Şimdi Ara

~ DieCast Kulübü ~ ( Model Arabalar ) - Genel Başlık (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
410
Cevap
12
Favori
55.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu ufaklardan başladım on adet alarak.Sanırım 1:28

Muhafaza edebilirmiyim diye kendimi deniyorum..
  • Hayırlı olsun, ben hiç 1:28 e rastlamadım 1:24 olabilir mi acaba ölçüler yer ayarladıysanız sıkıntı olmaz pek fazla benimkiler çalışma masasının üstünde sürünüyorlar şimdilik:) çabuk tozlandıkları için tozlarını almak biraz zahmetli oluyor o kadar:)

• Acemilik olsun o kadar..1:24 o zaman..

İlk muhafaza etmeyi öğrenmeliyim..

Sonrasında kuzenim sayesinde toptancıdan alıcam yavaş yavaş 1:18 sağlamlarından..

• Murat hadi hayırlı olsun.Sana da bulaştı bu illet.
    24 derken 18'lere de kayacak gönlün..

@cyberkesh
    Yıldıza dikkat et daha bi bundan sonra.
    Stepnesi çıkmıyor 115'lerin.Sadece Pullman'ın stepnesi çıkıyor.
  • @Lazarotti

Yer sıkıntınız yoksa eğer şöyle büyük camlı bir vitrin güzel olabilir bende ilerde düşünüyorum bir vitrin almayı model sayısı 10 lu sayılara ulaşsın da önce

@bucakli

Evet banada ders oldu yapıştırana kadar canım çıktı bundan sonra daha yavaş hareketlerle tozunu alacağım :)
    Stepneyide fazla zorlamanın bir manası yok o zaman sağlık olsun, bir sakatlık daha yaşamadan öğrenmiş oldum sayende sağol
  • Tozunu almayı bırak şu anda vitrinin yoksa.Ben kutularından dahi çıkarmıyorum.Üstelik tozunu da illa ki alırım diyorsan bezle filan değil Tv'de reklamı çıkan bir fırça gibi ürün vardı hani;tozu mıknatıs gibi çekiyordu.Yumuşacık birşey.Ondan al.Adı aklıma gelse yazarım ama gelmedi.
    Bir de dediğim gibi vitrinin yoksa vitrin olayına girene kadar kutularından çıkarma derim.Arada bir bakmak için çıkarırsın onun haricinde kutularında dursun.
  • O ürünü hatırladım vardı bizde ona benzer bir ürün 2 ay öncesine kadar, taki ben fırçanın ucunu kırana kadar, biraz sakarlık varda serde :) şimdi mikrofiber bezler var onlarda gayet güzel toz çekiyor o bezleri kullanıyorum. Aslında en mantıklısı kutularından çıkarmamak ama vitrin olayına girebilmem içinde en az 1 sene lazım, sabredip kutulara kaldıracağım tekrardan galiba, yoksa öbür türlü masanın üstünde yıpranacaklar git gide.
  • Sözümü dinle;kutularından çıkarma vitrine kadar..
  • @cyberkesh ; Bucakli' yi dinle Ben de ilk aldığımda bir hevestir kutularından çıkarıp kitaplığımın alt rafına bir güzel dizdim(Hatta ilk üye olduğumda koyduğum resimleri var). Stand kısımlarını çıkarmadım. Küçük çocuklara karşı en iyi yöntem bu bence. Oynama gibi bir girişimde bulunduğu anda gösteriyorum birleşik olduğunu, çıkmıyor diyorum. Çoğu da ikna oluyor bu hamleden sonra . Neyse konuya döneyim. Bunları orada öyle kutusuz seyretmek güzeldi fakat toz işiyle baş edilemeyeceğini anlayınca ben de bir vitrin alana kadar kutularına geri koydum.

Ayrıca önceki mesajında bahsettiğin, annelerin modellere oyuncak yaklaşımından vazgeçememesi , biz koleksiyoncuların en büyük derdi bence İnan orada yazdığın dialogları her yeni model alışımda yaşıyorum :) Gerçi ben onların oyuncak olmadığı konusunda ikna ettim ; ama hala gereksiz ve pahalı görülüyorlar

• 24' leride 18' leride tozlarını alıp kutularına kaldırdım bugün yine bir misafir çocuğu vakasıyla karşılaşınca, mustang ın farlarını sarıya boyamış velet tavanada el atarken yakaladım :) vitrin alana kadar kutularında kalsınlar hem misafirlerin çocukları hemde modeller için en hayırlısı bu, an itibariyle anlamış oldum ben anneme aldığım fiyatın bayağı aşağısında bir fiyat söylüyorum sorduğunda misal mercedesi sordu 30 lira dedim 30-50 arasına ses çıkarmıyor pek fazla artık o aralıkta söylüyorum fiyat sorarsa, tepki biraz daha hafif oluyor:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyberkesh -- 14 Mart 2010; 13:05:09 >

• Farına üzüldüm ama..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bucakli

Farına üzüldüm ama..

Uzun uğraşlar sonucu çıkardım hocam sonunda boyayı fazla kurumadan yetişmişim, yetişemesem kimbilir neler gelecekti arabanın başına daha, vermişler veletin eline fırçayı van gogh edasıyla boyuyor görünce kan beynime sıçradı, kaldırdım kutularına bir daha da çıkarmam artık vitrin alana kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyberkesh

Bugün itibariyle ilk 1:18 modelimi de almış bulunuyorum 1:24 ten de 1:18 e geçtim artık bu ölçekte toplayacagım bucakli sayesinde yanlış strateji belirledigimin farkına vardım ona da çok teşekkür ediyorum beni bıkmadan bilgilendirdigi için modeli cyg koleksiyondan aldım yine bucakli nin önerisiyle, hem cumhur abiyle de tanışmış oldum gerçekten çok iyi ve hoş sohbet biri,beni bayağı bilgilendirdi modeller konusunda önümüzdeki ay bir daha rahatsız edeceğim onu başka bir model için :)

1/18 ölçek Mercedes Benz 220D Autoart Marka

~ DieCast Kulübü ~ ( Model Arabalar ) - Genel Başlık

detaylarıyla çok tatlı birşey yau bu, ne kadara aldın bunu ??

• quote:

Orijinalden alıntı: Sodömizer

quote:

Bugün itibariyle ilk 1:18 modelimi de almış bulunuyorum 1:24 ten de 1:18 e geçtim artık bu ölçekte toplayacagım bucakli sayesinde yanlış strateji belirledigimin farkına vardım ona da çok teşekkür ediyorum beni bıkmadan bilgilendirdigi için modeli cyg koleksiyondan aldım yine bucakli nin önerisiyle, hem cumhur abiyle de tanışmış oldum gerçekten çok iyi ve hoş sohbet biri,beni bayağı bilgilendirdi modeller konusunda önümüzdeki ay bir daha rahatsız edeceğim onu başka bir model için :)

1/18 ölçek Mercedes Benz 220D Autoart Marka

detaylarıyla çok tatlı birşey yau bu, ne kadara aldın bunu ??

Teşekkür ederim, fiyat konusunda PM attım

• quote:

24' leride 18' leride tozlarını alıp kutularına kaldırdım bugün yine bir misafir çocuğu vakasıyla karşılaşınca, mustang ın farlarını sarıya boyamış velet tavanada el atarken yakaladım :) vitrin alana kadar kutularında kalsınlar hem misafirlerin çocukları hemde modeller için en hayırlısı bu, an itibariyle anlamış oldum ben anneme aldığım fiyatın bayağı aşağısında bir fiyat söylüyorum sorduğunda misal mercedesi sordu 30 lira dedim 30-50 arasına ses çıkarmıyor pek fazla artık o aralıkta söylüyorum fiyat sorarsa, tepki biraz daha hafif oluyor:)

Acı bir tecrübeyle anladın sen de model için en hayırlısının ya vitrin ya da kutu olduğunu

Fiyat konusunda da bayağı aşağı fiyat vermişsin bari 70 falan deseydin,model değerininin altında gidecek.

• @cyberkesh
    Ne demek..Yardımım dokunduysa ne âlâ..
    Birgün bendeki krem kardeşiyle yanyana getirelim senin siyah 115'i..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TUNERBOY

quote:

24' leride 18' leride tozlarını alıp kutularına kaldırdım bugün yine bir misafir çocuğu vakasıyla karşılaşınca, mustang ın farlarını sarıya boyamış velet tavanada el atarken yakaladım :) vitrin alana kadar kutularında kalsınlar hem misafirlerin çocukları hemde modeller için en hayırlısı bu, an itibariyle anlamış oldum ben anneme aldığım fiyatın bayağı aşağısında bir fiyat söylüyorum sorduğunda misal mercedesi sordu 30 lira dedim 30-50 arasına ses çıkarmıyor pek fazla artık o aralıkta söylüyorum fiyat sorarsa, tepki biraz daha hafif oluyor:)

Acı bir tecrübeyle anladın sen de model için en hayırlısının ya vitrin ya da kutu olduğunu

Fiyat konusunda da bayağı aşağı fiyat vermişsin bari 70 falan deseydin,model değerininin altında gidecek.

evet hemde bayağı acı bir tecrübe oldu , Fiyatı mecburen öyle söylüyorum daha yukarısında dırdır süresi de katlanıyor ne yapayım:) valla mustang ı satabilirim ilerde belki ama mercedes parçalanmadığı sürece durur satmam onu

• quote:

Orijinalden alıntı: bucakli

@cyberkesh
    Ne demek..Yardımım dokunduysa ne âlâ..
    Birgün bendeki krem kardeşiyle yanyana getirelim senin siyah 115'i..

Olur hocam bende isterim şöyle küçük çaplı bir diecast klübü buluşması hem tanışmış oluruz ama şu vizelerden kurtulduktan sonra olursa çok güzel olur

anlamsız bir şekilde bir ay önceye aldılar ne güzel nisanın ortasında başlayacaktı...
  • Kyosho 1:18 Bmw X6 beyaz renk arıyorum. İzmir'de nerede bulabilirim. Yada netten alabileceğim bir link istiyorum. Teşekkürler.
  • http://urun.gittigidiyor.com/BMW-X6-BEYAZ-KYOSHO-bestelhobi_W0QQidZZ19075922

Şu anda ürün yok görünüyor fakat Bestelhobi'ye durumu bildirirsen en kısa zamanda yardımcı olacaklardır. Güvenilir bir isimdir Bestelhobi.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.