Şimdi Ara

DiABLO 3 (PS4 / PS3 ANA KONU) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.156
Cevap
21
Favori
84.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence Blizzard di bukadar hafife almayin oyun endusturisinin basini ceken firmalarindan birtanesi malumunuz. Evet Diablo gibi oyunlar PC cephesinde oynanis acisindan daha kolay olabilir oylede, fakat Blizzard in konsollarda konturolleri dahada etkin kilacak bir kac cozum dusuncesi vardir diye dusunuyorum.Daha oncede belirttigim gibi Konsollarda konturolleri daha etkin kilacak Diablo 3 e ozel bir gamepad cikarirlarsa sasirmayin. Zira Blizzard gibi buyuk bir firmadan boyle bir adim beklemek yerinde olur.
  • Multiplatform oyunların konsollardaki satış rakamlarının PC nin kat kat üzerinde olduğunu hepimiz biliyoruz.

Bende PC'de oynanabilirliğin çok daha iyi olacağını düşünüyorum fakat Blizzard multiplatform oyunların konsol satış rakamlarını göz önüne alacaktır büyük ihtimal.
  • Blizzard Entertainment PC cephesinde cikisi ertelenmemesi adina Diablo 3 u once PC tarafina cikacaracak, zaten bu yazida belirtilmis konsollarada PC ye ciktiktan belli bir sure sonra cikacak ve bu yazilarimi unutmayin Blizzard Entertainment Diablo 3 u konsollarda en az PC cephesindeki gibi rahat oynuyabilmek adina istege bagli olarak yeni bir gamepad ile bu oyunu satacak demedi deme ibrahim. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiPAHi_ -- 18 Şubat 2011; 20:16:03 >
  • Konsollara gelmesi güzel olur ama herşeye rağmen RGP'nin oynanacağı en güzel platform Pc'dir.

O kadar makro ve benzeri şeyleri klavye ve mouse ikilisi ile çok daha rahat yapabiliyorsun.
  • Oynanmaz ki konsollarda o kadar büyüyü falan nasıl kullanacaksın hadi Dragon Age kadar dolduramazsın da o çubuğu gene de oynanmaz yani . Rpg seven adama pc şart . Zaten sadece Dragon age ve Diablo için yeniledim pc yi .

Dragon Age de kullandığım büyücü karakterinin büyüleri olsun iksirleri olsun boydan boya uzattığım halde o çubuğu tamamen kaplıyordu şimdi bunları nasıl kullanacaksın gamepad ile ?
  • Tabiki oyle kardeslerim PC de mouse, klavye ile oyunu oynamak cok daha kolay ani anda bir cok hamleyi gerceklestirebiliyorsun. Benim deyindigim konu su : Biz oyun severler PC deki mouse klavye ikilisinin nekadar onem teskil ettigini bilirken koskocaman Blizzard Entertainment bunun farkinda degilmi ? Tabiki farkinda. Tam bu noktada yukaridaki yazilarimdada deyindigim uzere eger Blizzard Diablo 3 u bu nesilde konsollara cikaracaksa bu konu uzerinde cozum uretmek icin caba sarf ediyor veya edicektir. Bu baglamda konsollar icin Diablo 3 e ozel yeni gamepad'leri gorebilecegimize inaniyorum.
  • Yukardaki 2 cevap yazan arkadaşa cevap yazma hakkımı kullanıyorum :) Jolly_RogeR ve Sephiroth

wow,diablo gibi devasa online oyunların platformu illaki pc'dir ama zamanında ff14'ü gamepad ile nasıl oynayacağız diyenler oyun içinden gamepad'i seçip oynayınca nasıl olduğunu gördüler..Dragon age ise izometrik kamera açısının olmaması bence çok iyi düşünülmüş bence , nedeni ise konsol'un yapamayacağından değil değişiklik olması açısından bence..ama sonuçta yapılamaz çıkmaz denilen oyunlar çıkıyor..

Diablo 3'e gelecek olursak dediğinizde haklısınız ama illaki diablonun kontrollerinide konsol için uydururlar.benim gibi klavye-mouse özeürlüleri için bence çok güzel bir durum , sonuçta diablo 3'ten pc oyuncuları nasıl zevk alacaksa konsol oyuncularıda o denli zevk alacak.

şimdi asıl soru şu : yavaş yavaş mmo tarzı oyunların konsola çıktığını görmek firmaların teker teker oyun yapmaları konsolları bir nebzede olsa pc oyun dünyasının genişliğini mi göstermek , yoksa konsollar pc'nin bu denli devasa oyunlarını kaldırıyor bakın görün diyerek pc oyuncularını konsola çekmeye mi çalışmak?

Dc universe , diablo 3 , Destiny , Final Fantasy 14 ve çıkması muhtemel olan Starcraft sanırım artık kimse konsolda mmo diyemeyecek gibi.

bu arada unutmadan pc platformunun rpg'leri ile konsol platformu rpg'lerini birbirinden ayıramayanlar lütfen bu mesaja karşılık gereksiz mesajlar yazmasın...

• Asıl sorun kontroller değil. Blizzard ona bir şekilde çare bulur. Bu kadar titiz bir firma baştan savma bir port yapmaz. Ama en büyük sorun Diablo 3 e en az 2 ek paket çıkacak. Onlarca da patch yayımlanacak. Bunların konsol sürümleriyle uğraşmak çok fazla vakit kaybettirir. Blizzard ın en büyük çekincesi bu. Zira Mike Morhaime da buna değinmişti.

Birde şunu belirtiyim ilk Diablo oyununu PS1 e Blizzard portlamadı. O zaman Blizzard ın içinde bulunduğu Sierra tarafından çıkarıldı. Hatta aynı firma Diablo Hellfire isimli ek paket te çıkarmıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zack06

Yukardaki 2 cevap yazan arkadaşa cevap yazma hakkımı kullanıyorum :) Jolly_RogeR ve Sephiroth

wow,diablo gibi devasa online oyunların platformu illaki pc'dir ama zamanında ff14'ü gamepad ile nasıl oynayacağız diyenler oyun içinden gamepad'i seçip oynayınca nasıl olduğunu gördüler..Dragon age ise izometrik kamera açısının olmaması bence çok iyi düşünülmüş bence , nedeni ise konsol'un yapamayacağından değil değişiklik olması açısından bence..ama sonuçta yapılamaz çıkmaz denilen oyunlar çıkıyor..

Diablo 3'e gelecek olursak dediğinizde haklısınız ama illaki diablonun kontrollerinide konsol için uydururlar.benim gibi klavye-mouse özeürlüleri için bence çok güzel bir durum , sonuçta diablo 3'ten pc oyuncuları nasıl zevk alacaksa konsol oyuncularıda o denli zevk alacak.

şimdi asıl soru şu : yavaş yavaş mmo tarzı oyunların konsola çıktığını görmek firmaların teker teker oyun yapmaları konsolları bir nebzede olsa pc oyun dünyasının genişliğini mi göstermek , yoksa konsollar pc'nin bu denli devasa oyunlarını kaldırıyor bakın görün diyerek pc oyuncularını konsola çekmeye mi çalışmak?

Dc universe , diablo 3 , Destiny , Final Fantasy 14 ve çıkması muhtemel olan Starcraft sanırım artık kimse konsolda mmo diyemeyecek gibi.

bu arada unutmadan pc platformunun rpg'leri ile konsol platformu rpg'lerini birbirinden ayıramayanlar lütfen bu mesaja karşılık gereksiz mesajlar yazmasın...

Hocam elbette uyarlar ama bu seferde kesin büyüler sığmayacağı için aynı DAO'daki gibi oyunu durdurma ve büyü seçme durumu doğacaktır ki birde Diablo II'de hatırlarsak farklı düşmanları seçip farklı saldırılar yaptığımız oldu bunları gamepad ile hızlı ve akıcı olarak ne kadar sağlıklı ayarlanabilir bilmiyorum aslında pek olacağınıda sanmıyorum.

Pc sistemi RPG için kesinlikle en iyi platform. Mouse+Klavye ikilisi bu ve buna benzer oyunlarda sunduğu geniş imkanlar ile oynanışı çok rahatlıyor.

• ya büyüler için falan ps3de ve xboxdaki chatpadi kullansa hiçbi sorun kalmayacak ama kullanmıyolar dragon age de kullanmadı kullansa izometrik açı konsollarada gelebilirdi ama elbet vardır bi bildikleri

DiABLO 3 (PS4 / PS3 ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 18 Şubat 2011; 22:06:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabotime

Çok güzel bir haber.Dünyanın en geniş oyuncu kitlesine sahip olan bir firmanın ps3'e oyun çıkartması aklıma şu soruyu düşürdü.
    Bundle(klavye,mouse) ile birlikte wow da ps3 e gelirmi ? Eğer gelirse muhteşem olur.Bi düşünün 720p lcd ekran karşısında raidlere koştuğunuzu.Böyleliklede fps problemi ortadan kalkar.

1 - PC'ni veya Notebook'unu LCD TV'lere bağlayabilirsin, WoW oynarken 720p değil, 1080p görüntü bile alabilirsin.
    2 - WoW piyasa çıkalı tam 7 sene oldu ve çok kalabalık mekanlar haricinde zaten orta halli bir sistemde rahat çalışıyor.
    3 - WoW'un konsollara gelmesi haberi o kadar komik bir haber olur ki sadece kendine Nisan 1 şakalarında yer bulabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatz

Multiplatform oyunların konsollardaki satış rakamlarının PC nin kat kat üzerinde olduğunu hepimiz biliyoruz.

Bende PC'de oynanabilirliğin çok daha iyi olacağını düşünüyorum fakat Blizzard multiplatform oyunların konsol satış rakamlarını göz önüne alacaktır büyük ihtimal.

Blizzard çıkardığı oyunlarda sağlam Multiplayer elementlere yer veren ve kendine has Battle.net altyapısı ile göz dolduran bir firma, korsan endüstrisi asla belini bükemedi. Belki de PC oyun dünyasında korsandan en az zarar gören firma Blizzard'dır, adamların her oyunu 10 milyon satıyor. Zaten konsollarda adamların fanbase'i yok, Diablo konsola çıksa dahi deli çılgın satış rakamlarına ulaşacağını sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wassermann -- 18 Şubat 2011; 22:35:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord De Seis

Asıl sorun kontroller değil. Blizzard ona bir şekilde çare bulur. Bu kadar titiz bir firma baştan savma bir port yapmaz. Ama en büyük sorun Diablo 3 e en az 2 ek paket çıkacak. Onlarca da patch yayımlanacak. Bunların konsol sürümleriyle uğraşmak çok fazla vakit kaybettirir. Blizzard ın en büyük çekincesi bu. Zira Mike Morhaime da buna değinmişti.

Güzel tespit. Oyun konsola çıksa dahi Blizzard MP oynanırken Battle.net üzerindne oynanmasını isteyecektir, bu da Battle.net'i tamamen konsollara uyumlu hale getirmek demek. Bildiğiniz gibi artık Blizzard'ın tüm oyunları birbiri ile bağlı, mesela ben WoW oynuyor isem arkadaşım SC oynuyorsa, oyun içindeyken konuşabiliyoruz. Blizzard bu seçeneği konsol oyuncusunu da vermek isteyecektir, mükemmeliyetçi bir firma. Bu da Battle.net için herşeyi baştan yazmak gerek, çok ekstra bir iş.

• torrent te gelirse konsollara pc leri çöpe atabiliriz
  • blizz oyunları pc de gayet de satıyor. konsol fanlığının derecesini şaşırmış gençler inanmasa da satıyor çok meark etmeyin. sc2 satışlarına wow satışlarına bakın anlarsınız.

diablo 3 asla konsolda oynanmaz. gamepad in hareket kapasitesinde fps oyunlar zor oynanırken milisaniyelik hareketin önemli olduğu diablo gibi hackn slash oyunlar konsolda olmaz. dahası konsola port edecez derken pc oyuncuları için çok kolay bir hale gelebilir oyun ki diablo fanalrının en son isteyeceği birşey bu. diablo 1 ile diablo 2 arasında dağlar kadar fark var. o yüzden d1 konsola geldi bişey olmadı demeyin. blizz d2 nin başarısını devam ettirmek istiyorsa konsola çıkmamalı oyun. görüşüm bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamez

torrent te gelirse konsollara pc leri çöpe atabiliriz

Adam gibi bir internet tarayıcısı gelse ps3 e valla bakmam pc ye o derece, torrent morrent süper olur, imkansız şeyler değil aslında
  • Şu an god of war 3 pc ye çıkacak olsa ps3 cü arkadaşlar ne hissederse onu hissder bir haldeyim ama :) olsun cıksında konsolcul arkadaşlarda pc de 10 yıldır aralıksız ,son yıllarda wow yüzünden azalsada yaşadğım oyun keyfine ortak olsunlar isterim du bakalım neler olacak

Diablo2 de videolarında gördüklerinizin size anlattılanların çok ama çok ötesinde bir derinlik vardır.Her hero klasının en az 5-6 builti binlerce item kombinasyonları bir o kadar pvp ve pve oynanış farkları vardır zaten o yüzden grafiği 10 yıllık eski bir şey olmasına rağmen battle nette 150 bin kişiye oynatıyor kendini dünyada bu kadar insanı merakla beklettiriyor kendini.

Diablo 3 deki item kombinasyonlarının 10 binleri aştığı söyleniyor rune sisteminin filan ben hakaten düşündükçe heyecanlanıorum diablo 3 için. üstelik oyun her patchde her expensionda inanılmaz değişen güzelleşen ve sanki en baştan seni farklı bir oyun oynatıyormuş hissi uyandıran bir oyun diablo anlatılmaz yaşanır diyim anlayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nemesis-cpa -- 18 Şubat 2011; 22:52:33 >

• Tekrar soyluyorum Diablo gibi oyunlar veya MMO tarzindaki oyunlar klavye ve mouse ikilisinin niymetlerinden dolayi PC de daha uygun konsollarda gamepad ile durum tam tersi hatta hic ic acici degil. Bu su goturmez bir gercek, bunu kimse inkar edemez. Peki kardeslerim bir sey soracagim sizlere. Biz oyun severlerin bildigi konsollarda oyun ici dinamiklerini kotu yonde derinden etkileyen bu gercegi Blizzard Entertainment gibi oyun dunyasinin en ustunde yer alan bu firma bilmiyor ve buna bir cözüm getirmiyecekmi zannediyorsunuz. Tekrar tekrar soylemekten bikmayacagim eger Blizzard konsol cephesinde var olucaksa Diablo 3 ciktiginda herkezin sasiracagi yep yeni en az PC deki kadar etkin bir gamepad veya oyuna klavye ve mouse destegi bile saglar. Bu okadar zor bir sey degil. Blizzard Entertainment gibi dev bir firmadan bahsediyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wassermann
    quote:

Orijinalden alıntı: Fatz

Multiplatform oyunların konsollardaki satış rakamlarının PC nin kat kat üzerinde olduğunu hepimiz biliyoruz.

Blizzard çıkardığı oyunlarda sağlam Multiplayer elementlere yer veren ve kendine has Battle.net altyapısı ile göz dolduran bir firma, korsan endüstrisi asla belini bükemedi. Belki de PC oyun dünyasında korsandan en az zarar gören firma Blizzard'dır, adamların her oyunu 10 milyon satıyor. Zaten konsollarda adamların fanbase'i yok, Diablo konsola çıksa dahi deli çılgın satış rakamlarına ulaşacağını sanmıyorum.

Aslinda haklisin hocam. Bu yonden dusunmemistim ben.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.