Şimdi Ara

DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı (4327. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
88.162
Cevap
923
Favori
3.558.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 43254326432743284329
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 177 den 5000 TL lik altın aldım. Doğru mu yaptım sizce? Uzun vade çalışacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ÖTV zamlarını Temmuz sonundan Mayıs 5'e çektiklerine göre seçimden sonra iktidara gelirlerse tekrar ÖTV zammı gelmesi muhtemel alkole.

Mehmet Şimşek'in sürekli Merkez bankası başkanını hedef alan cümleleri de artık sıkça rastlanan haberler arasında.

Bunları neden yazdım , eğer ilk yoruma bakarsak ekonomi kötü olarak devam edecek demektir , ikinci yorumda MB başkanı siyasetten bağımsız

bir kurum olduğunu hatırlayıp faiz oranı artırırsa aşağı doğru bir hareket beklenebilir döviz ve altında.

Kişisel olarak ben bir miktar tl ile beklemedeyim MB nin müdahalesini bekliyorum.
  • Kısa bir süre içinde ons 1290 dolara düşeceği sonra tekrar Yükseliş trendine gireceği söyleniyor.

Kapalıçarşı'da sene sonu için dolar 6 lira altın 200 lira olarak konuşulmakta.

• hamunpatra H kullanıcısına yanıt
    Merak ettiğim birşey var , bu Kapalıçarşı’da konuşulanlar gerçek oluyor mu ?

• Tarila T kullanıcısına yanıt
    Kapalıçarşı ya hiç geldinizmi bilmiyorum. Her akşam televizyonda verilen serbest piyasada döviz ve altın fiyatları Kapalıçarşı'da belirlenmektedir Kapalı Çarşı'da bulunan borsada yapılan alım satım sonucu bu fiyatlar ortaya çıkmaktadır.

Dolayısıyla burada konuşulanların olma ihtimali bayağı bir yüksektir.

Anladım hocam , yok gelmedim . Geçen gün araca benzinlikte pompacıyla benzin fiyatlarının pahalılığından konuşurken kendisi de yıl sonuna benzinin 7.5-8 lira olacağını söyledi .Her söylenene inanılır mı bilmiyorum , bu söylenenler gerçekleşir mi ama doların 6 lira ve benzinin 8 lira beklentisi bana çok ütopik geliyor en azından bu yıl için . Altının 200 ü bulması çok uçurum birşey olmayacaktır o yüzden şahsen onun mümkün olduğunu düşünüyorum .
  • beyler 100 gram burma bilezik bozduracağım
    zararım çok olur mu ?
    kaç gramdan hesap eder sizce
    Kapalı çarşıda sabit kura geçirip elinde döviz ve altın olanların düşük kurdan tl ye cevrılıp magdur edılecegı de konusuluyor mu

• gs190505 G kullanıcısına yanıt
    Sizin dediğiniz sistem daha önce denenmiş di. 2001 ekonomik krizi ile bu sistemden dönülmüştü sanırım. Tekrar eski sisteme dönmek için elimizde sağlam bir rezerv olması lazım. Boyle bir birikim devletin elinde olduğunu sanmıyorum. devlet doları bırakın altın ile işlem yapın diyor.

Sabit kura geri dönmek doların daha çok yükselmesi için baskı yapar. Bu da kötü olan ekonomik verileri daha da bozar.

Ayrıca dünyada dolar yükselme trendine girdi. Euro karşısında değer kazanacak.

Trump un durumu pek iyi gözükmese de yaptığı ekonomik hamleler dolara değer kazandırdı.

• Her koşulda kenardaki paraları döviz yapmanın faydası olacağını düşünüyorum..
    Dolar güçleniyor sanırım.Eee zayıf dolar ile bizim tl bu kadar değer kaybettiyse düşünün yani.

Ayrıca seçimlerden sonra hangi sonuç çıkarsa çıksın "3 seçenek var " kısa süre içinde de TL epey bir değer kaybedecek gibi.Çünkü illla ki karışıklık çıkacak malesef.
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Uzun vadeli yatırım yapmak isteyen döviz değil altın ve gümüş almalı .

• quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

seçimlerden sonra sabit kura geçerse?

Alıntıları Göster
    Ben tüm döviz mevduatı yurtdışına kaydırdım kafam rahatladı. Faiz yarıya yakın az ama hiç olmazsa devletin el koyma ihtimali yok. Gerçi pek sanmıyorum sabit kura geçileceğini ama insan rahat edemiyor, yılların emeği birden yok olacak diye.
  • asukrumercan A kullanıcısına yanıt
    Yurtdışına nasıl kaydırıyorsun hocam ?

• Tarila T kullanıcısına yanıt
    Yurtdışındaki banka hesabıma yolladım.
  • Dolar ve altin da dusus bekleyen arkadaslar vardi neredeler

• Hocam kendisi şuan borsa takip forumunda takılıyor buralara uğramıyor ne hikmetse. Halbuki biz bugüne kadar onun tahminlerine hep saygı duyduk, tahminleri çıksa da çıkmasa da kedisine teşekkür ettik. Şu an bu şekilde bu sayfaya uğramaması beni üzüyor umarım tekrar gelir ve düşüncelerini bizle paylaşır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ernaltnts -- 7 Mayıs 2018; 22:17:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TESLA37

Dolar ve altin da dusus bekleyen arkadaslar vardi neredeler
    Bölümde karşıt görüşlülüğü savunanlarada saygım var. Ancak son zamanlarda ölümüne dolar tl de düşüş söylemleri çok komikti. Yanılabiliriz bunda sorun yok. Ama artık bazı söylemler ne teknik veri ne de temel veriye dayanıyor. Dolar tl 2.5 olacak demek kolay.

Ne ile olacak dedinmi küresel finansta çöküş diye bir öneri şekli olamaz. Zaten kara cumalar gelirse ardına savaşlar patlıyor. Abd de finansal balon patlarsa tekrardan bu sefer kıçımıza giyecek don bulamayız. Sanıyorlar ki her dolarizasyon olduğunda gelişmekte olan ülkelere helikopter ile para yağacak.

• Faiz, enflasyon ve kur ortamı değerlendirilirdiği zaman enflasyonun çekirdekte artış göstermesi yandaş ekonomi kanalında bile fecaat olarak karşılandı. Durum ne kadar vahim siz karar verin

Kesin olan bir şey var ki piyasadaki enflasyonun artışını durduracak tek etmen faizlerin en az %20 yapılmasıdır. Şok faiz artışı ile insanların gözü korkmalı. Ecevite niye karaoğlan dendiğini biliyormusunuz? 74 barış harekatında abd nin ambargo tehditine rağmen bu işe girmiş olması. Sonuç adada söz sahibiyiz.

Piyasada söz sahibi olmak istersen kesinlikle kararlı, gözü pek ve anlaşılır olman lazım. Faizlerde sadeleşme ile artışa gitmesi şart.

• Seçim paketinde binalinin konut stokunu eritmesi lafını duyunca bastım kahkahayı. Hani konut satışı rekoru vardı. Tabi benim gibi sektörün dibinde olmayan ne anlar.

Ne diyorlar ziraat bankası 1.20 civarı olan faizi 1 e indirecek. Ee özel bankalar ortalama 1.30 - 1.35 civarı. Zaten dünya görev zararı yazıyordu ziraat, vakıf,halk. Bu durumda bu bankaların aktif sermayesinde bozulma oluşur.

Hatırlayanınız vardır ne demiştim konut kredisi öz sermaye oranı %20 den kademeli bir şekilde düşürülecek. Bekleyin ve görün. Asıl çöküş o zaman başlayacak ve malınızı satacak adam bulamayacaksınız

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6D7247931

Bölümde karşıt görüşlülüğü savunanlarada saygım var. Ancak son zamanlarda ölümüne dolar tl de düşüş söylemleri çok komikti. Yanılabiliriz bunda sorun yok. Ama artık bazı söylemler ne teknik veri ne de temel veriye dayanıyor. Dolar tl 2.5 olacak demek kolay.

Ne ile olacak dedinmi küresel finansta çöküş diye bir öneri şekli olamaz. Zaten kara cumalar gelirse ardına savaşlar patlıyor. Abd de finansal balon patlarsa tekrardan bu sefer kıçımıza giyecek don bulamayız. Sanıyorlar ki her dolarizasyon olduğunda gelişmekte olan ülkelere helikopter ile para yağacak.

Alıntıları Göster
    Ben karşıt görüşlü olan arkadaşların görüşlerini paylaşmasından memnun olurum farklı bir bakış açısını görmek ufku geliştirir ama bir referansı olması şartıyla.Karşıt görüşünün dayanak noktasını öğrenmek çıkarım yapabilmek adına önemli oldugunu düşünüyorum :)

• 
Sayfa: önceki 43254326432743284329
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.