerinin getirdikleri cihaz kullanılmış her yeri çizik bir cihazdı. Bu yazdığım geçmişte yaşadığım bir deneyimimdi. Ben hala turksat yayına geçirmediler aramadılar bekliyorum arayınca ne diyecekler.

• Drahmizm kullanıcısına yanıt

Bilginiz yok her halde veya tam anlamadınız. Merkezi sistem yaptım diyorum Quattro lnb kullandım doğal olarak. Niye değiştireceğim ki? Merkezi sistem de başka lnb kullanılmaz ki zaten.

• yuxeses kullanıcısına yanıt
    Santralli merkezi sistemden bahsediyor

• maaart M kullanıcısına yanıt
    Eee tamam bende onu diyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.