Şimdi Ara

Diablo III [ANA KONU] (560. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37.503
Cevap
74
Favori
1.546.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 558559560561562
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: quzman

Azıcık da olsa bir kıpırtı vardı içimde ha çıktı ha çıkacak diye .
    O da kalmadı artık .
    Oyun yarın çıksa , bir ara alır oynarım havasındayım ...

Katılmaktayım... Bende de heves gitti artık... Bekle bekle nereye kadar...Birşeyi cok dallandırıp uzatılırsa tepki çeker insanların hevesi kaçar...Aynı şey Half-Life serisi içinde geçerli...
  • Çok uzaklarda aramayın. Baktılar Annual pass'e kimse gönüllü olmadı, dediler ki "o zaman bizde Diablo'yu biraz daha uzatırız, millet annual'a yönelir. Nasılsa bekleyeceklerini biliyorlar."
  • Ben olayı çözdüm arkadaşlar çok basit aslında olay;
    Jay Wilson amcamız laz böyle olunca şöyle bir mantık ile yaklaşıyor. " Bizim Temel ile Dursun boş boş otururken Temel birden 'Tursun demiş gel Amerika'ya kadar yüzelim' Dursun 'olur' demiş. Bi kaptırmışlar Karadeniz, Marma Ege, Akdeniz, Cebelitarık, Okanuu ve Hürriyet heykeli görünmüş Temel patlatmış bombayı " Ha uşağum ben kesuldum daa.!! Geri döneyrum." Jay Wilson amcamız da böyle bir karar almış. Yüzmüş yüzmüş kuyruğuna gelmiş olayın ee.. oyunun %97,8 ini değiştirmeye kalkıyor.
  • Şuda bir gerçek ki bundan 10 sene sonra çıkarsalarda alınıp oynanıcak. Bağımlılık gibi birşey bu. Tüm güzel seriler için geçerli. Şuan çoğu kişi halflife hakkında ileri geri konuşsada çıktığı anda kapış kapış gidicek. O yüzden sıkıntıya gerek yok çıktığında oynarız.

Bence hiç kimsenin "Uzun süre beklettin beni. bi türlü çıkmadın piyasaya. İnat değil mi oynamıyıcam seni Diablo yada HL yada bıdı bıdı." tarzında bir tavır sergileyeceğini zannetmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiwaly

Şuda bir gerçek ki bundan 10 sene sonra çıkarsalarda alınıp oynanıcak. Bağımlılık gibi birşey bu. Tüm güzel seriler için geçerli. Şuan çoğu kişi halflife hakkında ileri geri konuşsada çıktığı anda kapış kapış gidicek. O yüzden sıkıntıya gerek yok çıktığında oynarız.

Bence hiç kimsenin "Uzun süre beklettin beni. bi türlü çıkmadın piyasaya. İnat değil mi oynamıyıcam seni Diablo yada HL yada bıdı bıdı." tarzında bir tavır sergileyeceğini zannetmiyorum.

Ben Half-Life için yapıcam.. Doğrusu ben P.C'de komple orjinal kullanan biri olarak almayacağım orjinalini... Diablo neyse de Half-Life harbi cıvıttılar cünkü...
  • quote:

Şuda bir gerçek ki bundan 10 sene sonra çıkarsalarda alınıp oynanıcak. Bağımlılık gibi birşey bu. Tüm güzel seriler için geçerli. Şuan çoğu kişi halflife hakkında ileri geri konuşsada çıktığı anda kapış kapış gidicek. O yüzden sıkıntıya gerek yok çıktığında oynarız.

Ben yaparım arkadaş. Ben Cataclsym'i ağzımın suları aka aka beklemiştim. Ama duyurudan sonra Blizz söylediği patchleri çıkarmamıştı. Çok sinirlendirmişti beni. Patch çıktığında da bildiğin t...k geçilecek bi patch çıkarmışlardı. Sinir olmuş ve çıkan Cataclysm'i 1.5 ay geç almıştım sinirden. Oda almayacaktım. Arkadaşlarım oyuna çağırdı da almıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teslaman -- 20 Ocak 2012; 15:29:38 >

• @MeaCulpa_27

Korsana alışkın bizler için orjinalini almıyacağım demek tabiki kolay. Ama birde korsanın hiç olmadığını düşünün cebinizdeki parayı gidip ne olduğunu bilmediğiniz bir oyuna mı yatırırdınız yoksa "çok bekledim seni gelmedin. Almam." dediğiniz kendini ispatlamış bir oyuna mı ?

@Teslaman
    1.5 ay beklemişsin ama dönmüşsün yine hadi hadi

Bu arada korsana keşinlikle karşı değilim. Hatta destekliyorum bir bakıma. Ben yazılım (Genel konuşmak gerekirse.) dünyasında korsanı bir rekabet olarak görüyorum. Olmaması işleri çok daha kötüleştirirdi bu kesin. Ayrıca bir sektörün yada birşeyin gelişebilmesi için herzaman o sektörü veya o şeyi çürütebilecek, yok edebilecek bir etken olması gerekir. Tamamiyle şahsi görüşüm tabi.

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tiwaly -- 20 Ocak 2012; 15:37:12 >

• İnş su Torchlight 2 adam gibi bir şey yaparlarda almıcam şu diablo 3'u 1 sene hahanda yazıyorum buraya
    cok sinir oldum cidden... bir seyi bu kadar dallandırıp budaklandırmamak lazımdı... 5 Sene olucak acıklanalı 5 senede neler yapılıyor yaaa Bu Blizzad neyin kafasını yaşıyor anlamış değilim ben. Yazık böyle bi oyunu bu şekle sokmamaları lazımdı. ALLAH AŞKINA 10 kişilik bi ekip cıksa 4 senede diablo tarzi bir oyun ortaya koyabılırdı...

Artık blizzard benim gibi milyonlarca İnsanında gözünden düştü... 1 ay sonra cıkarlar grafikleri yenilicez bak yeni grafik motoru cıkmıs onu koyucaz derler. onu yaparlar Bak simdide sistemi yenileyelim derler yaaa bırakın bu ayakları resmen dalga geçiyorlar yazık diyorum ve sözümden dönmicem... Bi oyunun bokunu bu kadar cıkarmaya hakları yoktu heleki DİABLO 3 u hiç yoktu neredeyse oyunu videoları izleye izleye bitirdik sayılır geriye kaldı zaten diabloyu kesmek... Bu videoları yayınlamak la baslı basına hata yaptı zaten blizzard birde boyle şeylerle zaman kazanmaya calısıyorlar..

• Anadolu'da bir laf vardır Blizzard a cuk oturuyor derler ki " Senin atını da tırarını da ......."
  • Evet, gördüğünüz gibi Diablo üzerinde artık son düzlüğe yaklaşmış olsak da oldukça köklü diyebileceğimiz değişiklikler devam ediyor. Bunları kısaca özetleyecek olursak;
    - Town Portal artık bir yetenek olacak ve QS'lerde bulunacak
    - Cauldron of Jordan ve Nephalem Cube olmadığından eşya satmak ve crafting için düşen eşyalardan malzeme çıkartmak için şehre gitmek zorunda kalacağız
    -Identify Scroll artık yok, tıpkı Town Potal mantığı ile onu da yetenekmiş gibi kullanabileceğiz
    - Artık envanter ekranı ile stat'ların yer aldığı ekran bir bütün halinde gelecek bu şekilde yeni zırhın etkilerini hemen gözlemleyebileceğiz
    -Mystic karakteri iptal oldu dolayısı ile Enchantment yeteneği genel bir yetenek olarak eski haliyle devam edecek
    - Stat'lardaki faydalar değiştirildi. Buna göre;
    STR--> Barbar
    DEX--> Demon Hunter, Monk
    INT--> Wizard, Witch Doctor için belirlenmiş statlar oldu. Dolayısı ile bu sınıfları kullanırken alacağınız eşyaların hangi stat arttırdığını sınıfınıza göre seçeceksiniz.
    - Ancak ne yazık ki statlar hala otomatik olarak artacak
    - Ayrıca yetenek (skill) ağaç ile ilgili bir değişiklik yok.

radikal denebilecek bir str-dex-int var diğerleri ya özellik olarak gelmiş ya da sehire gitmemiz gerekiyor ki o işin aynısını yapabilelim
    bence en güzel değişiklik identify item da olmuş item identify ederken ki casting time da ki bekleme süresi hepimizi çok heyecanlandıracak ve acaba item nasıl bir şey diye meraklandıracaktır
    bu da oyunda item açlığını artıracaktır diye düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: -erna-

Evet, gördüğünüz gibi Diablo üzerinde artık son düzlüğe yaklaşmış olsak da oldukça köklü diyebileceğimiz değişiklikler devam ediyor. Bunları kısaca özetleyecek olursak;
    - Cauldron of Jordan ve Nephalem Cube olmadığından eşya satmak ve crafting için düşen eşyalardan malzeme çıkartmak için şehre gitmek zorunda kalacağız
    -Identify Scroll artık yok, tıpkı Town Potal mantığı ile onu da yetenekmiş gibi kullanabileceğiz
    - Artık envanter ekranı ile stat'ların yer aldığı ekran bir bütün halinde gelecek bu şekilde yeni zırhın etkilerini hemen gözlemleyebileceğiz
    -Mystic karakteri iptal oldu dolayısı ile Enchantment yeteneği genel bir yetenek olarak eski haliyle devam edecek
    STR--> Barbar
    INT--> Wizard, Witch Doctor için belirlenmiş statlar oldu. Dolayısı ile bu sınıfları kullanırken alacağınız eşyaların hangi stat arttırdığını sınıfınıza göre seçeceksiniz.

radikal denebilecek bir str-dex-int var diğerleri ya özellik olarak gelmiş ya da sehire gitmemiz gerekiyor ki o işin aynısını yapabilelim
    bence en güzel değişiklik identify item da olmuş item identify ederken ki casting time da ki bekleme süresi hepimizi çok heyecanlandıracak ve acaba item nasıl bir şey diye meraklandıracaktır

- Bu adamlar değil miydi , savaşın akışı bozulmasın , oyuncular towna gitmek zorunda kalmasın diye Cauldron of Jordan ve Nephalem Cube çıkaran ? Ne oldu da kaldırdılar ? İşin yoksa envanteri ağzına kadar doldur sonra git towna paraya çevir . Nerde kaldı savaşın bütünlüğü ?

- Identify Scroll'un kaldırılmasına da tamamiyle karşıyım . D2'de scroll yok diye item tanımlayamamaktan sabırsızlandığım günlerin hatırı var bende . En basitinden Drakensang'da itemin kalitesine göre istediği scroll miktarı artıyor . Epic itemlerde 135 civarlarında dolanıyor . Yani item düştü , özelliklerine bak , yaramazsa salla olayını kaldırmışlar , scroll toplayana kadar heyecandan helak oluyorsunuz ...

• quote:

Evet, gördüğünüz gibi Diablo üzerinde artık son düzlüğe yaklaşmış olsak da oldukça köklü diyebileceğimiz değişiklikler devam ediyor. Bunları kısaca özetleyecek olursak;
    STR--> Barbar

Ahh... En sonunda somut birşeyler yazan biri çıktı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Pinky_Demon

2010 da ancak çıkar bu oyun ama çıktığı zaman piyasayı sarsacağı kesin.

hedef 2014....
  • oyunun betasına girip şu var bu var diyen yok hala.ben blizzardın oyunu ertelemesinin nedenini bilinçli buluyorum.herşeyi yapıp aa olmadı baştan yapalım demek çok saçma.yaparken düşünemedinizmi de bukadar radikal bi değişiklik oyunun çıkmasına az süre kala karar veriliyor.satış politikası ,takvimleri ile ilgili bir strateji olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanerergul

quote:

STR--> Barbar

Ahh... En sonunda somut birşeyler yazan biri çıktı

Mystic kaldrilmis. Onuda unutmayalim.
    Adamda yazacak hevesmi birakiyorlar kardesim?

• quote:

@MeaCulpa_27

Korsana alışkın bizler için orjinalini almıyacağım demek tabiki kolay. Ama birde korsanın hiç olmadığını düşünün cebinizdeki parayı gidip ne olduğunu bilmediğiniz bir oyuna mı yatırırdınız yoksa "çok bekledim seni gelmedin. Almam." dediğiniz kendini ispatlamış bir oyuna mı ?

@Teslaman
    1.5 ay beklemişsin ama dönmüşsün yine hadi hadi

Bu arada korsana keşinlikle karşı değilim. Hatta destekliyorum bir bakıma. Ben yazılım (Genel konuşmak gerekirse.) dünyasında korsanı bir rekabet olarak görüyorum. Olmaması işleri çok daha kötüleştirirdi bu kesin. Ayrıca bir sektörün yada birşeyin gelişebilmesi için herzaman o sektörü veya o şeyi çürütebilecek, yok edebilecek bir etken olması gerekir. Tamamiyle şahsi görüşüm tabi.

Edit: imla

Zaten ben korsana alışkın değilim. Şu anda bilgisayarımda hiç korsan oyun yok. Yaklaşık 2 senedir de böyle. O sebeble yine Half-Life'a küsüm almayacağım cıkarsa... diablo 3'de cıvıtma noktasına gelmekte... Halbuki bundan 6 ay önce sıraya gireriz akşam satın almak için geyikleri dönüyordu arkadaşlarla...

• quote:

Orijinalden alıntı: MMOLOG

Yazmayacağım yazmayacağım dedim ama bu son olanlardan sonra Blizzard artık gözümde ne yaptığını bilmeyen ya da bizlerin bilmediği çok önemli ticari bir sır için bu oyunu bu kadar uzattığı kanısı hakim oldu. Ciddi manada bir Fransız inadı var bunlarda. (Blizzard malum Fransız firması Vivendi’ye ait.) Ya da bunların yaptıklarını bir kendileri anlıyor onların dışında biz Fransız (garip oldu biliyorum) mı kalıyoruz nedir?

Online oyunlar hangi devire geldi. Blizzard hala oyunun tam olduğuna inanmadan çıkarmayız gibi saçma sapalak bir söylemin arkasına saklanıyor. İstesinizde oyunu tam olarak çıkaramazsınız. Sanki eski oyunları tam olarak çıkardınız da. Bir de Diablo ve Diablo 2 zamanlarında malum internet bu kadar gelişmemişti. Bazılarında hiç yoktu olanda ise 56k vardı. Yani bir güncelleme çıksa bazıları o güncellemeden hiç habersiz oyunu oynayıp, bitirip, sıkılıp, siliyordu.

Şu an bir oyunda günceleme çıktımı o oyunu oynayan binlerce kişi güncelemesini anında yapıyor. Kullanıcı sözleşmeleri doğrultusunda da kimsenin bunlara sesi çıkmıyor. Ayrıca hemen hemen tüm online oyunlar açık beta ile kapılarını açıyor. Para kazanmaya ve oyunu oyuncular oynarken geliştirmeye ve güncelemeye devam ediyorlar. Eski online oyunlarda bile mantık buydu. (Örnek: Ultima Online) Diablo 3′te diğerlerine göre olan tek farklı sistem “Auction House” yani ticaret sisteminin gerçek paraya döndürülmesi. Bunu da aktif etmezsin bir süre olur biter.

DonanımHaber’den Fabrice Bashiok’un yazısından şu kısmı bizler ile paylaşmış. “Biz bir sistemin en iyisi olduğuna inandık ve tüm enerjimizi o sistem üzerine yönelttik, ama sonra daha iyisinin var olduğuna ikna olduk ve bir takım majör değişikliklere gitmeye karar verdik.”

Yani bunu çocuk söylese anlarım. Ama burada binlerce insanın beklediği bir oyun var ve söylediğin söz ise dediğim gibi bir çocuğa ait gibi. Ne yani sen şimdi bu ikna olduğun daha iyi olan sistemini de bir kaç ay sonra daha iyisi ile değiştirecek misin? İnsanın aklına böyle garip garip sorular geliyor.

Açıkcası ne yapmak istediklerini anlamış değilim. Beklemeye devam edeceğiz. Bu ara zaten bir çok oyunun open beta’ları geliyor, isteyenler oralarda vakit geçirebilir.

Blizzard Ne Yapmaya Çalışıyor? isimli yazıdan eklenmiştir.

+1903
    Her halukarda alacak olan ben, inanin eger kendime hakim olabilecegimi bilsem tepki olsun diye oyunu satin almayacagim. Oyunu kiracak arkadaslara oyunun satis degeri tutarinda bagis yapip destek vermek bile geldi aklima. Blizzard isin artik b.kunu cikardi.

• RMAH olayını değiştirince herkes heyecanlandı. Oyunun çıkışındaki tek engel olarak görülüyordu. Keske rmah sistemiyle uğraşmaya devam etselerdi, boşu boşuna heyecan yaptık. Wow 5.0 pacth büyük ihtimal yıl sonu çıkacak, bundan dolayı diablo haziran temmuz gibi çıkar. Haziran gibi çıkmazsa seneye ertelenir.
  • Gençler bi' sakin olun, siz neden beni dinlemiyorsunuz 9 şubata kadar bekleyin, ondan sonra kusarsınız kininizi. Ben de katılırım aranıza.
  • mamundadan diablo yu indiren arkadaşlar
    yapmanız gerekenleri söylüyorum

diablo3 exe yi masaüstüne kısayol oluşturun
    sonra onun özelliklerine girip kısayol dan diablo3.exe" nin yanına bir boşluk bırakıp tırnaklar olmadan "-launch -auroraaddress localhost:1345" ekleyin
    sonra mooerge.exe yi açın da sonra da diablo 3 kısayolunu çalıştırın
    accounta da tırnaklar olmadan "test@" yazın şifreyi sallayın

barbarı gördüm daha oynamadan hemen alt tabla size bunları aktarayim dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 20 Ocak 2012; 20:10:37 >
  • 
Sayfa: önceki 558559560561562
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.