Şimdi Ara

~ DieCast Kulübü ~ ( Model Arabalar ) - Genel Başlık (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
410
Cevap
12
Favori
55.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

@_Maxy_
    Hocam sen şanslısın yine.En azından sahip olduğun aracın modeli de var elinde.Benimkinin modeli yok mesela..
  • Aklıma gelmişken sorayım Tofaşların dicastları varmıdır acaba, birde 2000 model megane da yok 99 u var coupesi var 2000 model sedanı yok arkadaş bulamadım bir türlü bende, bulsam ölçeğine bakmadan alacağım da yok hiç bir yerde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyberkesh

Aklıma gelmişken sorayım Tofaşların dicastları varmıdır acaba

Böylelerinin olduğunu biliyorum

~ DieCast Kulübü ~ ( Model Arabalar ) - Genel Başlık

Not : Resimler alıntıdır , var olduğunu gösterme çabası için alıntı yapılmıştır
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Trabzon61~

quote:

Aklıma gelmişken sorayım Tofaşların dicastları varmıdır acaba

Böylelerinin olduğunu biliyorum

Not : Resimler alıntıdır , var olduğunu gösterme çabası için alıntı yapılmıştır

resimdekinin siyahı var burda
    http://www.sahibinden.com/fiat_131_mirafiori_costa_brava_kyosho_bestelhobi_-24WQQaXQQ20667268WQQpXQQdisplayitem
    Aslında çok güzel ama fiyatı beni aşar şimdilik birde tofaştan kasıt aslında şahin doğan kartal dı:D
  • quote:

http://www.sahibinden.com/fiat_131_mirafiori_costa_brava_kyosho_bestelhobi_-24WQQaXQQ20667268WQQpXQQdisplayitem
    Aslında çok güzel ama fiyatı beni aşar şimdilik birde tofaştan kasıt aslında şahin doğan kartal dı:D

İlanlardan (Gittigidiyor.com) bunlaru bulabildim sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Trabzon61~

quote:

İlanlardan (Gittigidiyor.com) bunlaru bulabildim sadece

mavi olan güzelmiş, 94 model beyaz şahin bulabilirsem alırım artık, eski arabamızı yad etmek için:) koleksiyon da tema değişikliğine gittim bu arada kafama göreydi, artık amerikan araçlarını toplamaya çaılşacağım
  • @bucakli;
    Bulmak için az uğraşmadım ama. Ankara, İstanbul, Antalya ve internette aradım yok bulamadım. Kuzenimde aradığımı biliyordu, sağolsun Fransa'da bulmuş siyah rengini (benimki mavi olsada) kargoladı bana. Araç elime ulaştıktan birkaç ay sonra internette görmeye başladım ama onlar da iki kapılı modellerdi, dört kapılısı çıktı mı bakmadım o günden sonra.
  • Hemşo ekle beni de yanlız şöyle bir sorun var benim hiç bi aracım yok Ama en yakın zamanda bu işe girişicem ne zamandır aklımdaydı. Bu konuyu görünce gaza geldim .. üff bee arabalara bakk
  • İlk hedefim audi q7 beyaz, Porsche Cayenne S, VOLKSWAGEN TOUAREG ve range rover sport vişne ... Bestel hobide baya çeşit var. Bi ara eminönüne gidip dükkana uğramak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Engineer ! -- 2 Şubat 2010; 18:58:49 >
  • quote:

Aklıma gelmişken sorayım Tofaşların dicastları varmıdır acaba, birde 2000 model megane da yok 99 u var coupesi var 2000 model sedanı yok arkadaş bulamadım bir türlü bende, bulsam ölçeğine bakmadan alacağım da yok hiç bir yerde..

Hocam Megané I'lerin 1:43 ölçek olarak modeli var.Keza @trabzon61 arkadaşımızın kyduğu 1:43 olarak 131'ler de var.Ancak istediğin gibi '94 Şahin yok ne yazık ki.Bir abimiz 18 ölçek olarak Şahin Taksi yaptı.Ondan başka Tofaş modeli yok şu anda TR'de.Nette Korkut Varol diye araştır.Kendi siesinde yayınlıyor yaptığı modelleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bucakli

quote:

Aklıma gelmişken sorayım Tofaşların dicastları varmıdır acaba, birde 2000 model megane da yok 99 u var coupesi var 2000 model sedanı yok arkadaş bulamadım bir türlü bende, bulsam ölçeğine bakmadan alacağım da yok hiç bir yerde..

Hocam Megané I'lerin 1:43 ölçek olarak modeli var.Keza @trabzon61 arkadaşımızın kyduğu 1:43 olarak 131'ler de var.Ancak istediğin gibi '94 Şahin yok ne yazık ki.Bir abimiz 18 ölçek olarak Şahin Taksi yaptı.Ondan başka Tofaş modeli yok şu anda TR'de.Nette Korkut Varol diye araştır.Kendi siesinde yayınlıyor yaptığı modelleri.

Dün buldum bir tane megane en sonunda bestelhobide olması lazımdı,alacağım daha sonra ilk önce şu amerikanları toplayayım:) Korkut Varol un sitesinede baktım gerçekten çok uğraşmış Tebrik etmek lazım çok güzel olmuş, aslında üretilse tofaşlar satın alan çok insan olur diye tahmin ediyorum.

hocam bu arada sen diecastturk e üyemisin acaba, modellerle ilgili bilgi toplarken sanki avatarını orda gördüm gibi hatırlıyorum :)
  • Beni de ekleyin,
    Ben de 1:18 ve 1:24 yapıyorum,

Eskiden iyiydim de para yetişmiyor, sonra bir de çok iyiler de ülkemize girince yavaş yavaş bıraktım gibi, elimdekilerleyim işte, ara sıra alıyorum yine.
    Şimdikiler çok pahalı, 1:18-->60Tllik var 120Tllik var, bir yere kadar yani,

Neyse 1:18'ler,

-VW New Beetle 99'
    -Dodge Viper
    -Porsche 911 GT3
    -Porcshe Carrera GT
    -BMW Z3 roadster
    -BMW Z8 roadster
    -Jaguar X-type
    -Audi A8
    -Mercedes-benz SL500 Roadster
    -Mitsubishi Lancer Evo VII
    -Honda Accord(Hazır Modifiye)
    -Buick Roadmaster Convertible 1949
    -Lincoln Navigator
    -Ford Mustang 1964 1/2 Hardtop
    -Ford Mustang Boss 302 1969
    -Dodge Charger 1966

1:24'ler,

Dodge Viper
    Porsche 911 93'
    Corvette Stingray
    Subaru Impreza(Modifiyeli)
    Mazda RX-8(Modifiyeli)
    Nissan Skyline GTR(Modifiyeli)
    Honda Accord(Modifiyeli)
    Mitsubishi Eclipse(Modifiyeli)

1:72 olarak da bir kaç düzine vardır heralde,

10.000Tl bütçen ayıran arkadaşımız oda yapacakmış,
    Kyosho Autoart (vesaire bakınca görürsünüz zaten.)falan almalı, modeller çok kaliteli, temizliği bile ayrı mesele,(http://www.modelarababurada.com/)
    550Tllik Ferrari alabilirsiniz
    Ortalama 1:18'lerden 50-60Tane alabilirsin.(Dolap da lazım sergilemek için)
    1:43'lerden iki katı kadar alabilirsiniz,Bunlar çok iyileri fiyatı düşük olanlardan daha da fazla alabilirsiniz.
    Dediğim gibi önceden çeşit azdı masraflı değildi,
    Şimdi çok fazla ve kaliteli modeller var,
    Herkese iyi akşamlar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Speedy9355 -- 4 Şubat 2010; 22:24:24 >
  • Beyler, lütfen büyük boy foto yükleyip de konuyu, takip edilemez, sayfayı açılmaz kılmayalım. Paylaşımı baltalamayın lütfen!
  • Tofaş Şahin'in ticari taksi versiyonu:

Açıkçası, beklediğimden çok daha detaylı ve kaliteli bir model. Tebrik ettim kendisini.

Bu da diğer fotoğraflar için adres:

http://www.korkutvarol.com/Taxi-tr.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jay jay justified -- 5 Şubat 2010; 3:12:06 >
  • quote:

hocam bu arada sen diecastturk e üyemisin acaba, modellerle ilgili bilgi toplarken sanki avatarını orda gördüm gibi hatırlıyorum :)

Evet üyeyim.Diecast işine amatörce başladım ilk etapta daha sonra forumlar sayesinde belli başlı şeyleri öğrendim.
  • Tüm koleksiyonculara selam eder, beni de listeye eklemenizi rica ederim :) Ben de bayadır ilgiliyim bu olaya, hatta çocukken 1:18 F355 Spider aldırıp sonra onu parçalamıştım.(sövmeyin , çocuk aklı işte) Şimdi aynısından bulsam alacağım. Koleksiyonumun ilk parçası o olmuş oluyor çünkü Koleksiyonum demişken, koleksiyoncuk desek daha doğru , daha koleksiyon olmasına çook var

1:18 olanlar

Ferrari Enzo FXX Evoluzione

Astom Martin V12 Vantage

Porsche 911 GT3

Bir tane de 1:24 Lamborghini Reventon var. Aslında sadece 1:18 toplama amacındayım ; ancak bu reventon u görünce dayanamayıp almıştım. Koleksiyon olma yolunda giden birikimimin (:P :P :P ) ilk ve sanıyorum tek 1:24 ü bu olacak

Şöyle genel bir resimlerini koyayım. Orada bir tane de ufaklık var 1:48 Shelby Concept Fotoğrafta Aston Martin yok ;çünkü bu fotoğraf çekildiğinde henüz aralarına katılmamıştı.
  • Enzo'yu kaça aldınız?

Bu arada 1:24 LandRover Defender var onu yazmayı unutmuşum.
    Şimdi de BMW M3 Coupe geldi, 1:24

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Speedy9355 -- 5 Şubat 2010; 19:34:20 >
  • Bende'de 1/36 Evo VII WRC ve 1/36 Evo VIII var,denk gelirsem japon spor otomobilleri toplamayı düşünüyorum.1980 lerden başlayarak tabiki.Bu ölçek benim için uygun(Fiyat bakımından)
  • Merhaba arkadaşlar, geçen aylarda ben de ufak ufak başladım bu işe. Şimdilik iki aracım var. Ama genişletmeyi düşünüyorum koleksiyonu. Beni de gruba eklerseniz sevinirim.

AUTOART 1:18 Aston Martin DBR9 24 Hours of LeMans 2005 #59
    AUTOART 1:18 Chevrolet Corvette C6R American LeMans 2007 #3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slayeramg -- 6 Şubat 2010; 16:40:11 >
  • Amalgam 1/8 Bugatti Veyron Grandsport fiyat:9000 tl

Amalgam 1/8 F430 Scuderia 16M Spider fiyat:8500 tl

bu ve bu tarz araçlar için koleksiyonerlere tavsiye edeceğim site: www.dekalo.com
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.