Şimdi Ara

Digital Platformlar karşılaştırma.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
2
Favori
10.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Netflix-D-Smart GO-Bein Connect-Tivibu GO -Blu TV-Puhu TV- Amazon Video.

Netflix başlığında her platform için sorulan sorular var ve hızla çoğalıyor.Karışıklık olmasın diye böyle bir konu daha iyi olacak sanki.Herkes artı eksi yazsın derim

Netflix Bence tek eksi yani dizilerin geç gelmesi.Bunun dışında eksiği yok.Keşke şöyle olsa diyeceğim bir özelliği yok.Süper.Arayüzü en basit olanı Netflix.
    Ülkemize geliş süresine bakarsak da içerikler çoğalıyor.Bu yüzden içerik eksik diyemem.

D-Smart GO D-Smart mobil için uygun olabilir diyebilirim sadece o kadar.Sansür var D-Smart kanallarında ne varsa aynı.

Bein Connect Yine aynı.Digitürk de ne varsa aynı izliyorsunuz.Sansür olmayanlar da var olanlar da.İçerik geniş ama sansür olduktan sonra ve içeriklerin zamanla yayından kalkmasından sonra bir anlamı kalmıyor.

Puhu TV Bedava ve görüntü harika.Netflix gibi.İçerik de fena değil.Arayüz iyi.

Blu tv D-Smart go ile içerik hemen hemen aynı.Apple tv de izliyorum bu yüzden arayüz sıkıntı çıkartmadı.Ama Apple tv de canlı izle menüsü çıkmıyor.Ben bugün gördüm bilgisayardan girdiğimde canlı kanalların olduğunu.O kanallarda Smart Go ile aynı.Sansür yok.Görüntü ilk 3 gün iyiydi dün gece bayağı bir takılmalar oldu.
    İçerik gelişiyor-gelişecek.Eğer fiyatlarda fazla zam yapmazlarsa gayet iyi.Ama görüntü kısımında biraz altyapıyı düzeltmeleri lazım.

Amazon Kullanmadım

Tivibu Kullanmadım gerek duymadım umarım da ihtiyacım olmaz.Arayüz felaket.

İtunes Store -Netflix-Blutv-Puhutv şu anda kullandıklarım.Blu TV ve Netflix için deneme üyeliği var 2 ay sonra esas üyeliklere başlatırım deneme üyelikleri bitince iptal edeceğim ama sonra mutlaka devam edeceğim

• Blu TV içerik değişebiliyormuş.Yani filmler dizilerin son tarihleri varmış.Platformda sürekli kalmıyor yani.Bu da bir eksi.
  • Blu tv de Türk fılmlerın bazıları kesık

Mesela Köyeden Indım Sehıre fılmı eksık .Bu buyuk sıkıntı , daha ne fılmler vardır eksik olan .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir de Digiturk Play'i tavsiye ederim, hem mağazası hem de normal platformu var. Son yayınlanan filmlerin bazısı belli süre mağazada kiralanıyor, sonra normal aylık ödemeli platforma ekleniyor. Dizi konusunda az ama popüler içerikler var. Fiyatı da 5 TL (Smart TV için +5 daha)

Amazon'da ise dizi içeriği çok az üstelik Türkçe altyazı dizilerin birkaç sezonunda eksik. Şu anlık bir artısı varsa American Gods diyebiliriz onun dışında biraz daha kendini geliştirmesi lazım.

Tivibu'da da bazı dizilerin sezonu var tek artısı FX falan izliyosunuz, üyelik için Telekomu arayıp taahhütlü/taahhütsüz yapabilirsiniz, taahhütsüz aldım ben şu an iptal ettirmedim. Bi de Turkcell TV deniycem.

Son olarak ben de diziler hangi platformda liste yapmaya çalışıyorum daha fazla yasal platform eklenirse iyi olur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Blu tv de Türk fılmlerın bazıları kesık

Mesela Köyeden Indım Sehıre fılmı eksık .Bu buyuk sıkıntı , daha ne fılmler vardır eksik olan .

Yaşanılan sorun Blu tv değil Puhu tv de ..

Hatalı yazmışım .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Netflix'i sırf kendi içerikleri için elimde bulunduruyorum ama diğer diziler konusunda cidden yetersiz. Riverdale gibi diziler yok.
  • Blu TV biraz öne çıkmaya başladı içerik konusunda..Ama her iki platformda da içeriklerin zamanla silinmesi sinir bozucu .Aslında belki de normaldir.Yurtdişinda da böyledir ?

Blu Tv de son 1-2 ay önemli filmler diziler geliyor.
  • Filmde bein connect

dizide netflix

gerisi boş

blutv 'de sağlam film ve sağlam 1-2 dizi var ama içeriği kolayca 1-2 ayda tüketilir.
  • Blu tv filmlerin çoğu eksık arkadaslar .Süreleri az , normalden en az 3-5 dk daha az oluyor ?

Bu çok kötü.

• Blu Tv gittikçe kaliteyi düşürmeye başladı.

• Blu tv de Hemen her filmin 4-5 dk daha az süre olmasını musterı hzımetlerın 3 kere sordum desteğe bıldırıeceklerını yazıyorlar yıne.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 5 Kasım 2017; 1:37:01 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Blu tv de Hemen her filmin 4-5 dk daha az süre olmasını musterı hzımetlerın 3 kere sordum desteğe bıldırıeceklerını yazıyorlar yıne.

4 , 5 dk eksik olmasının nedeni makaslamaları dır filmleri öpüşmeleri sevişmeleri falan makaslıyolar e müslüman ülkesiyiz işte

• quote:

Orijinalden alıntı: dreamheaven

quote:

Blu tv de Hemen her filmin 4-5 dk daha az süre olmasını musterı hzımetlerın 3 kere sordum desteğe bıldırıeceklerını yazıyorlar yıne.

4 , 5 dk eksik olmasının nedeni makaslamaları dır filmleri öpüşmeleri sevişmeleri falan makaslıyolar e müslüman ülkesiyiz işte

Yok makaslamıyorlar.Yani izlediğim filmlere de baktığımda hiç de makaslanmamış izliyorum.Diğer yandan normal filmler dahi eksik.Hiç öpüsme falan dahi yok ama eksik.Sansür yok yani başka şey.

• Amazon Video nihayet apple tv de göründü içeriği türkç filmleri görebiliyoruz ! Ohh be

• Yeni vergi sistemi ile Netflix Amazon falan hep sıkıntı olacak gibi.
  • quote:

Yeni vergi sistemi ile Netflix Amazon falan hep sıkıntı olacak gibi.

arkadaşım...yeni vergi sistemi nedir ve niçin platformlarda sıkıntı yapar?...geçmişte bi ay beleş süreyle izlediğim kadarıyla netflix şahane üstelik sansürsüz yayın yapıyo yani filimlerin sevişme ve çıplaklık sahnelerini kameraların orijinal çekimiyle aynen gösteriyo anlaşılan bizdeki rütük kurumu platforma karışamıyo üstelik amazon prime beleş denedim süper çünkü sansürsüz gösterim sağlıyo benim gibi sansür karşıtları için muhteşem platformlar...fakat malesef ülkemizde rütük kurumunun denetlediği kablolu yayın, dijitürk,d-smart,tivibu,filbox ve türkcell tv+plus sansürlü yayın yapıyolar filimlerin erotizim görüntülerini buğulayış yöntemiyle kadınların göğüslerini ve insanların cinselliklerini fuluğlaştırıyolar işte bende buna karşıyım...!!!...blu tv ve puhu tv sansürlü yayınmı yapıyolar?...filmboxlive abonesiyim yapımlar sansürsüz gösteriliyo...!!!...

• Vergi sıkıntısı olacak ? Amazon türkiye pazarına girecekti şimdi biraz daha zorlaşacak.

Sansür yayınlar ile verginin ne alakası var onu çözemedim
  • Sürekli kullandığım uygulamalardır.

Bein connect, digitürk play ve blu tv de sadece yerli filmler sansürlü. Bu bi nevi dvd satışlarının etkilenmemesi için yapılan bir şey, film şirketleriyle alakalı.

Filbox hemen de her şey sansürlü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar...rütük derhal sansürcü zihniyetinden vazgeçsin ve çağdaş dünya televizyonları gibi türkiye televizyonlarıda sansürsüz yayın yapsın dijital platformlarında ülkemizde abone sayısı farkıyla digitürk lider dünya üzerinde hangi platformun her açıdan şampiyon olduğunu merak ederim...donanım haber uydu teknolojileri forumdaşlarım bilgilerinizle aydınlatınız...
  • amazon baya içerik arttırmış diyorlar yakında üyelik başlatabilirim ona da
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.