Şimdi Ara

Dice ve Nvidia arasında sürücü gerilimi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
72
Cevap
0
Favori
2.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nvidia 376.19 sürümü yeni grafik sürücüsünü yayınladı. Ancak sorunlar bitmek bilmiyor. Firmalar ise bir birini suçluyor.

Yeni sürücü, devam eden sorunlar, suçlamalar

Nvidia 376.19 sürümü yeni grafik sürücüsünü yayınladı. Windows 10'da ortaya çıkan sürücü kaynaklı sorunları çözen ve pek çok oyunda gelişme gösteren sürücü Battlefield 1'de hala sorunlar yaşıyor.

Bir tarafta sürekli güncellenen ve yeni sorunlar, uyumsuzluklar yaşayan Windows 10, bir tarafta oyunlardaki sorunlar AMD ve Nvidia'yı oldukça yoğun bir sürücü güncellemesi maratonuna sokmuş durumda. AMD'nin aksine, daha sık güncelleme yayınlayan Nvidia, kullanıcılar uzun süredir (3 hafta) düzeltilmeyen hatalardan şikayetçi. Oyun yapımcıları üreticileri, üreticiler ise oyun yapımcılarını suçluyor.

Görselde Dice'ta yapımcı olan Ali Hassoon'un Battlefield 1'de yaşanan flickering (yanıp sönme) sorunundan dert yanan bir kullanıcıya düzeltmek için güncellemelerin geleceği ancak üreticilerin de yeni sürücüler yayınlamasının gerektiğini yazmasının ardından Nvidia ve BF1 forumlarında kullanıcılar oldukça tepki göstermeye başladı. Zira üreticiler sorunları çözdük bizden kaynaklı bir sorun kalmadı diyor, yapımcılar ise sorun bizden kaynaklı değil diyordu. Şimdi ise bir nevi yapımcıların da hatası olduğu kabul edilmiş oldu. Diğer taraftan sorunsuz oynadığını söyleyen kullanıcılara rağmen oyunları belirli bir sürücü ve üzerinin kullanılmasına mecbur bırakılması da oldukça tepki çekiyor.

Nvidia 375.19 ve AMD 16.11.5 Hotfix

AMD daha uzun aralıklarla daha fazla değişim ve gelişim gösteren sürücüler yayınlamayı tercih ederken Nvidia daha sık ve daha az değişim gösteren sürücüler yayınlamayı tercih ediyor.

AMD'nin en güncel sürücüsü 16.11.5 Hotfix'i Windows 10 64-bit için BURADAN indirebilirsiz.
     Nvidia'nın en güncel sürücüsü 376.19'u ise BURADAN indirebilirsiz.

• nvidia parayı bulunca sürücü işini bozdu.

(gtx460 dan 7970ghz edition a geçen biri)

• nvidia konusunda korktuğum sonunda başıma geldi, neredeyse 1 yıldır bunun kokusunu alıyordum ama bu kadar olmaz diyordum...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • şaşırmadım
  • Gün olur devran döner misali,nvidia eskiden istediği gibi directx de at koşturyordu ve zatı şahaneleri burnundan kıl aldırmıyordu ,fakat APİ ler değişince bocalama başladı,nvidia 2. ve 3 tarafları suçlamak yerine suçu kendisinde arasın.

• Yıllar önce HD7850 aldım, en son ne zaman sürücü yükledim hatırlamıyorum bile. Oyunlarda da tek bir sorunum olmamıştır şu güne kadar. GTX serisi kullanan arkadaşlardan hep bir yakınmalar duyuyorum son 1 yıldır.

• OpenGL sonrası Microsoft DirectX ve ekran kartına göre oyun programlama değil oyuna göre sürücü uyarlama döneminin sonuçları.

• indirmeyin oyun ıcı fps v sync kapatsanız bıle kesınlıkle ekran yenıleme hızını gecmıyor !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChiefMeister -- 6 Aralık 2016; 13:33:57 >
  • Sorun ne oyunlarda nede ekran kartı üreticilerinde sorunun kaynağı tamamen win 10
  • Şöyle ki DX12'de çift kart desteği yok. Yani CF-SLI desteği yok DX12'de. Geliştirici ve üretici kendisi getirmeye çalışıyorsa da bu sorun yaratıyor. Burada da herkes topu bir birine atıyor. Sorun çözülmeden gidiyor öylece...
  • İki tarafta da sorunlar var.
    Sorunun kaynağı microsoft.

• Sözde dx12'de cf,sli desteği çok daha iyi olacaktı.Artık cf'mi sli'mi hangisiydi yoksa ikisindede mi olacaktı tam bilmiyorum ama ekrana gelen görüntünün yarısını bir kart diğer yarısını diğer kart işleyeceğinden kartlar çok daha verimli kullanılacaktı.Malesef hep mış mışta mış mış bu işler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurmurat360x -- 6 Aralık 2016; 14:16:55 >
  • sürücü 376.19 olacaktı her halde hocam.
  • "Windows10" ve "sorun" kelimeleri ne kadar da bir birine yakışıyor...

• AMD "severler" gelmiş yine
  • Nvidia Amd nin taş.. larını yesin :)

• Sorun Windowsta diyenler diğer oyunlarda niye böyle ekstra sorunlar çıkmıyor? Nvidia yapsın vulkan desteğine göre sürücü win10 da sorun varsa madem.
  • Nvidia donanimla yaptıracagı işi yazılımla yaptırmaya kalkarsa olacağı budur.Önce donanımdan çıkardıklarını yerine koysun .

• 362.00 taş gibi sürücüydü.Saçma sapan yeni sürücü kurmaya sevketmeselerdi zaten sorun yoktu.Sahte yollarla kullanılan eski sürücüyle oynanan BF1'de de sürekli çalışmayı durdurdu hataları alıyoruz. Her iki firma da saçmalayınca günah keçisi olarak birbirlerini göstermeleri normal...Önceden oyunlara yama gelince ne eklediler ya da neyi düzelttiler diye heyecanlanırdık.Aynı şey sürücüler için de söz konusuydu.Şimdi ise sorumluluk bile alamıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 6 Aralık 2016; 16:31:58 >
  • Nvidia nın sürücüleri sorunsuz diye bir taraflarını yırtıp, AMD yi yerden yere vuranlar gelememiş konuya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraaz -- 6 Aralık 2016; 17:19:1 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.