Şimdi Ara

Diablo III [ANA KONU] (261. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37.503
Cevap
74
Favori
1.546.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 259260261262263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FIRTINA

quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Diablo 2 battle.net'den birkaç kare;

Summonner oyunun en zor yeri olan uber'i 30 saniyede bitirebiliyor, hellde diablo'yu amazon 2 skillde kesebilyior, hammerdin yerden almadıgımız çöp all skil itemler ile tek başına baal run yapabiliyor cok zevkli değil mi, bu mu PvE oyunu?

Neye varmak istediğini anlamadım bu dediklerinle, Diablo 2 10 yıl önce çıkmış bir oyun ve birçok hatası, açığı, sorunu var ve buna rağmen hala deli gibi oynanıyor. Diablo 3 'te bu dediklerinin hiç biri olmayacaktır emin olabilirsin.

Şöyle anlatayım o zaman PvE yaptın yaptın tüm itemleri tamamladın şimdi napacaksın, hala mob kesip duracak mısın hiç sıkılmayacagını mı sanıyorsun?

Diablo ile alakası yok herhangi bir oyunun gelecek vaad etmesi çin PvP sistemi en önemli noktadır.

• quote:

Summonner oyunun en zor yeri olan uber'i 30 saniyede bitirebiliyor, hellde diablo'yu amazon 2 skillde kesebilyior, hammerdin yerden almadıgımız çöp all skil itemler ile tek başına baal run yapabiliyor cok zevkli değil mi, bu mu PvE oyunu?

D2 nin PvE sistemi çok basit kaçıyordu evet, dengesizdi. 1.13c ye kadar kaç tane yama çıkardılar skillleri dengelemek için. Hala oynuyorum, hala da basit.

Ama D3 ün baş tasarımcısı Diablo 3 = PvE diyorsa ben olsam bu konuda fazla yorum yapmam oturur oyunun betasının ya da kendisinin çıkmasını beklerim. Son beta videolarından anlaşıldığı kadarı ile oyun zorlayıcı olacak Single Player'da.

D2 için ise PvE nin ancak ve ancak PvP de kullanılacak kaliteli itemlar elde etmek için ve tabii ki karakterimizi 90+ levele çıkarmak için olduğuna inanıyorum. Zira Hell'de Mephisto ve Baal runlar sırf xp ve item için yapılıyordu belli bir noktadan sonra.

EDIT: "Basit" sözcüğü "Kolay" anlamında kullanılmıştır. Yoksa oyun dinamik açısından oldukça karmaşıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theFaLLeN -- 2 Ağustos 2011; 0:03:56 >

• quote:

quote:

quote:

Neye varmak istediğini anlamadım bu dediklerinle, Diablo 2 10 yıl önce çıkmış bir oyun ve birçok hatası, açığı, sorunu var ve buna rağmen hala deli gibi oynanıyor. Diablo 3 'te bu dediklerinin hiç biri olmayacaktır emin olabilirsin.

Şöyle anlatayım o zaman PvE yaptın yaptın tüm itemleri tamamladın şimdi napacaksın, hala mob kesip duracak mısın hiç sıkılmayacagını mı sanıyorsun?

Diablo ile alakası yok herhangi bir oyunun gelecek vaad etmesi çin PvP sistemi en önemli noktadır.

PvE için end game content ne güne duruyor?

Bunun dışında o dediğin iş öyle kolay değil level 60'a gelmen diablo 3 'te,diablo 2 de level 99 gelmen ile aynı süre olacak,açıklandı bu. Nerden baksan bi karakteri hakkıyla level 60 ta full giydirmen, aylarını alacak, e 5 karakter var çarp bunu 5 ile alsana yıllarca sürecek PvE mecarası. E zaten bu oyuna en az 2 expansion'da çıkacak, daha ne olsun :)

@thefallen

Aynen dediğin gibi. Jay Wilson'ın açın youtube'da blizzcon'10 Q&A'sını bir izleyin, adam üstüne basa basa diyor, Diablo bir PvE oyunudur diye ,hala daha diyor, o yüzden bu oyunda "dengeli" bir PvP hiç mi hiç beklemeyin. Neden? Çünkü adamın kendisi bizzat bunu diyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FIRTINA -- 2 Ağustos 2011; 0:07:28 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

PvE için end game content ne güne duruyor?

Bunun dışında o dediğin iş öyle kolay değil level 60'a gelmen diablo 3 'te,diablo 2 de level 99 gelmen ile aynı süre olacak,açıklandı bu. Nerden baksan bi karakteri hakkıyla level 60 ta full giydirmen, aylarını alacak, e 5 karakter var çarp bunu 5 ile alsana yıllarca sürecek PvE mecarası. E zaten bu oyuna en az 2 expansion'da çıkacak, daha ne olsun :)

Arkadaşım PvP sistemi adam gibi değilse zaten neden 60 olmaya calısayım dandik 2 mobu kesmek için mi?

Kimse bir canavarı 3582582385238532832 kez kesmek için level atlamaz veya item dizmez, diğer insanlara üstünlük kurmak için bunları yapar buda PvP'de olur.

• quote:

quote:

quote:

+1

D2'yi ilk olarak korsan oynadım. Single oynadım. LoD'u da öyle. Kaç kere bitirdim. Kaç kez meph-baal run yaptım belli değil. En güzel itemları buldum diyebilirim. Sonra LAN üzerinden arkadaşlarla PvP attık durduk. Sonra yeni char başladık hep beraber PvE yaptık... Sıktı bir zaman sonra yine PvP'ye döndü. 2 senede sırf BNet'ten hilesiz PvP yapmak için oyunun orijinalini aldım.

Diablo 3 te de tatmin edici bir PvP sistemi olmazsa oyun korsan oynanmaya mahkum olacaktır. Ben -eğer şansım yaver giderse- betasında PvP deneyeceğim ve tatmin olursam oyunu orijinal alacağım. PvE sine güvenim zaten tam, videolar çok umut vaad ediyor.

• @thefallen & No Way Out

Arkadaşlar o zaman çok üzüleceksiniz Diablo 3'ün PvP'sinde(denge adına diyorum),ne diyeyim.
  • quote:

@thefallen & No Way Out

Arkadaşlar o zaman çok üzüleceksiniz Diablo 3'ün PvP'sinde(denge adına diyorum),ne diyeyim.

Ben D2 dekinden daha fazlasını beklemiyorum zaten; D2'de karakterler arasında güç dengesi olarak uçurumlar olabiliyordu, D3'te de olabilir ama bunu Random eşleşmeler ile minimuma indirecekler, bundan emin gibiyim. BNet'teki arkadaşlarım ile PvE ve takımlı ya da teke tek PvP yapayım yeter, ki onu da sunuyor D3 zaten. Bir de + olarak AH sistemi var ki bence çok güzel bir uygulama olacak.

EDIT: Tüm bunlar oyunun orijinalini almaya layık kılıyor. Kuru kuru Single Player olsaydı -bir Diablo Fanı olarak söylüyorum- oyunu orijinal almazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theFaLLeN -- 2 Ağustos 2011; 0:18:45 >
  • quote:

@thefallen & No Way Out

Çok üzüleceksiniz diyorsun ama şu an ki videoları incelemediğimizde, D2'de ve tüm rpg oyunlarda oldugu gibi PvM'de missle AoE skilleri olan sorc(mage) çok daha idealdir ve çoğunluk bunu seçer, bu mu denge olacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: theFaLLeN

quote:

@thefallen & No Way Out

Ben D2 dekinden daha fazlasını beklemiyorum zaten; D2'de karakterler arasında güç dengesi olarak uçurumlar olabiliyordu, D3'te de olabilir ama bunu Random eşleşmeler ile minimuma indirecekler, bundan emin gibiyim. BNet'teki arkadaşlarım ile PvE ve takımlı ya da teke tek PvP yapayım yeter, ki onu da sunuyor D3 zaten. Bir de + olarak AH sistemi var ki bence çok güzel bir uygulama olacak.

Demek istediğim aynen bu, Diablo 3'te direk karakterler arası uçurumlar olacak PvP'de , atıyorum belki Barbarian belki Wizard çok OP olacak,diğerlerini ezecek, sonra da millet "bu ne biçim pvp ya , böle pvp mi olur çok dengesiz" diye söylenmeye başlayacak.

Ama normal bu dengesizliğin olacak olması çünkü bunu bir "dengeye" getirmeye zaten çalışmıyorlar şuanda ve çalışmayacaklarda zaten.

• http://us.blizzard.com/en-us/company/events/diablo3-announcement/index.html#beta:d3-overview

Bu siteyi de gördükten sonra artık 3 ağustos'taki earnings call'da kesin beta tarihini açıklayacaklarını düşünüyorum
  • D2'nin PvP sinden keyif alanların D3'ün PvP sine laf etmeleri bana tuhaf geliyor çünkü bu "denge" olayına D2'de de önem vermemişti Blizz. Bir de daha D3'ü oynamadık bile... SS ler ve açıklamalar D2'den kat ve kat üstün bir PvP keyfi sunacağını gösteriyor zaten. Ben "denge" arayışında değilim çünkü uçurumun dibindeki de üstündeki de olmak tamamen senin oyun tarzına, skill seçimine, uygun runestone kullanımına ve PvE'de ne kadar vakit harcayıp ne kadar iyi itemlar bulduğuna bakıyor. Ben uçurumun üstündeki olurum keser, biçer geçerim... Bu kadar...
  • Beta anahtarları dalgalar halinde dağıtılacakmış bu arada. İlk dalga US West olmak üzere, US East, Europe, Asia şeklinde gidecek. Yani Beta yayınlandıktan sonra hemen heyecana kapılmayın, Europe dalgası geçene kadar bekleyin...
  • Zaten beta'da oyun adına pek bir şey yok, level 6-7 olabileceğiz maksimum,beta çok kısıtlı ve kısa, bu iyiye işaret aslında ne kadar kısa sürerse o kadar iyi demektir, umarım battle.net'de ciddi bir sorun çıkmaz ve kasım-aralık gibi oyuna kavuşuruz.

1 saatte betanın sonuna ulaşılabiliyormuş bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FIRTINA -- 2 Ağustos 2011; 0:36:08 >
  • Beta hakkında açıklama yarın mı yapılacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hunter_one

Beta hakkında açıklama yarın mı yapılacak?

An itibariyle evet, yarın.
  • Karakter satışıda mı olacak?

Diablo III [ANA KONU]
  • Oyunun çıktığı zaman olmayacak , ama ilerde karakter satışını ekleyecekler.
  • Şu beta bir gelse, beta süresi bitene kadar oynamazsam ne olayım.
  • haber yok sanırsam
  • quote:

Orijinalden alıntı: iron_maiden_levent

haber yok sanırsam

ne haberi?
  • 
Sayfa: önceki 259260261262263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.