Şimdi Ara

DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı (4391. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88.162
Cevap
923
Favori
3.558.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 43894390439143924393
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Altın-Döziz takibi için hangi uygulamayı-siteyi kullanıyorsunuz? Geçmiş tarihi (ay-yıl vs) fiyatları da gösteren güzel bir şey arıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: farmcat

"Ben alırsam kesin düşer" düşüncesi o kadar içime işlemiş ki ne zaman almak istesem iç sesim hep bunu söylüyor. Bir de alınca sürekli çıksın diye bekliyorsun ister istemez. Düşünce ahh düştü. Çıkınca satsam mı aceba? Çıkıp düşünce de; bak satsaydım tekrar düşükten alırdım vs vs... bir sürü olasılık ortaya çıkıyor. Sağlam sinirleri olan beklemeyi göze alacaklar için uygun bu işler.
    Aynen öyle hocam. Bende aynı düşüncelerdeydim sizinle ve sadece izleyebildim. Nasip değilmiş diyorum ne yapayım başka bir şey gelmiyor elimden :D
  • Böcekli sümük kullanıcısına yanıt
    Big parayı takip ediyorum. Genelde döviz sitelerinin hepsinde vardır 10 yıllık fiyatları.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Böcekli sümük

Altın-Döziz takibi için hangi uygulamayı-siteyi kullanıyorsunuz? Geçmiş tarihi (ay-yıl vs) fiyatları da gösteren güzel bir şey arıyorum.
    https://www.doviz.com/
  • Önemli bir karar aman dikkatli olalım

• 99 gram altın alışlarında rekor kırılacak yani.
  • Devlet haraç oranını arttırarak, insanları kayıt dışı işlem yapmaya teşvik etmiş oldu!

İstanbul içi uygun makas avantajı sunan bildiğiniz güvenli bir yer/kurum var mı? USD-YAU-YAG işlemleri yapacağım! Mümkünse, banka havalesi olmazsa fiziki...

Tavsiyelerinizi bekliyorum!

• cosef kullanıcısına yanıt
    Nasıl dikkatli olabiliriz ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

99 gram altın alışlarında rekor kırılacak yani.
    aklıma gelmedi değil :)
    Ama farketmiyor vergi yine arttı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet OK

Nasıl dikkatli olabiliriz ki?
    yani şöyle altın al sat yapan bu parayı değerlendiren insanlar var.

100 gram ve üstü altın aldığınızda hesabınıza hemen değil ertesi gün geçiyor. bu durumda yükseliş ve alçalış fırsatlarını geç değerlendirebilirsiniz
  • Bu arada altın 392 lerden 371 lere kadar geriledi

Daha önce söylediğim gibi altın gördüğü zirve noktasını mutlaka tekrar uğruyor
    bu düşmenin nedeni USD kuru .

uzun vadeli düşünenler için şimdi alım zamanı olabilir.
    Bende şuan aynı şeyleri düşünüyorum sizinle hocam. Tek sorum şu olacak vergi binde 2 den yüzde 1 e çıkarılmış doğru mudur? Yani 100 gram altın alsak 1 gramı devlete mi gidecek direk? Bu işlem hem alımda hem satımda mı kesiliyor birde? Eğer öyleyse al-sat yapalım derken kârı devlete bırakmış oluruz.
  • Arkadaşlar geçmiş olsun
    Az önce 10gr altın alayım dedim, banka benden yüzde 1 vergi olarak 37 tl istedi..
    İşlemimi yapamama uyarısına karşın sinirlendim ve bankayı aradım, aldığım cevap da verginin arttırıldiğı oldu.
    'Bu durum 100gr da geçerli değilmiydi " dedim, hayır efendim isterseniz 0,80 gr alin onun da yüzde 1 ini vergi olarak tahsil edilecektir hesabınızdan denildi.
    Geçmiş olsun.
    Güzel taktik, güzel strateji

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ReiCheN kullanıcısına yanıt
    Yok dostum, o iş öyle değilmiş. 1 gr icin de yüzde 1 vergi alınacakmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: artakalan

Arkadaşlar geçmiş olsun
    Az önce 10gr altın alayım dedim, banka benden yüzde 1 vergi olarak 37 tl istedi..
    İşlemimi yapamama uyarısına karşın sinirlendim ve bankayı aradım, aldığım cevap da verginin arttırıldiğı oldu.
    'Bu durum 100gr da geçerli değilmiydi " dedim, hayır efendim isterseniz 0,80 gr alin onun da yüzde 1 ini vergi olarak tahsil edilecektir hesabınızdan denildi.
    Geçmiş olsun.
    Güzel taktik, güzel strateji
    hesabımdaki 114 tl ile altın alıp kontrol edeyim dedim

0.25 gram altın için 0.93 tl
    1 gram altın için 3.72 tl vergi çıktı

Oğlum bu ne biçim iş. Böyle bir vergi mi var? banka komisyonundan hariç verdiğimiz vergi bu.

Konu başlığını güncelliyorum kimse bankadan almasın kardeşim.
    Gidin kuyumcudan alın

İnsanın öyle şeyler söyleyesi geliyorki
    Bir de yumuşak yansıtılışı vardı bu durumun, ona ne demeli hiç bilmiyorum.
    Haberin yansıtılmasında, "- 100 gr, 100$/€ alımına yuzde 1 vergi "diye bahsediliyordu.
    Baraj, sınır 100 e 1 diye biz de öğrendik. Oysaki tablo çok başkaymış.
    Ne diyeyim, bir kez daha utandım ve lanet okudum şu durumlara düştüğümüz için

• USD al-satta en az makas nerede bilen varmı?

Acayip sinirliyim bakamıyorum hiçbir yere
    tek neden usd değil.1760 lardan 1695 lere çekildi ons tarafı.

1550 ler bekleniyor , uzun vadeci arkadaşların bir süre daha beklemesini tavsiye ederim.

uzun vadede 1900 ler gelecek ama daha dibi görmedik.

2013 yıllında 1400 lerdeydi , o noktayı tekrar görmesi 6 yıl sürdü.

büyük trendi takip etmek lazım.

ytd.
  • quote:

Orijinalden alıntı: artakalan

Yok dostum, o iş öyle değilmiş. 1 gr icin de yüzde 1 vergi alınacakmış.
    Geçmiş olsun o zaman ne diyebilirim ki. Kuyumcular oynak piyasa yüzünden 15 ila 20 tl kesinti yapıyordu şimdi bankalardan dolayı bunların kucağına düşmüş gibi olunca 30tl ye kadar çıkarırlar artık....

• quote:

Orijinalden alıntı: climanjero

11.80$'dan gümüş alındı.
    ytd.
    Evet 2 ay geçti ve ;
    Gümüş ons 17.40$

küresel ekonomide toplarlanmalar devam ediyor yalnız şunu ekleyim ; sanırım borsalarla birlikte haziran ayından sonra emtia tarafında da geçenkinden çok daha sert satışlar gelecek.
    COVID-19'un küresel ekonomi üzerindeki yansıması ortaya çıkmadı daha.Çok ciddi bir resesyondan geçilebilir.
    yani en kötüsünü henüz görmediğimizi düşünüyorum.

borsalar tepetakla inerken gümüş ons yeniden 11$ veya daha düşük seviyelere inebilir bu sene içerisinde.
    Altın fiyatlarınında aynı şekilde borsa ve emtialar ile birlikte sert bir düşüş göstereceğini düşünüyorum.
    şu anda değil ama haziran ortalarından sonra dikkatli olunmalı.
    ytd.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi climanjero -- 28 Mayıs 2020; 11:26:6 >

• 
Sayfa: önceki 43894390439143924393
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.