Şimdi Ara

Dice ve Nvidia arasında sürücü gerilimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
71
Cevap
0
Favori
1.746
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Dice ve Nvidia arasında sürücü gerilimi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    116 Mesaj

Nvidia 376.19 sürümü yeni grafik sürücüsünü yayınladı. Ancak sorunlar bitmek bilmiyor. Firmalar ise bir birini suçluyor.

Yeni sürücü, devam eden sorunlar, suçlamalar

Nvidia 376.19 sürümü yeni grafik sürücüsünü yayınladı. Windows 10'da ortaya çıkan sürücü kaynaklı sorunları çözen ve pek çok oyunda gelişme gösteren sürücü Battlefield 1'de hala sorunlar yaşıyor.

Bir tarafta sürekli güncellenen ve yeni sorunlar, uyumsuzluklar yaşayan Windows 10, bir tarafta oyunlardaki sorunlar AMD ve Nvidia'yı oldukça yoğun bir sürücü güncellemesi maratonuna sokmuş durumda. AMD'nin aksine, daha sık güncelleme yayınlayan Nvidia, kullanıcılar uzun süredir (3 hafta) düzeltilmeyen hatalardan şikayetçi. Oyun yapımcıları üreticileri, üreticiler ise oyun yapımcılarını suçluyor.

Görselde Dice'ta yapımcı olan Ali Hassoon'un Battlefield 1'de yaşanan flickering (yanıp sönme) sorunundan dert yanan bir kullanıcıya düzeltmek için güncellemelerin geleceği ancak üreticilerin de yeni sürücüler yayınlamasının gerektiğini yazmasının ardından Nvidia ve BF1 forumlarında kullanıcılar oldukça tepki göstermeye başladı. Zira üreticiler sorunları çözdük bizden kaynaklı bir sorun kalmadı diyor, yapımcılar ise sorun bizden kaynaklı değil diyordu. Şimdi ise bir nevi yapımcıların da hatası olduğu kabul edilmiş oldu. Diğer taraftan sorunsuz oynadığını söyleyen kullanıcılara rağmen oyunları belirli bir sürücü ve üzerinin kullanılmasına mecbur bırakılması da oldukça tepki çekiyor.

Nvidia 375.19 ve AMD 16.11.5 Hotfix

AMD daha uzun aralıklarla daha fazla değişim ve gelişim gösteren sürücüler yayınlamayı tercih ederken Nvidia daha sık ve daha az değişim gösteren sürücüler yayınlamayı tercih ediyor.

AMD'nin en güncel sürücüsü 16.11.5 Hotfix'i Windows 10 64-bit için BURADAN indirebilirsiz.
     Nvidia'nın en güncel sürücüsü 376.19'u ise BURADAN indirebilirsiz.

|
    |

• Yıllar önce HD7850 aldım, en son ne zaman sürücü yükledim hatırlamıyorum bile. Oyunlarda da tek bir sorunum olmamıştır şu güne kadar. GTX serisi kullanan arkadaşlardan hep bir yakınmalar duyuyorum son 1 yıldır.

Gün olur devran döner misali,nvidia eskiden istediği gibi directx de at koşturyordu ve zatı şahaneleri burnundan kıl aldırmıyordu ,fakat APİ ler değişince bocalama başladı,nvidia 2. ve 3 tarafları suçlamak yerine suçu kendisinde arasın.

Nvidia nın sürücüleri sorunsuz diye bir taraflarını yırtıp, AMD yi yerden yere vuranlar gelememiş konuya.

AMD sürücü konusunda kendi aştı maşallah. Nokta atışı yapıp kısa sürede sorunları çözüyorlar. Nvidia için ise işler tersine döndü nedense.

nvidia yok gamework yok physx yok hair work amd kullanıcılarını bezdirdiniz ne oldu şimdi ha bütün yapımcilarla ortaklasa kendi teknolojilerini yazılımlarını kullandırttın bu yapımcilar oyun 2 çekirdekte calışıyor nvidia pshysx işlemciye yuk bindirmeyip oyun fizigini gpuda çalıştırıyordu intel tek çekirdek performansı yuksek oldugu için bunun üstesinden gelebiliyordu amd yi bitirmek için elinizden gerek işlemci gerek gpu alanında elinızden geleni yaptınız şimdi api değişti ne oldu nvidia suçu yapımcılardamı bulmaya başladınız hayır hayır bence yapımcılar global api ile oyun yapınca sizin teknolojinizle yapmayınca amd ye ayak uyduramadınız asıl gerçek bu

Nvidia donanimla yaptıracagı işi yazılımla yaptırmaya kalkarsa olacağı budur.Önce donanımdan çıkardıklarını yerine koysun .

• Yarbay
    4873 Mesaj
    nvidia parayı bulunca sürücü işini bozdu.

(gtx460 dan 7970ghz edition a geçen biri)
    |
    |
  • Yarbay
    18397 Mesaj
    nvidia konusunda korktuğum sonunda başıma geldi, neredeyse 1 yıldır bunun kokusunu alıyordum ama bu kadar olmaz diyordum...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
    Gün olur devran döner misali,nvidia eskiden istediği gibi directx de at koşturyordu ve zatı şahaneleri burnundan kıl aldırmıyordu ,fakat APİ ler değişince bocalama başladı,nvidia 2. ve 3 tarafları suçlamak yerine suçu kendisinde arasın.
  • Yarbay
    3392 Mesaj
    Yıllar önce HD7850 aldım, en son ne zaman sürücü yükledim hatırlamıyorum bile. Oyunlarda da tek bir sorunum olmamıştır şu güne kadar. GTX serisi kullanan arkadaşlardan hep bir yakınmalar duyuyorum son 1 yıldır.
  • Yarbay
    3896 Mesaj
    OpenGL sonrası Microsoft DirectX ve ekran kartına göre oyun programlama değil oyuna göre sürücü uyarlama döneminin sonuçları.
    |
    |
  • Teğmen
    188 Mesaj
    indirmeyin oyun ıcı fps v sync kapatsanız bıle kesınlıkle ekran yenıleme hızını gecmıyor !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChiefMeister -- 6 Aralık 2016; 13:33:57 >
    |
    |
    Monster Tulpar T7 V9.1 | [email protected] | Intel Z170 Express Chipset Mainboard | 16GB (2x8GB) DDR4L 2400MHz | İntel 240GB M.2 Sata3 SSD | 1TB Hitachi Travelstar HDD Sata3 32MB 7200RPM | 17.3" Full HD 1920x1080 G-SYNC IPS Mat LED 75Hz Ekran | 8GB GDDR5 nVIDIA GeForce GTX1070 OC Edt. 256-Bit DX12 | 7 Renk Aydınlatmalı Klavye | 2 x 2W Sabre Hoparlör - 1 Subwoofer | Texas Instruments Sound Chipset 7.1 CH | SOUND BLASTER X-FI MB5 | RAID 0-1 | Fingerprint Reader | Killer Ethernet | Usb 3.0-3.1 | Thunderbolt 3 | 2.0MP FHD Cam
  • Binbaşı
    1166 Mesaj
    Sorun ne oyunlarda nede ekran kartı üreticilerinde sorunun kaynağı tamamen win 10
    |
    |
    Şöyle ki DX12'de çift kart desteği yok. Yani CF-SLI desteği yok DX12'de. Geliştirici ve üretici kendisi getirmeye çalışıyorsa da bu sorun yaratıyor. Burada da herkes topu bir birine atıyor. Sorun çözülmeden gidiyor öylece...
    |
    |

SAMSUNG GALAXY S6 ve S6 EDGE KULLANICILAR KULÜBÜ
    <<<Samsung Galaxy S3 i9300 Yazılım-Kamera Ana Konu>>>
    Samsung Galaxy S6 G920F Android MM 6.0.1- Galaxy S5 G900F Android MM 6.0.1 Stok, Galaxy S4 i9500 MM, Galaxy S3 i9300(Stock +Viper Sound Mod)
    i7 2600K @[email protected]
    + Asus P8P67 Pro+ MSI Gaming X GTX 1070Pascal
    +Corsair Vengeane 16GB 1600 CL10+Samsung 840 Evo 120GB SSD+Crucial MX300 750GB SSD+3xHD103SJ(2xraid0+1xDepo)+Corsair HX850i Digital PSU + HAF X+Asus VE247H
    + Logitec G430 + G502
    “We are just an advanced breed of monkeys on a minor planet of a very average star. But we can understand the Universe. That makes us something very special.” -Stephen William Hawking
  • Binbaşı
    1850 Mesaj
    İki tarafta da sorunlar var.
    Sorunun kaynağı microsoft.
    |
    |
  • Binbaşı
    1958 Mesaj
    Sözde dx12'de cf,sli desteği çok daha iyi olacaktı.Artık cf'mi sli'mi hangisiydi yoksa ikisindede mi olacaktı tam bilmiyorum ama ekrana gelen görüntünün yarısını bir kart diğer yarısını diğer kart işleyeceğinden kartlar çok daha verimli kullanılacaktı.Malesef hep mış mışta mış mış bu işler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurmurat360x -- 6 Aralık 2016; 14:16:55 >
    |
    |

• Yarbay
    8414 Mesaj

sürücü 376.19 olacaktı her halde hocam.
    |
    |
    Bahsedilenler: Firaristt
  • Yarbay
    6968 Mesaj
    AMD "severler" gelmiş yine
    |
    |
    |
    |
  • Yarbay
    2116 Mesaj
    Sorun Windowsta diyenler diğer oyunlarda niye böyle ekstra sorunlar çıkmıyor? Nvidia yapsın vulkan desteğine göre sürücü win10 da sorun varsa madem.
    |
    |
  • Onbaşı
    25 Mesaj
    Nvidia donanimla yaptıracagı işi yazılımla yaptırmaya kalkarsa olacağı budur.Önce donanımdan çıkardıklarını yerine koysun .
    |
    |
  • Yarbay
    6223 Mesaj
    362.00 taş gibi sürücüydü.Saçma sapan yeni sürücü kurmaya sevketmeselerdi zaten sorun yoktu.Sahte yollarla kullanılan eski sürücüyle oynanan BF1'de de sürekli çalışmayı durdurdu hataları alıyoruz. Her iki firma da saçmalayınca günah keçisi olarak birbirlerini göstermeleri normal...Önceden oyunlara yama gelince ne eklediler ya da neyi düzelttiler diye heyecanlanırdık.Aynı şey sürücüler için de söz konusuydu.Şimdi ise sorumluluk bile alamıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 6 Aralık 2016; 16:31:58 >
    |
    |
    Nvidia nın sürücüleri sorunsuz diye bir taraflarını yırtıp, AMD yi yerden yere vuranlar gelememiş konuya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraaz -- 6 Aralık 2016; 17:19:1 >
    |
    |
Sayfa:
Reklamlar
Bey Azura
üniversite
Canlı Tv izle
SEO
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.