Şimdi Ara

DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı (4392. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
88.161
Cevap
923
Favori
3.558.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 43904391439243934394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Üstad bu son duruma ne diyeceksin? Dolar yok üretim yok piyasa ölü, altın düştü, dolar düştü üstüne üstlük borsa çıkışta?? Benim aklım almıyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

Üstad bu son duruma ne diyeceksin? Dolar yok üretim yok piyasa ölü, altın düştü, dolar düştü üstüne üstlük borsa çıkışta?? Benim aklım almıyor...
    Bütün ekonomiler ve borsalar aynı durumda. Parasal genişleme ve varlık alımları sayesinde oluyor bu yükselişler.
    FED'in mart başından bugüne yaptığı varlık alımları 3 trilyon USD'ye ulaştı ve toplam varlıklar 7 trilyon USD'yi geçti. ilerleyen dönemde dahada artacak zaten.

Borsalardaki şu anda olan yükselişler kafanızı karıştırmasın. dediğim gibi bir süre daha böyle devam eder ancak resesyon henüz bitmedi ve şubat-mart dönemindekinden daha sert satışlar gelecektir diye düşünüyorum. haziran ortasından sonra dikkatli olunmalı.
    BIST100 endeksi haziran içerisinde 110.000+ görebilir. zirve nerede olacak bilmiyorum ama bu yıl tekrar 83.000 altına düşeceğiz gibi görünüyor.
    güzel alım fırsatları oluşacaktır borsa tarafında.

• Resesyonun başlamasına fırsat kalmadan tekrar normalleşme başlarsa (ki akşam açıklandı, 1 Haziran da başlıyoruz) piyasalar az da olsa hareketlendi. Daha haber düşmeden THY Pegasus hisseleri % 10 ar arttı bile, üstelik ne olacağı bile belli değil henüz. Daha az yolcuyla uçacaklar muhtemelen, buna rağmen olumlu hareket var. Bir Umut bekliyor herhalde herkes, normalleşmeye doğru her adım borsalarda yukarı döviz altında ters harekete yol açıyor sanki bu sabahki borsa döviz altın hareketi nasıl olacak bakalım 1 Haziran açıklamasına..

• quote:

Orijinalden alıntı: climanjero

Evet 2 ay geçti ve ;
    Gümüş ons 17.40$

küresel ekonomide toplarlanmalar devam ediyor yalnız şunu ekleyim ; sanırım borsalarla birlikte haziran ayından sonra emtia tarafında da geçenkinden çok daha sert satışlar gelecek.
    COVID-19'un küresel ekonomi üzerindeki yansıması ortaya çıkmadı daha.Çok ciddi bir resesyondan geçilebilir.
    yani en kötüsünü henüz görmediğimizi düşünüyorum.

borsalar tepetakla inerken gümüş ons yeniden 11$ veya daha düşük seviyelere inebilir bu sene içerisinde.
    Altın fiyatlarınında aynı şekilde borsa ve emtialar ile birlikte sert bir düşüş göstereceğini düşünüyorum.
    şu anda değil ama haziran ortalarından sonra dikkatli olunmalı.
    ytd.

Alıntıları Göster
    Gümüşe de vergi getirteceksin :)

• quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

Resesyonun başlamasına fırsat kalmadan tekrar normalleşme başlarsa (ki akşam açıklandı, 1 Haziran da başlıyoruz) piyasalar az da olsa hareketlendi. Daha haber düşmeden THY Pegasus hisseleri % 10 ar arttı bile, üstelik ne olacağı bile belli değil henüz. Daha az yolcuyla uçacaklar muhtemelen, buna rağmen olumlu hareket var. Bir Umut bekliyor herhalde herkes, normalleşmeye doğru her adım borsalarda yukarı döviz altında ters harekete yol açıyor sanki bu sabahki borsa döviz altın hareketi nasıl olacak bakalım 1 Haziran açıklamasına..
    Hocam ekonomik toplarlanmanın bu şekilde olması imkansıza yakın birşey. yani borsalar öyle yada böyle tekrar dibe inmeden gerçek bir toplarlanmaya geçilemez.
    1929 Büyük Buhran'dan bu yana yaşanan en büyük global ekonomik krizle karşı karşıyayız.Bu sene oldukça kötü geçecek ve ekonomilerin tekrar toplarlanmaya gerçekleşmesi nerden bakarsanız 1 yıl zaman alır.
    yani ikinci kriz dalgasında dipler yapıldıktan sonra 2020-2021 hafif toplarlanma , 2022-2024 hızlı toparlanma şeklinde bir tablo ortaya çıkabilir.
    bekleyip görelim bakalım. 2020'nin çok enteresan geçeceği aşikar. ytd

• quote:

Orijinalden alıntı: cosef

Gümüşe de vergi getirteceksin :)

Alıntıları Göster
  • İşbankasının gram altında makası 2,50 tl seviyesindeyken on gündür 7,50 - 8 tl'ye çıkarmasını nasıl yorumluyorsunuz.
    Resmen soygunculuk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandostigre

İşbankasının gram altında makası 2,50 tl seviyesindeyken on gündür 7,50 - 8 tl'ye çıkarmasını nasıl yorumluyorsunuz.
    Resmen soygunculuk.
    Bende farkettim. İşbankasına hiç yakıştıramadım hocam :(

• ReiCheN kullanıcısına yanıt
    Valla hocam kendi ayaklarına sıkıyorlar. Makastan dolayı az bişey tersteyim. Aldığım fiyatı gördüğüm an hepsini bozdurup başka bankaya geçicem. Bi daha ağzıyla kuş tutsa işbankasına yatırmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: commandostigre

Valla hocam kendi ayaklarına sıkıyorlar. Makastan dolayı az bişey tersteyim. Aldığım fiyatı gördüğüm an hepsini bozdurup başka bankaya geçicem. Bi daha ağzıyla kuş tutsa işbankasına yatırmam.
    iş bankası
    akbank
    yapı kredi

bunlar güya yerli bankalar. Ama makasa gelince en büyük fark onlarda

kuveyt turk finansbank vaktiyle çok güzel küçük makaslar aldığım bankalar bunlarda arap kökenli ilginç :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosef

iş bankası
    akbank
    yapı kredi

bunlar güya yerli bankalar. Ama makasa gelince en büyük fark onlarda

kuveyt turk finansbank vaktiyle çok güzel küçük makaslar aldığım bankalar bunlarda arap kökenli ilginç :)

Alıntıları Göster
    kuveyt türkte de 4,5 lira oldu makas. ayrıca girilen emirleri yerine getirmiyor.
  • vakıfında yüksekti benim gördüğüm ondan biraz hallice finans vardı en düşük makas dün akşam üzeri deniz ve teb de idi benim görebildiğim kadarıyla.

daha önceleri de sorulmuştu ama fiziki altın teslimi konusunda kuveyt mi öneriliyordu en çok.
  • En düşük makas aralığı Türkiye Finans %0,2 ,sonra vakıf katılım %0,4 .Normal bankalarımızda %0,7 alış satış arasındaki fark.Ancak yeni getirilen %1 vergi ile katılım bankalarından da kısa vadeli işlemlerde kazanç sağlamak çok zor onda da %0,5 ilk bir artı kazan, söz konusu olacak.Katılım bankalarında makas dar ancak vergi sebebi ile al-sat ile kazanç sağlamak pek mümkün değil gibi sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12nomurat -- 3 Haziran 2020; 11:20:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmQceR

kuveyt türkte de 4,5 lira oldu makas. ayrıca girilen emirleri yerine getirmiyor.

Alıntıları Göster
    kuveytten çıktım artık ben

altın alıp satmak zor geliyor

borsa oynuyorum :)
  • cosef kullanıcısına yanıt
    Nasıl çıktın hocam?
    Birikimini direkt bozup çıktın mı yoksa örneğin, altını dövize çevirdin sonra onu tl ye çevirmek gibi bir yol mu izledin?
    Enpara dan Kuveytturke gectim, gelip geçeceğime bin pişman oldum, gr da al sat arasındaki yaptığı fark rezillik seviyesinde
    Nasıl bir yol izleyipte buradan kurtulmak lazım acaba

• artakalan kullanıcısına yanıt
    enpara nasıldı tavsiye edermisin? fiziki teslimat yapıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: artakalan

Nasıl çıktın hocam?
    Birikimini direkt bozup çıktın mı yoksa örneğin, altını dövize çevirdin sonra onu tl ye çevirmek gibi bir yol mu izledin?
    Enpara dan Kuveytturke gectim, gelip geçeceğime bin pişman oldum, gr da al sat arasındaki yaptığı fark rezillik seviyesinde
    Nasıl bir yol izleyipte buradan kurtulmak lazım acaba
    ben 1 sene kadar önce çıktım kuveytten tabi o zaman böyle şeyler yoktu yok vergi yok makas fazlalığı

tüm birikimi TL yapıp çıktım

enpara'dan kuveyte geçmişssin. 2 yol var çıkmak için

1- Fiziki altın alıp altını kuyumcuya satınca kaç para alacağını bulmak
    bu arada fiziki altın alırken az da olsa bir masraf çıkıyor gram başı 1-2 tl olabilir

2- altını USD'a çevirip usd almak : Garanti bankasında direk altını usd'a çevirebiliyordum
    kuveytte sormak lazım usd 'a çevirme varmı? Tl yapıp sonra USD yapacaklarsa hiç gerek yok

3-makasın kapanmasını uzun süre bekleyip sonra altını oradan çekmek ve elde tutmak

• cosef kullanıcısına yanıt
    Şimdi baktım Kuveyt’e göre garanti daha iyiymiş. Ama tabii ki 54,91$ gramı. Satmak istesen 54,60 $ aradı 30 cent oynuyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Or_By

enpara nasıldı tavsiye edermisin? fiziki teslimat yapıyor mu?
    enpara da fiziki altın teslimi pek olacağını sanmıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: noche34

Şimdi baktım Kuveyt’e göre garanti daha iyiymiş. Ama tabii ki 54,91$ gramı. Satmak istesen 54,60 $ aradı 30 cent oynuyor.
    USD_AU alım satım işlemi arbitraj olarak isimlendirilmiş. 0.30 cen 2 tl fark yapıyor makas olarak iyi

tabi ilk alımda yine vergi çıkıyor mu orası meçhul
  • 
Sayfa: önceki 43904391439243934394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.