Şimdi Ara

Cumhurbaşkanlığı sistemi kanun ve halkoylaması (215. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.623
Cevap
20
Favori
139.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
278 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 213214215216217
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadircitak

sendenmi öğrenicem.

bana cevap yazdğınız uyarısı var ben size ne yazmışım onu bulamadım sayfa da.

ben öğretmen değilim siz zamanında öğrenmeniz gerekeni öğrenmişsinizdir.mutlaka..
    iyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gozbilginli

Cumhurbaşkanlığı sistemi kanun ve halkoylaması

Konuyu tek başına ayakta tutuyorsun ne kadar para kazanıyorsun sadece meraktan
  • Gezidekilerle karıştırdı seni haspa 😅 zaten kendilerine ters görüş olunca ya koyun oluyorsun ya trol yada paralı. Ağızlarına geleni söylerler biz gerçeği yansıtınca aman sen yandaşsın. Hiç düşünmezler bize bu dediklerini kendileride yapıyor ama arada fark var işte birimiz TÜRKİYE için onlar ne için kime niçin derken ben buraya nasıl geldim diyorlar.

Bahar mı ne geldi havada EVET kokusu var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akpartili olarak ben fetöyle yan yana gelmedim hocaefendiyi bırak hoca olarak bile görmedim hatta dershanelerine kurumlarına çağrıldım başarılardan dolayı ama gitmedim hep ters geldi davranışları bana fetö yaftası geçiriyorsun veya bize

Ama sen fetönün medyasının dk saatler günler önce paylaştığı iftiraları yayınlamaktan kaçınmıyorsun sen neye hayır dediğinide bilmiyorsun ozaman . Burdan bu çıkar dalgaya almandan bunu çıkarıyorum.

Milliyetçilik buyda ERDOĞANIN MİLLİYETÇİLİĞİ AYAKLAR ALTINA ALMA SÖZÜNE BİREBİR UYUYORSUN HEMDE YAŞADIĞIN YERİN.

Al sana erdoğanın sözünü çarpıtma hep bunu yapıyorsunuz ya ben sizin gibi olmam

Kendinize bu söylemi bahane ederken bile kırpıp neyden bahsettiğini izlemiyorsunuz ya hani hep işinize geleni görüyorsunuz.

Demekki neymiş

Başkaları suçlarken suçu kimin getirdiğine anlayacağın kelime ile suçun kaynağında suçu işleyene birde mağdur olana bakacan

Ben sana neden o yaftaları geçirdim

Erdoğan beni kandırdılar benm yanımda milletim var yalnızım dediği halde

Senelerce dalga geçtiniz

Daha dün okudum adam tanklara inanmıyor sen atlıcan o tank bende olacak ezerim hiç acımam diyor ezilen insanları görmemiş yada görmemezlikten geliyor ama cidden inanmamakta ısrar edip sizin tiyatro meselesne getiriyor.

Diyeceğim o ki

Milliyetciyim diyerek milliyetçilik olmuyor

Ergenekon balyozdaki kişilerin planlarınu hükümete yıktığın kadar gerçekleride söyleyip açıklasaydın bugün adın onlarla anılmazdı seni onlar gibi görmezdik çok değil ya şu ülke normale dönene kadar aynı toprakta yaşadığın vatandaşın ve hükümetin den yana ol ki sonra biz hain diyince alınmayın bak ben biz bizi Atatürkçü sağcı solcu ülkücü bu diye ayıranlara kızarım fakat hiçbiri aynı düşüncede değildir . Ben bayadır seni sağ konseptin konularında görüyorum çabanı anlıyorum da erdoğanı sevmiyorsun diye çok abartıyorsun.

Sen dostun hatalar yaptı diye hemen silermisin veyahut hata yapıp uzakta kalsanız bu eşin olur anan baban olur sen düştüğünde seni kaldırınca itermisin?

Hayır dimi

Şimdi neden itiyorsunuz?

Bahaneleriniz olan o söylemler yüzünden mi!

Dün sanala video düştü

düzce mitingi

Chpli

hayır için yapıyor

Ama

Allah bizimledir diyor

Bahar havasında evet var diyor

Allah cc. Mesaj gönderdi resmen evet hakkın yanıdır diye.

😂

Ateist olursun belki inanmazsın anlarımda

O zaman milleti suçlamayada hakkın yok diyim.

Siyaset kirlidir sen bugün desteklersin yarın desteklemezsin

Sizinkileri siyasin açığıyla iyi tuttular

Ülkeler ile hem dost hem düşman olursun

Yerine göre önemli olan;

Yanağın okşanarak eziklenmeden dik durabilmek

Anlatabildimmi bilmiyorum.

Her minareye kılıf bulmadan önce

Kendi çatınıza bir bakmalısınız.

• EndSpeed kullanıcısına yanıt
    "Koyun" diyorlar hocam..

• Bam bam

• Allahın yarattığı kula kulluk edenlerden olmayın bu ülkeyi pek ala milletde ayakta tutabilir tek kişiye biat etmeyin tek kişiye kulluk yapmayın her zaman söylerim yine söylüyorum Allah kimseyi aklıyla sınamasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: gozbilginli

sizin için her şey para, solcu görünümlü kapitalistler

ben bu davaya gönül vermişim para isteyenin olsun

yalnız benim yolsuzluktan-hırsızlıktan yargılanan bakanlarım vekillerim iş adamlarım yok karıştırdınız sanırım para kim için önemli kendi gözlerimle yaşayarak gördüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FoodWaterSleepLove -- 23 Mart 2017; 19:38:32 >
  • FoodWaterSleepLove kullanıcısına yanıt
    tabıkı hocam Allah dan baskasına kulluk olacak ıs degıl..kım yaparsa sonu cehennm olur..
    sana kısa bir hikaye

bir adam suda bata çıka ilerlemeye çalışan bir akrep görür.

Onu kurtarmaya karar verir ve parmağını uzatır ama akrep onu sokar.
    adam tekrar akrebi sudan kurtarmaya çalışır ama akrep onu tekrar sokar.

Yakınlardaki başka birisi ona, onu sürekli sokmaya çalışan akrebi kurtarmaya çalışmaktan vazgeçmesini söyler.

Ama adam söyle der:

“Sokmak akrebin doğasında vardır.
    Benim doğamda ise sevmek var.
    Neden sokmak akrebin doğasında var diye kendi doğamda olan sevmekten vazgeçeyim?"

elbette aramızda kötüler olacaktır, kötüleri görüp davamdan neden vazgeçeyim?

ayrıca parantez içinde belirtmek istiyorum, sizinkiler gandi gibi yaşıyor zaten, iğneyi kendine batır önce ondan sonra bizimkileri eleştir.
    siz zaten hiç sevmezsiniz kulluk etmeyi, bak inönü dedenize

• gozbilginli kullanıcısına yanıt
    Erdoğanında ayağını öpecek çok kişi var sen bakma böyle olduğuna erdoğanın kılıyım diyen kadın mı ararsın erdoğan için 2 rekat namaz kılınmalı diyen mi ararsın erdoğana dokunmak ibadettir diyen mi ararsın .... daha sayayım mı?

*Bak görüşüne saygı duyuyorum ülkenin seçilmiş cumhurbaşkanına saygı duyuyorum ama benim anlatmak istediğim sadece 1 kez bile olsa tamam yanlış yaptık diye kabullenin arkadaşım takım tutar gibi parti tutmak nedir şu fani dünyada kendine yatırım yap(maddi-manevi) başka insanlara değil işte o zaman türkiyeyi kimse tutamaz işte
    siz haksız davanızda ısrar ederken, ben haklı davamdan neden vazgeçeyim

Yolumdan dönüp mahrum mu kalayım
    Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan
    Hocam hatsiz kul olmaz,o kisiler yanlis yapmislarsa bu erdoganin sucu degil.bnce hata su sitem icin evet oyu kullnmamktir.tikaniyor hocam olmuyor bunu nasil goremessiniz..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sistem dayatması!
    Neymiş efendim 90 yıldır ingilizlerin dayattığı "parlementer sistem"i kullanıyormuşuz! Eee o yüzden bu sistem eskimiş yeni sistem gerekiyormuş!
    Vallahi sadece yazıklar olsun diyorum!
    M. Kemal'a giydiricem diye öyle saçma sapan laflar üretiliyor ki solcuları bile kendinize güldürüyorsunuz.
    Parlementer sistem ilk defa 1876 da Osmanlı tarafından yürürlülüğe girmiştir! O gün o bugündür Türk Devleti parlementer sistemle yönetilir. Eğer kabul ederseniz Osmanlı ingiliz mandasıydı diyebilirsiniz!
    Sistem eskimiş! Bu konuyu bir sonraki paylaşımda degerlendiricem!

Talha aytekin
  • Uzun zamandır foruma yeni post girmiyordum, karşıma bu başlık çıktı, içeriğe biraz bakıp güldüm ve yazmaya karar verdim.

1. "Eyvah Tayyip geldi! Ülke batacak!"
    Ülkenin battığı falan yok. Hala yerinde duruyor.

Şayet ülkenin batmasından kastınız, bir gemi gibi suların altına gömülmesiyse evet hâlâ yerinde duruyor. Ekonomik ve politik olarak bu coğrafyada
    yalnız başına kalmış, ticari ortaklıklarının bir çoğunu yitirmiş, cari açığın ve işsizliğin arttığı bir şekilde!

2. "Aman aman! Laiklik elden gidiyor!!"
    Laiklik anayasamızdaki yerini koruyor ve daima da koruyacak.

Laiklik fiili olarak kaldırılamaz, çünkü anayasının değiştirilemez maddeleri içindedir. İsteseniz de yemez yani.
    Velhasıl, laiklik fiili olarak kaldırılmamış olsa da faal olarak laiklik ilkesinin getirdiği zorunluluklar göz ardı ediliyor.

3. "Yetişin dostlar! Şeriat geliyor!"
    Korkuttuklarına bakmayın. Bu ülkeye şeriat getirmek kimsenin amacı olmadı, olmayacak.

Aynen canım hiç olmamıştır, o yüzden huhucu hacı hocalar, hükümet tarafından kamu kurumlarına, askeriyeye, polis teşkilatına sistematik olarak kadrolandı.
    Şuan, tam şuan Twitter'a girip atıyorum "Heineken" marka alkollü içecek üreticisini takibe almak isterseniz, alamayacaksınız. Çünkü bu ülkede takibi engellendi. Geçen gün TRT web sitesinden şampiyonlar ligi maç özetlerini izleyeyim dedim, reklam panolarında Carlsberg marka alkollü içecek üreticisinin reklamları çıktığı sahnelerde sansür uygulanıyor. Şimdi bunlar ufak ayrıntılar mı? Ayrıntılar, bütünü doğurur. Açıp İran İslam Devrimini okursanız, bu ufak şeylerin nasıl büyük bir harekete dönüştüğünü görürsünüz!

4. "Ekonomi çöktü! Vay başımı nerelere vuram!"
    Birileri bunlara ülkemizin dünyanın en büyük 20 ekonomisi içinde yer aldığını söylesin.

Dünyanın en büyük 20 ekonomisi içindesin. Önemli olan ilk 10 içindeki ülkelere olan uzaklığın, zira senin rakibin moritanya, somali değil. Avrupanın ve global dünyanın en büyük emperyalist güçleri. Ülkedeki en büyük 500 Firmanın kaç tanesi yüksek teknoloji üretiyor? Kaç tanesi hammadde ya da ara malı alıp nihai ürüne dönüştürebiliyor?Bunları sağlayacak kaç tesisin var? Ticaret ortaklığı yaptığın Mısır, Libya, Yemen bazı emperyalist güçler tarafından planlı olarak dağıtıldı. Destek olmadın, dış ticaret açığın almış başını gidiyor. TÜİK'e göre işsizlik önceki yılda %10,9!!! harbi mükemmel ekonomimiz var(!) istihdam yerlerde, milli gelir düşüşte.

5. "Arabistan'a döneceğiz, İran olacağız"
    Bir karar verin. Çünkü, Araplar ve Farslar farklı milletler. Ki, Türklüğümüze zeval geldiği falan da yok.

Ahahaha Allah da seni güldürsün valla, Arabistan olacağızdan arap olmayı, İran olacağız'dan irani olacağımızı düşünmek de güzel kafa.
    Oradaki Arabistan olacağız yorumundan bunu anlıyorsan, ülkeyi arap yarımadasına taşıyacağımızı falan da düşünmüş olabilirsin. Yok öyle bir şey çıkar onu aklından.
    Bu söylemlerin ortak noktası bu ülkelerin yönetim biçiminin baskıcı,yobaz,geri kafalı radikal islam politikalarıyla alakalı.

6. "Çocuklarımıza Atatürk'ü unutturuyorlar!!"
    Böyle bir şeyin olması mümkün değil. İsteyen ders kitaplarına ve müfredatlara bakabilir. MEB'in sitesinde hepsi var. Tayyip Erdoğan da zaten tüm konuşmalarında Atatürk'e saygı göstermiştir.

Bu ülkede çok şükür, aklı selim insanlar Atatürk gibi bir dehanın varlığına şükran duyuyor. En azından %50'si. Sizce bugün Atatürk'ü unutturmak adına müfredat değiştirilse, bu %50'in tepkisini karşılarına alacaklarını bu adamlar bilmiyorlar mı? Tabii ki biliyorlar. O yüzden kartları böyle açık oynamayıp, sistematik olarak Atatürk'ün bizlere bıraktığı değerler bir bir yok ediliyor.
    -23 Nisan Kutlamaları
    -19 Mayıs Kutlamaları
    -Geçtiğimiz günlerde kutlanan Çanakkale Zaferi'ni konu alan programlarda Atatürk adının zikredilmemesi, komple bir bütün olan Çanakkale Zaferi'nin sadece Deniz zaferi olarak kutlanması, Atatürk'ün Deniz Zaferi'nden kısa süre önce püskürttüğü 3-4 taarruz olmasa hiç bir işe yaramayacak deniz zaferi(!)
    -Okullardan Andımız'ın kaldırılması

Emin olun bir sonraki hamle de müfredat olacaktır, tabii ki uzun vadeli süreçte. İlk adımları küçük hafızlar yetiştirmek olan, dualarla nanoçipler üretecek İmam hatip ilkokullarıyla atıldı.

7. "Ülke resmen bölünüyor yav!"
    Sınırlarımızın güvenliği için sınır ötesinde operasyonlar yapan bir orduya sahip ülkenin vatandaşları bu cümleyi kurmamalı.

Sınır güvenliğimizi tehlikeye sokan, bugün sınırımızda peşmergenin mevzilenmesine olanak veren dış politikaları kim yürüttü. Eyalet sisteminin hayallerini süslediğini söyleyen cumhurbaşkanımız Turgut Özal mıydı? Lazistan, Kürdistan olmalı, büyük devletler hep federal sistemlerle yönetiliyor vs diyen hani?(külliyen yalandır bu arada)
    8. "Hayatımıza müdahale ediyorlar!"
    En büyük yalanlardan biri. Kimsenin yaşam tarzına müdahale olmadı. Her sosyal çevre, her tercihten insan istediği gibi yaşıyor.

Bu konuda bazı küçük solcu görünümlü terörist grupların, yine terörist uşağı kiralık kalemlerin gereksiz çığırtıları bol miktarda. O yüzden haklısın diyorum, fazla detaya girince hepimizin hayatımızı şekillendirdikleri ortada da ona ayrı bir entry girmem gerekir, uzun konu.

9. "Düşünce özgürlüğümüz kısıtlandı. Eleştiri yapamıyoruz"
    Bunu diyenler Cumhurbaşkanına ve diğer siyasetçilere hemen her yerde en çok sayıp sövebilenler.

Evet aynen öyle, bir eleştiri yapıyoruz. Veya "HAYIR" kardeşim diyoruz, ne ermeniliğimiz, ne teröristliğimiz, ne fetöcülüğümüz kalıyor.
    Hayır onu geçtim, teröristleri habur kapısında halaylarla karşılayanlar evetçiler, çözüm süreci saçmalığını başlatıp, tükenmiş örgütü ayaklandıran, şehirlerde yapacakları saldırılar için mühimmat depolamalarına göz yuman evetçiler, fetönün düzenlediği türkçe olimpiyatlarında, fetö denen ite ülkene dön diye çağrı yapan yine evetçiler!
    Bir şey söylerken önce düşünmek lazım, ama evetçi kesim ağzından salyalar saçarak herkese saldırma peşinde!

dipçik: eleştiriyorum diye terörist seviciliği yapan sevgi pıtırcıkları sabahlara kadar coplansın, meydanlarda ibret-i alem için sallandırılsın. Eyvallah, o zaman
    sonuna kadar arkasında da dururuz.

10. "Cumhurbaşkanlığı sistemi geliyor!! Diktatörlük geliyor!!"

Tek adamın yasama, yürütme, yargıyı tekeline alması modern diktatörlüktür. Bu kadar yetkinin ise tek bir kişiye, özellikle de ben "BOP eş genelbaşkanıyım" diyen
    kişiye verilmesine kesinlikle karşıyım.

Sonuna kadar, sonsuza kadar HAYIR!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sánchez -- 24 Mart 2017; 1:17:22 >
  • Cumhurbaşkanlığı sistemi kanun ve halkoylaması

tescillendi artık, saklamaktanda korkmuyorsunuz vatan hainliğini...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kru

tescillendi artık, saklamaktanda korkmuyorsunuz vatan hainliğini...

hepten zıvanadan çıktı akp'liler ve yöneticileri.Eğer olur da evet gerçekten çıkarsa asıl ülkemiz adına bir el fatiha'yı çok görmeyelim.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şazenuş -- 24 Mart 2017; 12:21:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 213214215216217
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.