Şimdi Ara

DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı (4326. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
88.162
Cevap
923
Favori
3.558.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 43244325432643274328
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: OrQuN

Seçime kadar ve seçim sonrası fikirleri olan var mı? Altın dolar için?
    Seçimden sonra kim seçilirse seçilsin doların kısa vade için aşağı doğru salacağını düşünüyorum, altın ne yapar bilemem.
  • Doların bugün yaptığı atakla eimdeki dolar yükünün tamamına yakını az bir karla da boşalttım, seçime dolarla girmek istemiyorum, seçim sonrası aşağı salıp aylarca süründerebilir meret.

Elimde 4.16'dan bi binlik kaldı, onu da fırsatını bulursam bugün piyasa kapanmadan gönderecem.

Elime geçen tl ile bekleme yapmadan 175'den altın trenine bindim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caesar_

Doların bugün yaptığı atakla eimdeki dolar yükünün tamamına yakını az bir karla da boşalttım, seçime dolarla girmek istemiyorum, seçim sonrası aşağı salıp aylarca süründerebilir meret.

Elimde 4.16'dan bi binlik kaldı, onu da fırsatını bulursam bugün piyasa kapanmadan gönderecem.

iyi de beklediğin gibi dolar düşerse altın da düşecek. doları satıp, altın alınca ne anlamı kaldı ki?

dolar düşerse zarar etmemen için altının çok ciddi şekilde yukarı atak yapması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

iyi de beklediğin gibi dolar düşerse altın da düşecek. doları satıp, altın alınca ne anlamı kaldı ki?

dolar düşerse zarar etmemen için altının çok ciddi şekilde yukarı atak yapması lazım.

Alıntıları Göster
    55 günde daha çok gelişme olur piyasada, altınları da gönderirim o zamana kadar, ayın 16'sında amerikada mahkeme var mesela, o çok önemli bir olay piyasalar için.
  • Doların hiçbir şekilde düşeceğine inanmıyorum. Burası bir Ortadoğu ülkesi, burada olay bitmez. Zaten gidişat da ortada. Ekonomiden falan çok anlamam ama nacizane tavsiyem maaşınızı aldığınızda harcayacağınız kadarını TL'de tutun, geri kalanını euro,dolar ya da altına yatırın hepsi birbiriyle paralel zaten uzun vadede kaybetme ihtimaliniz yok.
  • quote:

Doların bugün yaptığı atakla eimdeki dolar yükünün tamamına yakını az bir karla da boşalttım, seçime dolarla girmek istemiyorum, seçim sonrası aşağı salıp aylarca süründerebilir meret.

Hocam burada zamanında çok söyledim. Herşey fede bağlı diye. Bak sürpriz faiz artışı. Bunlar oluyor. Çünkü abd emtia da bir tren yakalattı. Savaş çanları, ortadoğuda karışıklık, kuzey kore ve rusya gerginliği, düşen işsizlik rakamları bir dünya oşay yetti bu sürece. Bak petrol fiyatlarına. Arz endişesi ile artıyor haberi acaba neden söyleniyor. Abd nin 10 milyon varil üretim ile rusyayı yakalamasına rağmen. Alla allah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6D7247931

Hocam burada zamanında çok söyledim. Herşey fede bağlı diye. Bak sürpriz faiz artışı. Bunlar oluyor. Çünkü abd emtia da bir tren yakalattı. Savaş çanları, ortadoğuda karışıklık, kuzey kore ve rusya gerginliği, düşen işsizlik rakamları bir dünya oşay yetti bu sürece. Bak petrol fiyatlarına. Arz endişesi ile artıyor haberi acaba neden söyleniyor. Abd nin 10 milyon varil üretim ile rusyayı yakalamasına rağmen. Alla allah

Alıntıları Göster
    Seçime kadar daha önemlisi olmazsa en önemli olay bu ayın 16'sındaki mahkeme, Halkbanka ceza gelirse ki ben geleceğini düşünüyorum, o zaman piyasa yangın yerine döner. Ceza verilirse nasiplenen sadece halkbank olmaz, olaya karışan 3 ya da 4 banka var, sayıdan emin eğilim tam.

• abi bu nedir yine fırladı ya...

ekonomi can çekişiyor, kriz geçiriyor bildiğin...
  • Gerçek enflasyon bir parça istatistiklere girmiş durumda. Pinpon topu fiyatı bile artmış demek ki

• Altın yatay seyreder diyor tüm analizler. Seçimden sonra 180 Tl bandına yine çıkar görünüyor.
    Alım zamanı gibi görünüyordu geçen günler.
  • ben uzun vade takılıyorum. bi hesap yaptım. şu an elimdeki doların bir senede bana kazandıracağı dolar faizini hesapaldım. öte yanda da, 4.2'den satsam gelen TL'nin bir senede getierceği TL faizini hesapladım.

tabi faiz oranları 12 ay boyunca aynı kalmayacak olabilir. düşebilir. ancak günümüz oranları hesaba katılırsa, önümüzdeki 12 ayda TL faizinden kazanılacak paranın dolar faizi ile kazanılması için doların 12 ay sonra 4.67 olması gerekiyor.

daha açık söylemek gerekirse; şu an tüm dolarımı bozdursam, ve 12 ay sorna dolar 4.67 olsa, zararda olmamış olacağım.

az bi miktar çıkış yaptım ben de 4.2'den. şimdi kesin artar

ekleme: hesabı yanlış yapmıştım, düzelttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 3 Mayıs 2018; 11:28:34 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ons biraz toparlandı dolar uçtu altın 177-178 bandında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thundere -- 3 Mayıs 2018; 17:20:59 >
  • hayvan gibi yükseldi yav.

bugün var bi halt. bir ayda %116 kâr ile IOTA'yı sattım, sattıktan sonra yarım saatte %10 daha arttı :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 3 Mayıs 2018; 17:37:00 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok kötü..İnsan ne yapacağını bilemiyor..

TL tutmasak bile TL ile maaş aldığımız sürece hapı yutuyoruz.

Ben 2001 ve daha önce 95 krizlerinin bu kadar olduğunu sanmıyorum.2001 krizini az hatırlıyorum da bu kadar sert değildi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WooX61

10 bin liralık altın almayı düşünüyorum arkadaşlar. 1 Hafta veya 10 gün içerisindede tekrardan bozduracağım zarar etme durumum varmıdır?
    bu konudaki arkadaşlar daha değerli yorumlar verebilir ama bence altın yükseldi hocam, altın alma vakti değil bence.
  • 4,25

Mevcut ya da yeni, kim iktidara gelirse gelsin ateşten gömlek giyecek.
  • 172 den alıp 179'u görmek güzel. Yazdıklarımız çıktı :)
    Bir de bende al-tutçuyum ama vadeli hesapta işler nasıl yürüyor bilen var mı?
    Alım sonrası kur üstündeki getiriden mi hesaplanmakta faizi?
    Tüm yatırımına %1 altın cinsinden faiz işletecek değil heralde değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 35plt35 -- 4 Mayıs 2018; 11:41:58 >
  • Artık malı mülkü satıp doviz emtia alma zamanı geldi.

• quote:

4,25

Mevcut ya da yeni, kim iktidara gelirse gelsin ateşten gömlek giyecek.
    Tasima su ile degirmen donmez diye atasozumuz mevcut

3x liralik insaati 30x liraya satip zenginlesen bi kesim vardi.Ihaleler zaten nasil yuruyor herkes biliyor

Bilime teknolojiye gerek yok arkadaslar bunlar bos is

Japan ingiliz Alman zaten mal senelerce okuyup calisip yeni teknolohji uretmek istiyor

Ama biz ne yapiyoruz ihale aliyoruz ev yapiyoruz hoabba gelsin paralar

Almanlar ingilizler japonlarin kafasi buna basmiyor

Ve bizi hunharca kiskaniyorlar geceleri uyuyamiyorlar cunku

Kopruler duble yollar ruyalarina giriyor ve hepsi depresyondalar bizde hamdolsun veriyoruz mehteri hehehyyt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TESLA37 -- 4 Mayıs 2018; 22:59:21 >

• Veriler geldi ama düzelmedi.
  • 
Sayfa: önceki 43244325432643274328
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.