Şimdi Ara

Digitürk Eutelsat’tan Türksat’a taşınıyor.! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.001
Cevap
14
Favori
152.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 hafta oldu ücretsiz uydu yönü değişecek diye halen gelen giden yok. Ücretsiz diye mi gelmiyorlar anlamadım yazık günah ağaç olduk günlerce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oturduğum sitenin yönetiminden mail geldi, Digiturk onlara yeni uydu yayını sistemine geçeceklerini ve bazı daire sakinlerinin yayın sorunu yaşayabileceğini söylemiş. Sorun yaşayan müşteri hizmetlerini arasın diyip geçmişler.

Bizde hata ki müşterisine hizmet vermekten bu kadar aciz firmaya para döküyoruz. Süper Lig olmasa zaten hayatta işim olmaz.

Umarım yayınlarım kesilmeden gelip değiştirirler cihazı.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ordinaryus1 O kullanıcısına yanıt

Bu dediğiniz sadece dekoderlerde geçerlidir. Modülde böyle bir şey yoktur. Yayınları televizyonunuzun kumandasıyla izlersiniz. Beinconnect için ise televizyonunuzun Smart TV özelliği var ise bein Connect uygulamasını televizyonunuza indirip kurarak kullanıcı adı ve şifrenizi müşteri hizmetlerinden öğrenip giriş yapıp aynı şekilde dekoderdeki gibi kullanabilirsiniz.

• Turksat'a geçiş için kutu değişikliğini nihayet tamamladım. Konu kurumsal olarak 1 aydır çözülemediği için daha önce eve gelen ve ilk getirdiği kutudan görüntü alamayan teknik servisteki arkadaşı kendi cep telefonundan aradım, sağolsun kendisi inisiyatif alıp bir HD kutu getirip değişikliği yaptı bugün.

Bendeki Sagemcom 4K kutu alındı ve yerine DT-7103HD model kutu takıldı (sanırım eski model kutulardan biri) Bir önceki cihazın uzaktan kumandası bunu görmediği için yeni kumanda vermek zorunda olduğunu ve ücretinin 150 TL olduğunu söyledi, onu da ödedim. Kutu değişikliği ücretsiz olsa dahi kumanda ücreti alınıyormuş, artık sorundan bıktığım ve çözülmesini istediğim için lanet olsun diyip verim parayı. İadesi için Digiturk ile görüşeceğim.

Takılan yeni kutunun görüntü kalitesinde bariz bir iyileşme var yalnız, tüm kanallar çok daha net geldi gözüme. Turksat ve Euelsat uydularının ikisinden de kanal taraması ve kurulum yapılabiliyor. Turksatı denedim ama bazı kanalların henüz listede olmadığını gördüm, sanırım ileride gelecektir. (FB TV vb.) Eutelsat'ta da hala yayın var bu arada.

Artık 4K üyesi değilim ve maçları da 4K izleyemeceğim, ama umrumda bile değil. Veremedikleri berbat hizmet için ekstra her ay 25 TL ödememiş olacağım.

• Benim de bugün turksat geçişim tamamlandı 4k kutumu alıp plus kutu verdiler ve su anlık memnunum

• fbbr10 F kullanıcısına yanıt

Hocam hayırlı olsun şimdiden Sagencon IQ plus kutumu taktılar extra Bir ücret ödediniz mi Şuan ben Eutelaat ve 4k kutu kullanıyorum SMS geldi servisi bekliyorum

• Sagolun hocam ocağa kadar ücretsiz tanımladılar

• Plus kutu 4k kutudan daha iyi görüntü veriyor sanko

• anladigim kadariyla suana kadar 4K kutu kullananlarin nerdeyse tamami HD kutuya gecis yapmis turksatla birlikte.

peki decoder degistirmeden turksata gecis yapab varmi. bu sekilde sorunsuz kullanan? veya yazilim geldikten sonrami kullanilabilcek? yani beklesek 4K kutuda mantiklimi?

• 4k kutular anladığım kadarıyla kullanılmayacak onun için yeni 4k kutular gelicek dedi teknik personel bugün

• yani simdi 4K kutuyu verip Hd alip sonra tekrarmi 4K kutuya degisim yapacagiz ? :)

• İstersen plus alabilirsin hd yerine ama anladığım kadarıyla 4k için yeni kutu üretecekler

• temel fark ne HD ve Plus arasinda? 4K yok ondada nasil olsa. ben 3 -4 sene once HD den SAGEM 4K DT-61440UHD gecis yapmistim. Plus hakkinda hic bi fikrim yok

• Kayıt farkı var başka bir espirisi yok

• Dijiturk e ilk defa abone oldum garibime gitti kullanılmış kutu kullanılmış çizik kumanda getirip taktiklar gittiler ilk defa boyle bir firma ile karsilastim

• Sikayet edin

• Arkadaşlar 4k kutuları değiştirmeyin sadece lnb değiştirin mdu 1 le benim komsum 4k yi turksat da kullanıyor

• 15 gündür anten yönü türksat geçiş tamam mesajı atıp servis gelmiyor. Paso şikayet kaydı açıyorum gelen giden yok günlerce

• fbbr10 F kullanıcısına yanıt

Nasıl yanı Türksat için çıkan tıp 2 mdu LNB ile çalışıyor mu?

• Evet aslında o lnb turksat olarak görmüyor dönüştürücü görevi görüyor mdu 2 lnb ler eutelsat gibi kuruyor makina daki sistem eutelsat gözüküyor ama yayın turksat plus kutu daki kartı çıkardım kartsız da çalışıyor bu çok iyi oldu yayınları doldurduğunuz zaman hepsi kapanırdı

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.