Şimdi Ara

DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı (4348. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88.162
Cevap
923
Favori
3.558.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 43464347434843494350
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 34sem

Hocam ben banka veznesinde al sat yapacagim. 3 kurus veznede. Dalgalanmalarda makas yukseliyor mu? Kuveyt turk icin. Arada 50- 70 kurus oluyorsa ben hic bulasmayayim.
    banka veznesinden al sat zor olmaz mı?

Online yapmak varken?
  • cosef kullanıcısına yanıt
    Hocam Çok araştırdım bu konuyu döviz alım satımı normal alışveriş olarak geçmiyor. İslam'da elden ele olma şartı var. Kısacası al gülüm ver gülüm. internette elden ele geçmedigi için caiz olmadığını ogrendim. İslamiyet mantık dini olmadığı için böyle bir şart koşmuş Aklın yolu birdir internet bankacılığı daha hızlı ve makası da düşük. hesabimdaki tl'yi vezneden dolar olarak vermesini isteyip, elime algidim dolari tekrar vezneye hesabima yatirmasini isteyecegim. Oluru boyleymis.

Herkesein dusuncesine, yasayisina bir sey demiyorum. Herkez istedigini yapar. :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar şuan dolar alınırmı yatırım için yoksa daha düşermi sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: Msavaşusa

hocam zor oldu. imkansıza yakında oldu. şu anlık dolar yükselişe değil istikrarlı bi şekilde düşüşe de devam ediyor seçimden bu yana ben sadece soruyorum bundan sonra ne olacak sence :)
    geri çekilmelere alım fırsatı olarak bakıyorum. düştü diyoruz ama 4.59 yavaş yavaş bu seviyelere alışıyoruz 5 gelmesi yakındır
  • her ay 5 - 10 tane arası çeyrek alıyorum bu şekilde kenara atıyorum doğru mu yapıyorum ? yoksa online olarak al sat mı yapsam daha iyi olur ? baya tecrübeli arkadaşlar var kafamı açacak bilgilerinize ihtiyacım var.
  • 34sem kullanıcısına yanıt
    Bu nerede geçiyor, internetten alışveriş de elden ele değil?

Yanlış anlamayın eleştirmek için değil bilgi sahibi olmak için soruyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • veni60 kullanıcısına yanıt
    Online alıp satmak daha iyi olur , alış-satış farkı daha az olduğundan dolayı . Bazı bankalarda 1 gram altın alış-satış farkı 50 kuruş sadece . Normalde siz alıp satarak 1 çeyrekte en az 5-10 liradır aradaki fark .
  • ersin07 E kullanıcısına yanıt
    Sarf akdi'ni arastirin anlarsiniz hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: 34sem

Hocam Çok araştırdım bu konuyu döviz alım satımı normal alışveriş olarak geçmiyor. İslam'da elden ele olma şartı var. Kısacası al gülüm ver gülüm. internette elden ele geçmedigi için caiz olmadığını ogrendim. İslamiyet mantık dini olmadığı için böyle bir şart koşmuş Aklın yolu birdir internet bankacılığı daha hızlı ve makası da düşük. hesabimdaki tl'yi vezneden dolar olarak vermesini isteyip, elime algidim dolari tekrar vezneye hesabima yatirmasini isteyecegim. Oluru boyleymis.

Herkesein dusuncesine, yasayisina bir sey demiyorum. Herkez istedigini yapar. :)
    Resmen sacmalamissin, bankaya gidip dolar cekmek istesen dolar olarak cekebiliyorsun. Ha subeye gidip dolari bozdurmussun ha gece telefondan bozdurup ertesi gun tl parani cekmissin ayni sey.

Senin soyledigine gore otobuste akbil basmakta caiz degil. Parayi elden vermek gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÇevreMühendisi -- 4 Temmuz 2018; 12:24:19 >

islamiyete göre hiç uygun değil bence siz bu işlere girmeyin
  • ÇevreMühendisi kullanıcısına yanıt
    Hocam aklin yolu bir pratiklik olarak haklisiniz size katiliyorum. :)

Fakat emir demiri keser.

• Araseria kullanıcısına yanıt
    Gece 00:00/03:00 arasi arkadasla muhabbet esidorduk. Boyle yapalim. Yok kuveyt turkte hesap acalim vs. Bayagi bu ise giriyorduk. Gece ikimizde ruyamizda kotu seyler gorduk. Ertesi konustugumuzda vaz gectik bu alim satimdan.

Kimse kimsenin yasamina karisamaz. Herkez istedigi yapabilir. :)

Islam mantik dini degil yazmissiniz, ben buna da katilmiyorum. Mantik dini olmasa bilime de ters duserdi. islam kolaylik dinidir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Açıkcası döviz ve altın alım satım konularında islami kurallara kesinlikle riayet eden arkadaşlar çok dikkat etmeliler.

Zira Kuveytturk aslında BANKA'dır. daha önceki sayfalarda defalarca tartışıldı bu :)

Bu yüzden bu konularda hassas arkadaşların görüşlerine saygı duyarım ama uyarımı da yapayım

Bana kalırsa internetten al sat konusunda bir sıkıntı yoktur. Tabiki kendi görüşümdür
  • Dolar 4.71 oldu 4.65 ten almıştım çıkmalı mi ki

• quote:

Orijinalden alıntı: Araseria

Dolar 4.71 oldu 4.65 ten almıştım çıkmalı mi ki
    10.000 USD ve üzeri almadıysan gerek yok satmana
  • ben gümüşe girdim. girdiğim gibi zarar yazmaya başladı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ezio-Auditore

ben gümüşe girdim. girdiğim gibi zarar yazmaya başladı
    Gümüşü nereden alıyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosef

Gümüşü nereden alıyorsun?

Alıntıları Göster
    tfx target açtırdım geçen gün oraya çektim bütün parayı gümüş var diye.
  • aslında geçen günde sordum ama tam ne yapacağımı bilmediğim için tekrar soracağım valla :) aylık 5 - 10 arası çeyrek alan biriyim . tek kullandığım banka YKB. ben bu altınları kuyumcudan almaya devam mı edeyim ? yoksa onlarıda satıp ykb den altın doviz hesabı açıp gram altın mı al sat yapayım ? ykb de çeyrek altın göremedim çünkü. biri bana bi yol gösterebilir mi ?
  • 
Sayfa: önceki 43464347434843494350
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.