Şimdi Ara

DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı (4395. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
88.164
Cevap
924
Favori
3.557.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 43934394439543964397
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Altın o kadar pahalandı ki %1 lik artış bile 4 tl ediyor. USD kuru 1 aydır yerinde sabitken bile Tl bazında 1 ayda 390->410 a gelmiş.

Hayırlısı olsun kanka demekten başka yapacak bişi yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosef

Altın o kadar pahalandı ki %1 lik artış bile 4 tl ediyor. USD kuru 1 aydır yerinde sabitken bile Tl bazında 1 ayda 390->410 a gelmiş.

Hayırlısı olsun kanka demekten başka yapacak bişi yok
    Sizce ons daha artmaya devam eder mi? 2000 doları görür deniyor genelde ama ben şahsen 1900 leri geçmeyeceğine inanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doğunun hükümdarı

Sizce ons daha artmaya devam eder mi? 2000 doları görür deniyor genelde ama ben şahsen 1900 leri geçmeyeceğine inanıyorum.

Alıntıları Göster
    kişisel görüşüm 2000 usd geçmez 1900 -2000 arası oynar

Altın bu tabi dansöz misali her şey beklenir

yatırım tavsiyesi değildir tabiki
  • Altın almak istiyorum ama korkuyorum hocam ya. Biliyorum aşağı göstermeyecek ama ben alınca ya kısa süreli süzülürse diyorum durmadan. 1-2 gün daha bekleyeceğim. Aşağı görürse girerim. Görmezse kazamız mübarek ola.
  • Bu altının bankalarda vergi alması hiç iyi olmadı ama en mantıklısı kuyumcuya gidip almak olacak, orada vergi falan yok zaten. Doların sabit kalması mb müdahalesinden kaynaklı heralde, yükseliş beklermisiniz? 7tl/7.50tl bandına bu yıl sonuna kadar gelecek mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pusat1249

Bu altının bankalarda vergi alması hiç iyi olmadı ama en mantıklısı kuyumcuya gidip almak olacak, orada vergi falan yok zaten. Doların sabit kalması mb müdahalesinden kaynaklı heralde, yükseliş beklermisiniz? 7tl/7.50tl bandına bu yıl sonuna kadar gelecek mi?
    kuyumcuda vergi yok ama makas çok
    gidin sorun derim almadan önce
  • cosef kullanıcısına yanıt
    Döviz için ne diyorsunuz peki? Kuyumcularda alış satış çok az fark ediyor. Herkes farklı fiyat veriyor zaten ama burada güven çok önemli

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pusat1249

Döviz için ne diyorsunuz peki? Kuyumcularda alış satış çok az fark ediyor. Herkes farklı fiyat veriyor zaten ama burada güven çok önemli
    USD ve Altın uzun süreli yatırım bana göre

Borsa kısa süreli al sat (ticaeret) gibi

Makas az olduktan sonra her yerden alınır ama Bankadan altın alınca vergi çok fazla
  • Arkadaşlar bende 5 10 yıl aylık 1 gr kenara atma kararı aldım uzun süreli yatırım düşünüyorum.
    Bankalara baktım emin olamadım
    Makas aralığı az olan alım satım için hangi bankaları önerirsiniz
    Yapı kredi , iş ve akbank hesabım var. Yorumlarda vergi kesintisi vs okudum
    Bu şartlar altında tavsiyenizi bekliyorum. Ptesi sabah başlayacağım kısmetse

• Cumartesi günü kuyumcunun önünden geçtim

has altın alış 415 satış 430 diyor.

15 tl makas var. bilginize
  • Tanıdık kuyumcu bulunursa mutlaka ki banka vergisinden alımdan avantajlı olur ama makas tabi...

Peki bu vergilerden sonra döviz alım satımlarda yine bankayı mı tercih ediyorsunuz arkadaşlar ? O verginin karşılığını hesaplayıp ona göre bozar insan bu durumda.Yani 10 lira kar yapıp çıkacak iken 13 lira kar yapmayı beklersin.Yüksek miktarlarda sepet yapılacaksa hesaplar çorba olur yani
  • Arkadaşlar Kuveyt harici gümüş ve altın için hangi bankayı tavsiye edersiniz. Sinir ediyor beni bu banka.
  • Gram altın 425 tl yi gördü. Düşer mi sizce? Al sat yapalım mı?

•  DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı
  • quote:

Orijinalden alıntı: bukalemun_baris

Gram altın 425 tl yi gördü. Düşer mi sizce? Al sat yapalım mı?
    Hocam al-sat her zaman risklidir.
    bir de altına vergi geldi. Satsan alırken %1 vergi ödeyeceksin

bu durumda al sat hiç mantıklı değil girme bu işlere.

ALtın sattığın parayla ev araba alacaksan olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: climanjero

11.50-13.00$ arasında hareketi tamamlayamadı daha.yani fiyat 13.00$ seviyesini geçemiyor henüz... 11.50-13.00$ arasında dalgalanma göreibliriz biraz daha...13.00$ yüksek hacimle sert bir şekilde kırılıp yukarı dönüş başladığı zaman ilk hedef 18.50$ görünüyor.
    eğer resesyona gidilmeden önce emtia tarafında(altın , gümüş , petrol , bakır v.s. vs...) sert bir toplarlanma göreiblirsek gümüş için 25.50$ ve 36.00$/ons. hedefleride beklemede.
    ytd.

Alıntıları Göster
    Gümüş ons 24.20$... beklediğimden hızlı oldu
    Altın 1940$ ile rekor tazeledi.
    2011 zirvesi 1920$ idi.

yalnız şunuda ekleyim . Emtia tarafındaki bu yükselişler kesinlikle böyle devam etmeyecek.
    Şu aşamada daha fazla yükselişler görebiliriz kısa vadede.
    Yani altın 2000$ pekala geçebilir.bilemiyorum yeni zirvenin neresi olacağını...2050$ ? 2100 , 2200?

Ama öyle bir an gelecek ve küresel hisse senetleri satışa başlayacak , bütün emtia tarafında eşzamanlı olarak tepetakla bir hareket göreceğmizi düşünüyorum.
    Dolar çok ciddi bir sıçrama gerçekleştirebilir. Altın önümüzdeki 6-8 aylık zaman diliminde 1100$ veya daha düşük bir rakama gerilerse şaşırmayın.
    Gümüş ons'ta aynı şekilde tekrar 10-11$ seviyelerine geriler sanıyorum hatta tek haneli bir rakamı bile görebilir.Şimdilik kısa bir geri süreli bir çekilme ve sonrasından yükseliş şeklinde hareket görebiliriz.

ikinci kriz dalgasından sonra küresel resesyondan çıkış sanıldığı kadar kolay olmayacak.Toplarlanmaya geçilmesi uzun bir zaman alabilir. (8-12 ay gibi)
    ABD 2.Çeyrek Ekonomik büyüme açıklanacak Perşembe günü. %40'lara varan bir ekonomik daralma verisi görebiliriz.1929 Büyük Buhran'dan bu zamana kadarki en büyük daralma olur bu.
    Veriyi bekleyin.Bayağı çalkantılı geçecek bu aralar.
    YTD.
  •  DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı

Her zaman olduğu gibi artışa devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerfak -- 27 Temmuz 2020; 14:40:19 >
  • 2000 onsu geçer mi acaba?

• cosef kullanıcısına yanıt
    290 tl iken yaptırmıştım 9-10 ay önce. Biraz kârını bozdurmuştum ama yine kârım oluştu. O kârı çekeyim ham paradan yine gram alayım diyorum? Bu mantıklı olmaz mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bukalemun_baris B kullanıcısına yanıt
    her geçen saat zarar ettirir... bence acele et...
  • 
Sayfa: önceki 43934394439543964397
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.