Şimdi Ara

DIABLO III ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
669
Cevap
12
Favori
92.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar merhaba devamlı okuyorum forumu.

aklıma takılan 1-2 şey var genel anlamda onları size danışmak isterim...

1-silah alırken bende int+vit+weapon damage ilk 3 bunlara dikkat ediyorum..attack speed in de oneminin farkındayım .fakat kafama takılan şu..bazen silah alırken uzerinde +68-168 damage tarzında bir ifade var..bu silahın damage i diyelimki 300 olsun.uzerine mi eklenen değerdir?eğer böyleyse dps hesabını yaparken baya faydalı olur..yoksa işte verdigimiz işte holy damage ler arcane damageler bunlaramı + puan ekliyo..şundan soruyorum bunu bazen cok iyi bir silah beğeniyorum ama sırf + damage özelliği yok diye almak istemiyorum (o beğendigim silahların hepsinde +holy veya arcane damagelerde oluyo ama +damage ile bunlar arasındaki farkı tam bilemedigimden almıyorum..kıyaslamasını yapamıyorum ..)kendi kullandığım silahtaki diğer özelliklerinden(int+vit+%damage) birazcık daha iyi gorunmesine ragmen..bu konu hakkında fikirlerinizi bekliyorum..

2-dün bana the black rock ledger page 4 diye bir urun çıktı.bunla ilgili fikir verebilecek olan var mıdır?

3-hesaplama yapılırken 1 intellegence kac damage e ve kac resis e denk gelir?veya 1 vitality %kac life a denk gelir bunları anlama şansımız var mıdır?

teşekkürler iyi oyunlar..

• 1- silahın dps kısmına bakmanız yeterlidir.

2- lost adlı diziye göndermedir - 4, 8, 15, 16, 23, 42 şeklinde 6 sayfadan oluşmaktadır.-

3- 1 str her class için armoru 1 arttırır
    1 dex her class için dodge şansını 0.1 ila 0.01 arası arttırır. - formulü var-
    1 int her class için bütün resistanceleri 0.1 artırır

bunlara ek olarak her classın primary statı -barbar için str, monk ve demon hunter için dex, wizard ve witch doctor için intelligence- atağı %1 oranında arttırır.

vitality ise levele göre 10 ile 35 arası ek sağlar. yani eğer 60 level iseniz vitality bonusunuzu 35 ile çarpmanız yeterlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Josh

1- silahın dps kısmına bakmanız yeterlidir.

2- lost adlı diziye göndermedir - 4, 8, 15, 16, 23, 42 şeklinde 6 sayfadan oluşmaktadır.-

3- 1 str her class için armoru 1 arttırır
    1 dex her class için dodge şansını 0.1 ila 0.01 arası arttırır. - formulü var-
    1 int her class için bütün resistanceleri 0.1 artırır

bunlara ek olarak her classın primary statı -barbar için str, monk ve demon hunter için dex, wizard ve witch doctor için intelligence- atağı %1 oranında arttırır.

vitality ise levele göre 10 ile 35 arası ek sağlar. yani eğer 60 level iseniz vitality bonusunuzu 35 ile çarpmanız yeterlidir.

cevaplar için teşekkürler..

peki 1. cevabınızdan şunu mu anlıyoruz silahın attack veren magical özellikleri arcane damage holy damage +dama ge %damage vs..bunlar zaten hesaplanıp silahın hemen ustunde dps e dahil değerler.. bizim bakacağımız dps degerinin yukseliği ve diğer magical özellikler (primary skill,vita,attack speed,life steal vs..)primary skiller chara göre değişen damage verdiginden dps hesabına katılmadan yazılıyo sanırım silahın usutnde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimyaegr -- 6 Haziran 2012; 9:34:49 >

• aynen bahsettiğiniz şekilde, dps olsun 1000, geriye kalan primary statlar ve attack speed gibi özelliklerin getirilerini ancak silahı kullandığınızda anlayabilirsiniz.

ya da;

http://armadagaming.com/dpscalculator.php sitesindeki hesapla aracını kullanabilirsiniz. çözebilirseniz %100 doğru değerleri alırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Josh

aynen bahsettiğiniz şekilde, dps olsun 1000, geriye kalan primary statlar ve attack speed gibi özelliklerin getirilerini ancak silahı kullandığınızda anlayabilirsiniz.

ya da;

http://armadagaming.com/dpscalculator.php sitesindeki hesapla aracını kullanabilirsiniz. çözebilirseniz %100 doğru değerleri alırsınız.

teşekkürler..
  • Arkadaşlar daha yeni oynamaya başladım 4-5 saat oldu senaryoda. üstümüzdeki zırhları silahları tamir edebiliyor muyuz? meydanda tamirci gibi yere gidiyorum ama bir türlü birşey olmuyor.
    Oluyorsa biri anlatırsa çok sevinirim.

Bide bu tamirici gibi yerdeki adama gidince sağ tarafta çıkan ve en alttakine basınca mesela 3000 altına birşey yapıyor.kuvvetlendiriyor filan galiba.bunu yapmak yararlı mı?
  • Merchantlar tamir ediyor itemleri. Merchanta tıkladıktan sonra çekiç simgesine tıkla. Blacksmithi geliştirebilirsin ama gereksiz diyorlar. Ben geliştirmedim, AH'den alıyorum herşeyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerdeniz86

Arkadaşlar daha yeni oynamaya başladım 4-5 saat oldu senaryoda. üstümüzdeki zırhları silahları tamir edebiliyor muyuz? meydanda tamirci gibi yere gidiyorum ama bir türlü birşey olmuyor.

Bide bu tamirici gibi yerdeki adama gidince sağ tarafta çıkan ve en alttakine basınca mesela 3000 altına birşey yapıyor.kuvvetlendiriyor filan galiba.bunu yapmak yararlı mı?

town'da merchant vardır (map'de altın olarak simgesi var) oraya gidip repair yaptırabilirsin.

o 3000e yaptırdığın şey blacksmith'i geliştirir. ne kadar gelişirse o kadar güzel item ''yapmanı'' sağlar. biraz incele kendin çözersin

• quote:

Orijinalden alıntı: macgdestor

quote:

Orijinalden alıntı: ilkerdeniz86

Arkadaşlar daha yeni oynamaya başladım 4-5 saat oldu senaryoda. üstümüzdeki zırhları silahları tamir edebiliyor muyuz? meydanda tamirci gibi yere gidiyorum ama bir türlü birşey olmuyor.

town'da merchant vardır (map'de altın olarak simgesi var) oraya gidip repair yaptırabilirsin.

o 3000e yaptırdığın şey blacksmith'i geliştirir. ne kadar gelişirse o kadar güzel item ''yapmanı'' sağlar. biraz incele kendin çözersin

Teşekkür ederim.Sayende oldu.Yavaş yavaş öğreniyoruz.İlk defa oynayınca.

• simdi forumdan ögrendigim kadarıyla damage hesabı yapılırken;

dps x attack speed x primary skillin %1 =DAMAGE

Diye biliyorum..

fakat alttaki 2 örnekte bu karşılaştırmaları yapınca..

DIABLO III ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

398,5x1,93x12,64=9721,48

366,1x1,57x12,88=7403,12

9721,48-7403,12=2318,26 damage lik fark olması lazım hesaplamama göre..ama yukarıda resimde gördügünüz gibi sadece 841,5 damagelik bir fark var nerde hata yapıyorum?

teşekkürler..

not:yukarıdaki hesaplamalarda attack speed degerini statımda yazan değeri girdim yani diger itemlerinden gelenlerle birlikte..

• merhaba internet cafede oynamak mümkünmü bu oyunu bazı müşteriler soruyorda
  • Kendi hesapları varsa rahatlıkla oynayabilirler, siz indirip kurun müşteriler kendi kullanıcı adı ve şifreleri ile oynayabilirler.
  • @kimyaegr : Vurduğun mobun türü (Demon,undead vb.) ve/veya sol klikte kullandığın atak skillinin kombinasyonunundan kaynaklanıyor olabilir, sayısal değerlerde yanlışlık yoktur herhalde sonuçta hesap makinesi mi daha iyi bilecek biz mi.

Ayrıca socket olarak kullandığın 14-28lik gemde o belirttiği miktartda damage yükseliyorsa yani sadece 14-28 yükseltiyorsa çok gülünç olurdu. O damagelar de belki bir oranla çarpılıp itemın dpssine ekleniyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m for messi -- 10 Haziran 2012; 18:38:16 >
  • 1- ignores durability loss özellikli item aldım ama işe yaramıyor?oyun hatası mı?

2- oyundaki tüm set itemlerini düzgünce görüntüleyebilceğimiz bir kaynak var mı?

iyi oyunlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimyaegr

1- ignores durability loss özellikli item aldım ama işe yaramıyor?oyun hatası mı?

2- oyundaki tüm set itemlerini düzgünce görüntüleyebilceğimiz bir kaynak var mı?

iyi oyunlar..

1- neden oyun hatası olsun, itemda bakılması gereken önemli özelliklerden biridir bu. özellikle yeni gelecek patch ile büyük önem kazanacak

2-http://d3db.com/item ben bu siteyi kullanıyorum, göz atabilirsin

• Diablo 3 almayı düşünüyorum sistemim bu sizce kasar mı?

İntel Pentium Dual CPU E2180 2.00 GHZ
    2 GB Ram
    ATİ Radeon HD3600 Series ekrAn kartı
  • quote:

Orijinalden alıntı: BerkAres026

Diablo 3 almayı düşünüyorum sistemim bu sizce kasar mı?

2 GB Ram

low ayarlarda zorlanmaz diye düşünüyorum ama biraz araştır istersen
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BerkAres026

Diablo 3 almayı düşünüyorum sistemim bu sizce kasar mı?

2 GB Ram

low ayarlarda zorlanmaz diye düşünüyorum ama biraz araştır istersen

Cevabınız için teşekkürler nerelerden araştırabilirim acaba?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kimyaegr

1- ignores durability loss özellikli item aldım ama işe yaramıyor?oyun hatası mı?

iyi oyunlar..

1- neden oyun hatası olsun, itemda bakılması gereken önemli özelliklerden biridir bu. özellikle yeni gelecek patch ile büyük önem kazanacak

2-http://d3db.com/item ben bu siteyi kullanıyorum, göz atabilirsin

dostum cevap için teşkkürler ama demek istedigim aldım bu özellikli itemi fakat hala %10 durability kaybediyorum onu demek istedim..

• sadece eldivende ignore varsa tabiki durability kaybedersin. hiç kaybetmemen için üzerindeki her itemda bu özelliğin olması gerekir. mesela artık 5k yerine 4.2k para ödüyorsun artık repair için
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.