Şimdi Ara

DHonline HayatOffline (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
3
Favori
9.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eleştiri bencilce gelmiş olabilir haklısın dostum. Zaten oyuncuların talepleri doğrultusunda bu değişiklik yapıldığı için saygı duyuyorum diye de ekledim. Evet guilddeydim ortam gerçekten çok nezih ve çok kaliteliydi; insanlar anlayışlı, seviyeliydi. Bahsettiğin oyunu iyi hale getirmek için eklenmesi gereken özellik ve yenilikler olmadan oyun eski silkroada daha yakın zaten sorun burada ortaya çıkıyor. Eskiden bu oyun böyleydi bunu böyle kabullenerek başlamıştık biz buraya bu tip sorunlarla karşılaşacağımız belliydi. İlk sorun belirtisinde eski clienti def etmek biraz kolaycılık gibi geliyor bana. Neticede bu bir private server ve sorun olması bu işin tabiatında var. :) Deniz arkadaşımızın emeğine saygı duyuyorum bu işi ücretsiz yapması da takdire şayan kesinlikle amacım onu yargılamak değil sistemde gördüğüm tıkanıklıkları acizane dile getirmek bu sebeple deniz arkadaşımız eleştiriye kırılmasın piyasada tacir kılıklı bir sürü PvP server kurucusu dolanırken bu işi içten bir şekilde, ücretsiz, benimseyerek yapması da beni etkilemişti zaten oyunu beklerken. Beni oyuna bağlayan tek şey grafik değil tabii ki öyle olsa onlarca private serverda oynamazdım, oynadığım oyunların çoğu da VSRO dosyalarından yapılmış serverlar olmazdı. :) Gerçek bir oldschool server için grafik tek şart değildir ama oyunu orijinale yakın göstermesi açısından en önemli koşullardan birisidir bence.

• Arkadaslar yeni client linki veriyorum

https://mega.nz/#!uKxAFAqL!MjfZOCmOTGcQLWObDkhBfUCRRUh8ElfvPjIgmOcYRzI

VSRO118 salt client dosyasidir.
  • Son günlerde gerçekten güzel vakit geçirip, yaklaşık 13-14 sene geriye gitmeme ve o eski güzel günleri tekrar hatırlamama sebep olan ecsro dosyaları ne kadar sürdürülebilir olmasa bile iyi ki varlar :)

Forumda konusu da olan bir p. server var. Hangi dosyaları kullanıyorlar bilmiyorum ancak sanırım tam da olması gerektiği gibi editlenmiş. Muhtemelen onlar da vsro dosyaları kullanıyorlardır. Bu durum bize hala umudun olduğunu eski grafiklerin geri getirilebilir olduğunu gösteriyor olabilir mi?

Bunun bugünden yarına yapılamayacağını biliyorum, işler yolunda giderse de olması için önünde engel olmadığını da görebiliyorum. Bence değişen dosyalar mühim değil. O ruhu taşıyan kaliteli bir ekip ve yönetim bir çok şeyin üstesinden gelecek.

Son olarak dosturunun getirdiği plansız/spontan ilerleyiş hakkındaki eleştiriye de katılıyorum. Belki bundan sonra daha farklı ilerleme imkanı bulunur.

• quote:

Orijinalden alıntı: dosturu

Eleştiri bencilce gelmiş olabilir haklısın dostum. Zaten oyuncuların talepleri doğrultusunda bu değişiklik yapıldığı için saygı duyuyorum diye de ekledim. Evet guilddeydim ortam gerçekten çok nezih ve çok kaliteliydi; insanlar anlayışlı, seviyeliydi. Bahsettiğin oyunu iyi hale getirmek için eklenmesi gereken özellik ve yenilikler olmadan oyun eski silkroada daha yakın zaten sorun burada ortaya çıkıyor. Eskiden bu oyun böyleydi bunu böyle kabullenerek başlamıştık biz buraya bu tip sorunlarla karşılaşacağımız belliydi. İlk sorun belirtisinde eski clienti def etmek biraz kolaycılık gibi geliyor bana. Neticede bu bir private server ve sorun olması bu işin tabiatında var. :) Deniz arkadaşımızın emeğine saygı duyuyorum bu işi ücretsiz yapması da takdire şayan kesinlikle amacım onu yargılamak değil sistemde gördüğüm tıkanıklıkları acizane dile getirmek bu sebeple deniz arkadaşımız eleştiriye kırılmasın piyasada tacir kılıklı bir sürü PvP server kurucusu dolanırken bu işi içten bir şekilde, ücretsiz, benimseyerek yapması da beni etkilemişti zaten oyunu beklerken. Beni oyuna bağlayan tek şey grafik değil tabii ki öyle olsa onlarca private serverda oynamazdım, oynadığım oyunların çoğu da VSRO dosyalarından yapılmış serverlar olmazdı. :) Gerçek bir oldschool server için grafik tek şart değildir ama oyunu orijinale yakın göstermesi açısından en önemli koşullardan birisidir bence.
    Simdi eski Silkroadmastersda da job isleri haric eskiye baya yakin bir sunucu olusturmaya calismistim. Fakat son zamanlardaki VSRO gelistirmelerini gorunce eskiyi VSRO da birebir yasatabilecegimizi anladim. Buna joblar da dahil.

Bu dosyalarla hersey calistigindan tek ihtiyacim olan vakit. Baslangic ekranindan , joblara kadar hepsini yavas yavas oturtacagim cunku artik mumkun (3 sene evvel degil di).

Birkac kisi VSRO nun source dosyalarini ele gecirmis ve bunlarla ilgili ufak tefek gelistirme yapip satiyolar. Bende yavastan bu sunucuya ilave edecegim.

Tek basima bu kadar yapabiliyorum. Istediginiz zaman tekrar deneyebilirsiniz. Ben zaten gelistirmeler oldukca burada yayinlayacagim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Deniztns

Simdi eski Silkroadmastersda da job isleri haric eskiye baya yakin bir sunucu olusturmaya calismistim. Fakat son zamanlardaki VSRO gelistirmelerini gorunce eskiyi VSRO da birebir yasatabilecegimizi anladim. Buna joblar da dahil.

Bu dosyalarla hersey calistigindan tek ihtiyacim olan vakit. Baslangic ekranindan , joblara kadar hepsini yavas yavas oturtacagim cunku artik mumkun (3 sene evvel degil di).

Birkac kisi VSRO nun source dosyalarini ele gecirmis ve bunlarla ilgili ufak tefek gelistirme yapip satiyolar. Bende yavastan bu sunucuya ilave edecegim.

Tek basima bu kadar yapabiliyorum. Istediginiz zaman tekrar deneyebilirsiniz. Ben zaten gelistirmeler oldukca burada yayinlayacagim.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederiz karşılık beklemeden verdiğiniz emekleriniz için. Bir kez daha denemeye değer tabii ki.

• Arkadaslar sbot linki
    RARpass: $Wegs
    http://www.zippyfileshare.com/download.html?e2a788f931bfce7356f0f12cc1ef545732zesijglua6oev0zuiho6u7i2ft0hxxkrd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deniztns -- 26 Haziran 2018; 23:24:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deniztns

Arkadaslar sbot linki
    RARpass: $Wegs
    http://www.zippyfileshare.com/download.html?e2a788f931bfce7356f0f12cc1ef545732zesijglua6oev0zuiho6u7i2ft0hxxkrd
    Upload bana ait, botla ilgilenen arkadaşlar için; linke tıklamak yerine kopyalayıp başka bir sekmede açmayı deneyin, XML dosya hatası yüzünden indirilmiyor bende. Bunun dışında password girdikten ve .rar'dan çıkardıktan sonra 'Tiggre!rfn' diye bir trojan algılayabilir bilgisayar, bu false-positive bir virüs, ki tüm crack'li botlarda aynı şekilde false-positive vürisler oluyor, yine de bilgilendirmek istedim.

• Oyuna girebilen var mı peki ? C8 hatası alıyorum
  • Ben girdim ve aynı isimde karakterleri açtım. Transfer edilmesini bekliyorum
  • megadan indiremedim boş diyor
  • Google drive linki ana mesajda.

Su ana kadar hesaplari gecirilen karakterler
    Esmol
    Matador
    Hitman80
    Ornlas
    JagerBull
    Oduncu
    74
    Thema
    Stevan
    JoeyBishop
    _Barbar_
    Larcius

Bu arada mastery 300 ama clientta 260 gozukuyor. O medya update i geldiginde duzelecektir.

Arkadaslar hesaplarinin guncellenmesini isteyenler oyuna girip level 1 karakteri olusturmalidir.
  • swnın reklamını fln yapman lazım knk. bende basladım swne ama bombos olunca sarmıyor malesef.

eskı sro eskı sro dıyıp duruyosunuz ama eski sroda player vardı. en guzel yanıda oydu zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: dosturu

Yazık oldu. Ben eski silkroad oyuncusu olarak uzun bir bekleyiş içersindeydim server açılmadan önce konuyu da yakından takip ediyordum. 60 cap ya da 70 capta oynamak isteyen oyuncuların arzusu tamamen eski arayüz ile oluşturulmuş bir serverda oynayıp 2006-2007 yıllarındaki tadı yakalamaktır diye düşünüyorum fakat yapılan anketin sonucu şunu gösterdi eski grafikler eski client kimsenin umrunda değil VSRO dosyalarından açılan serverın bence klasik pvp serverlardan bir farkı yok. Zaten belli kısıtlamalar belli olumsuzluklar olacak şimdiki serverların çoğundan izole bir oyun olacağı başından belliydi ECSRO dosyaları olduğu için biz bunu kabullenerek başlamıştık keşke oyun öyle de kalsaydı VSRO dosyaları asla ve asla oldschool keyfini veremez istediğimiz kadar düzenleme yapalım bunu aktif bir şekilde 8-9 yıldır PvP yaklaşık 12 yıldır da Silkroad oynayan birisi olarak deneyimime dayanarak samimi bir şekilde söylüyorum. Bu oyuna başlarken amacımız 7/24 aktif olup yoğun bir şekilde oynamak değildi bunun yerine ara sıra oyuna girip özlediğimiz günleri bir nebze yaşamaktı diye düşünüyordum ama diğer arkadaşların talebi beklentisi farklıymış demek ki tabii ki onlara da saygı duymak gerekir. Ama benden naçizane bir eleştiri ya da tavsiye eski haliyle kalsaydı oyun oyuncu sayısında küçük dalgalanmalar olmakla birlikte oyunun ömrü uzun olurdu belki sürekli online olamazdık ama devamlılığımız olurdu zaten oyunu kuran arkadaşımızın maddi bir kaygısı olmadığı için oyuncu sayısının azalması onu etkilemeyecekti şimdi VSRO'ya dönüşünce 1-2 haftada sıkıldığımız klasik PvP serverlardan farkı olmayacak yine kurucu arkadaş oyuncuların taleplerine göre hareket etti ona da saygı duymak lazım ama bence bu da bir eksiklik oyunun başında belirlenen kurallar neyse onlara bağlı kalmak gerekir diye düşünmüşümdür hep PvP server kurucularının en büyük eksikliği de bu zaten dıştan denetimli olmak... Yine de kısa sürede olsa oyunda eski tadı yakaladık bunun için kurucu arkadaşa teşekkür ediyorum.
    Ben de seninle aynı kafayım. 2005, 60cap'ten 2008 90cap'e kadar iSro oynadım. En çok zevk aldığım cap 60 ve 70'ti.

MHTC ve EcSro gibi pvt. serverlar açılınca, hemen eski tadı almak için başladım. Hatta bu 2 serverda bana birazda olsa o tadı verdi.

Daha sonraki açılanlar genelde 100 civarı oldu. BlackRogue ve vSro'un popüler olması MHTC filesı(bu serverın başlangıcında kullanılan) öldürdü. Bu dosyalarla çalışan botlarda kendini geliştiremedi.

2012'de ben gittim 60cap server açtım MHTC files ile hatta rateler 1x. Botlar Sibi ve DB-bot. ilk gün 480 online ile başladık. Bu sayı beni çok üzmüştü. Çünkü server hakkında yaptığım teaserlar 10k civarı izlenmişti. 1 hafta sonra en yüksek 32 lv player olmuştu. Oyuncular memnundu.

Sonuca gelecek olursak. Bu zamanda böyle açsan oynanmaz demiyeceğim. Hala illa ki özleyen ve isteyen vardır, senin gibi. Ama sen bu servera başladığında bakıyorsun 20 kişi var. Bu zorlukla kasıp kime ne ispatlayacaksın? Eğer ki bu server da 500 online bile olsa. O zaman 1x rate de sana güzel gelir, elle kasmakta sana güzel gelir.

Peki böyle bir server açılabilir mi? Bu kadar oyuncu olabilir mi?

Herşey mümkün. Ama böyle bir server açman için, bazı şeyleri feda edeceksin...

• Synax'in yorumuna katilmamak elde degil.

Amma ve lakin ben size ECSRO dosyalarinin acmazlarindan bahsedeyim.

1- Kronik buglar. Item dupe gibi. Bunu tum stall i kapamadan kapatmanin mumkunati yok. Ha vardir ama reverse engineering gerektirir. Kac tane bug a bunu yapacaksiniz? Bunu kime yaptiracaksiniz? Kac para vereceksiniz?
    Simdi bir takim yapilmasi basit olan buglar oldugu gibi bir de paket bazli exploitler var. Bunlarla oyunda god mode acip tum sunucunun altindan girip ustunden cikabiliyorsunuz. Bunlari paket filtrelerle VSRO da bedavaya kapatabiliyorum. ECSRO da boyle bir gelistirme yok. Ozel olarak yapmaniz/yaptirmaniz lazim. Ayni argumanlar gecerli.

2- VSRO'da yapilabilen cok basit duzenlemelerinin ECSRO'da mumkun dahi olmamasi. Hep beraber gorduk.

3- VSRO'nun source kodunun ele gecirilmesiyle yapilan gelistirmeler sonucunda ECSRO nun ayni arayuzune sahip olabilme/ job sisteminin geri getirilebilmesi.

4- Ekosistemin eski ve sinirli olmasi. Ne demek mi istiyorum? En basitinden dogru duzgun bot bile bulamiyorsunuz. Simdi siz oyuncular olayin client kisminda bir vsroclient, bir edxloader, bir bot goruyorsunuz. Ama sunucu tarafinda
    isler cok daha genis. Yardimci pekcok program kullanabiliyoruz. ECSRO vs VSRO desek escroda 1 varsa vsro da 100 var.

Ozellikle ucuncu konunun mumkun olmasi neticesinde ben VSRO dosyalarina gecmekte bir sorun gormedim. Ve yine de demokratik bir sekilde ilerleyerek bu gecisi yaptik.

Ayrica bu sunucu tamamen bedava bir sunucudur. Ve oyle de kalacaktir. Benim amacim eskiyi yadedebilecegimiz bir ortam yaratmak ve madden/manen desktelemektir. DH ailesi olarak bir sunucumuz var neticede. Once bunun farkina varalim.
    Ozellikle discordda donen muhabbet bir kere benim icin oyundan dahi daha onemli. Eger ki ortam hosunuza gidiyorsa tek beklentim oynayan diger arkadaslariniza tavsiye etmeniz. Sonucta oyuncusuz sunucunun da anlami pek fazla yok onu anliyorum.

Ha su da bir gercek. Ben reklam yapmaya baslayinca bu sunucuyu cok rahat dolduracagim. Odullu yarismalar acacagimi birkac kez belirttim. Silkroad u profesyonel oynamis (para kazanmis) bir suru oyuncunun ilgisini cekecektir. Onun yontemleri var elbet. Ama sunucu henuz o eventlere hazir degil. Ama o gunler de gelecek hickimsenin suphesi olmasin.

• her teleport olduğumda ilk 4 skill gidiyor auto attack falan geliyor, bunu nasıl düzeltebiliriz?
  • Bir de bir ara silk yüklenebilirse çok iyi olur. Ress scroll inanılmaz işe yarıyordu.
  • Silkler yuklendi.
  • TradeCompany adında kurduğumuz guilde Trader arkadşalarımızı bekliyoruz.

PM: 74

edit: Ben hırsızım diyen arkadaşlarda ThiefCompany guildine davetliler. Orası içinde iletişim PM: Esmol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sözleşme Okumayan Adam -- 29 Haziran 2018; 14:0:24 >
  • NPC guncellemesi: NPC Citizen Hotan Kasa yanina eklendi. NPC de 8degree taslari (luck ve astral haric) bulabilirsiniz. Ikinci tab e Gold dragon flagleri yerlestirdim.

Kervan rate guncellemesi oldu (383 luklerden alin) .

Item mall daki immortal stonelar alinabilir hale getirildi.

Citizen'e ilginc diger itemleri de eklemeye devam edecegiz.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.