Şimdi Ara

DHKAHVE 300/40 İndirim | A Roasting Lab Filtre Kahve ve Espresso Fırsatları (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
845
Cevap
105
Favori
151.275
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar ilk siparişimi verdim sitenizden (önceden belki pazaryerlerinden almışımdır) yorumlara göre memnun kalacağım kesin gibi:)

• Alfredo kullanıcısına yanıt

koyu kavurmalarının sebebi her dükkanda aynı tadı tutturmak icin. zaten bu tür zincir kahvecilerde genelde kömüre yakın bir halde kavuruyorlar.

• hitokiri_johndoesai H kullanıcısına yanıt

Bu tamamiyle hangi kahve olması ile alakalı bir durum. Adado vs ise uygun. Brezilya Bella Giana ise oldukça pahalı kalır.

Bu ikisi arasındaki farkı zaten kahve işte ne fark eder mantığında iseniz zaten 3. nesil kahve demlemelerine hiç bakmanıza gerek olmadığı kanısındayım.

• @aroastinglab Fırat Hocam selamlar, sizden yapmış olduğum alışverişin haddi hesabı yoktur herşey için teşekkür ederim. Şimdi bir sözen değirmen aldım türk kahvesi için. comandante ile bir yere kadar türk kahvesi çekiyorum click ayarlamaktan bıktım. ve sözen değirmen daha iyi türk kahvesi çekiyor gibi geliyor bana.

Ben genelde etiyopya serilerini tercih ederim ama türk kahvesinde tabiri caizse bu kahveleri heder etmek istemiyorum. Türk kahvesi olarak ne önerirsiniz ? Titan aldım beğenmedim dümdüz kahveydi ama türk kahvesinde başarılı olur mu bilemiyorum. Sumatra mı alsam dedim. Bizim burada /hatay yöresi) Kahveyi bazı çevremiz simsiyah içer kahve tadı gelmez o kahveden. O yüzden bir de yanlarına espresso kavrum mu ekleyim dedim.

Önerilerini bekliyorum. 2 x 250gr düşünüyorum.

• ScriptKidie kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Öncelikle çok teşekkür ederiz. Bizim Türk kahvesinde ilk tercihimiz her zaman Etiyopya kahveleri olur. Etiyopya kahveleri arasından özellikle "Ethiopia Adado "çekirdeğimizi tavsiye ederiz.

Titan ürünümüzde genel damak tadına uygun olması için daha düz bir tat hedefledik. Espresso kahvelerimiz bilinenin aksine çok da koyu kavrum değildir, lütfen bunu dikkate alın. Fakat denemenizi yine de tavsiye ederiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aroastinglab -- 30 Nisan 2021; 13:56:4 >
  • Kiloluk fiyatlar beklenen seviyeye gelmiş artık.

Kahveden çok anlamam. Ekşi olmayan, oo espresso içiyorum diyebileceğim çekirdek önerinizi rica ederim.

@aroastinglab

• quote:

Orijinalden alıntı: command_4

Kiloluk fiyatlar beklenen seviyeye gelmiş artık.

Kahveden çok anlamam. Ekşi olmayan, oo espresso içiyorum diyebileceğim çekirdek önerinizi rica ederim.

@aroastinglab

Merhabalar,

En az ekşi denilebilecek kahvemiz El Salvador Espresso SHG, en dengelisi ise Good Fellas Espresso Blend. Genelde yüksek asiditeli çekirdeklerimiz olduğu için espressoların büyük bir kısmı ağızda ıslaklık/sululuk hissiyatı yaratmaktadır. Linki bırakıyoruz aşağıya

Good Fellas Espresso 1KG

• Amazon’da kahve satışınız var mi? Link verebilir misiniz ben bulamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @aroastinglab Merhaba. Yeni başlayanlar için genel beğeniye uygun yumuşak içimli hangi kahveyi önerirsiniz? Colombia ile guatemala arasında kaldım.

• merhaba hocam, ilk siparişimde memnun kalmıştım. şimdi 1 kiloluk kahvelerinizden almak istiyorum ama ne kadar dayanır ? frenchpress öğütme alacağım. tek başımayım 1.5 2 ay sürer herhalde tüketmem yani 1.5 2 ay içinde kahve bozulur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: apostrophe

merhaba hocam, ilk siparişimde memnun kalmıştım. şimdi 1 kiloluk kahvelerinizden almak istiyorum ama ne kadar dayanır ? frenchpress öğütme alacağım. tek başımayım 1.5 2 ay sürer herhalde tüketmem yani 1.5 2 ay içinde kahve bozulur mu?

Merhaba, kahvelerimiz 1 yıla kadar bozulma yaşanmaksızın saklanabilir. Ancak şu noktada bir açıklama getirmemiz gerekiyor; kahvenin yüksek aroma ve koku deneyimini kavrulduktan sonraki 1. haftadan 1 yıla kadar alabilirsiniz. İş öğütülmüş kahveye geldiğinde durum değişiyor, öğütüldükten hemen sonra en yoğun deneyimi yaşarken günler, haftalar ve aylar geçtikçe bazı özelliklerini yitirebiliyor. Yani zehirlenmezsiniz, kuru ortamda sakladığınızda küflenme/bozulma ya da başka bir problem yaşamazsınız. Ancak en iyi deneyim olarak tavsiyemiz kiloluk kahve ile değirmen alarak her demleme öncesi taze şekilde öğütmeniz olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: bahtszbdvi

@aroastinglab Merhaba. Yeni başlayanlar için genel beğeniye uygun yumuşak içimli hangi kahveyi önerirsiniz? Colombia ile guatemala arasında kaldım.

Merhaba, yeni başlayanlar genelde bir nitelikli kahveden alması gereken tadım notlarını alabilmek istiyor. Bu yüzden de Costa Rica Tarrazu ya da Guatemala Huehuetenango gibi karakteristik kahveler ile başlıyorlar. Ancak damak tadı kişiden kişiye göre değiştiği için net bir tavsiye veremiyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marmarali

Amazon’da kahve satışınız var mi? Link verebilir misiniz ben bulamadım
    Merhaba, Amazon mağazamızı henüz aktif hale getirmedik. Ancak kendileri de bizden stok aldıkları için amazon.com.tr satıcı olarak zaman zaman kahveleri açıyorlar. Son parti tükenmiş ya da globale yönlendirilmiş olabilir bu hafta içerisinde kendilerine yeni araç çıkaracağız. İlk mesaja güncellemeyi geçeriz
  • aroastinglab kullanıcısına yanıt
    Peki filtre kahve makinesine uygun olarak öğütülmüş kahveyi paket açılmadan veya açıldıktan sonra buzdolabında saklamayı tazeliğini koruması açısından tavsiye eder misiniz? Veyahut oda sıcaklığında kuru bir ortamda mı bekletmek uygun olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi peaceful warrior -- 1 Mayıs 2021; 11:6:7 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • aroastinglab kullanıcısına yanıt

Expresso tam otomatik kahve makineleri için hangi kahveleriniz uygun

• Marmarali M kullanıcısına yanıt

Ben good fellas kullanıyorum hocam tavsiye ederim.4-5 farklı kahve denedim ancak en güzeli bu geldi.

• Expresso tam otomatik makine de oluyor

mu? Geçen aldım yanlış almışsın filtre kahvenin çekirdeği bu dediler expresso cekirdegi alacaksın dediler kafam karıştı

Cekirdek espresso alin otomatik makinenin zaten guzelligi orada kendisi cekip kahve yapiyor philipste kullanacaksaniz tabi

Edit:Filtre kahvenin cekirdegide olur bildigim kadari ile hani illa espresso cekirdegi olmasina gerek yok diye biliyorum ama yanlis biliyoda olabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FletneR_ -- 1 Mayıs 2021; 19:56:59 >

Ben hep espresso yapıyorum yine profil olarak açık kavrum seçerim, tamamen tercih meselesi. Koyu kavrum hem kansorejen hem de tadlar daha düz oluyor.

• Ürünü değişik icin gönderdim hocam Philips büyük ihtimal revize edilmiş bir ürünü bana sattılar. Hiç kullanamadım urunde ciddi toz ve çizikler vardı tornavida izleri de vardı mekanik çok aşırı yağlanmıştı.

yine Philips almayı düşünüyorum değişim olmaz ise, o konuyu silmişler zaten Teknosa ile ilgili resimleride yazmıştım ondan dolayıdır kesin.

dogru kahve seçimi yapmak istiyorum hem cihaza zarar vermemek hemde daha iyi bir deneyim elde etmek istiyorum. Zamanla bir çok kahveyi deneyerek damak tadımı oluşturacağım muhakkak ama zaman alacak o yüzden önerileriniz ve deneyimleriniz benim için değerli.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.